Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2012., 11:03   #21
narucila sam ovu biljku preko ebaya sa istog linka kao i bigfear i danas mi je dosla obavjest sa carine da je uvoz takvih proizvoda strogo zabranjen i da se moja posiljka vraca nazad
Mislim nije mi jasno, zar nije da se ona i ovdje kod nas prodaje?
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 11:14   #22
Vjerojatno samo kompanije koje sluzbeno uvoze i koje su preparate dale na testiranje ili nesto
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 11:28   #23
Ma probavam dobiti carinu od ranog jutra da vidim u cemu je stvar, al me saltaju s jednog saltera do drugog, to tog zadnjeg magicnog koji se naravno ne javlja.
No vrlo zanimljivo je da mi je vec par djelatnika napomenulo kako se to mozda i moze rijesiti ovisno o mojim pregovarackim sposobnostima, sto god to znacilo .

A citajuci o tom Himalaya brendu, cini mi se dosta pouzdan cak i svjetski , kod nas sam jedino vidjela da po nekim sedmim alternativnim stranicama pisu o nekoj narudbi iste sa sramezljivo napisanim brojem mobitela u bocama koje izgledaju kao da je dijete rukom ispisalo ashwagandha, to mi se isto ne cini kao pametna ideja , i s tim da ne spominjem razliku u cijeni, gdje tu za cijenu jedne bocice dobijem njih 3 ili 4.
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:14   #24
Himalaya je najpoznatiji brend i solidna firma. U stvari onoliko je dobro koliko industrijski proizvod moze biti, a klasa za sebe su "domaci" iako oni pak nisu standardizirani pa jako variraju. No recimo da se u postupku spravljanja odredjenog lijeka dozvoljava ponoviti odredjenu proceduru sa odredjenim biljkama iznova izmedju 100 i 10.000 puta, sto vise to se smatra kvalitetnijim. Industrijski ce ti biti oko minimuma, za maksimum cesto treba ogromno puno vremena, cijene su paprene itd. Takodjer se "domaci" cesto zasnivaju na kvalitetnijim biljkama (ili kojem vec sastojku) koje se beru na boljim lokacijama u manjim kolicinama itd. Takodjer ima sastojaka koji spadaju pod ugrozene vrste pa industrijski nisu moguci dok ispod tezge ima svega, al nije da podrzavam

No od industrijskog Himalaya je ok.

Sto se zakona tice ne mozes sama niti tlakomjer kupit iz vana iako se prodaje po ducanima. Sa lijekovima je dodatni problem (posebno ako je kao lijek i deklarirano, a ne dodatak prehrani). Ima tu i potrebne regulative, ali i lobiranja (sa obije strane, EU i Indijska vlada...) i svaceg neceg, a mi malo svoje zakone, malo uskladjivanja sa EU-om... na kraju kao i obicno nitko previse sigurno ne zna sto i kako. Ka ne smije se, a opet nadjes kako neki uvezu

No kod nas sam vidio da himalayan uvozi samo jedan veci diler lijekovima, moja pretpostavka je da su platili istrazivanja i dobili dozvole, vjerojatno kao dodatak prehrani, ali ne znam zasto bi im to dalo ekskluzivu ako je proizvod isti (ali uostalom ako se to radi i kod tlakomjera i ostale medicinske opreme... vjerojatno vise interesi nego ista drugo, kontrola nije buduci te u apoteci kod nas nitko nista ne pita kad kupujes...)

