Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2015., 07:20   #1
Problem koji je stalno prisutan a majstori kažu sve OK

Problem koji mi se javlja pa sad već 2-3 mjeseca i bio je kod 4 različita majstora i svi kažu da je sve ok i da sve štima!

KRENIMO LAGNAO:

eo....danas ujutro krenuo na posao, pređem 40-ak kilometara i sve ok - ja sam u autu....nakon toga pokupim bratića i njegovu djevojku i tonu tj hrpu stvari koje su mi natovarili u prtljažnik.

Znači nakon toga vozimo jedno 10-ak kilometara i ništa...potom autobus ispred nas, ja kočim, stavljam u ler, otpuštam papučicu kvačila, lagano kočnicu, i onda kad autobus opet krenuo, stišćem kvačilo, lagano dodajem gas i otpuštam kvačilo, i onda lagano cviljenje/škripanje iz zadnjeg dijela...kvačilo stiščem i brže bolje prebacujem u 3.brzinu i tu se ništa ne čuje....i potom slična situacija NIŠTA SE NE ČUJE....da bi se povremeno ali slabijim intenzitetom čulo škripanje/cviljenje iz zadnjeg dijela, i to uvijek kad bi kretao u 1. ili 2.brzini....

dali ima ikakve to veze s kvačilom, s ležame, s amortizerima.....s ičime...

stavljene u četvrtak novi zadnji diskovi ATE POWER iu CERAMIC pločice - i evo...izgleda da nije do toga....da nije stvarno LEŽAJ-jel moguće da je ležaj.....lamela????????

P.S. Da napomeneom, za vikend sam prešao, žena i ja u autu, bez rptljage i tereta i bez da je iza itko sjedio jedno 300 klilometara i NIŠTA.-.-sve super...reko to je to....

kad ono...čim je netko iza i čim je neko veće opterečenje u gepeku čuje mi se to iz 1. u 2. brzinu

Ne bih se toliko zamario time da u 7.mjesecu neidemo na put u Njemačku - pun gepek plus nas 4 u autu

-ISTO TO MI SE DOGAĐA ČIM JE AUTO PUN i to kod 1. i 2 .brine....
__________________
...kad si sretan, lupi dlanom ti o dlan...
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 08:17   #2
S obzirom da taj model auta, koji si naveo, ima velikih problema sa skripanjem otpozadi predlazem zamjenu..
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 08:51   #3
Nazovi vidovitog Milana i pitaj ga što trebaš mijenjati jer samo vidoviti Milan zna što voziš.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 08:57   #4
ma nije vidoviti milan tako vidovit nego je ovdje u pitanju vaša lijenost...
riječ je o fokusu koji njemu stalno neke probleme nudi...a ja baš škicam nebi li fabiju "zamijenio" za fokusa Mk2 ili noviji...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 09:01   #5
meni isto kad se u prvoj lagano vozim - nešto škripi u zadnjem ljevom dijelu.

Ali za moj auto su pričali da su imali probleme sa nekakvom gumom/kapom kod amortizera, da ona škripucka.

Neznam ni sam šta je to, nisam još niti gledao.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 09:06   #6
nije lepo se smijati tuđoj nevolji...

