Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2014., 17:05   #21
Ma dopustit da djeca voze sta hoce, al za uzvrat postavit kamere sa radarima po svim gradovima i maksimalnu brzinu od 50-60kmh u gradu. Svako prekoracenje od 3 kmh vise, fino 1000 kn kazna doma na vrata zapakirano u kuverti sa slikom. Pa da vidis kako bi vozili svi po PSu.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 17:09   #22
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
Sam neka ukinu taj usran zakon..bas i nema logike da nemos vozit mercedes w140 150kw sa plinom a mozes nekakvu hondu civic, suzuki swift itd koji imaju naziv mrtvacka kola.
Daj ne drami. Civic za svoje godine(ako pričamo o najpopularnijoj 6 generaciji) prolazi dobro u sudarima, a svi od reda su 1.4 koji prolaze ispod 80kw i ne idu s mjesta. Swift GTI koji je uvijek argument u ovakvim raspravama ne postoji na našim cestama. Ili su truli ili se slažu, znam za jedan koji sudjeluje u prometu svakodnevno ali u taj je ulupano više tisuća eura i dečko ga pazi više neg sebe.

Zadnji pogon, bez elektronike, 200ks. Zvuči kao više nego logičan izbor za mladog vozača.

Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Ma dopustit da djeca voze sta hoce, al za uzvrat postavit kamere sa radarima po svim gradovima i maksimalnu brzinu od 50-60kmh u gradu. Svako prekoracenje od 3 kmh vise, fino 1000 kn kazna doma na vrata zapakirano u kuverti sa slikom. Pa da vidis kako bi vozili svi po PSu.
Ne radi se o kršenju propisa već o neiskustvu. Jasno zakon je glupo definiran, ali nije isto izkontrolirat 80ks i 180ks kad zagusti nekome tko još uvijek nema nikakvu rutinu u vožnji.
logx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 17:22   #23
Zakon bi trebao ostat, ali totalno izmjenjen.....po meni nema nikakve logike 6 godina ograničavat vozača na taj način......

Trebao bi se stavit rok od 2 godine, ako u tom roku vozač nema nikakvih ozbiljnijih prekršaja (jurcanje po naselju, vožnja pod utjecajem alkohola itd.), granica se ukida...... prekršiteljima da se produžava ovisno o broju i ozbiljnosti prekršaja

Dio sam "starih" vozača, koji nisu imali nikakva ograničenja, ja sam imao drlog od 55 ks, imao sam par gluposti, ali bez većih posljedica...... dok ekipa koja je odmah sjela u aute od 150+ks, njih je bilo svuda: po kanalima, livadama, banderama itd...... poanta je da se mladi vozači više pouzdaju u jake, veće aute, misle da su brži/jači/bolji od ostalih u prometu
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 17:36   #24
Zakon ima dobru intenciju, i treba ga još postrožiti, ali u pravom pravcu. Svaki mladi vozač (po godinama i iskustvu) koji napuše 0,2 promila alokohola bi po meni morao opet polagati. Nije normalno kaj si pojedinci dopuštaju, a onda se svi zgražaju kad takav napravi sranje.

Isto tako, osoba koja da mladom vozaču bmw serije 7 da pokosi 3 djevojke bi po meni isto morala u bajbukanu, jer je dao smrtonosno srestvo u ruke osobi koja ne smije upravljati takvim vozilom.

Dakle najstrože kažnjavati alkohol i prejak auto.

Jedino mi je žao, kaj je netko napomenuo, obitelji koji imaju stariji auto s tipa 81 kw. Ali razmaženih balavaca, tatinih sinova i sličnih pizdarija koje čitamo svako malo mi nije žao.

Jel normalno da i tu po forumu dolaze nadobudni debili koji kupuju nabrijanu pilu i unaprijed su spremni podmiriti nekoliko kazni za prejako vozilo jer eto - imaju?

Možda bi bilo dobro staviti po etapama. Prve dvije godine iskustva ekstra strogo. Iduće dvije malo labavije, ako se ništa ne zgriješi. I zadnje dvije najlabavije.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 18:57   #25
Quote:
HUNTER (CRO) kaže: Pogledaj post
Hm da, jeftinije je kupovati drugi ili treci auto radi jeftinijeg osiguranja?
Ako se več radi o mladom vozaču s malo iskustva manje boli napraviti totalku sa autom od 1000€ nego 10.000€, ne kažem da će napraviti ali eto.
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
A Auto mora biti na mladom vozaču?
Ne mora, ali kažem da je osiguranje skuplje za mlade vozače.
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
Sam neka ukinu taj usran zakon..bas i nema logike da nemos vozit mercedes w140 150kw sa plinom a mozes nekakvu hondu civic, suzuki swift itd koji imaju naziv mrtvacka kola.
E upravu tu i jesam, kada me sa puntare prestižu..
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 20:26   #26
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Zakon ima dobru intenciju, i treba ga još postrožiti, ali u pravom pravcu. Svaki mladi vozač (po godinama i iskustvu) koji napuše 0,2 promila alokohola bi po meni morao opet polagati. Nije normalno kaj si pojedinci dopuštaju, a onda se svi zgražaju kad takav napravi sranje.

