Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2015., 09:40   #1001
Hvala puno
eto ja sam tu toliko vremena provela na kozmetici, nije da nisam vidjela da se spominje taj sastojak, ali nisam baš obraćala pažnju i
sad ću si to s vremenom zguglat i malo više obratiti pažnju šta koristim i danas idem u dm kupit taj šampon
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 10:32   #1002
Quote:
moćna carica kaže: Pogledaj post
pa evo onda da i ja napišem koju o ricinusu
stavila sam ga do sada ukupno 3x i nisam primjetila ništa

ali nastavljam

dakle, kod mene je išlo ovako: prije spavanja, na opranu kosu i tjeme stavim ricinus i makadamiju (makadamiju sam dodavavala jer mi je ricinus baš iznenađujuće gusto ulje) mješavinu sam pravila u ruci -nasipam ricinusa i malo makadamije i to protrljam masiram po tjemenu. Od svega najviše mi se svidjela masaža. E sad, jasam tog puno trošila prilikom jednog korištenja, cca 10-20ml po mojoj nekoj procjeni, jer imala sam osjećaj da mi to ulje jednostavno nestaje na glavi kao da ga tjeme upije -neznam
ali da sam bila masna-jesam, jako -no nema veze, ujutro se sve super skinulo, čak sam došla na ideju da jednom isprobam i bez šampona, samo s toplom vodom da vidim kako će biti pa ako ne budem izgledala masno onda ću tako nastaviti.

i da, nakon tretmana kosa ne treba regenerator jer je mekana i super se lako raščešljava i nisam primjetila da mi se masti više nego inače
Čitam i ne razumijem najbolje, jel ti stavljaš ricinus sa šamponom ili na opranu kosu?
Ja ga stavljam ili samog ili u kombinaciji s kokosovim i maslinovim. Što više to bolje
Svakako ga mrvicu ugrijem, da se smekša, bude ga lakše nanositi na kosu i stavljam te mješavine u prosjeku tri puta u 2 tjedna. Od kad ih koristim, ne trebam regenerator, kosa mi manje opada, brže raste i stalno imam nove, mlade kose.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 10:59   #1003

na opranu kosu, znači umjesto uobičajenog live in regeneratora stavim ricinus/makadamiju i ostavim tako do sljedećeg tuširanja (tj preko noći) i tada ne sušim fenom kosu nego ostavim da mi se sama osuši
e sad nije mi padalo na pamet ugrijati ricinus da bude lakši za raditi
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 11:56   #1004
Nikad cula da netko stavlja na opranu kosu.
Ja ga stavim prije pranja, evo npr jutros sam napravila mix, stavila na glavu i popodne perem kosu normalno. Ne vidim zasto bi dva puta bespotrebno prala kosu, a i ne znam spavati s tim na glavi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 15:38   #1005
Quote:
moćna carica kaže: Pogledaj post

na opranu kosu, znači umjesto uobičajenog live in regeneratora stavim ricinus/makadamiju i ostavim tako do sljedećeg tuširanja (tj preko noći) i tada ne sušim fenom kosu nego ostavim da mi se sama osuši
e sad nije mi padalo na pamet ugrijati ricinus da bude lakši za raditi
Moj ti je savjet da ga ne stavljaš na netom opranu kosu, već na dan pranja ili preko noći.
Ja ga stavim ujutro na tjeme i vrhove (na vlažnu kosu), zamotam u punđu i stavim vrećicu na glavu i tako držim do navečer pa operem. Probala sam i preko noći, ali to mi je nezgodno nekako...
A kaj se tiče grijanja, ne znam, osobno mi je dobar i bez toga, jest da je gust, ali nemam problema s nanošenjem ili utrljavanjem bez obzira
bezšećera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 15:45   #1006
vlažno i toplo tjeme/kosa bolje upija ulje od suhog sa možda još koječim (silikoni i ostali proizvodi...) i smatram da je meni osobno to bolje držati preko noći, jer preko dana nemam tih par sati za "biti masna"
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 11:37   #1007
zbog tableta mi kosa uzasno ispada. u toj mjeri da na mjestima uopce nema kose. hoce li ricinusovo ulje potaknuti rast nove kose? ima li netko iskustva s tim?
phily is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 14:32   #1008
Hoce. I ja ga redovito koristim zbog lijekova i stalno imam novih antenica, puno mlade kose.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 15:31   #1009
Krenula sam čitati od prvog posta, al stvarno ima previše

uglavnom, meni je ljekarka rekla da NE stavljam ulje na vlasište jer će mi se začepiti pore, nego samo po vrhovima, kao napravim rep i onda po njemu razmažem. Al vidim da vi stavljate i po glavi (vlasištu), nije vam se niš začepilo?
iskreno, mislim si, ne znam kako će mi kosa brže rasti ako je stavim od pola, al ono... Nije đabe žena završila fax. Valjda zna više od mene

