Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 13:12   #341
Pozdrav svima,
imam 26 god i zbog genetike (tata, obije bake itd.) imam problema s prosirenim venama. Inace se bavim trcanjem, ali imam i klasican uredski posao. Nemam bolova, ali sam preventivno napravio sve pregleda vena kada sam primijetio sirenje i receno mi je da moram na operaciju (mislim da sam u stanju C3). Ipak, nakon malo informiranja, rado bih izbjegao klasicnu operaciju i pokusao problem rijesiti laserom ili pjenom. Zanima me koja bi bila nekakva najpouzdanija klinika kod nas? Djeluje mi dobra ova relativno nova u Zadru koju se ovdje vec spominjalo. Spreman sam platiti koliko je potrebno, ali ne bi htio da moramo putovati (iz Istre sam) 500 km za pregled od 20 min i takve slicne stvari
somesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 15:00   #342
Quote:
La felicidad kaže: Pogledaj post
Jel moguce da se nakon oper. vađenja varikozne vene ide isti dan doma? Sta nije to malo prerano?

Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
To vec i vrapci pod strehama znaju da se doma odlazi odmah nakon intervencije. Ako mislis na uklanjanje vene laserom ovak kao sto to radi dr Dragic. Tu zapravo nema nikakvoga vadjenja niti cupanja jer oboljela se vena razlozi laserom unutar noge. Poanta je da nema boli i zacjeljuje neusporedivo brze.
Walerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 07:54   #343
Nakon što sam sad nakon dugo vremena riješila anemiju, pijem lijekove za još što boljki, ali djeluju pa sad vise ne osjetim toliko sve moguće probavne probleme i bolove u cijelom tijelu od strane kostiju,e sad osjetim bolove zbog vena koje su pale u drugi plan. Obrada je u tijeku,a mene kida pa me interesira na koje si sve načine pomazete. Jutros sam navikla i proklete čarape od 140 dena i mislim ih nositi do danjeg. Imam neke kremice,ali ne mogu se odlučiti koja bi bila najučinkovitija. Iskustva?
Inače vene su mi genetski bingo,posao na nogama po 12 sati ne pomaže, a još prije 6 godina nalaz nije bio najurednije,sad čekam da se ponovi
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 19:37   #344
Bok svima, da li je itko radio operaciju pjenom nakon poroda i koliko dugo se mora čekat? Mislim da sam stupanj 3, nisam bila još na color dopleru ali prema svim indikacijama sam 3.stupanj...
Hvala
marusha99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 20:46   #345
Što se preporučuje za usporavanje napretka proširenih vena? Tek se slabo vide i zasad ne bole.

Što je prevencija (osim navodnog kretanja, izbjegavanja sjedenja i stajanja i čestog odmaranja nogu na povišenom i tuširanja toplo-hladnom vodom)?

Kakve kompresivne čarape koristiti da se uspori napredak? Koju marku, koliko dena, i koliko ih često nositi?
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:12   #346
ima li netko iskustva, i kakva su, s kremom VARICOBOOSTER ? Skupa je, i ne naručujem, dok ne saznam od nekog neovisnog kupca, koji nije u sklopu reklame/oglasa za istu ? Hvala na odgovoru unaprijed
rizica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 10:15   #347
Iskustva sa Aritherom, je li netko nedavno operirao tamo vene?
marusha99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 01:59   #348
Cool

Quote:
marusha99 kaže: Pogledaj post
Iskustva sa Aritherom, je li netko nedavno operirao tamo vene?
Nemam al kad sam ih nazvala za opce informacije baba na telefonu me tako otpilila ,uopce nije bila susretljiva izderala se na mene da brze pricam,vjerujte mi na rijec meljem 100na sat.
Radoholicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:52   #349
Jel mi moze netko reci da li postoje carape za vene ali da su stopala slobodna. Da carapa obuhvaca samo list. Nisam nigdje uspio nac osim nekakvih kompresionih sportskih ali ne znam da li je to za vene.
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:50   #350
Quote:
Radoholicarka kaže: Pogledaj post
Nemam al kad sam ih nazvala za opce informacije baba na telefonu me tako otpilila ,uopce nije bila susretljiva izderala se na mene da brze pricam,vjerujte mi na rijec meljem 100na sat.
"Dani prosirenih vena" u Aritheri haha? Kak mi je to smijesno zvucalo, jel vrijedi to sta i tih novaca? Onak' od oka i pod utjecajem burgundca, ja bi rekla da je to neka sajamska manifestacija... Jeftiniji tretmani za pućanstvo ! Prva ruka (noga) dobija 3 godine garancije, druga ruka ...
frajla-delilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:24   #351
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
Jel mi moze netko reci da li postoje carape za vene ali da su stopala slobodna. Da carapa obuhvaca samo list. Nisam nigdje uspio nac osim nekakvih kompresionih sportskih ali ne znam da li je to za vene.
Pitajte u Rozi stepu. Oni su specijalizirani za te čarape i ostala ortopedska pomogala.
http://rozi-step.hr/


