Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 01:35   #3021
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Nemoj brinuti za nas doktore, mi smo ti deficitarni na tržištu rada i nećemo biti gladni kruha ni u javnozdravstvenom ili tržišnom sistemu.
Naravno da ima posla, ali da li ti zadovoljavaš kriterije, koje oni traže, to je pitanje? Kod privatnika ti nije dovoljno samo znati struku, već treba imati i još neke dodatne vještine u odnosu s pacijentima.

Quote:
Brini se ti radije za sebe, ne djeluješ mi kao netko tko privređuje dovoljno za isfinancirati si kompletno privatno zdravstvo
Što mi manje treba to bolje za mene. Za sve ostalo tu su police osiguranja. Ako ništa drugo, barem će ljudi više držati do svoga zdravlja, a manje biti izloženi tabletama.

O pardon, najebat će farmaceutska industrija.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:19   #3022
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Kod privatnika ti nije dovoljno samo znati struku, već treba imati i još neke dodatne vještine u odnosu s pacijentima.
Koje su to "dodatne vještine"? Ded prosvijetli me klokane molim te!

Dva privatnika za koje sam radio i headhunter koji mi je nudio posao isto nisu znali za njih, budale neobrazovane, bilo im savršeno dosta samo moja diploma, licenca i znanje engleskog

Pače jednom privatniku nije trebala ni licenca, toliko je bio gladan radne snage da je zapošljavao liječnike na stažu, bez položenog stručnog.

Mani se ti sektora zdravstva i zapošljavanja liječnika, informacije su ti 100% netočne. Pa uostalom, niti mi tebi ne dociramo kako je u sektoru vas sa SSS
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:08   #3023
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Koje su to "dodatne vještine"? Ded prosvijetli me klokane molim te!

Dva privatnika za koje sam radio i headhunter koji mi je nudio posao isto nisu znali za njih, budale neobrazovane, bilo im savršeno dosta samo moja diploma, licenca i znanje engleskog

Pače jednom privatniku nije trebala ni licenca, toliko je bio gladan radne snage da je zapošljavao liječnike na stažu, bez položenog stručnog.

E vidiš, ja pričam o pravim privatnicima, a ti nisi očito radio kod pravih, već politički podobnih i nesposobnih, koji su dobivali poslove preko političkih veza. Pravi privatnici baš inzistiraju na svemu ovome za što ti osobno tvrdiš da ne treba imati. O uvjetima rada da i ne govorimo.


Quote:
Mani se ti sektora zdravstva i zapošljavanja liječnika, informacije su ti 100% netočne. Pa uostalom, niti mi tebi ne dociramo kako je u sektoru vas sa SSS
Neću se ja ništa maniti, jer kao porezni obveznik imam pravo znati kuda odlazi moj novac ili točnije naših 50 milijardi kuna. Ne znam što ste si vi umislili svi skupa tamo? Da ćete vi krasti lovu, a mi šutjeti? Inače, ne krivim tebe osobno za takvo stanje, već menadžment u bolnicama, za koji većina vas radi.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 16:50   #3024
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
E vidiš, ja pričam o pravim privatnicima, a ti nisi očito radio kod pravih, već politički podobnih i nesposobnih, koji su dobivali poslove preko političkih veza. Pravi privatnici baš inzistiraju na svemu ovome za što ti osobno tvrdiš da ne treba imati. O uvjetima rada da i ne govorimo.
Ništa ja ne tvrdim, samo sam te pitao što je to točno na čemu pravi privatnici inzistiraju.
Nisi odgovorio.

Jer umjesto činjenica imaš mišljenje, koje ti je poput analnog otvora-naime svatko ga ima
Pogrešno vjeruješ da si poseban samo zato što nešto, bez činjenica, "misliš", i imaš minimum informatičke pismenosti da se logiraš na forum.

Pa da ponovim: "Koje su to dodatne vještine koje po tebi u liječnika traže privatnici?"




Quote:
Neću se ja ništa maniti, jer kao porezni obveznik imam pravo znati kuda odlazi moj novac ili točnije naših 50 milijardi kuna. Ne znam što ste si vi umislili svi skupa tamo? Da ćete vi krasti lovu, a mi šutjeti? Inače, ne krivim tebe osobno za takvo stanje, već menadžment u bolnicama, za koji većina vas radi.
Tako je, kriv je menadžment.
U krajnjoj konzekvenci upravljač cijelog javnozdravstvenog sustava je država, čiju Vladu u krajnjoj konzekvenci biraju građani na izborima.

Ti si ovdje objašnjavao dvama liječnicima kako se liječe ozljede glave.
Kad ti je objašnjeno kako pričaš besmislice, nisi rekao "Sorry, zabunio sam se" ili "Malo sam se zaletio" ili "Ok, fala kaj ste mi objasnili, evo nešto sam naučio".
Umjesto da priznaš kako si u krivu, branio si svoju neukost trolanjem i još većim glupostima. I nisi izoliran slučaj, ova zemlja je puna ljudi koji se upravo perverzno ponose vlastitim neznanjem.
Pa kako onda očekivati da će ti i takvi poput tebe, skromnog obrazovanja, iskustva i mudrosti, na izborima odabrati dobar menadžment?