i jel kosa samo brže raste ili je i gušća? zahvaljujem vam svima na trudu odgovaranja!
__________________
Du musst auf dein Herz hören, hör wie es schlägt, wie es fleht, wie es schreit, hör wie es lebt, wie es lacht, wie es weint. Wenn du es willst wird es für dich entscheiden auch wenn du es irgendwann bereust es wird schon richtig sein
Frieden13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 16:25   #1010
Možda je ona mislila ako stavljaš nakon pranja kao serum... Neće se ništ zaštopati ako držiš kao masku prije pranja, makar i prek noći.
Brzina i gustoća - kak kod koga. Kod mene oboje funkcionira, ali čitala sam i tu i na pdf-u Kosa da se nekima samo pogušćuje, ali ne raste brže.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 17:14   #1011
Quote:
Frieden13 kaže: Pogledaj post
Krenula sam čitati od prvog posta, al stvarno ima previše

uglavnom, meni je ljekarka rekla da NE stavljam ulje na vlasište jer će mi se začepiti pore, nego samo po vrhovima, kao napravim rep i onda po njemu razmažem. Al vidim da vi stavljate i po glavi (vlasištu), nije vam se niš začepilo?
iskreno, mislim si, ne znam kako će mi kosa brže rasti ako je stavim od pola, al ono... Nije đabe žena završila fax. Valjda zna više od mene

i jel kosa samo brže raste ili je i gušća? zahvaljujem vam svima na trudu odgovaranja!
Ili ste se pogrešno razumjele ili je nešto drugo u pitanju.....uglavnom ricinusovo ulje stavi slobodno i na tjeme, neće doći do začepljenja pora. Ricinus uopće nije komedogen, on čisti i omekšava kožu. Inače je i jedan od sastojaka u uljima ili mlijeku za čišćenje kože. Možeš ga staviti u kombinaciju s nekim drugim uljima pa napraviti pakung za kosu, recimo s arganom, makadamijom...kombinacija je puno, ovisi što imaš doma. Osim kao pakung za kosu, možeš staviti i pakung za obrve, trepavice. Potiče rast kose, a i noktiju, a ima i antimikrobno djelovanje
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 21:47   #1012
hvala vam!

ne znam di je došlo do nesporazuma jer sam je pitala kak da se time koristim, pa je rekla da ne na tjeme, već samo po vrhovima, al okej! fala vam još jednom
__________________
Du musst auf dein Herz hören, hör wie es schlägt, wie es fleht, wie es schreit, hör wie es lebt, wie es lacht, wie es weint. Wenn du es willst wird es für dich entscheiden auch wenn du es irgendwann bereust es wird schon richtig sein
Frieden13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 17:23   #1013
cure, jel ga koristi koja od vas za trepavice? ako da, zanima me da li ga isto kombinirate sa nekim drugim uljem ili ga koristite samostalno?
__________________
Sunshine mixed with a little hurricane <--
pssst12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 17:30   #1014
psst12 možeš ga saostlno koristiti za trepavice, ako ti je lakše, možeš ga staviti u čistu posudicu kao za maskaru i onda lijepo tom četkicom aplicirati na trepavice, možeš ako trebaš i na obrve tako nanijeti, lakše je
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 17:49   #1015
hvala ti, probat cu ovako
__________________
Sunshine mixed with a little hurricane <--
pssst12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 12:37   #1016
Pozdrav! Kupih prošlo ljeto navedeno ulje (u Terra Organica shopu), te na etiketi piše da je potrebno retestirati: 31.07.2015
Mogu nastaviti koristiti ili? Hvala
Mojsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 14:04   #1017
Pa je li ti ulje bilo otvoreno i gdje/kako si ga cuvala?
I je li promijenilo miris, boju ili konzistenciju?
Ako si ga pravilno cuvala - znaci zamraceno i hladno mjesto i nije otvoreno jako dugo te ke sve s njim u redu, ja bih ga koristila za kosu.
A ako ga planiras koristiti za trepavice - radije kupi novo jer nista ti ne jamci mikrobiolosku stabilnost proizvoda i cemu radi 10-20 kn koliko kosta bocica riskirati konjuktivitis?
__________________
Embrace and love your body. It is the most amazing thing you will ever own.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 14:56   #1018
*Čuvao
Uglavnom, otvoren-da, otkako sam ga kupio, i većinom je bilo u kupaonici (mračno). Ne mogu primijetiti da se nešto promijenilo što se tiče mirisa,boje i ostalog.
Samo sam htio provjeriti je li itko imao iskustava s tim, pošto mi je ostalo skoro pola boce
Mojsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 23:04   #1019
Sorry, nekako sam automatski pretpostavila da si zensko
__________________
Embrace and love your body. It is the most amazing thing you will ever own.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 23:39   #1020
Nema problema
Hvala na odg
Mojsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.