Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web

Web Sajtovi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2015., 22:13   #4621
kako mogu zakljucati zid iskljucivo za neke prijatelje? ostali bi imali pristup i mogli bi objavljivat na vremenskoj liniji, naravno
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 22:22   #4622
Jel moguće na Facebook-u vidjeti popis stranica koje sam lajkao?
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 22:57   #4623
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Jel moguće na Facebook-u vidjeti popis stranica koje sam lajkao?
Na slijedećem linku: www facebook .com/KORISNICNO.IME.KOJE.IMAS/likes?pnref=lhc ili jednostavno odes na svoj profil sastrane i imas 'Likes' i vidis
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 13:11   #4624
ja imam problem sto mi se na naslovnici pojavljuju objave koje su neki prijatelji lajkali. dakle, ja nisam lajkao stranicu, ali moj prijatelj jest, i onda on lajka na toj stranici slike i meni se to pojavljuje na naslovnici.
piše:
Quote:
"Korisniku X Y se ovo sviđa."
ime stranice (button "sviđa mi se")
objava
da li mogu to nekako maknuti s naslovnice? u redu je ako mi te objave se pojave tamo iznad chata, ono i tako tako nikad ne gledam, ali ne zelim da mi se to objavljuje po naslovnici.

zapravo mogu kliknuti "sakrij sve od korisnika ...", ali onda bih morao svaku stranicu posebno blokirati, a ja zelim sve odjednom, da mi to vise uopce ne dolazi.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 13:14   #4625
Zna li netko...

danas me na fb dočekala obavijest da moram dati svoje pravo ime i prezime i poslati nešto (skenirano) s čime potvrđujem svoj identitet (osobna, putovnica i sl.). Godinama koristim to svoje umjetničko ime, imam dosta prijatelja na fb i svi oni znaju tko sam ja, nikad nisam bila prijavljena, nije bilo nikakvih problema oko ničeg, mislim s tim svojim umjetničkim imenom se koristim kao i sa svojim pravim, odnosno, odgovorna sam, ne iskorištavam to što mi nije pravo ime...i sad odjednom eto ne može više to ime, tko sam ja, daj svoje osobne podatke..kao da sam u najmanju ruku na policiji!

neću im davati svoje dokumente, ne vidim jedan jedini razlog zašto bi to napravila. jel postoji negdje gdje se mogu obratiti, jer tamo od kontakta imam jedino to mjesto na kojem mi traže sve dokumente?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 13:43   #4626
Općenito nikome ne daji svoje dokumente tj. podatke na internetu .

ps: ima li kakav filter da mi sa svih stranica koje posjećujem makne link od faceboka, twitera i sl. jer nikad nisam niti ću tamo napraviti acc. ??
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 13:55   #4627
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Zna li netko...

danas me na fb dočekala obavijest da moram dati svoje pravo ime i prezime i poslati nešto (skenirano) s čime potvrđujem svoj identitet (osobna, putovnica i sl.). Godinama koristim to svoje umjetničko ime, imam dosta prijatelja na fb i svi oni znaju tko sam ja, nikad nisam bila prijavljena, nije bilo nikakvih problema oko ničeg, mislim s tim svojim umjetničkim imenom se koristim kao i sa svojim pravim, odnosno, odgovorna sam, ne iskorištavam to što mi nije pravo ime...i sad odjednom eto ne može više to ime, tko sam ja, daj svoje osobne podatke..kao da sam u najmanju ruku na policiji!

neću im davati svoje dokumente, ne vidim jedan jedini razlog zašto bi to napravila. jel postoji negdje gdje se mogu obratiti, jer tamo od kontakta imam jedino to mjesto na kojem mi traže sve dokumente?

I meni se to pojavilo par puta. Kao blokirali su mi profil iz nekog razloga i morao sam pogadjati prijatelje da vide da nisam neki robot i da ih sve poznam. Pomalo cudno, ali me nikad nisu pitali za dokumente, niti nista slicno. Ne daj gamadi nista.
Katsuyori is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 17:51   #4628
ma ne pada mi na pamet da tamo nekakavom facebooku ostavljam svoje podatke, potvrđujem identitet. neka ugase profil, ionako to govno ždere toliko vrijednog vremena, a bome nisu ni jedina društvena mreža. žao mi je samo zbog prijatelja, ali ne ostavljam nikakvom facebooku svoje podatke. neka kupe tuđe, moje neće...odbijam sudjelovati u izradi njihovih baza podataka za marketinške svrhe. neću iz principa! :veoma dugački srednji prst:
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 08:15   #4629
znači da li je netko ima sličnu situaciju i kako je riješio stvar.

