Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2014., 16:23   #21
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Jedno skroz glupo pitanje

Zašto je napravljeno da možeš u auto usuti više ulja nego što je propisano?
A kako drugačije? Čak i auti koji imaju suhi karter, dakle ulje nije u njemu nego u posebnom spremniku pored motora imaju veću postudu nego što stanje ulja. Osim termičkog rastezanja tekućine treba i nešto mjesta za odplinjavanje ulja.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 03.01.2014., 16:26   #22
Quote:
Tomy-87 kaže: Pogledaj post
E ovo sam tražio, mislim da je wonder to bio stavio na staroj temi snaga i moment.

Pogledaj i prouči http://www.e31.net/torque_e.html
Tu imaš u tablici za svaku brzinu koliko mometna motor razvija na koliko okretaja i koliko momenta dobiješ na kotačima kroz mjenjač.
Obrati pažnju od 4. brzine naviše, gdje se vidi da motor nema smisla vrtiti do 6000 okretaja (max snage) jer če sporije ubrzavati jer šalje manje momenta na kotače nego u 5. brzini isto vrijedi i za 5. u 6. brzinu. A za prve 3 brzine ga možeš vrtiti preko 6000 okretaja (snaga opada) i bolje če ubrzavati jer i dalje šalješ više momenta na kotače nego što bi imao u višljoj brzini.
samo si se sjebo
1.buncaš o 4./5. brzini koje su APSOLUTNO NEBITNE za ubrzanja 60-100/0-100 o kojima cijelo vrijeme pričamo
već upravo II/III za većinu auta, o čemu sam i pisao

dakle u pitanju je BMW 850 Csi
380 KS / 5300 rpm
550 Nm /4000 rpm



2. sad pogledaj koliki je Nm na 4000 rpm
a koliki je (da li je manji) U SVIM BRZINAMA na 5300 rpm, gdje je dakle najveća snaga


Zadnje uređivanje Bošnjo 44 : 03.01.2014. at 16:31.
Bošnjo 44 is offline  
Old 03.01.2014., 16:37   #23
i s u s t i m a t e r, ocete stat vise s tim sranjima? ovo je preraslo u zesci spam

Quote:
Mentolman kaže: Pogledaj post
ehhh da, koliko ce me odprilike koštat .. imam regu na kraju mjeseca sad..
prva rega.. dakle nemam popuste.. motor 1.4 16v 66kw..
to je jeftinij razred ili ?
kolko bi moglo sve ukupno kostat ? osiguranje,rega i to?
imas par kalkulatora, malo googlaj, npr ovaj: http://www.izvorosiguranje.hr/kalkul...siguranja.aspx

Cijena ti ovisi i o tome koliko dobro ispregovaras popust. Mozes probat u vise osiguranja pa vidi gdje je najbolje. Pisalo se o tome dosta, mozes i potrazit forum za vise info.

EDIT, i ovaj za regu i tehnicki: http://www.aksiget.hr/izracun-tehnic...istracije.aspx
Astral07 is offline  
Old 03.01.2014., 16:39   #24
Da i? Samo znači da oko 4000 o/min najbolje ubrzava. Prije i poslije lošije .... što dokazuje ta tvoja tablica?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 03.01.2014., 16:41   #25
nije to moja tablica, već tvoja, sa linka koji si postavio
i odlično si našao ovaj gore primjer
pojasni mi kako bi ti "potjerao" ovog BMW-a do 100tke
natenane mi opiši
da li ćeš ga u I potjerat do 4000 rpm gdje mu je najveći Nm (2400) pa onda prešaltat u II jer tu tobože ima najoblja ubrzanja
ili ćeš ga i u I dotjerat skoro do crvenog polja, odnosno tamo gdje je najviša snaga, na oko 55oo rpm, a Nm dobro opao (1999) pa tek onda ušaltat u II