A to sto je rukom pisano i jeftinije moze i ne mora nista znaciti. Npr Maharishiyev chyavanprash je daleko skuplji i ima "fensijskiji" brend od Dabura koji je najmasovniji u indiji, a meni Dabur bolji. Naravno moze biti i smece. Treba se raspitat odakle je nabavljeno.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 00:05   #25
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

....Sto se zakona tice ne mozes sama niti tlakomjer kupit iz vana iako se prodaje po ducanima. Sa lijekovima je dodatni problem (posebno ako je kao lijek i deklarirano, a ne dodatak prehrani). Ima tu i potrebne regulative, ali i lobiranja (sa obije strane, EU i Indijska vlada...) i svaceg neceg, a mi malo svoje zakone, malo uskladjivanja sa EU-om... na kraju kao i obicno nitko previse sigurno ne zna sto i kako. Ka ne smije se, a opet nadjes kako neki uvezu ....
uvezao 2 tlakomjera iz londona. medicinska pomagala su oslobođena carine i mo'š uvozit' . kupio neku mast iz usa i došla bez problema . neke tablete iz usa za mrenu , bez problema. trake za šećer redovito kupujem vani i dođu bez problema. znači ono kaj je za zdravlje je oslobođeno carine. čisti magnezijev klorid 2 kg ...ma ima toga... kaj ti treba, ako nije gnječa, sve ti dođe iz vana...tlakomjer sam kupio 2 za cijenu jednoga ovdje, a još je potpuno zadnji model, koji se tu još nije pojavio u apotekama.
možda im je to bilo sumnjivo s druge strane, pa zato tlače. žive životinje i biljke nemreš samo tak uvesti. eto samo da ne širite paniku bez potrebe.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 00:07   #26
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
uvezao 2 tlakomjera iz londona. medicinska pomagala su oslobođena carine i mo'š uvozit' . kupio neku mast iz usa i došla bez problema . neke tablete iz usa za mrenu , bez problema. trake za šećer redovito kupujem vani i dođu bez problema. znači ono kaj je za zdravlje je oslobođeno carine. čisti magnezijev klorid 2 kg ...ma ima toga... kaj ti treba, ako nije gnječa, sve ti dođe iz vana...tlakomjer sam kupio 2 za cijenu jednoga ovdje, a još je potpuno zadnji model, koji se tu još nije pojavio u apotekama.
možda im je to bilo sumnjivo s druge strane, pa zato tlače. žive životinje i biljke nemreš samo tak uvesti. eto samo da ne širite paniku bez potrebe.
Ja narucio pa sa carine vratili tlakomjer, a nasao sam i na netu da je to u skladu sa zakonom. Ne znam za lijekove koji su i inace dobavljivi kod nas, ali sa ayurvedskim sigurno ima problema
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 12:25   #27
Ma kontaktirala sam sellera odmah, rekao mi je da je poslao vise od 100 posiljki za hrvatsku da mu je ovo prvi glas o vracanju. No refundirao mi je novac u cijelosti, a ja cu probat ponovno naruciti samo manju kolicinu. Ja sam svasta znala narucivati, ovo je 2 put da su mi nesto carinili, to ovisi o sreci valjda i 1. puta da se radilo o nekakvim ljekovima. Gospoda se jos nisu izjasnila zasto je to tako zurno poslano nazad,no sad je i svejedno kad je novac vracen.
No najbanalnije je da sam prvo morala platiti carinu a onda dobiti potvrdu da je vec poslana nazad. A i dostava u Hrvatsku je navodno za 30 dana a ja sam narucila u cetvrtak u srijedu je vec bilo tu na carini, pa mi nije jasno kaj nasa posta zadrzava posiljke 2-3 tjedna prije nego ih salju dalje ?
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 13:54   #28
a valjda ovisi o carni, no meni nikad nis nije proslo "ispod tezge" i uvijek su bila natezanja sa carinom cak i kad je sve ok
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 12:15   #29
Evo narucila sam manju kolicinu, vec je stiglo. Nisam jos krenula pit, jer sam prehladena pa vec ionako unosim dosta raznih vitamina u sebe. Zanima me ako se ta ashwagandha uzima konstantno, kako utjece npr konzumacija alkohola na nju, znaci ako se za vikend popije 2 case vina , jel to ok ili da se taj dan ne uzima ?

