Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2014., 00:41   #21
Imate pravo,za početak su dobri su ovi savjeti na youtube-u

Samo, sad sam vidjela i da postoje nekakve cirkularne okrugle igle za štrikanje kapa,pa jel zna tko gdje bi se to lako našlo za kupit ,jer ih dosad baš nisam viđala po dućanima?
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 01:26   #22
Cirkularne igle?


Mislim da ti je možda to najbolje naručiti s eBaya = http://www.ebay.com/sch/Circular-Needles-/71216/i.html
__________________
I'm not quiet, I'm plotting.
Annie Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 18:09   #23
Drži ih bivša Roma,a cijena je otprilike ista, od 5-10 dolara u kunama
...ali svejedno hvala
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 19:53   #24
Quote:
Lyte-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Imate pravo,za početak su dobri su ovi savjeti na youtube-u

Samo, sad sam vidjela i da postoje nekakve cirkularne okrugle igle za štrikanje kapa,pa jel zna tko gdje bi se to lako našlo za kupit ,jer ih dosad baš nisam viđala po dućanima?
Da li si krenula plesti kapu? Naime, trebam pomoć oko iste, sa kružnim iglama.
Da li se smanjuje svaki drugi red, kad ideš prema vrhu ili ?!?
Na koji način pleteš kapu?
Tnx.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 20:14   #25
Quote:
Lyte-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Drži ih bivša Roma,a cijena je otprilike ista, od 5-10 dolara u kunama
...ali svejedno hvala
Baš sam došla napisati da sam ih vidjela i u Mülleru.
Nisam zapamtila cijene, ali sam si pomislila da moram doći javiti
__________________
I'm not quiet, I'm plotting.
Annie Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:39   #26
materijali i elektricitet

Ne znam gdje da pitam pa ću probati ovdje, ako ne pripada, recite gdje da premjestim.

Naime, uhvatila sam se štrikanja (pletenja) i željela bih si isplesti vestu. Problem je u tome što imam veoma dugu kosu koju volim držat ili u repu ili raspuštenu pa bih volila materijal koji ju neće naelektrizirati previše.
Pokušala sam guglat i našla da je najbolje uzet čistu vunu ili angoru, onda drugdje da vuna nije dobra nego bolje pamuk i sada sam zbunjena
Znam da je malo bedasto ali ima li neka modna maca koja se pozna u materijale da zna koji mi ne bi elektrizirao kosu a da se od njega može štrikati?
Etaney is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 16:16   #27
Quote:
Etaney kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje da pitam pa ću probati ovdje, ako ne pripada, recite gdje da premjestim.

Naime, uhvatila sam se štrikanja (pletenja) i željela bih si isplesti vestu. Problem je u tome što imam veoma dugu kosu koju volim držat ili u repu ili raspuštenu pa bih volila materijal koji ju neće naelektrizirati previše.
Pokušala sam guglat i našla da je najbolje uzet čistu vunu ili angoru, onda drugdje da vuna nije dobra nego bolje pamuk i sada sam zbunjena
Znam da je malo bedasto ali ima li neka modna maca koja se pozna u materijale da zna koji mi ne bi elektrizirao kosu a da se od njega može štrikati?
ne treba biti modna maca materijali koji su prirodni nece elektrisati kosu. znaci da neces pogrijesiti sa vunom ili pamukom.
NellaAral is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 19:09   #28
Štrikanje za bebe

Ima li tko časopis za štrikanje za bebe. Meni osobno treba uputa i shema za vesticu sa ranglan rukavima br.74 može štrikano od vrata ili od pojasa
majsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 08:54   #29
Quote:
majsan kaže: Pogledaj post
Ima li tko časopis za štrikanje za bebe. Meni osobno treba uputa i shema za vesticu sa ranglan rukavima br.74 može štrikano od vrata ili od pojasa
na Ravelryju imaš pattern search opciju i izbacuje čudo jedno free uzoraka top down i bottom up. Jedini problem je ako ne znaš jezik, ali i u tom slučaju imaš grupu Croatia gdje možeš zatražiti pomoć.

