Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2015., 11:15   #261
pa ako je drugi grad možda ima drugu reg oznaku... npr osječko baranjska županija a ima neznam ni sam koliko oznaka (OS, NA, DJ...)
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 13:32   #262
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
pa ako je drugi grad možda ima drugu reg oznaku... npr osječko baranjska županija a ima neznam ni sam koliko oznaka (OS, NA, DJ...)
Da, sada je auto na BM a trebalo bi biti DJ. Znači može se obaviti kompletan prepis do kraja uz zadržavanje postojećih oznaka ? Jedino mi nije jasno što je taj registracijski list i dali će mi to trebati jer ga među papirima nisam vidio ?

Tnx !
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 13:48   #263
http://www.njuskalo.hr/auti/opel-vec...oglas-15437935


ako kome treba....
mOdulye is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 15:28   #264
mislim da te tablice mozes zadrzati sve do regisstracije al nisam ja bas siguran oko toga kako ide prijepis...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 16:55   #265
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Jbg. stavio je na akciju, nisu to prodajni auti, a nije se ni potrudio stavit bolje fotke i srediti te sitnice, nejde to samo tako, nema kruha bez motike.


Jednostavno, prvo odite kod JB, napravite KPU, plati mu auto, tada odeš sa njim na osiguranje napraviti policu osiguranja i nakon toga odeš ti sam sa policom i KPU na TP gdje ćeš ujedno regat i prepisat auto na sebe te nakon toga odeš u MUP ovjeriti prometnu.



1. Napraviti KPU (isti naravno nećete pokazati na osiguranju)

2. on će ti na osiguranju napraviti policu za taj auto jer osiguranje još ne zna da ti je on prodao auto

3. TP i MUP, standardno. Na TP-u ti ne treba bivši vlasnik pošto ćeš tamo pokazati KPU i policu te napraviti novu PD na sebe.

Ako je auto u drugoj žup., tada nakon plaćene premije osiguranja odeš u MUP podići probe te dalje ideš u svoju županiju na TP i na MUP ovjeriti PD.
to si ti stavio.. ti prodajes
SamoNećural is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 18:24   #266
Quote:
Procesor kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam dva pitanja. Dali ja trebam od prodavača dobiti registracijski list prilikom kupovine automobila koji je još uvijek registriran ? Dali moram platiti nove tablice ako mi je prodavač ostavio svoje koje su iz iste županije ali različit grad ili mi ih samo zamjene bez naplate ?

Hvala !
Prodavač ti treba dati prometnu, knjižicu vozila (ako postoji), policu osiguranja i potvrdu o plaćenoj cestarini i to je sve.

Ako ti je prodavač ostavio tablice i spadaš u isto registracijsko područje, odnosno prva dva slova na tablici (oznaka grada) su ista u tvom gradu kao i te dobivene sa autom onda ih možeš zadržati. Ako su oznake grada na tablici različite onda moraš staviti svoje tablice.

Auto si dužan prepisati u roku od 15 dana od dana kupnje.

Pročitaj prvi post ove teme, tamo imaš sve objašnjeno.

Quote:
SamoNećural kaže: Pogledaj post
to si ti stavio.. ti prodajes
Ne, to sam ja prodao tom liku.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:32   #267
http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-...oglas-15458703

evo ga i moj bivsi u daljnjoj prodaji ja sam ga prodao za 33tisuce
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:18   #268
Savjet potreban!

Ovako, svidio mi se jedan auto iz oglasnika, rijec je o ovome:

http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-206-oglas-15091893

Cijena je dosta povoljna. Zvao sam lika, no on ima punomoc, itd.. Kao sve se moze obaviti kod kupoprodaje i prijepisa. Mene zanima, na sta treba obratiti pozornost kad je rijec o punomoci (tj. kad ne kupujem od stvarnog vlasnika), sta treba provjeriti, jel to sigurno itd...

Hvala
rampage is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 20:16   #269
kupnja polovnog auta

dali je ovo pravo mjesto za pitanje savjeta u vezi kupnje rabljenog auta?

imam par kandidata

http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-...oglas-14764977

auto sam vidio i vozio ,
sitna oštećenja na karoseriji ništa puno

ali čovjek mi je sam reko da nije bio odavno na servisu plina i auta općenito i s tim u skladu bi bio voljan nešto još spustiti cijenu

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-foc...oglas-15036707

ovu ću u utorak da pregledam ,auto je iz njemačke i ima garanciju njemačkog autokluba da nije sudjelovao u sudaru i ostale garancije koje njemci još izdaju,svašta su nabrojali men na telefon nije da puno kužim

