Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2004., 15:52   #1
Kataloška vrijednost rabljenih vozila

Razmišljam o kupnji automobila u inozemstvu za osobne potrebe (još ne znam koji model automobila) i pokušao bi izračunati koliko bi me došli troškovi carine, trošarine i PDV-a na našoj carini, prilikom uvoza takvog jednog rabljenog automobila.

Kod uvoza rabljenog vozila carina određuje carinu, trošarinu i PDV na temelju KATALOŠKE VRIJEDNOSTI RABLJENIH VOZILA.

Zna li netko gdje se mogu pronaći KATALOŠKE VRIJEDNOSTI RABLJENIH VOZILA ? Da li su ove tablice raspoložive i za obične građane ili ih ima samo carina i nitko više?
 
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 19:54   #2
Po milijunti put upozoravam ove besposlicare od moderatora da naprave top temu sa popisom topica obradjenih auta/dijelova/problema i sl. Jer da ste to napravili momak bi odma vidija da se tu vec nekoliko puta pisalo da se to sve jednostavno izracuna na HAK-ovoj stranici.
Heart of darkness is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 08:01   #3
Je i ja mislim da bi Aute trebalo podijeliti na podforum o gumama, podforum o kupovini i prodaji i podforum o kvarovima!


Modovi, trgnite se!!!
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 08:10   #4
I podforum benzinci i podforum dizelaši
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 08:34   #5
Quote:
Heart of darkness kaže:
Po milijunti put upozoravam ove besposlicare od moderatora da naprave top temu sa popisom topica obradjenih auta/dijelova/problema i sl. Jer da ste to napravili momak bi odma vidija da se tu vec nekoliko puta pisalo da se to sve jednostavno izracuna na HAK-ovoj stranici.
Aha, sam kad bi to islo brze, ali mislim da mi mogo sredit zadnjih 6 mjeseci bez problema...
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 10:37   #6
Heart of Darkness :
"Jer da ste to napravili momak bi odma vidija da se tu vec nekoliko puta pisalo da se to sve jednostavno izracuna na HAK-ovoj stranici "



Hvali ti "Heart of Darkness" što si pokušao odgovoriti na moje pitanje ALI.........................

Na stranicma HAK-a sve ovo (carina, trošarina, PDV) se vrlo lako izračuna na temelju KATALOŠKE VRIJEDNOSTI RABLJENIH VOZILA.

Zna li netko gdje se mogu pronaći KATALOŠKE VRIJEDNOSTI RABLJENIH VOZILA ??? Da li ove tablice može nabaviti običan građanin ili ih posjedule samo Carina?

Na žalost nitko koga sam pitao ne zna odgovor na ovo pitanje,
stoga bi bio zahvalan na bilo kojoj informaciji.

Cypo
 
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 10:50   #7
KAtaloške vrijednosti vozila (po milijunti put) nalaze se u katalogu Centra za vozila HR (CVH), a ima ga svaki osiguravatelj koji će ti rado iščitati vrijednost i preko telefona ako je potrebno.
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 22:40   #8
Kataloška vrijednost vozila

Prilikom kupnje rabljenog vozila treba platiti porez od 5% prema kataloškoj vrijednosti vozila na Poreznoj Upravi.
Automobil je 2005. godište i zanima me kad se mijenja vrijednost ( mislim s kojim datumom to porezna mijenja ) jer je on od danas naravno 1 godinu stariji
Pa ako netko možda zna.... bit ću zahvalna na informaciji
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 22:46   #9
to sje mjenja oko 15 sječnja...
mirkec_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 12:21   #10
Gdje mogu dobiti informaciju o točnom datumu i tko mi može reći točnu katalošku vrijednost vozila?
Hvala
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 12:22   #11
Gdje mogu dobiti informaciju o točnom datumu i tko mi može reći točnu katalošku vrijednost vozila?
Hvala
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 14:18   #12
neću tvrditi da je ovo točno, ali...

većina salona automobila ima tu knjižicu sa cijenama rabljenih.
kad sam išao provjeravati za svoj auto, tip koji radi u salonu a s njim sam si dobar, mi je rekao da oni nove knjižice dobivaju svake godine na početku travnja, a da po tome radi i hr carina i porezna uprava.
pa ti vidi tko je u pravu.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 14:26   #13
Quote:
kad sam išao provjeravati za svoj auto, tip koji radi u salonu a s njim sam si dobar, mi je rekao da oni nove knjižice dobivaju svake godine na početku travnja, a da po tome radi i hr carina i porezna uprava
Kupuju nažalost. Vjerojatno si na to i mislio.

Na site-u CVH ih ima za naručiti koliko ja znam. Cijenu pak neznam.
Ali nazovi CVH, upotrijebi milozvučni glasić i dobiti ćeš sve informacije.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 16:37   #14
Ima li netko ovdje tko ima uvid u jednu od tih knjizica, zanimala bi me kataloska vrijednost dvaju auta...

I sta ne bi to mogla biti 'javna' stvar, ono, da ju se moze naci na netu?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 01:02   #15
Arrow Katalog orijentacijskih vrijednosti i gubitak vrijednosti modela

Kupujete rabljeni auto?
Znate li koja je prosjećna cijena vama željenog rabljenog modela?
Vjerojatno ćete to vidjeti po raznim oglasima i časopisima.

Znate li koliko će vam porezna uprava odrediti porez za kupnju rabljenog automobila? Premo kupoprodajnom ugovoru? Da, ali samo ako je vrijednost veća od orijentacijskih vrijednosti u katalogu orijentacijskih vrijednosti.


Katalog košta dosta, a vama treba samo jedna brojka vezana za model koji ste kupili. Katalog nije javan, a porezna ga koristi.

Ovo je link za neke zastupljene modele i njihove izvađene vrijednosti od zadnjeg kataloga. Osim vrijednosti tu su i procjene pada vrijednosti.

Izvadjeno iz članka objavljenom u HAK magazinu prije par brojeva.
Za točnost i aktualnost, nažalost ne mogu garantirati, no svakako je dobro znati.


http://drop.io/KatalogOrijentacijskihVrijednosti
SavjetUvijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 08:25   #16
Ma, super, samo password za login fali...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 19:26   #17
Maknut password.

Hvala na primjedbi. Password maknut.
SavjetUvijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 22:14   #18
Podebljane vrijednosti u tablici - pojašnjenje

Podacima iz Kataloga orijentacijskih vrijednosti rabljenih motornih vozila koriste se osiguravajuće kuće, trgovci rabljenim vozilima, porezne uprave, carinske ispostave, sudski vještaci, ali i obični građani (koji za Katalog znaju), koji tako mogu dobiti uvid u vrijednost rabljenih vozila. Bilo da su kupci ili prodavatelji.



Pojašnjenje boldanih vrijednosti u tablici:
Podebljani modeli i orijentacijske vrijednosti vozila u tablici označavaju aktualne cijene za stare modele po godištima ili motor koji su u njih ugrađivani.
Na primjer Opel Corsu III zamijenila je 2006. Corsa IV ili Seat Ibiza SDI nije u ponudi od 2006. godine.
SavjetUvijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 02:03   #19
Thumbs up Vrlo korisno!

Super! Jako korisna tablica.

Zna li neko kad izlazi novi katalog?
lordbrol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 08:57   #20
male slike, ne vidi se niš...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.