Isto tako, osoba koja da mladom vozaču bmw serije 7 da pokosi 3 djevojke bi po meni isto morala u bajbukanu, jer je dao smrtonosno srestvo u ruke osobi koja ne smije upravljati takvim vozilom.

Dakle najstrože kažnjavati alkohol i prejak auto.

Jedino mi je žao, kaj je netko napomenuo, obitelji koji imaju stariji auto s tipa 81 kw. Ali razmaženih balavaca, tatinih sinova i sličnih pizdarija koje čitamo svako malo mi nije žao.

Jel normalno da i tu po forumu dolaze nadobudni debili koji kupuju nabrijanu pilu i unaprijed su spremni podmiriti nekoliko kazni za prejako vozilo jer eto - imaju?

Možda bi bilo dobro staviti po etapama. Prve dvije godine iskustva ekstra strogo. Iduće dvije malo labavije, ako se ništa ne zgriješi. I zadnje dvije najlabavije.
Slažem se ,za prebrzu vožnju sa smrtnim ili teškim posljedicama 10 godina teške robije.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 20:46   #27
Quote:
logx kaže: Pogledaj post
Daj ne drami. Civic za svoje godine(ako pričamo o najpopularnijoj 6 generaciji) prolazi dobro u sudarima, a svi od reda su 1.4 koji prolaze ispod 80kw i ne idu s mjesta. Swift GTI koji je uvijek argument u ovakvim raspravama ne postoji na našim cestama. Ili su truli ili se slažu, znam za jedan koji sudjeluje u prometu svakodnevno ali u taj je ulupano više tisuća eura i dečko ga pazi više neg sebe.

Zadnji pogon, bez elektronike, 200ks. Zvuči kao više nego logičan izbor za mladog vozača.



Ne radi se o kršenju propisa već o neiskustvu. Jasno zakon je glupo definiran, ali nije isto izkontrolirat 80ks i 180ks kad zagusti nekome tko još uvijek nema nikakvu rutinu u vožnji.
zvuci kao da kazes civic prolazi bolje nego S klasa u sudarima a i kasnije kazes da S klasa nema elektronike? kako ti neki relativno tromu s klasu 150kw sa 2t mozes usporediti sa necim sta nema ni 900kg? ajde da sam stavio ferrari npr..ali ovo je S klasa! ja koji volim takve velike komforne gospodske automobile kojima brzina i ubrzanje ne igra ulogu prije bi morao voziti "mrtvacka kola" gore navedena nego ovo svoje sta zelim. naravno da ne preporucujem w140 za sve mlade vozace jer to nije auto za divljanje i izivljavanje a taj auto kupuje onaj koji zna sto zeli imat u autu. i naravno da ces prije izgubiti kontrolu nad mrtvackim kolima nego nad s klasom
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 20:51   #28
I za alkohol. Bilo kakav alkohol prve 3 godine bi ja kaznio oduzimanjem vozačke i ponovno polaganje. Pa se vozi pod gasom.

Inače podupirem odredbu od 0,5 promila, ali mlade vozače treba jako stegnuti.

Da se razumijemo, 80% je skroz ok. 15% ih je onako prpošno, vole biti malo na rubu, ali nisu divljaci. I onda dolazi ovih 5% koji su opasnost po život. Al doslovno.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 21:04   #29
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
Sam neka ukinu taj usran zakon..bas i nema logike da nemos vozit mercedes w140 150kw sa plinom a mozes nekakvu hondu civic, suzuki swift itd koji imaju naziv mrtvacka kola.
Mrtvački kovčeg. Mrtvačka kola su ona koja sudjeluju u povorci
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Ma dopustit da djeca voze sta hoce, al za uzvrat postavit kamere sa radarima po svim gradovima i maksimalnu brzinu od 50-60kmh u gradu. Svako prekoracenje od 3 kmh vise, fino 1000 kn kazna doma na vrata zapakirano u kuverti sa slikom. Pa da vidis kako bi vozili svi po PSu.
Po toj logici možeš dopustiti i da voze koliko hoće, ali ako nekoga udariš svojim načinom vožnje, živjet ćeš na kruhu i vodi dok ne otplatiš štetu oštećenome.

