Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2015., 10:11   #21
Quote:
piko2 kaže: Pogledaj post
VW sportsvan 2014g
&
Quote:
piko2 kaže: Pogledaj post
Npr bila mi je zanimljiva Toyota Verso ali vise nema 2.0 D , vec samo 1.6 a to mi je preslabo pa sam odustao.
?!? Za 2014. baci pogled tu & tu. Imaš čak i skoro nov (100 km) 2013 sa baš korektnom cijenom, ili vrlo solidan izbor rabljenih 2013 (do 30.000 km)
p.s. Naslov topic-a je malo , obzirom da nigdje nisi spomenuo kupnju novoga.
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 22.05.2015. at 10:22.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:33   #22
Uživo izgleda loše i ne atraktivno. Ali da VW je kvalitetan ali jako skup kod nas novi jer su im marže velike i servisi pre skupi.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:39   #23
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Ja ti imam prakticki tocno takvog. Isti motor, samo oprema Limited - nemam stakleni krov, djelomicno kozna sjedala, 17in alu (nego 16in alu).

ovdje sam napisao malo detaljnije dojmove

https://www.forum.hr/showthread.php?t=875440

Cijena je stvarno visoka, tu si vec u dosegu potpuno novog...
Zahvaljujem na linku.
Puno znači dok ti netko tko vozi taj automobil napiše dojmove.

Da cijena je dosta visoka, ali koliko sam racunao sa uvozom bi me ispao cca 150tkn, dok takav novi dođe preko 190tkn.
Obzirom da auto nije star ni godinu dana sa 20,000km , popust od cca 40ak tkn mi se čini ok.
Uzimao sam redoviti cijenik ali mislim da idem i nazvat direktno da vidim da li imaju kakvu akciju ili sl.
Hvala
piko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:44   #24
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
&
?!? Za 2014. baci pogled tu & tu. Imaš čak i skoro nov (100 km) 2013 sa baš korektnom cijenom, ili vrlo solidan izbor rabljenih 2013 (do 30.000 km)
p.s. Naslov topic-a je malo , obzirom da nigdje nisi spomenuo kupnju novoga.
Pratio sam VERSO na mobile.de i zaista se nađe modeli koji bi mi bili zanimljivi.
Ono gdje vidim problem je visoki co2 a samim time visoka plačanja poreza, okoliš i te stvari pa mi se čini da tu cijenu CO2 dosta diže
npr CO2-Emissionen 130 g/km (kombiniert)

Prema ovoj tablici 7%
http://infozona.hr/sadrzaj/download/...nos_vozila.pdf
piko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 11:09   #25
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Uživo izgleda loše i ne atraktivno. Ali da VW je kvalitetan ali jako skup kod nas novi jer su im marže velike i servisi pre skupi.
Ti si vidim veliki znalac VW-a. Ajde mi onda molim te objasni kak je servis za jebeni Klio 1.2 16V točno 50% skuplji nego meni za G6 Twincharger?
Ili kak to da u mojoj firmi, di ima valjda 20 automobila, što privatnih, što službenih, uredno VW (ne samo moj, imamo ih 3 u ovom trenutku) ima najjeftinije servise?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 12:17   #26
Quote:
piko2 kaže: Pogledaj post
Pratio sam VERSO na mobile.de i zaista se nađe modeli koji bi mi bili zanimljivi.
Ono gdje vidim problem je visoki co2 a samim time visoka plačanja poreza, okoliš i te stvari pa mi se čini da tu cijenu CO2 dosta diže
npr CO2-Emissionen 130 g/km (kombiniert)

Prema ovoj tablici 7%
http://infozona.hr/sadrzaj/download/...nos_vozila.pdf
Loše ti se čini. Eventualna procjena pri uvozu:
- 170.000 KN (114 g/km) davanja 12750 KN
- 170.000 KN (130 g/km) davanja 18700 KN
Razlika u davanjima je 5950 KN. Nije to baš prevelika "drama" (nešto ispod 800 €).
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 12:20   #27
Vidio sam ih par u Italiji i moram priznati meni je sjeo vanjski izgled, izgleda dobro.
Ok, o tome ne treba diskutirati jer je ljepota u oku promatraca.

Zadnjih godinu se vozim,kao suvozac, vrlo cesto golfom+ koji je prethodnik sportsvana pa ako je iznutra prostran kao golf+ onda je to odlicna stvar.
Kazem odlicna jer auto ima prostora ko u prici iznutra. Ja sam visok 1,9m i kad sjedim iza glava uopce nije blizu krova a prostora za koljena imam jos 20-ak cm ispred, nekad i vise, ovisi vozi li se ispred mene niza ili visa osoba pa kako namjesti sjedalo.

Prtljaznik je isti, mozda i manji nego u obicnom golfu jer imam osjecaj kao da su zadnja sjedala pomaknuta malo nazad, bas da se dobije prostor iznutra, pa prtljaznik malo pati zbog toga ali moguce da se varam.
Sjedi se poviseno, preglednost je super.

Ovo sto pisem se sve odnosi na golf+ ali ako je sportsvan na tragu prethodniku onda sve bi trebalo vrijediti za njega.

Tko trazi bas takav auto, mogao bi biti prilicno zadovoljan sportsvanom.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 12:24   #28
Quote:
piko2 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na linku.
Puno znači dok ti netko tko vozi taj automobil napiše dojmove.

Da cijena je dosta visoka, ali koliko sam racunao sa uvozom bi me ispao cca 150tkn, dok takav novi dođe preko 190tkn.
Obzirom da auto nije star ni godinu dana sa 20,000km , popust od cca 40ak tkn mi se čini ok.
Uzimao sam redoviti cijenik ali mislim da idem i nazvat direktno da vidim da li imaju kakvu akciju ili sl.
Hvala
Ja bi ipak otisao vidjeti novi, nek ti daju ponudu, pogledaj jel imaju sto na zalihi. Mozes pregovarati i dobiti popust/opremu ili tako nesto. Takodjer, Limited Edition je bolje opremljen od VW (kojeg si ozbiljno gledao).


EDIT: sad vidim da u Hrvatskoj Limited nema navigaciju
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.