Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2010., 21:10   #161
Mislim da se moze prebaciti, tj. nastaviti na sveucilisnom studiju al uz polaganje razlike predmeta koji oni odrede, a to moze trajati i 2 semestra, tj. akademska godina. Ja isto studiram na strucnom studiju, i na nasem faksu su nam rekli da se mozemo prebaciti jer i strucni studiji imaju 180 ects bodova, samo sto moramo odslusati razliku predmeta. To su govorili generalno, al sigurno svaki diplomski ima svoja pravila, najbolje ti je otici na stranicu diplomskog kojeg zelis upisati i procitati koji su uvjeti.
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 04:02   #162
Ja sam završila stručni informatički studij,a htjela sam na strojarstvo..

Oni su me uvjetovali u vezi prosjeka, jer svaki studij ima drukčije zahtjeve.

I stavili bi me u smjer informatike na fsb-u ali bi morala polagati razliku svih predmeta koji mi se ne poklapaju, a toga ima dosta jer informatika i strojarstvo su dosta različiti, da sa npr odabrala fer razlika ispita bila bi mnogo manja.

Ako se upišeš dobiješ sve predmete koje moraš položiti (tzv. razlika ispita) i dio predmeta s godine koju si upisala.

Naći moguće je ako to želiš, no meni je fsb velika želja tako da sam ja odlučila krenuti ispočetka i ponovo ovo godine upisati državnu maturu, dobiti bodove i upisati fsb.
__________________
by tyaa--tak mi i zgledaš I sigurno ti treba košara naprijed, blatobrani nazad, zvonce u obliku cvijeta sa nekom milozvučnom muzikom, i uspravno sjediš
by Blackheartgirl--Naravno da jesam. Tražim partnera, a ne krumpir za ručak.
Junona 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 12:15   #163
sa strucnog na sveucilisni studi mozete preci bez velikikih procedura.

ono što morate napraviti jedonjeti prijepis ocjena sa stručnog studija koji ste pohađali da vam oderde kolika vam je razlika ispita koju morate polagati.....
alory is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 17:09   #164
Hvala na odgovorima. Sad mi je lakse kad znam da se moze

Jos samo da mi taj faks to odobri i nebude ogromna razlika ispita
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 13:00   #165
Smile

E bok ljudi! Zanima me može li se prebaciti na drugi faks nakon prvog semstra ili se baš mora čekati kraj cijele godine? U biti, ja želim ostat na istom faksu ali želim u drugi grad, točnije iz Zagreba u Osijek.... Inače sam na hrvatskim studijima, a sviđa mi se opcija filozofskog fakulteta u Osijeku....i mora li se polagati velika razlika? zapravo nisam nimalo upućena, to je samo ovako ideja pa razmatram koliko je moguće provest ju u djelo
MaPetit4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 22:52   #166
Prebacivanje sa stručnog studija ekonomije na sveučilišni

Navodno je ove godine izglasan zakon da studenti stručnih studija (neovisno ako imaju 4 godine i isti broj ECTS) bodova kao i studenti paralelnih četverogodišnjih sveučilišnih studija ne mogu upisati MBA na sveučilištu niti uz polaganje razlike.
Pokušavala sam naći taj zakon ali nikako ga ne mogu naći online, ima li netko veći uvid u stvar ili sam nešto pogriješila.


Bila kakva pomoć bi dobrodošla.
__________________
Key to a long relationship: keep the fights clean and the sex dirty.
Miss Ditta is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.12.2010., 12:15   #167
Quote:
Miss Ditta kaže: Pogledaj post
Navodno je ove godine izglasan zakon da studenti stručnih studija (neovisno ako imaju 4 godine i isti broj ECTS) bodova kao i studenti paralelnih četverogodišnjih sveučilišnih studija ne mogu upisati MBA na sveučilištu niti uz polaganje razlike.
Pokušavala sam naći taj zakon ali nikako ga ne mogu naći online, ima li netko veći uvid u stvar ili sam nešto pogriješila.


Bila kakva pomoć bi dobrodošla.
Kaj stvarno?
A neeee, koje sranje. Pa imamo skoro sve iste predmete, ne kuzim cemu to
Nis, moram si pocet trazit vezu za upisivanje...