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-15224037
i ovaj tu nikako da dođem do tipa stalno nešto mulja ko da neće da proda auto

eto bio bih zahvalan na savjetu ili barem na uputstvu gdje da postam svoju dilemu
muchos gracias
njurgaga2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 20:49   #270
Pozz, imam jedan problem : Dakle auto (nije moj) prodan liku, i istekla rega prije 10tak dana. I lik ga jos nije odjavio, zvali smo ga neki dan, i rekao je da ce ga odmah sutra odjaviti, medjutim, danas gledali, nije odjavljen.. Sta uraditi u ovoj situaciji? Udaljen je nekih 150 km od nas
varač is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 21:10   #271
stari vlasnik može otići u policiju i sam odjaviti auto.
makar ni to nije nužno jer ako ima ovjereni ugovor, on više nije vlasnik i odjava ga ne bi trebala brinuti.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 21:39   #272
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
stari vlasnik može otići u policiju i sam odjaviti auto.
makar ni to nije nužno jer ako ima ovjereni ugovor, on više nije vlasnik i odjava ga ne bi trebala brinuti.
ima ugovor.. Ali policajac ( njen prijatelj ) kaze da ce dobiti kaznu, i da mora lik odjaviti..

I jos jedno pitanje, kupis auto iz druge zupanije, dakle druge tablice, napravis ugovor.. ali ne prevedes ga na sebe, rega jos traje i sve, dal ga ti mozes legalno voziti ili ne?
varač is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 22:14   #273
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Jbg. stavio je na akciju, nisu to prodajni auti, a nije se ni potrudio stavit bolje fotke i srediti te sitnice, nejde to samo tako, nema kruha bez motike.
Ova Alfa koju sad imas u ponudi ako je upola dobra kako pise i izgleda je izvrsna ponuda.

A vidim da si i jednu nekretninu iz Francuske nabavio, bas me zanima koliko ce trebati da ode i po kojoj cijeni ces ga uspjeti utopiti ako ga utopis.
Pretpostavljam da si ga dobio na poklon.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 23:06   #274
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Ova Alfa koju sad imas u ponudi ako je upola dobra kako pise i izgleda je izvrsna ponuda.

A vidim da si i jednu nekretninu iz Francuske nabavio, bas me zanima koliko ce trebati da ode i po kojoj cijeni ces ga uspjeti utopiti ako ga utopis.
Pretpostavljam da si ga dobio na poklon.
Alfu sam doveo iz IT, ko nova je, 70 tkm., a žao mi ju baciti u dijelove.

Ako misliš na Velsatisa cijena je jeb... Dam ga još koji euro jeftinije nego je u oglasu, upola cijene. Auto uzet od firme, redovno servisiran, nema troškova prijepisa... Cijeli dan samo pacijeti, morat će cijena barem 1000e gore.

Quote:
varač kaže: Pogledaj post
ima ugovor.. Ali policajac ( njen prijatelj ) kaze da ce dobiti kaznu, i da mora lik odjaviti..

I jos jedno pitanje, kupis auto iz druge zupanije, dakle druge tablice, napravis ugovor.. ali ne prevedes ga na sebe, rega jos traje i sve, dal ga ti mozes legalno voziti ili ne?
Pa ako ovaj ne odjavi naravno da će dobiti kaznu jer auto u MUP-u još uvijek glasi na starog vlasnika, no tada će sa KPU morati u MUP pisati prigovor u dva istovjetna primjerka i kazan će ići kupcu.
Tvoj prijatelj taj scenarij može izbjeći ako sa tim KPU koji ima ode na MUP i sam odjavi auto pošto ga kupac nije.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 19:14   #275
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Alfu sam doveo iz IT, ko nova je, 70 tkm., a žao mi ju baciti u dijelove.

Ako misliš na Velsatisa cijena je jeb... Dam ga još koji euro jeftinije nego je u oglasu, upola cijene. Auto uzet od firme, redovno servisiran, nema troškova prijepisa... Cijeli dan samo pacijeti, morat će cijena barem 1000e gore.
Alfa je savrsenstvo, crna sa bez kozom, najbolji motor, skoro pa savrseno.
Stvarno ne znam za koliko si ju dobio gore ako ti se sa uvozom isplati ju dati za ove novce.
Pretpostavljam da je bila karambol ili?

A Vel satisa ne znam tko normalan moze i kupiti.
Salu na stranu, auto djeluje ocuvano, malo zadnja desna vrata bodu u oko, ali ok.

Za ove novce da se ulozi i jos 2000eura mislim da bi se dobio stvarno dobar auto s kojim se onda moze biti miran neko vrijeme, osim ako elektronika ne pocme zezati, ali do sada je valjda pokrepavalo sve sto je trebalo.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 23:17   #276
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Alfa je savrsenstvo, crna sa bez kozom, najbolji motor, skoro pa savrseno.
Stvarno ne znam za koliko si ju dobio gore ako ti se sa uvozom isplati ju dati za ove novce.
Pretpostavljam da je bila karambol ili?