Znam o čemu govorim, za vikend sam išao u njemačku, i toliko su me isprepadali slovenijom i austrijom, te ograničenjima, da sam pazio da se držim ograničenja i kada to nije bilo sasvim logično. Mislim da se povremeno 80% koncentracije odnosilo na poštivanje ograničenja, a vozim punta od 40kW koji je bio približno pod punim opterećenjem. A nisam ni početnik

Mislim da mora biti regulirano i zakonom kakva vozila smiju voziti, općenito neiskusni, a pogotovo mladi vozači. Pa u italiji su tico i punto 55 na gornjoj granici onoga što se smije voziti po omjeru snage i mase, a kod nas kukaju da im nije dovoljno ni(po specifičnoj snazi) 50-100% više
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 21:44   #30
ak je punto i tico na gornjoj granici snage i mase, a gdje se tu uklapa ono čudo Aixam i hrpa takvih vozilica koje su preplavili Italiju zadnje vrijeme
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:50   #31
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
ma samo neka još dodaju pod ovo "24 godine" i ono od prije "godine iskustva"...

Tako da bude fer i onima koji sa 25 polože

I obavezno 60kw i 1500kg automobil
Ma nije to toliko zbog samog vozačkog iskustva već zbog mladosti ludosti.

Kad sam imao 18, 19, 21... znao sam raditi sranja, od trka do birca za rundu pa na dalje... Mozga nisam imao ni malo, a ono čega sam imao je bilo samo puno sreće.
Danas mi tako nešto ne bi palo na pamet.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 23:06   #32
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Zakon ima dobru intenciju, i treba ga još postrožiti, ali u pravom pravcu. Svaki mladi vozač (po godinama i iskustvu) koji napuše 0,2 promila alokohola bi po meni morao opet polagati. Nije normalno kaj si pojedinci dopuštaju, a onda se svi zgražaju kad takav napravi sranje.

Isto tako, osoba koja da mladom vozaču bmw serije 7 da pokosi 3 djevojke bi po meni isto morala u bajbukanu, jer je dao smrtonosno srestvo u ruke osobi koja ne smije upravljati takvim vozilom.

Dakle najstrože kažnjavati alkohol i prejak auto.

Jedino mi je žao, kaj je netko napomenuo, obitelji koji imaju stariji auto s tipa 81 kw. Ali razmaženih balavaca, tatinih sinova i sličnih pizdarija koje čitamo svako malo mi nije žao.

Jel normalno da i tu po forumu dolaze nadobudni debili koji kupuju nabrijanu pilu i unaprijed su spremni podmiriti nekoliko kazni za prejako vozilo jer eto - imaju?

Možda bi bilo dobro staviti po etapama. Prve dvije godine iskustva ekstra strogo. Iduće dvije malo labavije, ako se ništa ne zgriješi. I zadnje dvije najlabavije.
Nebres biti jeben i pošten!
Nebre se svima udovoljiti. Uvijek bude zakinutih. Al da je jako diskutabilan zakon, je.
Kaj te muci bmw7 npr S klasa itd...?
Takav auto imam 10x vise sigurnosnih senzora i opcija od obicnih drkalica. Manja je vjerojatnost da bude s takvim neko napravil pizdariju, nego s nekom alficom 155, civic, swift, bmw 3xx...
Mladi vozac kod mene bez problema vozi passata ili C70. I kaj sad kaj jedan ima 140 a drugi 170ks. U mom slucaju je nepravda. A kad vidim nekog sa nekim starijim jacim autom, to vec gledam s dozom respekta.
Kak sam i rekel. Ostalo bude nepravedno.

Rjesenje:
Rok. Za pocetak ne tak dugi rok. Jer u 3g moj mladi vozac je napravil 60tkm i to na pol pređene europe. Opet, nisu svi isti.
Rok od 2godine bi bil dovoljan.

Kazna. Kazna je definitivno prevelika.
200kn na licu mjesta bi bila dovoljna.