tvrtka ima fb račun (ne page, nego kao osoba) jučer se proba logirati i ne može, fb traži sljedeće:

http://i58.tinypic.com/2duyyqp.png

http://i57.tinypic.com/2kjw9j.png

Kad ukucam Name i Surname koji je do sada koristen ne prihvaća, već traži da se upload i ovaj ID (na dnu slike).
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 11:09   #4630
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
znači da li je netko ima sličnu situaciju i kako je riješio stvar.

tvrtka ima fb račun (ne page, nego kao osoba) jučer se proba logirati i ne može, fb traži sljedeće:

http://i58.tinypic.com/2duyyqp.png

http://i57.tinypic.com/2kjw9j.png

Kad ukucam Name i Surname koji je do sada koristen ne prihvaća, već traži da se upload i ovaj ID (na dnu slike).
A uslikaj osobnu, fotošopiraj je, stavi ime tvrtke. I onda to opet uslikaj sa ekrana jer fotošop ostavlja trag u exifu. Uslikaj sa lošom kamerom naravno da sakriješ neke nepravilnosti i to da je slikano s ekrana.

Aj da vidimo jel radi tako, baš me zanima hoće li popušit.

Ili bolje rješenje, napravite page i riješen problem.
Stabalce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 18:52   #4631
Quote:
Stabalce kaže: Pogledaj post
A uslikaj osobnu, fotošopiraj je, stavi ime tvrtke. I onda to opet uslikaj sa ekrana jer fotošop ostavlja trag u exifu. Uslikaj sa lošom kamerom naravno da sakriješ neke nepravilnosti i to da je slikano s ekrana.

Aj da vidimo jel radi tako, baš me zanima hoće li popušit.

Ili bolje rješenje, napravite page i riješen problem.
namjera mi je korisnički račun odmah pretvoriti u page iz postojećeg profila samo da me pusti više da se logiram...
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 19:05   #4632
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
namjera mi je korisnički račun odmah pretvoriti u page iz postojećeg profila samo da me pusti više da se logiram...
A ne znam, jedino da ih nekako kontaktiraš i kažeš im kakva je situacija.

Čujem da dosta ljudi u zadnje vrijeme koji nemaju pravo ime dolazi to. A vidiš i u ovom threadu ranije.
Stabalce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 19:22   #4633
stvar je u tome da je ime firme pravo.sad sam im poslala skeniranu vizitku.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 19:41   #4634
Znam da je ime firme pravo, ali čini mi se da je u pravilama Facebooka to da su standardni profili isključivo za prave osobe, tako da taj profil opet krši pravila.
Sretno s profilom, valjda nećeš imat problema s obzirom da ga planiraš pretvorit u page.
Stabalce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 19:49   #4635
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
stvar je u tome da je ime firme pravo.sad sam im poslala skeniranu vizitku.

Facebook profili su samo za fizičke osobe, ne i za pravne. Pravne osobe imaju za to Facebook stranicu.


Apple/iOS
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 14:41   #4636
nisu mi prihvatili vizitku..sad idem smislit nešto efikasno
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 15:19   #4637
Neces moc ostavit profil sa firmom nikako, sto god izmislila. Osim da fakat fotosopiras ime na svoju osobnu. Ne kuzim zasto zelis profil za firmu? To nema pak nikakve veze s vezom?
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 20:02   #4638
ne znam jesam li izoliran slučaj ili je to neko novo facebook pravilo.
Naime priko mobilnog fejsa ne mogu vidjeti objave korisnika na facebook stranicama
Da pojasnim, npr odeš na vipnet stranicu i imaš uvid u objave od strane vipa i komentare na tim objavama, no sve do nedavno bila je i opcija da se vidi nedavne objave korisnika prijedloge upite ili kritike. Možeš napisati objavu, no ne možeš na mobitelu vidjeti što si napisao. Naveo sam Vip no ista stvar je i na drugim stranicam, lidl, index, net.hr,...
Kad na fejs uđem priko računala onda mogu vidjeti te objave.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 11:50   #4639
Quote:
technorocker1 kaže: Pogledaj post
Neces moc ostavit profil sa firmom nikako, sto god izmislila. Osim da fakat fotosopiras ime na svoju osobnu. Ne kuzim zasto zelis profil za firmu? To nema pak nikakve veze s vezom?
ma nisam ni mislila ostaviti profil kao firma, nego postojeći pretvoriti u page,dobila sam upravo odobrenje od fb za isto, ali u zadnjem koraku kod prebacivanja u page kad me zatraži lozinku, ja je lijepo utipkam i izbaci mi nekakav error..

kako to mislis šta će mi fb stranica ili profil za firmu?pa danas fb bilo stranicu ili profil imaju od ovih što proizvode igle do dimnjačara.......
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:29   #4640
Page da za firmu, profil ne. Na to sam mislio.
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.