Sad sam skuzila da se to odnosi na EFZG jer jedino on ima 4+1. Možda se moze na ostalim di je 3+2

Zadnje uređivanje Yuna : 14.12.2010. at 12:27.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 00:21   #168
jeli zna netko nekoga ko se možda uspio prebaciti sa EF-a u splitu na EF u Zagreb??
Navo dno sam čuo da je to nemoguće,da se razlikuju u dosta predmeta,i još da je u zagrevu 4+1 godina a u splitu 3+2....
LUKOBRAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:50   #169
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Kaj stvarno?
A neeee, koje sranje. Pa imamo skoro sve iste predmete, ne kuzim cemu to
Nis, moram si pocet trazit vezu za upisivanje...

Sad sam skuzila da se to odnosi na EFZG jer jedino on ima 4+1. Možda se moze na ostalim di je 3+2
Ja studiram na strucnom studiju i htjela sam +2 zavrsiti na EFZG i kad sam se raspitivala rekli su mi da moram tamo upisati jos jednu godinu (onu njihovu 4. jer ja sam 3+2) i onda kad zavrsim tu 4. godinu onda moram upisati jos jednu godinu za razliku predmeta pa tek onda zavrsnu za magisterij.

Al sto se tice prebacivanja u sustavu 3+2 mislim da to NEBI trebao biti problem ak polazemo razliku ispita, jer i strucni i sveucilisni studij imaju jedan broj ECTS pri zavrsavanju preddiplomskog i uz razliku predmeta bi se trebalo upisati.
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 18:58   #170
Quote:
*Cupcake* kaže: Pogledaj post
Ja studiram na strucnom studiju i htjela sam +2 zavrsiti na EFZG i kad sam se raspitivala rekli su mi da moram tamo upisati jos jednu godinu (onu njihovu 4. jer ja sam 3+2) i onda kad zavrsim tu 4. godinu onda moram upisati jos jednu godinu za razliku predmeta pa tek onda zavrsnu za magisterij.

Al sto se tice prebacivanja u sustavu 3+2 mislim da to NEBI trebao biti problem ak polazemo razliku ispita, jer i strucni i sveucilisni studij imaju jedan broj ECTS pri zavrsavanju preddiplomskog i uz razliku predmeta bi se trebalo upisati.
Kad si to pitala?
To se je moglo do ove godine do kad je donešen zakon koji sam spomenula gore.
__________________
Key to a long relationship: keep the fights clean and the sex dirty.
Miss Ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 19:25   #171
Oprosti, zaboravila sam napomenuti da nisam pitala ljude zaduzene za odgovaranje na takva pitanja (referadu, dekanaa, tajnicu itd) vec sam se raspitivala preko studenata, pa je to mozda rekla-kazala. Ali zar nije nekako diskriminirajuce nedopustiti strucnim studijima nastavak studija na sveucilisnom uz polaganje razlike predmeta? Dal je to samo na ekonomskom u Zg ili taj zakon vrijedi za SVE?
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 15:23   #172
dali se moze prebaciti s pravnog u osijeku na pravni u zagrebu???
leon3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 15:43   #173
Quote:
Miss Ditta kaže: Pogledaj post
Kad si to pitala?
To se je moglo do ove godine do kad je donešen zakon koji sam spomenula gore.
Di si cula za taj zakon?
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 13:50   #174
Bok!
Zna li možda netko jeli moguće prebacivanje s fakulteta koji nemaju nužno mnogo toga zajedničko? ( uz polaganje kakvh ispita, možda? )
Hvala puno na odgovoru.
blekky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 13:37   #175
bok svima!

poprilično sam paranoičan u vezi svog upisa na fer ove godine te ga baš jako želim upisati, e sad iako mi svi govore da ću upasti (naravno!) mene hvata lagano ludilo "što ako ne upadnem?", pa sam si razmišljao o prebacivanju kao jednoj od alternativa, s kojeg bi se fakulteta najlakše prebacio na fer ako ne upadnem, neki su mi spominjali TVZ i još neko sveučilište u varaždinu??,kada bi uopće bilo najbolje za prebacit se, kad se može prebacit?? ima li to sve smisla radit? trebao bi to znat da si znam rasporedit listu prioriteta. alternativa nikad dosta

sori ak je ovo pitanje već bilo postavljeno
__________________
NITKO NIJE BESKORISTAN. Svatko može poslužiti kao loš primjer.
Bero4000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:07   #176
Quote:
Bero4000 kaže: Pogledaj post
bok svima!