Pitanje, ovjde bi netko i mogao znati odgovor.
Inače nemam problema s venama već s kapilarama. Pila sam Doxium tablete, koje su super radile. Gotovo su bile nestale kapilare. Sada su mi u apoteci rekli da se više ne proizvodi. Jel zna netko neku alternativu tim tabletama?
Masaža Silvija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:07   #352
Quote:
marusha99 kaže: Pogledaj post
Iskustva sa Aritherom, je li netko nedavno operirao tamo vene?
Nisu vene ali poznanica je tamo operirala kuk. Vrlo loše iskustvo, morala je kasnije popravljati štetu u Vinogradskoj. A i neljubazni su bili kad je imala komplikacije poslije zahvata. Zapravo, nisu joj ni odgovorili na upit.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 17:02   #353
Idući tjedan idem na operaciju vađenja vena

Upoznata sam sa oporavkom nakon klasičnog zahvata vađenja vena. Zanima me da li se nakon operacije trebaju uzimati neki antikoagulansi? To mi niko nije spomenuo a i meni nije palo na pamet. Danas mi je jedna poznanica rekla da joj je svekar umro nakon operacije vena zbog nastalog tromba. Toliko sam se prepala da mi dođe da uopće ne odem na operaciju .
zeljka.zh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 17:07   #354
Ne trebaš ništa uzimati. Samo mazat heparinom i puno hodati da pokreneš cirkulaciju i da ne nastane tromb.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 10:43   #355
Hvala na odgovoru. Još nisam otišla, svaki dan cekam da mi se jave sa odjela i zovnu na operaciju. Bas me je frka
zeljka.zh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2018., 00:10   #356
Quote:
somesay kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
imam 26 god i zbog genetike (tata, obije bake itd.) imam problema s prosirenim venama. Inace se bavim trcanjem, ali imam i klasican uredski posao. Nemam bolova, ali sam preventivno napravio sve pregleda vena kada sam primijetio sirenje i receno mi je da moram na operaciju (mislim da sam u stanju C3). Ipak, nakon malo informiranja, rado bih izbjegao klasicnu operaciju i pokusao problem rijesiti laserom ili pjenom. Zanima me koja bi bila nekakva najpouzdanija klinika kod nas? Djeluje mi dobra ova relativno nova u Zadru koju se ovdje vec spominjalo. Spreman sam platiti koliko je potrebno, ali ne bi htio da moramo putovati (iz Istre sam) 500 km za pregled od 20 min i takve slicne stvari
http://basioliclinic.com/mediji/ Ta klinika ? Jedna genijalna suvremena metoda uklanjanja varikoznih vena.
Morranah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 23:48   #357
[QUOTE=lalaloopsy;51098370]Ira
htjela sam se jucer javiti ali forum mi nesto stekao

Jezic...pisala sam tu, isla sam u ordinaciju dr Dragica u Banja Luku na pregled, privatno znaci. On radi laserske operacije vena. Dosta se pise o njemu po raznim forumima pa ako imas vremena malo procitaj.


Bok lalaloopsy, jeli ovo njegova ordinacija u Banjoj Luci ili u Beogradu ?

https://www.youtube.com/watch?v=guiR6ttEs54

Lijepo izgleda svidja mi se a vidjela sam na webstranici da je design enterijera svjetski. Kako se moze naruciti za pregled ? Vidjela sam bave se samo liječenjem vena i kapilarica. Moram na pregled ove godine, ne smijem više odgađati.
Morranah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2018., 08:14   #358
Ima li itko iskustva s dr. Vedranom Basiolijem u Zadru. Je li itko isao na lasersku operaciju? Vidim da je dobar prijatelj s dr. Dragicem
lolita26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2018., 22:10   #359
Quote:
lolita26 kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva s dr. Vedranom Basiolijem u Zadru. Je li itko isao na lasersku operaciju? Vidim da je dobar prijatelj s dr. Dragicem
dr Basioli je zasigurno dobar kirurg no premda ga je educirao dr Dragic prije bih se obratio ovome drugome ukoliko ga se moze dobiti.
Znam curu iz Splita koja je isla k Dragicu i prezadovoljna je ucinkom operacije. On je fakat jedan od rijetkih lijecnika koji se nakon specijalizacije u Njemačkoj vratio u region dok nasi svi lijecnici ionako hrle u EU.
Zlatco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 20:08   #360
Smile

Quote:
Zlatco kaže: Pogledaj post
dr Basioli je zasigurno dobar kirurg no premda ga je educirao dr Dragic prije bih se obratio ovome drugome ukoliko ga se moze dobiti.
Znam curu iz Splita koja je isla k Dragicu i prezadovoljna je ucinkom operacije. On je fakat jedan od rijetkih lijecnika koji se nakon specijalizacije u Njemačkoj vratio u region dok nasi svi lijecnici ionako hrle u EU.
Hvala puno na odgovoru. Javila sam se dr. Dragicu, trenutno su na ljetnoj pauzi, ali na jesen zasigurno idem kod njega. Iz tog razloga sam i pitala za dr. Basiolija jer mi je Zadar puno blize od dr. Dragica, alii dosta cura koje su obavile zahvat kod Dragica, prezadovoljne su rezultatima, tako da idem na sigurno. Ne sumnjam da je i dr. Basioli odlican kirurg
lolita26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.