Masa vozila. Omjer mase i jacine vozila.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 23:33   #33
Ja mislim da je rok 24 godine sasvim ok. Velika većina mladih vozača nema svoj auto ili studiraju van mjesta stanovanja i oni su u najboljem slučaju vikend vozači. Ja imam vozačku skoro 2 godine, a realnog iskustva možda 8 mjeseci i nešto manje od 2000 kilometara jer mi se zna desiti da po 2-3 mjeseca ne sjednem za volan. Volim vožnju, ali jedan je auto u kući i često se desi da ga nema doma. I nisam jedini koji je takav jer nas je puno takvih samo što će rijetki takvo što priznati. Da sjednem u BMW-a sa 120 kW sa zadnjim pogonom, sigurno bi bio opasnost na cesti jer nema šanse da se izvučem. Nemam iskustva.

Zakon ima dobru ideju, jedino bi trebalo staviti ograničenja u omjeru snage, vrste motora i mase vozila i trebao bi svaki mladi vozač otraga imati magnetsku nalju s upozorenjem da je za volanom mladi vozač u slučaju neke greške da ljudi imaju razumjevanja.
shotman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 23:49   #34
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Ma dopustit da djeca voze sta hoce, al za uzvrat postavit kamere sa radarima po svim gradovima i maksimalnu brzinu od 50-60kmh u gradu. Svako prekoracenje od 3 kmh vise, fino 1000 kn kazna doma na vrata zapakirano u kuverti sa slikom. Pa da vidis kako bi vozili svi po PSu.
Sumnjam da bi takav zakon imao učinka jer je i sad naplata kazni mizerna (afair ispod 15%).

Zadnje uređivanje Guud : 26.09.2014. at 00:15.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 00:16   #35
znaci vi svi tvrdite da je covjek opasniji u npr hummeru h1 nego u suzuki swiftu, opel calibri, puntu 1,9 jtd?
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 01:00   #36
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
ak je punto i tico na gornjoj granici snage i mase, a gdje se tu uklapa ono čudo Aixam i hrpa takvih vozilica koje su preplavili Italiju zadnje vrijeme
To ne spada u kategoriju osobnih vozila pa ih voze oni koji su dobili zabranu upravljanja ili opće nemaju položeno.

Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
znaci vi svi tvrdite da je covjek opasniji u npr hummeru h1 nego u suzuki swiftu, opel calibri, puntu 1,9 jtd?
Pa je, razmisli malo. Opet ti govorim, swiftova NEMA na cesti a calibru viđam jedino po otpadima.
Opasan je i punto 55 i škoda favorit 1.3. Sve to je dovoljno jako da razvije brzinu od bar 100kmh, a s tim možeš ubit sebe a i nekolicinu drugih. Nije važno kaj voziš nego kaj imaš u glavi. Da se vratimo na tvoje luksuzne mercedese stare 20 godina koji postoje jer ih je netko zaboravio otpeljat na CIOS.
Auto od dvije tone i 200ks(sa zadnjim pogonom) je opasniji od svih tih gradskih krševa koje si nabrojao. I dalje ima 100ks/1t. A taj omjer ti ne bi baš prošao ni da uvedu omjer kw/kg.
logx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 01:29   #37
Sve je u glavi bas kako si rekao, a taj mercedes sam primjer dao jer to auto nije za brzinu nego za laganu i mirnu voznju osim ak nemas v12 na tom. hummer h1 ima 200ks i ide max 130 na sat vojnicki jel. Poanta su mali i lagani auti koji dodju do stotke za par sec ili hummer\mercedes\chaika\gaz 69 koji su teski, nemaju brzinu i ubrzanje ali ih ja i dalje nemrem voziti jer eto prije bi u njima krepo nego u nekom malom dreku. Jebes zakon u k... U 3god vozackog nemam ni jedan prekrsaj nit ikakve kazne, ne jurim i ne bahatim se po cesti a zelim neki jaci auto kao w140 radi gustanja a zasad ga imam ali na deskoptu..
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 08:21   #38
Quote:
logx kaže: Pogledaj post
To ne spada u kategoriju osobnih vozila pa ih voze oni koji su dobili zabranu upravljanja ili opće nemaju položeno.

.
Ne spada na papiru, ali je ravnopravni sudionik u prometu koji ide 50km/h ima skoro pola tone, a može ga voziti balavac sa 16god
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 08:24   #39
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Takav auto imam 10x vise sigurnosnih senzora i opcija od obicnih drkalica. Manja je vjerojatnost da bude s takvim neko napravil pizdariju, nego s nekom alficom 155, civic, swift, bmw 3xx....
A činjenice su baš takve da su najteže nesreće do sada napravili mladi vozači upravo u takvim vozilima prepunim sigurnosnih senzora jer nažalost još uvijek tom hrpom lima i plastike upravlja vozač, a ne senzori
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 08:51   #40
a i tatina lova ne uspijeva potplatiti zakone fizike
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.