Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2015., 14:55   #61
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Evo ja ti mogu iz prve ruke reći da je 1.2 TSI u Yetiju prve zime, dakle dok je bio 8 mjeseci star, na 95-ici radio osjetno lošije, čak se je ujutro na leru gasio i tresao dok se malo motor ne ugrije. Stari lud odmah u ovlašteni da vidi šta je, poslajali dijagnostiku, sve OK. Pita lik šta točite, veli stari ovisi kako naletim, nekad 95, nekad 98, nekad 100.

Od tad se toči samo 98 ili 100, i nikad više problema.
Lažeš, trolaš i izmišljaš.
95 je super. Dokaz su svi oni koji TSI nikad imali nisu, nikad nisu točili i nikad nisu vozili ali ZNAJU da je 95 super.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran

Zadnje uređivanje CDRW : 18.01.2015. at 15:10.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 15:01   #62
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Lažeš, trolaš i izmišljaš.
95 je super. Dokaz su svi oni koji TSI nikad imali nisu, nikad nisu točili i nikad nisu vozili ali ZNAJU da je 95 super.
meni moj kosooki cvvt koji guta 95 icu nekad na 95 tici tako zna kliktat da mislim da mi mašina ode pa pa... A na 98 ici i na nekim 95 icama (petrol recimo), uopće ne klikće...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin

Zadnje uređivanje gogo111 : 18.01.2015. at 15:18.
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 15:11   #63
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
meni moj kosooki cvvt koji guta 95 icu nekad na 95 tici tako zna kliktat da mislim da mi mašina ode pa pa... A na 98 ici i na nekim 05 icama (petrol recimo), uopće ne klikće...
Lažeš, trolaš i izmišljaš.
95 je super. Dokaz su svi oni koji mašinu s visokom kompresijom i "pametnim ECU-om" nikad imali nisu, nikad nisu točili i nikad nisu vozili ali ZNAJU da je 95 super.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 15:21   #64
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Lažeš, trolaš i izmišljaš.
95 je super. Dokaz su svi oni koji mašinu s visokom kompresijom i "pametnim ECU-om" nikad imali nisu, nikad nisu točili i nikad nisu vozili ali ZNAJU da je 95 super.
Da ali je čudno kaj moja kija nema ni turba ni diretne injekcije, i opet kuži 95 icu...

ima i knock senzor i sve što vole mladi, a opet, kad je motor hladan ili polu ugrijan, iznad 3000 okretaja na laganom ubrznju, kad cvvt pomakne fazu usisa i ecu advans paljenja, klikće ko lud...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 15:25   #65
Skrećete sa teme.

CDRW tvrdi da je TSI projektiran za 100 oktana, a ne za 95.

Svuda u uputama se navodi najmanje 95.

Ostalo su pizdarije i vaše shvaćanje.

Ako imate problema sa 95-icom (ne super, već govorimo o eurosuper gorivima), tužite crpku.

95 napravljena po normi NE MOŽE i NEĆE prouzročiti probleme na motoru.

A vi birtijajte.

Pratite specifikacije svjećica i mijenjajte ih na vrijeme, i vaš problemi će nestati.

Ovdje se izvale paušalne gluposti, pa se u obranu krene u ismijavanje.

Već doživljeno na drugoj temi, a ničim potkrijepljeno.

Tako da se više neću osvrtati.

Jedno je sigurno, a dovoljno da se čovjek zapita za razlog, kod jednog proizvođača Iridium NGK je predviđen da ide max 30 000km, a kod drugog 60 000km.

Ovaj sa 30 000km, nema nikakvih primjećenih problema sa gorivom niti nekim lampicama.

Oba su TB-a.

Ili neka priznaju da su usrali sa motorom i amen.
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 15:31   #66
Ti očito ne želiš shvatiti razliku između minimalnih zahtjeva i optimalnih.

Radit će on na 95...u knjižici piše da će radit i na 91.

ALI...neće dati svoj maksimum kao na 98 ili 100.

Što se mene tiče, EOD. Nek svatko toči šta god hoće. Ali nemojte onda za svaki drek smizdrit na forumu kako motor ne radi kako bi trebao, i tražiti problem negdje gdje ga nema, kada je prvo što se može napraviti po tom pitanju - točiti 98 ili 100.
Drugo je mjenjanje svjećica na kraćem intervalu od 60 000km, mada vjerujem da i to ovisi dosta o načinu vožnje i gorivu koje se toči.
Moonraker is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 15:48   #67
Čovjek je rekao da u TSI ide 100-ka.

A ja kažem da to ama baš nigdje ne piše.

Tu je probelm negdje drugdje.

Kada ukucaš TSI misfire, imaš rezultata koliko te volja.

Pa sad, da je baš gorivo govno i neće biti slučaj.