E i najvaznije jel ima neka kontraindikacija za gastritis, trazim danas cijeli dan, al nista narucito ne pise o nuspojavama.
__________________
^^album^^

Zadnje uređivanje Bat Kol : 28.07.2012. at 13:47.
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 13:34   #30
Ma budi bez brige. Ja imam osjetljiv želudac al ovo mi nikad nije smetalo. Samo navali bez straha. Kolko si ti toga naručila da su zabranili uvoz na carini??? Ja max 5 bočica po pošiljci i nikad nije bilo problema. Mislim da nema problema u RH sa uvozom suplemenata. Ako se uvoze lijekovi onda je to druga priča. Znam da njemačka ne dozvoljava unos himalaya proizvoda jer ih tretiraju kao lijekove, al mislim da za rh nema problema.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 11:03   #31
Narucila sam 10x to su vratili, 5x je proslo bez problema, doslo je oko cca 10 dana, iako na stranici pise da se jako dugo ceka cak do mj dana pa sam se pripremila ali me iznenadilo. Uglavnom pocela sam ju piti u subotu ujutro i mozda je placebo i neko samonavodenje () ali ja osjecam razliku, ako nista drugo tokom dana imam vise energije a opet sam smirena, savrsena kombinacija , pijem ju 2x dnevno jednu ujutro jednu navecer i raditi cu pauze preko vikenda kako si nebi preopteretila organizam. U svakom slucaju dobro je krenulo, iako pise da se treba piti 3 mj za 1. rezultate evo ja ih stvarno osjecam, pa i da je placebo neka je .
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 01:04   #32
Ja sam isto naručila 5 komada i došlo je bez problema.Međutim ja imam drugi problem, svaki put kad je popijem dobijem užasan proljev sa grčevima.Može li se to kako izbjeći?
dami16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 16:34   #33
Quote:
dami16 kaže: Pogledaj post
Ja sam isto naručila 5 komada i došlo je bez problema.Međutim ja imam drugi problem, svaki put kad je popijem dobijem užasan proljev sa grčevima.Može li se to kako izbjeći?
Čudno Najčešće pijem na prazan želudac i nikad ništa, a već sam popio brdo bočica. Jel isto himalaya brend?
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 16:36   #34
Quote:
Siki 6 kaže: Pogledaj post
... pijem ju 2x dnevno jednu ujutro jednu navecer...
Tako sam i ja prvo vrijeme pio. Ako ćeš imat teži dan ili potrebu slobondo ubaci još jednu odma iza podne, da vidiš razliku Ako je sve OK, drži se 2 dnevno. Prije spavanja definitivno pridonosi boljem snu (jesi primjetila?)
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 18:37   #35
Quote:
dami16 kaže: Pogledaj post
Ja sam isto naručila 5 komada i došlo je bez problema.Međutim ja imam drugi problem, svaki put kad je popijem dobijem užasan proljev sa grčevima.Može li se to kako izbjeći?
Nista nije univerzalno, dobro za sve itd.

To je marketing. Jucer bio neem, danas ashvaganda... ljudi zele prodavat pa izbacuju proizvode koje reklamiraju kao univerzalne i bezopasne, no to nije tocno.

AKo zelis ajurvedski preparat odi ajurvedskom lijecniku na konzultacije. Ne postoji niti jedan koji se koristi uvijek i za sve i koji u nekm slucajevima i za neke osobe ne bi bio stetan. Nadalje cak i kad je koristan cesto postoje precedure prije nego ga se pocne koristiti ili dodatni preparati potrebni uz njega itd. Ne postoje univerzalni recepti i univerzali programi, posebno ne u ayurvedi pa da se na taj nacin koriste njihovi lijekovi.

Mnoge bazne konstitucije (posebno sa dominantnom pittom) u startu ne bi trebale koristiti aswagandu, a cak i one koje ju koriste nekad trebaju predhodne terapije i dijete posto ashwaganda zaista nije bas najlaksa po probavu.