npr.
trellis, baby sophisticate, garter yoke cardi, Maile, Jeudi, linnie, mcDreamy, sweet baby ... ima toga još more ...
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 13:22   #30
Drago mi je da ima još zainteresiranih za pletenje.
Ukoliko ste početnik u pletenju možda vam pomognu ovi vide-i na http://pletenje.net/multi/video.html
Ja sam osobno našla zanimljiva uputstva za izradu kuglica i čizmica za bor. Trenutno sam sva u tome.
Lila I ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 13:57   #31
Ja sam početnica,napravila sam si širu traku za kosu,sad bi stavila mozda neki cvjetić ili ako netko ima bolju ideju,da mi ne bude monotona?!

Ako moze prijedlog video uratka sa uputom kako napraviti cvijet,znam samo iglama raditi,hvala
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 20:18   #32
Pletenje

Lijepo molim da li tko zna bod za pletenje koji izgleda kao tkanje, a obično se koristi za pletenje prekrivača jer djeluje čvrsto.
majsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 08:36   #33
Quote:
majsan kaže: Pogledaj post
Lijepo molim da li tko zna bod za pletenje koji izgleda kao tkanje, a obično se koristi za pletenje prekrivača jer djeluje čvrsto.
pretpostavljam da misliš na tunisko heklanje - to je kombinacija heklanja i štrikanja, malo proguglaj po netu, sigurno ćeš naći upute

ovo?
http://argopirgasto.blogspot.hr/2011...-heklanje.html
tiko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 17:57   #34
Pletenje

Quote:
tiko123 kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da misliš na tunisko heklanje - to je kombinacija heklanja i štrikanja, malo proguglaj po netu, sigurno ćeš naći upute

ovo?
http://argopirgasto.blogspot.hr/2011...-heklanje.html
Hvala tiko123 na linku. Upravo tako izgleda moj mali prekrivac kojeg sam dobila a nisam znala odgonetnut kako je ispleten
majsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:39   #35
tunisko kukičanje/pletenje je zakon za prekrivače. Ja sam si napravila i podmetače za ranjgle za na stol. Igle su dugačke kao za pletenje ali imaju kukicu kao kod heklerica. Naručila preko ebaya za nesto sitno kuna, komplet sve debljine.
OshNesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:42   #36
Jako puno mi je pomogla gospođa Mira na svm blogu http://pletenje.weebly.com/
Dakako i youtube tko se snalazi s engleskim nazivima. Od "domaćih" ima srpskih žena koje imaju dosta snimljenih videa pa je lakše razumjeti. Hrvatice nisu baš nešto za rukotvorine, barem ne još.. stiže nova generacija, hahahahha
OshNesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 10:49   #37
Ima na http://pletenje.ba/ detaljno opisanih mustri za koje ima i video kako se to radi. Meni je lično jako puno pomogla ova stranica.
rina79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 08:39   #38
Na youtube-u pogledajte kanal

https://www.youtube.com/channel/UCZ6...VtpiKyUBd1jYZw

Ima dosta video uzadaka. Dobro objašnjavaju
inzagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2019., 14:31   #39
Materijali za početnike

Već dugo želim naučiti plesti, ali ne znam koje mi igle i vuna trebaju za početak. Bila sam u Mülleru s namjerom da konačno kupim to što mi treba, ali kad sam vidila sve te različite vune i igle skroz sam se pogubila. Ne želim odmah sve pokupovat, već postepeno kako mi bude trebalo. S čime da krenem? Nekako mi se čini da je šal najlakši, što mi za njega treba?
Clara Nyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2019., 09:22   #40
Prvo odabereš vunu koja ti se sviđa. A na njoj ti piše koji broj igala ide za tu vunu. pa kupiš i njih
tiko123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.