Zadnje uređivanje Bošnjo 44 : 03.01.2014. at 16:51.
Bošnjo 44 is offline  
Old 03.01.2014., 16:54   #26
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post
nije to moja tablica, već tvoja, sa linka koji si postavio
i odlično si našao ovaj gore primjer
pojasni mi kako bi ti "potjerao" ovog BMW-a do 100tke
natenane mi opiši
da li ćeš ga u I potjerat do 4000 rpm gdje mu je najveći Nm (2400) pa onda prešaltat u II jer tu tobože ima najoblja ubrzanja
ili ćeš ga i u I dotjerat skoro do crvenog polja, odnosno tamo gdje je najviša snaga, na oko 55oo rpm, a Nm dobro opao (1999) pa tek onda ušaltat u II
U slučaju ovog bmw-a ovo drugo. S ovim prvim bi kasnio dosta do stotke. Nije to dizel.
Mairon is offline  
Old 03.01.2014., 17:04   #27
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post
nije to moja tablica, već tvoja, sa linka koji si postavio
i odlično si našao ovaj gore primjer
pojasni mi kako bi ti "potjerao" ovog BMW-a do 100tke
natenane mi opiši
da li ćeš ga u I potjerat do 4000 rpm gdje mu je najveći Nm (2400) pa onda prešaltat u II jer tu tobože ima najoblja ubrzanja
ili ćeš ga i u I dotjerat skoro do crvenog polja, odnosno tamo gdje je najviša snaga, na oko 55oo rpm, a Nm dobro opao (1999) pa tek onda ušaltat u II
Jok ba, nije tablica moja. no nema veze - ti cjelo vrijeme drobiš da auto najbolje ubrzava na max snazi. Ja kažem da nije tako. Onda ti kažeš da jest. Onda ti ja postam graf ubrzanja i graf momenta pa ispadne da sam u pravu. Onda ti ignoriraš to i dalje drviš po svom.

Pa te opet pitam - daj DOKAZ da auto bolje ubrzava na max snazi nego na max momentu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 03.01.2014., 17:21   #28
pošto se mnogi žale da ne žele čitati ovu tematiku na ovoj temi, otvorio sam novu,
gdje su vam odgovori i gdje se može uključiti onaj ko želi https://www.forum.hr/showthread.php?p...0#post48217060
Bošnjo 44 is offline  
Old 03.01.2014., 17:54   #29
Fala kurcu više... i ne vraćajte se
wasx is offline  
Old 04.01.2014., 13:32   #30
Ne radi mi žmigavac niti nakon promjene žaruljice i sad gledam u shemu osigurača i za žmigavac mi piše - elektronisch ??

evo link:
http://www.motor-talk.de/bilder/sich...204275695.html

što sada?
Doze is offline  
Old 04.01.2014., 17:59   #31
pa pogledaj dali ti u grlo od zarulje dolazi struja..
prvo to prije svega..
gps-ri is offline  
Old 04.01.2014., 19:35   #32
Pitanje preneseno s teme o alfi 156 2.0ts, da ne offtopičarim tamo



Mene zanima druga stvar, vezano za navedenu alfu, ali i neke Hot Hatcheve. Koliko love, okvirno treba da se takav auto dovede u pristojno stanje za svakodnevnu vožnju, ako je zapušten? I ako idemo s pretpostavkom da više stvari radi mehaničar, a manje neki zaljubljenik u aute Znam da se često govori o enormnoj cifri, e sad, nekome je enormno ako da 2000€ za auto, i još dvije za repariranje S druge strane, možda se ta cifra vrti i oko 10tisuća eura(sumnjam, al ajde) za sređivanje nekog RS-a, VTS-a, GTI-ja i slično, pa ne znam uopće što se može očekivati


Druga stvar, CDRW je spomenuo "zvijer" od auta. Gdje se taj motor nalazi u odnosu na npr VAG 1.8t? Mislim prvenstveno stock motor. Mana mu je 4 kW viška(za osiguranje)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 04.01.2014., 21:10   #33
Quote:
gps-ri kaže: Pogledaj post
pa pogledaj dali ti u grlo od zarulje dolazi struja..
prvo to prije svega..
S ispitivačem, onim kućnim? Jel mogu s tim?

I što je to elektronski osigurač?
Doze is offline  
Old 04.01.2014., 21:14   #34
Quote:
Doze kaže: Pogledaj post
S ispitivačem, onim kućnim? Jel mogu s tim?

I što je to elektronski osigurač?
Imaš onaj za auto. Masu spoji na karoseriju, a pikni po grlu i vidi dolazi li napon...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 04.01.2014., 21:21   #35
Quote:
Doze kaže: Pogledaj post
S ispitivačem, onim kućnim? Jel mogu s tim?