A Vel satisa ne znam tko normalan moze i kupiti.
Salu na stranu, auto djeluje ocuvano, malo zadnja desna vrata bodu u oko, ali ok.

Za ove novce da se ulozi i jos 2000eura mislim da bi se dobio stvarno dobar auto s kojim se onda moze biti miran neko vrijeme, osim ako elektronika ne pocme zezati, ali do sada je valjda pokrepavalo sve sto je trebalo.
Alfa je od prvoga vlasnika koji je 1936 g. (imam kopiju prometne) i nikad nije imala karambol, ima samo par ogrebotina po branicima, tipično za Italiju.

Velsatis je kod prijašnjeg vlasnika bio ogreban po blatobranu i desnim vratima pa je netko lošije pogodio boju, al na slici se to vidi gore nego u stvarnosti. Najbolje u svemu je kaj u auto nema ulaganja glede servisa i sl, nedavno napravljen veliki servis, znači u vožnji je za 10, nit što lupa nit sl, al nemaju nažalost cijenu ti auti.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 23:35   #277
Ako tko želi imam Seat Cordobu 1.2 benzinac, 2005. g. uzet od 1. vlasnice, original 121 000 km i registriran je godinu dana.
Dam ga za 2300€ fiksno, znači više od 1000e ispod cijene.

Cijena je takva jer je auto prije 3 godine imao lakši karambol (prednji branik, desni blatobran i malo prednja hauba (mulde, glavni nosači motora i ostalo netaknuto) i otvorio se vozački jastuk. Na volanu izgleda kao da ga ima, ali vlasnici su kupili samo umetak bez jastuka, tako da na tom ni ne piše airbag, niti ga nema unutra.

Auto se lijepo vozi, ne lupa, ne trese na cesti,... Pred pola godine napravljen veliki servis, remenje španeri... Uglavnom za te novce odličan godinu dana regan auto sa klimom i sa malo km i napravljenim velikim servisom. Ove nedostatke ako tko želi može lagano sredit naknadno, ništa strašno.







__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 11:19   #278
Pozdrav.Kupujem auto mjesec dana i nikako da se odlučim na kupovinu.Ugl. gledam aute tipa:Alfa 159,Bmw 320d,Mercedes c-klasa i Honde Accord.Išao sam malo gledati par auta ali ni jedan me nije oduševio,svaki ima neku manu.
http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-seri...oglas-15495935
Čuje se druk lager kad stisneš kvačilo a možda je otišao zamašanjak,unutra baš nije bajan,ručica mjenjača izlizana itd.Probao sam ga voziti,no nije to to,Cijena previsoka.
http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-seri...oglas-15345734
Vozio i njega,nema onaj šus kao prvi,sve nekaj škripi,škljoca,koćnice slabe,ugl.nimalo me nije impresionirao osim kaj unutra izgleda dobro.
http://www.njuskalo.hr/auti/honda-ac...oglas-15208225
Probao sam i ovog.Plin ali ima 240000km,nije vlasnik vozila,auto dobro ide,ništa ne lupa i nabija ali me brine kilometraža.
http://www.njuskalo.hr/auti/mercedes...oglas-11401988
Probao ovoga voziti,ide super,vlasnik vozila jedino cijena previsoka.
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-rom...oglas-15431635
Gledao isto ovu Alfu,auto je prelijep,pojava,no treba uložit min.10000kn(gume,veliki servis,rega i ko zna kaj još).
Pitanje za forumaše koji se kuže:na kaj da se fokusiram i kaj da tražim?Već sam lud od gledanja i traženja.
mačakzagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 11:36   #279
Accord bez razmisljanja, kilometraza nije problem za to godiste i klasu auta.. Samo baci kod nekog strucnog uho kak se motor dugorocno ponasa na plinu i jel zahtjeva neku brigu i paznju (podmazivanje ventila..), zajebi bmw i mercedes, to vozi svaki seljak.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 11:41   #280
računaj da ces u tu klasu morat uolozit odmah po kupnji auta... ti auti se prodaju taman pred veliki servis, i sredjivanje...

uglavnom se tako prodaju auti... npr meni je logično i isplativije bilo prodat auto koji traži ulaganje u roku par mjeseci od 1500eura i kupit auto koji je zapravo duplo skuplji, duplo manji al nema tih ulaganja... ja sam sad kupio auto 3.5godine star, i na kraju sam se iznenadio jer me pocetni servis kostao 2000kn... a racunao sam na nekih 1000mozda..
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.