Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2015., 14:54   #1
Preporuka za kupnju automobila

Budžet mi je do 7.000 eur, ali nije nužno da se toliko potroši, može i manje (3,4...). Auto planiram koristiti za grad (Zagreb), u slučaju krajnje nužde za neka putovanja unutar Hrvatske, sa po 2-4 putnika. Bilo bi dobro da malo troši, da ima 5 vrata, i da me novi dijelovi pri kvaru ne koštaju ko Sv. Petra kajgana. I još bi bilo poželjno da ima analogni brzinomjer, po mogućnosti iznad volana. Nije pod mus.
Hvala unaprijed na preporukama.
CroRaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 15:27   #2
Kolko km ocekujes godisnje? Kako god bilo, clio/fiesta/polo i slicni benzinci. Koji god ti se vise svidja. Uzivaj
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 16:06   #3
Nuova Bravo, Astra, Focus... zavisi kakvu klasu hoćeš, može i ta niža - clio, fiesta, polo, corsa, grande punto... Za tu cijenu se da fin auto uzet, a preporuka i je da kupiš auto do 5k eura, imat ćeš na njemu troškova 700-1000 eura odmah u startu, servis, registracija, prebacivanje, gluposti, ako ima što za popravit i tako. Obavezno i nove gume, ako ih nema.

Isto tako, ako naletiš na auto s plinom, dobro dođe.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 19:18   #4
Da li mi može netko reći specifikacije Kie Rio i Renault Clio Authentique 1.2 16v?
Koliko svaki troši? Koji je po vama bolji?

Hvala..
noemi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 19:28   #5
A koja kia Rio?
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 19:31   #6
Quote:
noemi3 kaže: Pogledaj post
Da li mi može netko reći specifikacije Kie Rio i Renault Clio Authentique 1.2 16v?
Koliko svaki troši? Koji je po vama bolji?

Hvala..
http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=17052

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=17448

Inače provjerim i po drugim izvorima, jer podaci o ubrzanju i potrošnji znaju biti drukčiji, ali uglavnom to bude to. Noviji modeli su točniji podaci.

Sad, što se tiče potrošnje, vjerojatno možeš nadodat na ovo 0.5-1 litru više, jer ovi obično stavljaju tvorničke podatke, koji su malo "nafrizirani", ajmo to tako reći.

Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
A koja kia Rio?
A valda hatch, jer ako ide uspoređivat Sedan, onda uspoređuje neusporedivo.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 19:40   #7
Ma motor koji... al ajde, valjda gleda iste ko šta si predpostavio. Po spiritmonitoru su obadva oko 6,5l prosijek, Clio dec više.

....

a da se vratim na orginalnu temu, možda neki jtdm (ja bi 147), taman još ostane eura za evenutalne troškove. A ovo za brzinomjer mi ne pada napamet da ima itko osim novih Pugova
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 19:48   #8
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Ma motor koji... al ajde, valjda gleda iste ko šta si predpostavio. Po spiritmonitoru su obadva oko 6,5l prosijek, Clio dec više.

....

a da se vratim na orginalnu temu, možda neki jtdm (ja bi 147), taman još ostane eura za evenutalne troškove. A ovo za brzinomjer mi ne pada napamet da ima itko osim novih Pugova
Ili da uzme Stilo 1.9 JTD, 150 ks, može birat šta će, od coupea, hatcha, do SWa. I do 5k eura su skoro svi.

Ja nisam neki ljubitelj Alfe, ona je više neka sportiva, a cijene dijelova to i pokazuju, tako da mu Alfu ne bi preporučio.

Iskreno, za ovaj budžet, nikad ne bi gledao tako slabe motore, to je više low budžet auto, za onoga tko jedva skrpi za kupit.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:07   #9
Obzirom da si škrtario informacijama složio sam ti nešto sa klimom, daljinskim centralnim, alu felgama, kompjutorom, podizačima, el retrovizorima, maglenkama i xenonima. Od sveg tog nadrobljenog odbacio sam aute koji su proizvedeni prije 2006-e, a cijena je od 2500 do 4000 €. Naravno, ne linka mi se sve, nego sam odabrao sljedeće:

Opel Vectra karavan, 1.9 cdti

još jedna, ali ima smeđu kožu

Renault Laguna sa skromnim motorićem

C5 Hdi 170 Biturbo

Opel Signum 1.9 cdti

Ford Mondeo tdci

Ako tražiš nešto manje:

Clio

Punto

Ili možda Mercedes
E klasu sa malo više km

Ili bi rađe nekakav potentniji Coupe

Jaguar?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 09:06   #10
Puno vam svima hvala na informacijama, a pogotovo hasnfeferu. Da, zaboravio sam reći neke podatke i ispričavam se. Ne planiram napraviti više od 7-8 tisuća km godišnje. Ne bih htio neki dulji auto jer mi je problem s parkingom u gradu i teško da će mi trebati toliko prostora, značio svi ovi dulji hatchback automobili otpadaju. Nešto poput Clia i Punta bi bilo super. Bio sam na sajmu automobila ovaj vikend u Westgateu, i jako su mi se dopala Azijati poput Suzukui Swifta, Hyundaia i10 i Kije s kojom sam vec upoznat jer tata ima Rio. No ne mora nuzno biti azijat, primarna mi je kakva takva ergonomija u voznji i mala potrosnja.
CroRaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 09:34   #11
Kakvo vam je mišljenje o Twingu?
CroRaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 10:32   #12
Nije ti to pre malo ak ces 4 putnika prevozit? Di ces sa prtljagom?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 10:37   #13
Ma ne, 4 putnika bi eventualno vozio po gradu, nikako ne s prtljagom.
CroRaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 12:28   #14
Kak oces, ja bi osobno rade Clio.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.