poprilično sam paranoičan u vezi svog upisa na fer ove godine te ga baš jako želim upisati, e sad iako mi svi govore da ću upasti (naravno!) mene hvata lagano ludilo "što ako ne upadnem?", pa sam si razmišljao o prebacivanju kao jednoj od alternativa, s kojeg bi se fakulteta najlakše prebacio na fer ako ne upadnem, neki su mi spominjali TVZ i još neko sveučilište u varaždinu??,kada bi uopće bilo najbolje za prebacit se, kad se može prebacit?? ima li to sve smisla radit? trebao bi to znat da si znam rasporedit listu prioriteta. alternativa nikad dosta

sori ak je ovo pitanje već bilo postavljeno
Pod uvjetima upisa (koje si i sam mogao pročitati) piše da se moguće prebaciti sa srodnih sveučilišnih studija (dakle ono dvoje otpada), ako položiš 16 ects-a i mat1. Sad, to bi možda bilo strojarstvo ili etf u nekom drugom gradu... Sve skupa, mislim da ti ta gnjavaža nema smisla, radije se potrudi upasti na fer (nije teško)
fietser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 10:23   #177
Quote:
leon3003 kaže: Pogledaj post
dali se moze prebaciti s pravnog u osijeku na pravni u zagrebu???
vjerojatno se pod određenim uvjetima može. ili ne može.
u svakom slučaju nazovi referadu PF ZG 01 4564 327, 328
i objasni slučaj pa će ti reć.

bilo je prije da se ne može, jer je masa studenata dolazila na 4. god iz ST ili OS kako bi imali na diplomi štambilj ZG pf-a, pa su im zabranili, i prilično sam ziher da se na 3. i 4. ne može nikako upast, a za ranije ne znam.
ciklama765 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:38   #178
Quote:
Bero4000 kaže: Pogledaj post
bok svima!

poprilično sam paranoičan u vezi svog upisa na fer ove godine te ga baš jako želim upisati, e sad iako mi svi govore da ću upasti (naravno!) mene hvata lagano ludilo "što ako ne upadnem?", pa sam si razmišljao o prebacivanju kao jednoj od alternativa, s kojeg bi se fakulteta najlakše prebacio na fer ako ne upadnem, neki su mi spominjali TVZ i još neko sveučilište u varaždinu??,kada bi uopće bilo najbolje za prebacit se, kad se može prebacit?? ima li to sve smisla radit? trebao bi to znat da si znam rasporedit listu prioriteta. alternativa nikad dosta

sori ak je ovo pitanje već bilo postavljeno
Sveučilište u Varaždinu je Sveučilište u Zagrebu, samo odsjek u Varaždinu, FOI ilitiga Fakultet Organizacije i Informatike. S obzirom da to spada u Sveučilište u Zagrebu, onda ima velika vjerojatnost da se možeš prebacivati, s ozbirom na slične predmete (pogledaj i stranicu od FOI-a). Na nekim fakultetima se mozes cak prebaciti i na polugodistu, ali se uglavnom radi na kraju godine. Primjerice, ti upises FOI i polozis godinu, i onda se na kraju godine zelis prebaciti na FER i ako ti odobre prelaz i ako si polozio vecinu slicnih predmeta i imas uvijet za upis vise godine na maticnom fakultetu, onda mozes upisati visu godinu uz razliku predmeta. Ili te jednostavno "prebace" opet na prvu, al si oslobodjen ispita. Iako, FER i FOI se nesto mrze, malo su im odnosi labavi, pa neznam koliko ces uspjeti, sretno

P.S. Ako upadnes na FOI, onda mozes i na FER, nije upad na FER neki bauk
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 18:36   #179
bok! mene zanima koje bi sve predmete trebala polagati ako bi se odlučila nakon prvog semestra prebaciti s prehrambene biologije na biologiju i kemiju na pmf-u (o zagrebu se radi)
i da li je to uopće moguće nakon prvog semestra ili moram čekat kraj godine

Zadnje uređivanje ~lanica~ : 09.01.2011. at 18:52.
~lanica~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 13:04   #180
zanima me ista stvar....samo vezano za drugi fakultet...
MaPetit4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.