Al dobro. Problemi će se javiti i sa 100-kom, samo prolongirani.
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 22:48   #68
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Da ali je čudno kaj moja kija nema ni turba ni diretne injekcije, i opet kuži 95 icu...

ima i knock senzor i sve što vole mladi, a opet, kad je motor hladan ili polu ugrijan, iznad 3000 okretaja na laganom ubrznju, kad cvvt pomakne fazu usisa i ecu advans paljenja, klikće ko lud...
Ja sam vozio motor bez VVT-a ali sa Bosch ME 4.7 elektronikom koja je jako dobro znala koje je gorivo unutra. Opisao sam jednom što se dogodi kad nakon XY tankova stotke naliješ Agipovu 95-icu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 22:54   #69
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
Svuda u uputama se navodi najmanje 95.
Trkeljaš. Dao sam ti DOKAZ da je TSI predviđen za 98 i više oktana. Da je KONSTRUIRAN za 98 i više oktana.

Gluposti koje pišu u manualima su običan marketinški potez - ajmo ne plašit potencijalne kupce da moraju tankirat "specijalno" gorivo.

Potpuno isto sranje ko sa električnim vozilima. Ništa se nemojte brinut, možete punit i iz najobičnije utičnice koje ima posvuda. Ono što NE kažu je da će trajat 100 godina ili u slučaju TSI motora - da će ići ko kurac.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 15:09   #70
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Trkeljaš. Dao sam ti DOKAZ da je TSI predviđen za 98 i više oktana. Da je KONSTRUIRAN za 98 i više oktana.

Gluposti koje pišu u manualima su običan marketinški potez - ajmo ne plašit potencijalne kupce da moraju tankirat "specijalno" gorivo.

Potpuno isto sranje ko sa električnim vozilima. Ništa se nemojte brinut, možete punit i iz najobičnije utičnice koje ima posvuda. Ono što NE kažu je da će trajat 100 godina ili u slučaju TSI motora - da će ići ko kurac.
Kud sam ga napunio 95 ticom do vrha, kad cu to sad potrošiti da ulijem 100 tku..
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 15:14   #71
@CDRW - Bio u kafanu, preneo burazu da baci manuelni pruičnik i da dalje sledi tvoja uputstva oko održavanje njegovog 1.4 tsi na 6-ci 122ks - kupljen krajem 2011.
Problemi su uglavnom kao ovde navedenih http://www.automotosvijet.com/index....lkswagen-motor + otišla mu turbina na 35000 km a u garantnom roku zamenio i visokotlaćnu pumpu (sve urađeno u servisu gde mu je auto i uglavnom bio zadnjih 3 godina. Obećao sam mu da ću tebe pitati za ovaj motor, a ako se nevaram i ti imas na svom autu isti agregat.

P.S. Oko Airbusa A350 preneo mi je samo da je to neki širokotrupni putnički avion srednje veličine i velikog dometa, da mu je konstrukcija trupa i krila izrađena od karbonskih kompozitnih materijala…… i tu smo zastali, sad se vracam u kafanu pa da vidim dali još nesto zna.

Nego zajebi avione daj reci mi šta da radi sa autom.
pezetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 15:14   #72
Dodaj dvotaktola unutra i potroši na trimer ili motorku.

Uz put preporučujem Zadrugu i Mala Čiči
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 15:28   #73
OK
pezetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 15:28   #74
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dodaj dvotaktola unutra i potroši na trimer ili motorku.

Uz put preporučujem Zadrugu i Mala Čiči
Ma imam ja jednu Hondicu kojoj sve paše i nis se ne buni.... A Das Autu cu odsad ugađati s najskupljim gorivom i ima da prede!
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 00:28   #75
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
Čovjek je rekao da u TSI ide 100-ka.

A ja kažem da to ama baš nigdje ne piše.

Tu je probelm negdje drugdje.

Kada ukucaš TSI misfire, imaš rezultata koliko te volja.

Pa sad, da je baš gorivo govno i neće biti slučaj.



Al dobro. Problemi će se javiti i sa 100-kom, samo prolongirani.
Ja sam vozio moj 1.2tsi na 95ici gdje sam nasao jeftinije,auto je znao zacukavati u 5.-6. brzini na cca 2000okretaja kad stisnem puni gas. Citajuci po forumima takve gluposti tocio sam 100tku koja je koliko skuplja i vratio se na 95 ali samo petrol..nikakvih cukanja nema,razliku izmedu 100 koju sam tocio i 95 kod petrola nikad nisam primjetio.
1.2 tsi sa kvalitetnim 95 ide odlicno,VLASTITO ISKUSTVO
tomi253 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 09:13   #76
Očigledno je da su nekaj sfušali sa tim prvim verzijama tsi motora, mislim da tu nema dileme, osobno od 4 osobna i 8 firminih nisam u zadnje 3-4 godine primjetio, otkad su malo postrožili kontrole da bi koji jebavao radi goriva.. Inače točim na ini i croduxu u pravilu..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 11:48   #77
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Očigledno je da su nekaj sfušali sa tim prvim verzijama tsi motora, mislim da tu nema dileme, osobno od 4 osobna i 8 firminih nisam u zadnje 3-4 godine primjetio, otkad su malo postrožili kontrole da bi koji jebavao radi goriva.. Inače točim na ini i croduxu u pravilu..
Apsolutno pogrešno. Usporedi kak su išli ti prvi a kak idu ovi sad - jednostavno je motor "zatupljen" u odzivu pa mu ni ne treba super+ gorivo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.