Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2009., 00:15   #81
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
mmmm...fino! treba sačekati šumske borovnice. iskreno, ljute me one američke na svakom koraku. nisu ni sluga našim divljima, a već su ih skoro istrijebile s tržišta. ovakav kolač od njih - nemoguće.
Ja kupila prije neka 3 tjedna skoro pola kile sumskih u Delnicama za nekih 30 kn. U dva dana su otisle.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 09:37   #82
A kak zgledaju te šumske borovnice?vidla na placu 2 vrste-one veće su američke,tak i piše-onda su one sitnije šumske?
sunny2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 12:01   #83
Da. Makar, ja vise nisam sigurna koje su blueberries, a koje bilberries.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 13:21   #84
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ja kupila prije neka 3 tjedna skoro pola kile sumskih u Delnicama za nekih 30 kn. U dva dana su otisle.
uuuuuuuu...sad mi je krivo! gdje si ih našla? ono kad ekipa prodaje pored ceste, ili?! sad znam što mi je činiti kad krenem na izlet ili more...
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 13:27   #85
Quote:
sunny2 kaže: Pogledaj post
A kak zgledaju te šumske borovnice?vidla na placu 2 vrste-one veće su američke,tak i piše-onda su one sitnije šumske?
one američke su ti baš veeelike i iznutra su bijele, a ne ljubičaste, kao "prave". mislim da jedino mogu i služiti kao konzumno voće. znači, razlika je u veličini i "iznutrici". kod šumske, ona je sočnija i prepuna antocijana.

američka:

šumska:
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 14:59   #86
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
uuuuuuuu...sad mi je krivo! gdje si ih našla? ono kad ekipa prodaje pored ceste, ili?! sad znam što mi je činiti kad krenem na izlet ili more...
U jednoj vocarni, iza glavne ulice, ima hrpa nekih ducana, ajme, ne znam opisat Tamo smo stali na putu iz Rijeke da vidimo kakav je zrak Imaju i domace breskve.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 18:17   #87
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
nemoj ti ništa slikat par stranica, slikaj ono kaj ispečeš!

samo... mami treba fotic radi posla pa ga stalno fura sa sobom

ovo je sad rađeno u žurbi, krema od marelica, radi se znaci od marelica, pa od riže, mlijeka, mirina, slada..
fino je i zdravo
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 21:34   #88
Ako su ti vafli veganski, reci gdje si ih kupio
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 22:35   #89
ovo izgleda jako fino-a i mi bi to radili u žurbi-kak se to radi?
sunny2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 09:01   #90
Nepečena torta od sira

za podlogu:

2 šal mljevenih keksiju (500 mL)
100 g rastopljenog maslaca ili margarina
1 žlica sušene korice naranče
1/4 žličice mljevenog đumbira

krema:

700 g svježeg sira (npr. Vindijin iz marame)
280 mL kondenziranog mlijeka (ima ga u Lidlu - ugušćeno mlijeko)
sok limuna
šećer u prahu
vanilin-šećer

mljevene kekse izmješati sa začinima i maslacom pa prebaciti i zaravnati u kalup. neka stoji bar sat vremena na hladnom. za kremu prvo dobro izmiksati sir, dodati limunovog soka po želji (pola limuna?), vanilin-šećer i šećera u prahu po želji. kremica se lako kuša, pa se korigira ako treba još šećera ili limuna. bitno je jaaako miksati kremu jer se gustoća i konzistencija postiže baš tim lupanjem.

podloga od keksiju namaže se marmeladom od marelice ili šipka. krema se istrese na podlogu i hladi bar 12 sati. kod serviranja preliti istom, ali vodom razrijeđenom marmeladom.

naravno, za podlogu su dovoljni keksi i maslac/margarin ako se nema začina. ja sam svoje sušene korice agruma napravila ove zime od voća iz ekološkog uzgoja, pa ih koristim cijelu godinu. vanilin-šećer isto pravim svoj.

Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 11:50   #91
nepečena torta od sira.......pa to moram probat! odlično izgleda!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 15:33   #92
Quote:
sunny2 kaže: Pogledaj post
ovo izgleda jako fino-a i mi bi to radili u žurbi-kak se to radi?
e ne znam, ti vafli su najobicniji iz ducana, nisam ni razmisljal o tom, stavljam da ih potrosim

1 šalica soj jogurta s vanilijom
4 žlice rižinog slada
1 žličica mirina
200g sušenih marelica
2 šalice meko kuhane integralne riže (1:5)
1 šalica soj mlijeka bonsoy
1/2 šalice narancinog soka
1 žličica šećera s vanilijom

kuhati 15min marelice, rizu, mlijeko i narancin sok. u blender pa dodat šećer.
posebno pomiješati sojin jogurt, slad i mirin.
slagati naizmjenicno red smjese s marelicama, pa ovu drugu smjesu te ukrasiti kao na slici (tak piše :P vi mozete po mojoj slici )
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 21:38   #93
meni ovaj gore napravljen recept vec 4ti dan sluzi ko desert, znaci da je za 5-6 osoba
a moze i samo neko mlijeko, riža, marelice i neko sladilo
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 10:14   #94
E to je bilo slijedeće pitanje-za kolko osoba.A kakav okus ima mirin?jel stvarno daje neku poseban okus kolačima kako kaže tete u knjizi?
sunny2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 10:19   #95
po meni je isšpalo za puno vise, 10 cak (kolicina za 1 osobu ona sa slike), al sam ja to vise odokativno radil neg po receptu
mirin - ma mislim da se ne osjeti nis. u receptu pise 1 žličica, to nije niš.
ja sam ga vise stavil al nije potreban. sam po sebi ima jako zasićen slatkast okus
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 07:33   #96
Ja sam sinoć napravila onaj kolač od petit keksa koji se umaču u kavu i kreme u veganskoj varijanti i ispao je super. Našla sam kekse ala petit, ali koji su veganski - zovu se Sloboda, a proizvodi ih Karolina iz Osjeka. Skuha se kava, keksi se namaču u kavu i slažu jedan do drugoga na protvanj, onda ih se premaže s kuhanom kremom od brašna, sojinog mlijeka, šećera i margarina. Onda novi red namočenih keksiju, pa novi red kreme i tako dalje... Na kraju se zadnji red namaže s kremom i posipa s ribanom čokoladom za kuhanje. Za prste polizat!



Evo klasičnog recepta tu, da sad sve ne prepisujem: Siromašni kolač od keksa. Samo što sam ja koristila "petit kekse" koji su veganski i umjesto kravljeg stavila sojino mlijeko. Uglavnom, jeftino je, brzo je gotovo i jako je fino!
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 08:18   #97
Ima jos takvih veganskih keksa - ona Konzumova jeftinija marka, Swisslion, mislim da postoji i Piknik veganska varijanta (svakako provjerite sastav jer su ga mozda promijenili u medjuvremenu).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 11:29   #98
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Evo klasičnog recepta tu, da sad sve ne prepisujem: Siromašni kolač od keksa. Samo što sam ja koristila "petit kekse" koji su veganski i umjesto kravljeg stavila sojino mlijeko. Uglavnom, jeftino je, brzo je gotovo i jako je fino!
svaka čast! jako dugo nisam radila kolač tog tipa, a ustvari znaju biti ukusniji od većine i kompliciranijih. sad sam dobila inspiraciju...
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 12:40   #99
fakat! ja sam ga isel radit istog trena! jedva cekam sam nek odstoji neko vrijeme u frizideru
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 14:02   #100
okus mi je slican tiramisuu..



treba mi ovako lako unesiva kaloricna hrana.. moram se zdebljat
pic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.