S obzirom na biračko tijelo i ekstremne primjere samopouzdanih neznalica koje viđamo posvuda, pa i na ovom forumu, zdravstvo nam je još mila majka
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:18   #3025
S obzirom da svake godine 35.000 stanovnika Hrvatske što iseli što izumre, a Hrvatska ima cca 350 stanovnika na jednog liječnika, 100-tinjak liječnika svake godine postaje višak. Da li će se taj višak liječnika pokazati u javnom ili privatnom zdravstvu i kamo će se odliti? U politiku?
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:26   #3026
Odliti će se u tih 35.000 što svake godine odlazi, neće biti viška, moglo bi ih skoro pofaliti
deepwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 16:18   #3027
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
S obzirom da svake godine 35.000 stanovnika Hrvatske što iseli što izumre, a Hrvatska ima cca 350 stanovnika na jednog liječnika, 100-tinjak liječnika svake godine postaje višak. Da li će se taj višak liječnika pokazati u javnom ili privatnom zdravstvu i kamo će se odliti? U politiku?
Višak liječnika se neće zamijetiti po potrebama svekolikog pučanstva.

Višak liječnika će biti zamjetan kako bude rastao broj stanovnika lijepe naše koji neće moći sebi priuštiti ni temeljnu zdravstvenu skrb ukoliko se ne učine ozbiljni koraci na osnaživanju i poboljšanju postojećeg sustava (koji je daleko od optimalnog - tu nema dileme).
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 10:07   #3028
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Višak liječnika će biti zamjetan kako bude rastao broj stanovnika lijepe naše koji neće moći sebi priuštiti ni temeljnu zdravstvenu skrb ukoliko se ne učine ozbiljni koraci na osnaživanju i poboljšanju postojećeg sustava (koji je daleko od optimalnog - tu nema dileme).
Višak liječnika je na Eurostatu zamjetan već i sada. Broj liječnika je u 4 godine porastao za 1000, na 13.430. Broj stanovnika na 1 liječnika se smanjio sa 352 u 2011-toj na 313 u 2015-toj godini.
Sve više ljudskih resursa se angažira na sve manje pacijenata.

Ne vidim da Kujundžić ima kakvu strategiju prilagodbe na depopulaciju. Samo ordinacija/timova obiteljske medicine bi godišnje trebalo zatvoriti dvadesetak.
Kad se privatiziraju možda će ih toliko bankrotirati zbog neisplativosti.

Manje liječnika od Hrvatske (na 100.000 stanovnika) imaju: Poljska, UK, Slovenija, Irska, Belgija, Madžarska, Francuska i Rumunjska. Zemlje koje ne bi očekivao na toj listi.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:00   #3029
Doktora nema viska, ove nebuloze i statistika o visku
Nije sve u brojevima.

Zdravlje je broj jedan svima nama u zivotu.


Modovi, ispravite naslov, fali slovo "z" (pise dravstvo, a trebalo bi zdravstvo).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:57   #3030
Jezivi podaci o stanju u hrvatskom zdravstvenom sustavu: bolnice u prvih osam mjeseci ove godine ostvarile gubitak od 550 milijuna kuna!

Ako se nešto hitno ne promijeni u financiranju hrvatskog zdravstvenog sustava, bolnice će slobodno moći zatvoriti vrata.

- Istina, dug je za toliko narastao i dok god u hrvatski zdravstveni sustav, na godišnjoj razini ne budemo mogli "uliti" dodatne tri milijarde kuna, situacija će iz godine u godinu biti ista. S te dodatne tri milijarde kuna, hrvatsko zdravstvo bi raspolagalo s 26 milijardi kuna i s tim sredstvima bi mogli podmirivati svoje obveze - kazao nam je ministar Kujundžić.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...-milijuna-kuna

sad će oni podignuti sve šta mogu pa ćemo mi građani sanirati njihove dugove
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:28   #3031
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Višak liječnika je na Eurostatu zamjetan već i sada. Broj liječnika je u 4 godine porastao za 1000, na 13.430. Broj stanovnika na 1 liječnika se smanjio sa 352 u 2011-toj na 313 u 2015-toj godini.
Sve više ljudskih resursa se angažira na sve manje pacijenata.
.
Populacija za koju se sustav skrbi je sve starija.
Osiguranik od 60 godina opterećuje sustav nekoliko puta više od dvadesetogodišnjaka.

U svojoj ordinaciji imam 2000 pacijenata- vrlo dobro poznam svakog starijeg od 50 godina, mlađe vidim u pravilu jedanput godišnje, ako i to.

U RH nema viška liječnika s obzirom na populaciju.
No nisu racionalno raspoređeni, osobito u primarnoj- ima ordinacija s 2000 pacijenata i onih sa 600 pacijenata. To bi se trebalo riješiti.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:50   #3032
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Populacija za koju se sustav skrbi je sve starija.
Osiguranik od 60 godina opterećuje sustav nekoliko puta više od dvadesetogodišnjaka.
I što bismo trebali napraviti po tom pitanju? Ubit starog pacijenta da ne opterećuje zdravstvo?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 16:01   #3033
To pitanje postavi kad bude privatno zdravstvo koje zazivaš.
Do tada ćeš biti u tim godinama i bez mirovine.