I što je to elektronski osigurač?
ne skućnim ispitivačem jer je taj za 220V.
treba ti ispitivač napona za auto, za 12V.

taj elektonish MISLIM da znači da žmigavci prekidaju preko elektronike, ne preko releja. drugim riječima, ako je tako, nema posbnog popravka nego mijenjaj cijeli modul.
kod starih auta zamijeniš relej i gotovo. 2 minute i 20 kn.
I wonder is offline  
Old 05.01.2014., 00:19   #36
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Pitanje preneseno s teme o alfi 156 2.0ts, da ne offtopičarim tamo



Mene zanima druga stvar, vezano za navedenu alfu, ali i neke Hot Hatcheve. Koliko love, okvirno treba da se takav auto dovede u pristojno stanje za svakodnevnu vožnju, ako je zapušten? I ako idemo s pretpostavkom da više stvari radi mehaničar, a manje neki zaljubljenik u aute Znam da se često govori o enormnoj cifri, e sad, nekome je enormno ako da 2000€ za auto, i još dvije za repariranje S druge strane, možda se ta cifra vrti i oko 10tisuća eura(sumnjam, al ajde) za sređivanje nekog RS-a, VTS-a, GTI-ja i slično, pa ne znam uopće što se može očekivati


Druga stvar, CDRW je spomenuo "zvijer" od auta. Gdje se taj motor nalazi u odnosu na npr VAG 1.8t? Mislim prvenstveno stock motor. Mana mu je 4 kW viška(za osiguranje)
2000-2500€ bi trebalo biti dovoljno za zamjenu svih potrosnih djelova, dakle gume, diskovi+plocice, vilice i amortizeri, kuplung i zamasnjak + veliki servis.

E sad, bas da ces morati mjenjat sve i to bas odmah, tesko...jer ako da, onda si i sam svjestan kakvu kramu kupujes. A sad ovisno o modelu cijena ide gore ili dole.

To je neko moje razmisljanje...mada, jedno 1000€ bi trebalo biti dosta za neko dovodjenje auta u red, ako je ok odrzavan, da ima ponesto za zamjenit, ali ne da je sve u raspadu
__________________
Tulio is offline  
Old 05.01.2014., 04:55   #37
A mislim, dosta često se ide s pretpostavkom da nije održavan Odnosno, mjenjano je ono što se mora mjenjati, i ono što vlasnici smatraju bitno(najčešće ulje i filter).


Moje razmišljanje je da 2-3 tisuće ne bi trebale predstavljati enormno ulaganje i"rupu bez dna", ako se radi o npr P205gti, clio 1.8 16v, golf III gti, ako se želi baš taj auto, zato sam pretpostavio da se tu govori o većoj svoti. S druge strane, 10 tisuća mi se čini svota kojom bih auto mogao pozlatiti, a ne restaurirati
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 05.01.2014., 08:52   #38
bok,

možete mi reći sljedeće, auto ima kontrolnu ploču na kojoj se sve prikazuje pomoću kazaljki osim kilometraže i još par sitnica... i sada u zadnje vrijeme kad ugasim auto po nekoj logici bi se trebalo sve ugasiti ali jednostavno ostane upaljeni prostor gdje prikazuje kilometražu na kontrolnoj ploči...
koji je mogući razlog da se to neće ugasiti ? prije se je normalno ugasilo kad sam ugasio auto... sad sam trenutno izvadio osigurač od toga da mi ne cucla akumulator.... što bi moglo biti na kontrolnoj ploči ili već ćemu ?

hvala
BundyBoy is offline  
Old 05.01.2014., 10:23   #39
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Pitanje preneseno s teme o alfi 156 2.0ts, da ne offtopičarim tamo



Druga stvar, CDRW je spomenuo "zvijer" od auta. Gdje se taj motor nalazi u odnosu na npr VAG 1.8t? Mislim prvenstveno stock motor. Mana mu je 4 kW viška(za osiguranje)
KOJI 1.8t? Onaj od 150 ili onaj od 225 ks?

Kako god - niti s jednim nema usporedbe. Prvi je ljena krava a drugi raketla za 2.0 TS

Sad ozbiljno - ovaj prvi je možda malo "puniji" na niskim okretajima, nije neka drastična razlika ali imaš dojam da su konji "deblji". Dakle u penzionerskoj vožnji će bit ugodniji. Stanje se iz osnova mjenja kad nagaziš. TS čim više tjeraš on bolje ide. 1.8t čim više gaziš on se više dere i lošije ide. Dakle apsolutno nema usporedbe između ta dva motora, dvije totalno različite filozofije. 1.8t je SVE OSIM sportskog motora. 2.0 TS JEST sportski motor.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 05.01.2014., 10:52   #40
Imaš i od 163KS i 190KS 1.8T motora. Ovaj od 225KS se ugrađivao u TT i S3 prve generacije.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.