Jedino sto mozes sa ayurvedom napraviti je naci kvalitetnog lijecnika i otici na konzultacije. To sto je nesto popularno ne znaci nista. Ima puno biljaka u ajurvedi koje postizu iste razultate, a nekima mogu puno bolje odgovarati, nacin na koji se uzima nije za sve isti, uzroci nekog problema nisu uvijek isti, to navaljivanje na neki proizvod jer se malo izreklamirao nema nikakvog smisla.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 23:03   #36
Zahvaljujem na odgovoru.Ja sam eto htjela ići kraćim putem ali nemam sreće.Baš sam žalosna radi toga
dami16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 00:01   #37
de, pa nije neki problem niti otic na konzultacije (bar ako si u Zg ili Ri). Osim mozda financijski

al i tu ti mogu nes dogovoriti u Ri (iako nije dr lik je kvalitetan i sto se tice prehrane i ovakvih stvari te masaza dobit ces vjerojatno bolje nego u Zg di puno manje vremena potrose na klijenta) kod poznatih, u Zg (imas barem dva Ayu lijecnika) ne znam nikog osobno

Barem jednom otic na konzultaciju da se naprave testiranja, porazgovara o prehrani i ostalom je uvijek zgodno
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 21:03   #38
Pozdrav!
Uzela sam danas oko podne 1 caps. ashwagande od himalaya i osjećam još uvijek pospanost, iako sam nakon dolaska s posla odspavala. Na uputstvu piše 1-2 dnevno. Da li to znači da je meni 1 dovoljna? Iskustva?
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:20   #39
Quote:
Monoke kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Uzela sam danas oko podne 1 caps. ashwagande od himalaya i osjećam još uvijek pospanost, iako sam nakon dolaska s posla odspavala. Na uputstvu piše 1-2 dnevno. Da li to znači da je meni 1 dovoljna? Iskustva?
I meni se u početku jače spavalo. Slobodno uzmeš još jednu prije spavanja kako bi održavala potrebnu dnevnu dozu. Ta pospanost bi trebala nestati s vremenim (moraš se malo naviknut). Probaj jednu ujutro na prazni želudac, a drugu prije spavanja. Ako će ti se nakon tjedan dana i dalje jako spavat, probaj uzimat samo prije spavanja (1-2 kapsule). Čitao sam malo po stranim forumima i upravo je ovo preporuka za one kojima se jako spava. Siguran sam da će ta pospanost nestati. Evo ja već mjesecima ne pijem kavu (prije sam pio ili kavu, ili puno zelenog čaja, kapsule guarane ili red bull/burn). Sad niš od toga ne pijem jer mi ne treba. Cijeli dan sam normalne volje (optimističan), nisam više eksplozivan i živčan ko prije (primjetili prijatelji i obitelj), aktivniji sam i iste sam volje cijeli dan. Ja sam malo smanjio dozu.... Uzimam jednu do dvije dnevno. Trenutno mi više ne treba. Slušam organizam i ovisno kako mi je dan tako si doziram.. Nekad je sve OK, pa uzmem samo prije spavanja. Nekad uzme dvije odjednom (ako je neka kriza). Nekad napravim pauzu (od tjedan dana). Probaj, ekperimentiraj i uzimaj kako tebi najbolje odgovara.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 14:35   #40
pa majkumu petstomiljontiti put

ashwaganda nije univerzalni lijek, ona je pomalo smirujuca i odgovara prvenstveno vatta konstituciji, drugima moze biti omamljujuca i ne bas preporucljiva. Naime "zbunjenost" vatete dolazi iz nervoze pa je umirivanje korisno i moze cak dati dojam "bistrije glave" dok je kod nekih drugih obratno, skloniji su inerciji i njima treba nesto sto potice, a ne umiruje.

A i to cisto ilustrativno banaliziram, u praksi dve osobe na papiru slicnih konstitucija mogu imati dosta razlicite preporucene programe prehrane, suplemenata, lijekova i sto vec, cak niti vatta konstituciji nije univerzalno preporucljivo po sebi i/ili samostalno, svatko je prica za sebe .

Ako koristite ajurvedske lijekove stavite ih u kontekst, nista nije panacea da se navali na nju ko vlaj na pecenje :frustriranodpricanjazidovima:




idem se napit il nest
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 02.08.2012. at 15:03.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.