Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2003., 18:44   #21
Quote:
A i cini mi se malo previse na mlijeko koje ostane na kozi (plus jos nekakva necistoca) natrackati kremu.
da, tako se i meni cini.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 18:55   #22
Quote:
Winona kaže:
Nego jel zna netko da li se mlijeko za skidanje sminke ispire s lica ( bilo vodom bilo tonikom ) ? Ja mislim da da. Nisam sigurna.
NEgdje u osamdesetima (mozda cak i usedamdestima, nisam sigurna) vladalo je misljenje da je voda jako stetna za kozu ( i je, klorirana voda cini kozu osjetljivijom, iritiranom, za jako osjetljivu kozu preporucuje se umivati se u prokuhanoj vodi, jer onda klor ispari) pa se preporucivalo nikada ne dolaziti u kontakt s vodom, izmisljena su mlijeka za ciscenje i tonik kojim skines ostatke mlijeka i zatvoris pore (adstringentno djelovanje).

Onda se u devedesetima polako pocelo prelaziti na gelove za umivanje koji su nekada znali biti prejaki za osjetljivu kozu.

Sad skoro svaka marka ima i mlijeko za ciscenje s tonikom - za one koji to preferiraju.

Ali postoje i gelovi za umivanje za masniju i normalnu kozu i emulzije za umivanje za osjetljivu i suhu kozu.

Sapuni (zapravo sindetske plocice ili tzv "baby sapuni", iako ih ima jako puno koji su namijenjeni bas za odrasle: Camay, Dove, Olay sapun, ma ima ih ko u prici... zapravo samo su neke "new age" marke ostale na pravim sapunima, vecina ih je presla na ove "soap bar" sto zapravo ne sadrzi sapun.)


Sto se tice ovog pitanja: Koristim obicne skidace sminke s ociju, najcesce L'Oreal-ova, ali moze bilo koji. Dvofazni ili jednofazni, sve mi je to isto. Jedino ne volim one potpuno uljne.

Ne volim koristiti vodotporonu maskaru jer mi je problem skinuti je.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 19:00   #23
Aha, maristella spominje kremu za skidanje sminke. Sjecam se da sam i ja davno vidjala da zene koriste Niveu za skidanje sminke. Isprobala sam to, nije lose, jedino sto je dosta mrljavo.

AMerikanke su to koristile generacijama. Takav proizvod (kremu za skidanje sminke) zovu "cold cream". Sada je to samo proizvod kojeg kupuju gospodje u godinama. I prozivod kojeg spominju pisci kada zele docarati ugodjaj iz svog djetinjstva.

Ne mislim da ima neke prednosti pred gelom za umivanje. Osim sto dok skidas sminku kremom, voda ne curi po podu kupaone.... !@#$@#$@#
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 19:06   #24
hvala Stefitze

U koju kategoriju spada onaj Clinique sapun ? Pravi sapun ili soap bar ?

Quote:
Sad skoro svaka marka ima i mlijeko za ciscenje s tonikom - za one koji to preferiraju.
Ako sam dobro shvatila, jednim potezom i jednim proizvodom cistimo i toniziramo lice ?

Moram priznati da sam po tom pitanju vise konzerva. TJ. volim se posteno ispljuskati vodom i nekim gelom/pjenom/ itd. za pranje i tek kad imam taj "cisti" feeling ici dalje na njegu.

Sto je bolje za kozu, ne znam . Meni je potreban osjecaj ( a i da vidim ) kako prljavstina ili make up zaista i dolaze u umivaonik
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 19:17   #25
Clinique je sindetski. I Shiseido. I Origins. Sve te velike fimre imaju "baby" sapune koji nisu baby, nego za odrasle.

A recimo Occitane mislim da ima pravi sapun. Ma samo pogledas na pakovanje sapuna: Pisat ce "vegetable soap 100% (U doba nasih baka koristili su se sapuni napravljeni od svinjske masnoce). Dosta ljudi se kune u efikasnost sapuna napravljenih od maslinovog ulja ili tako nekih kvalitetnih ulja. Problem sa sapunima je sto su to soli masnih kiselina. A sol ima dodanog natrija i kalija koji onda sjednu u pore istovremeno dok ciste masnocu.

Sindetski sapuni samo skidaju masnocu sa koze.
Tako ako si mozda isprobala Clinique-ov sapun- imas onaj osjecaj cistoce. A recimo ako koristis Dove, osim sredstva za skidanje masnoce imas dodane emolijente (omeksavaju kozu), pa ti koza ostane kao namazana kremom. Cista a mekana. Doduse, netko ne voli taj osjecaj. Radje se namaze poslije s kremom koju voli.

Poslije umivanja sa (sindetskim) sapunom ne moras koristiti tonik. Jer nema potrebe za uklanjanjem tog sredstva za ciscenje. Ali mozes koristiti tonik ako zelis napraviti dodatnu eksfolijaciju (pa koristis tonik sa salicilnom, lakticnom ili nekom drugom kiselinom) ili ako zelis zatvoriti pore (pa koristis tonik sa dodanim hammamelisom, witch hazel...).
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 19:19   #26
Quote:
Winona kaže:
Meni je potreban osjecaj ( a i da vidim ) kako prljavstina ili make up zaista i dolaze u umivaonik
Ja sam to nekad voljela gledati na vatici.

A sad me grozno nervira sto (dok se umivam) voda zavrsi na podu kupaone, po mojim slapama i ostalom... )
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 19:36   #27
ovo za " maslinov sapun" je tocno. Jedini sapun koji je za moju kozu bio dobar.