A puste milijarde koje fale u sustavu je dužna država koja ne plaća svoje obveze
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 16:10   #3034
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Jezivi podaci o stanju u hrvatskom zdravstvenom sustavu: bolnice u prvih osam mjeseci ove godine ostvarile gubitak od 550 milijuna kuna!
Naravno da imaju gubitak, kad loše upravljaju resursima, ljudskima, opremom, objektima, što se po statistici vidi. Bolnice su pune odjela na kojima se puno dežura, a malo radi, popodne i vikendom pogon stoji, jer objekata i opreme ima, ukupno gledano - previše. Iskorištenost ispod 50%.

Quote:
Ako se nešto hitno ne promijeni u financiranju hrvatskog zdravstvenog sustava, bolnice će slobodno moći zatvoriti vrata.
Problem uopće nije toliko u količini novca, jer Hrvatska na zdravstvo troši otprilike jednak dio BDP-a kao slične zemlje. Preveliki dio zdravstvenog budžeta ide na plaće liječnika jer ih ima previše, a i sama visina plaća (u paritetu kupovne moći) je veća u odnosu na mnoge slične zemlje, pogotovo nakon Marićeve porezne reforme. Po oba kriterija liječnici su preplaćeni.
Pogoni su nedovoljno iskorišteni jer i nisu građeni na temelju potreba nego kao "projekti-ljubimci" raznih političara i doktora. Recimo, novo Rebro nikad nije smjelo biti izgrađeno na ovoj lokaciji u ovom obliku, a ni ostalim bolnicama nije mjesto na zagrebačkim brežuljcima do kojih pacijenti iz pola Hrvatske svako jutro moraju probijati jutarnju gužvu kroz cijeli grad..stvarno treba velika ignoranca za napraviti takav urbanistički zločin.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 16:24   #3035
Jesi ti pročitao članak i uočio problem?
Više rada ne znači više zarade i manje dugova jer hzzo to naprosto ne plaća.

Glede puno dežurstava a malo rada: tu si u pravu, ali objasni onda kako ostvariti pravo na zdravstvenu zaštitu svuda jednaku i dostupnu (deklariranu). Isto tako, i plaćanje kroz dežurstva je jedan oblik stimulacije liječnika da ostanu u takvim mjestima.
Jbg. Neuređeno sve godinama i onda se malo toga može izolirano promijeniti da se sve ne uruši. Ko onaj Djenga toranj
Plaće nisu prevelike jer većina toga nije osnovna plaća.
Problem je u tome da su u masi plaća i hrpa parazita u upravama a i svi nemedicinskog djelatnici.
Glede projekata-ljubimaca, tu si isto u pravu. To je vezano sa politikom.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:17   #3036
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Doktora nema viska, ove nebuloze i statistika o visku
Nije sve u brojevima.

Zdravlje je broj jedan svima nama u zivotu.


Modovi, ispravite naslov, fali slovo "z" (pise dravstvo, a trebalo bi zdravstvo).
Zdravlje ,koje piješ na dan litru žestice i pušiš 3 pakle duvana a takvih je u Hrvatskoj 500.000
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:22   #3037
Naravno nije kriva vlada koja mjesećno povečava dug zdravstva za 62.5 milj kuna nego bolesni.

I kad bi bio bezobrazan negdje bi iskopao podatak da im je Varga ostavio cca 3 miljarde kuna duga a da su ovi majstori od siječnja 2016. do danas to "napumpali" na preko 10 miljardi. Toliki skup nesposobnjakovića se rijetko viđa na jednom mjestu.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:46   #3038
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
Zdravlje ,koje piješ na dan litru žestice i pušiš 3 pakle duvana a takvih je u Hrvatskoj 500.000
I ti vjerujes u ove brojeve?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:51   #3039
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
I ti vjerujes u ove brojeve?
12-15% stanovništav u RH su kronični alkoholičari ili pušaći i dok tjelo služi ide a onda se na njihova lječenja troše milijarde nakon recimo njihove 45 godine života
ti u ovo ne vjeruješ pa pogledaj od čega se najviše umire ili koje su najčešže bolešćine
ja se tim ljudima divim kako uopće mogu funkcionirati s toliko cuge i nonstop cigarom u ustima
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:54   #3040
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Naravno nije kriva vlada koja mjesećno povečava dug zdravstva za 62.5 milj kuna nego bolesni.

I kad bi bio bezobrazan negdje bi iskopao podatak da im je Varga ostavio cca 3 miljarde kuna duga a da su ovi majstori od siječnja 2016. do danas to "napumpali" na preko 10 miljardi. Toliki skup nesposobnjakovića se rijetko viđa na jednom mjestu.
kriva je ali brajo moja ako ćeš lokati i pušiti a imati sve mukti,,e to nešto ne valja

najviše ljudi na socijali su teški slučajevi za proračun jer ih je većina ovisnici i raznim opijatima
ne izdvajaš ništa a za ljećenje idu milijarde
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.