problem je što svaki mjastor kaže da je ok, a nešto nije ok jer škripi/cvili odozada u 1. i 2. brzini i kad je auto pun (4 osobe)
__________________
...kad si sretan, lupi dlanom ti o dlan...
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 09:36   #7
Spusti rucnu...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 10:13   #8
Quote:
manchesterff kaže: Pogledaj post
nije lepo se smijati tuđoj nevolji...
Je kad ne napiše koji auto.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 10:55   #9
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Je kad ne napiše koji auto.
ford focus mk2, 2010 god 1,6 benzinac
__________________
...kad si sretan, lupi dlanom ti o dlan...
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:16   #10
Quote:
manchesterff kaže: Pogledaj post
ford focus mk2, 2010 god 1,6 benzinac
Opteretit auto i pregledat ga odozdo jer se nešto nečega dira i škripi.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 13:10   #11
stavi cvrsce opruge tako da ne legne toliko pod opterecenjem i nema problema...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 14:27   #12
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
stavi cvrsce opruge tako da ne legne toliko pod opterecenjem i nema problema...
koje predlažeš...po mogucnosti da su spuštene barem 20mm ili 25mm
__________________
...kad si sretan, lupi dlanom ti o dlan...
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 14:44   #13
Nisi li negdje spominjao da imaš kraće opruge već? I to zadnjih 100k km na tvorničkim amortizerima?
Možda ti taj silni teret škripi iza u gepeku? Također i plinska boca se zna oglasit ako je na mjestu rezervnog kotača(pogotovo ak metneš nekaj na nju).
Meni na fordu zna škripat kad dižem siceve iza iz spuštenog položaja i ne postavim ga kak treba nazad.

Ako i je neki problem, to ćeš ubrzo saznat vozio se sam ili s 5 ljudi. Prestani ga mrcvarit.
logx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 17:17   #14
Koliko je spusten i jesi uz krace opruge stavio i krace amortizere?

Ako nisi, 99,99% da ti skripe amortizeri.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 18:50   #15
Kad se samo sjetim koliko tema je bilo dok si trazio auto, pa si ga napokon nasao, a sad vec 3-4 cetvrta s nekim problemima.

Imam dojam da bi trebao naci nekog dobrog majstora za ovjes i ostaviti mu auto na dan da isproba i sam proba vidjeti u cemu je caka. Moguce je da je ta kombinacija -3 opruga na serijske amortizere i 100 000km napravila svoje.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 18:55   #16
Ti si drko po tom ovjesu i sad se čudiš da nešto škripi, stavi original ovjes i neće ništa škripati.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 19:26   #17
stavi kajle u opruge pa probaj par dana vozit bar ces znat do cega je..
__________________
od jucer do danas
ma3x is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 19:33   #18
danas kad sam išao sam kući s posla / nekih 5km - opet mi se to desilo...ugasio sam radio...i skrenuo sam oštro lijevo i tada pri 1. i 2. brzini mi se to čulo...mislim da sam bio i kočnicu stiskao

Jel moguće da je zbog kočnice - da toliko cvili/škripi - pogotovo što su novi diskovi i pločice

Amortizeri su milijun puta pregledani, na tehničkom prolazi...

Amortizere je bivši gazda stavio odmah čim je kupio auto Eibach Pro Kit -30mm ali fora je što sam čuo da Eibach daje doživonu garanciju i u Fordovom servisu su mi rekli da do opruga nije...

amortizeri su ostali orginal od forda samo su oprue stavljene eibachove - tako mi je i bivši gazda rekao

- Napravit ću pokus da stavim neki jači teret iza, pa cemo vidjeti

Ja nekako mislim da je ležaj ili manđeta ili druk lager možda

Uglavnom, ako bude trebalo imam orginal opruge od Forda kod sebe / gazda mi ih je dao ali nema šanse da ih stavim i povisim auto - ovako mi auto izgleda kao zvijek i time ne bi ništa riješio, jer Eibach je kjazu kvaliteta i doživotno garanciju aje, a dosad su 4 majstora potvrdila da je ovjes fantastičan i da su opruge u odličnom stanju
__________________
...kad si sretan, lupi dlanom ti o dlan...
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 19:36   #19
Upali radio i ne brini brigu radi jednog škripuca ako je ptvrđeno da je sve dobro s autom.

Ako ti baš toliko smeta, kreni redom pa mjenjaj. Il ćeš naći uzrok, ili ostati bez love.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 19:42   #20
Ja bih zamjenio najprije komplet kuplung pa ako nije onda ležaj. Ako ništa ne pomogne onda bih od tog jednog mehaničara tražio uputnicu...
__________________
GO
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.