Meni se cini da sa samom formom sapuna imam problem. Zamisljam si ( time sam cak i izgnjavila tetu na counteru ) isti sapun, diram direkt rukama, u mom slucaju mjesecima, to bas i nije higijenski za lice, pravi rasadnik bakterija.

Onda me teta uvjeravala ( Clinique ) da imaju toliko sredstva u sebi da im te bakterije nista ne znace. A sapun kao istodobno blag... najdraza su mi sredstva na tubu ili pumpicu gdje s ostatkom pjene ili gela uopce nemam kontakt.

Quote:
A recimo ako koristis Dove, osim sredstva za skidanje masnoce imas dodane emolijente (omeksavaju kozu), pa ti koza ostane kao namazana kremom.
ovo je zanimljivo !

Da probam taj Dove ? Meni svi sapuni ali svi zategnu lice do bola. ( osim onog maslinovog ali to sam kupila jednom vani, nema ga ovdje ) Bas bi voljela probati jedan a da mi ne isusi kozu.

A za polivenu kupaonu ....pa ja zivim za dan kad cu kupiti one prekrasne talijanke divovske umivaonike ( gotovo se mozes kupati u njima ) sa sirokim rubom, pod ostane suh. Provjerila.

...a moj überlack se i dalje susi
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 19:50   #28
Sapun ne moze biti rasadnik bakterija, bas zbog toga sto funkcionira mehanicki - sloj sapuna se svaki put skine. Mozda nije bas korisno koristiti necije tudje sapune (zato su ok oni mini -gostinjski sapuni), ali od same sebe neces kontaminirati sapun.

AKo volis te maslinove, probaj otici u Sephoru i nabaviti DHC liniju. Oni imaju predivne stvari od maslinovog ulja. MRvicu masni (i ne bas jeftini), ali ako ih kombinniras s nekim drugim sredstvom svaki drugi treci dan, mozda ti bude pasalo.

DHC se moze nabaviti i preko poste.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 19:58   #29
Stefitze ja nemam Sephoru u svom gradu. Cak ni u drzavi

Mogu probati online naruciti. I ovaj sapun sam kupila vani u nekom bio ducanu i bio je prilicno skup i malo masniji. Imas li web adresu ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 20:04   #30
Evo Winni ili da ti ja kupim pa posaljem Sephora
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 20:08   #31
Quote:
bigblue2010 kaže:
A za maskaru imam neku tekucinu za skidanje od Sephore, bas njihov kucni brand.

Bigi jesi li zadovoljna ovom tekucinom?
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 20:19   #32
Uf, onda mozda mozes probati pitati u tvom Douglas-u ili sto vec imate...

Evo, naslam sam adresu za DHC

Zbog nekog razloga ne vidim ih na popiusu marki od Sephore. Mozda je to bilo trenutno? Znam da ga prodaju u mom Mall-u. Eh, to je mozda ISPRED Sephore.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 16:25   #33
Quote:
LaPerla kaže:
Evo Winni ili da ti ja kupim pa posaljem Sephora
hvala Perla kao da jesi Skociti cu na stranicu ( hvala za link ) pa cu probati tamo naruciti.

Toliko pisete o Sephori ( i luce i svi ) da bi se rado pocastila

Nego Perlice citas li ti uopce PM ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 16:28   #34
hvala Stefitze Mislim da nema toga kod nas. Mozda u nekim drugim DE gradovima. Ali tu liniju bi rado probala bas zato jer sam od nedavno poklonik kozmetike na bazi maslinovog ulja. Ima i jedan krasan losion za tijelo - prvi koji je uspio spasiti moju kozu.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 19:53   #35
Imam od Diora za skidanje sminku, ko voda je onako proziran ali skine sve sta treba
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 23:19   #36
Imam prilično osjetljivu kožu, većina tonika za čišćenje mi izazove crvenilo i neugodno zatezanje kože. Stoga mi odgovaraju samo mlijeka za čišćenje, ili proizvodi 3 in 1, nešto blago, npr. sa mlijekom i medom. Imate li preporuka?
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 15:44   #37
Uzmem prvo one Niveine maramice za čišćenje lica (ima u Dm-u mislim da su oko 35 kn), onda gel za pranje lica.I onda nocna ili dnevna krema.

Ove maramice su mrak dobre.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 16:33   #38
Re: s cim skidate sminku?

Quote:
debelakrava kaže:
najgore mi je kad ne mogu skinut maskaru...upotrebljavala sam onaj lorealov u dva dijela (tj. dvije boje) al ni on ne skida pretjerano maskaru bez da trljam...ostatak lica mi se svim tim sredstvima pretjerano isusi a vecje ionako suh...s cim skidate sminku a da nije 5 sredstava tipa pjena, sapun gel bla bla...vec imate li neko univerzalno sredstvo koje je dobro i ucinkovito...no matter the price
Probaj s lopatom...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 18:20   #39
Ma koji Shiseido, Clinique i ostala sr...

Namočite vaticu u baby-ulje (Johnson, Nivea - whatever), lagano prijeđete preko trepavica i kapaka da razgradite šminku... Zatim se umijete s nekim tekućim sapunom za lice koje skida šminku (ja to učinim 2× jer sam tako sigurna da ništa od kreča nije ostalo)... Na kraju vaša uobičajena kremica.

baby ulje - 25 kn
sapun - 15 kn (Balea) ili 35 kn (Hygiea)
vata - 5 kn

Volim davati pare za trackanje ali sve ima svoje granice.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 20:05   #40
Premasno mi je cistit oci s tim uljem...i kad isperem s vodom opet je masno ..i ovo moje je cak jeftinije : rosal mlijeko oko 22 kn plus vatica 5 ..
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.