Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2017., 11:39   #1
13 Reasons Why / Trinaest razloga (2017-2020)



Quote:
Kajem mjeseca, 31. ožujka točnije, Netflix će predstaviti svoju adaptaciju romana Jaya Ashera i bestseler New York Timesa, 13 Reasons Why. Adaptaciju potpisuje Brian Yorkey, koji zajedno s Dianom Son vrši showrunnerske dužnosti.

Roman je doživio i hrvatski prijevod Lidije Milenkov Ečimović u Algoritmovom izdanju. “Jednog dana nakon škole Clay Jensen (Dylan Minnette) na svom trijemu pronađe kutiju. U njoj je sedam dvostranih audiokazeta. Na njima se nalazi trinaest priča. Trinaest razloga zašto se Hannah Baker (Katherine Langford) ubila prije dva tjedna.

Svaka je priča posvećena jednoj osobi koja joj je dala razlog za samoubojstvo. Svaka od njih mora preslušati sve priče i zatim proslijediti kazete sljedećoj osobi u nizu. Inače kopija snimki postaje javna.”

13 Reasons Why imat će… trinaest epizoda.

Izvor: Serijala
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 13:41   #2
Čini se zanimljivo. Vidjet ćemo.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 22:44   #3
Pogledao prvu. Super mi je.

Drugu cu vcr te ostale kada izađu kvalitetniji ripovi
JureT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 10:00   #4
Pogledao i ja prve dvije. Zanimljivo, ali me sada muci pitanje nastavit gledat ili procitat knjigu, pa onda pogledat do kraja?
Jel citao netko?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Miga_pc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 11:22   #5
Pogledao tri epizode, svaki dan cu po jednu

Super je serija.
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 19:07   #6
Pogledala sam 4 epizode i prespora mi je radnja, a mislim da ovim tempom do kraja sezone neće niti poslušat sve kazete
Odustajem.
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 21:11   #7
Quote:
Miga_pc kaže: Pogledaj post
Pogledao i ja prve dvije. Zanimljivo, ali me sada muci pitanje nastavit gledat ili procitat knjigu, pa onda pogledat do kraja?
Jel citao netko?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Pogledao prve dvije epizode i baš sam zaintrigiran.

Radije bih da nisam pročitao tvoj post i ne znao da postoji knjiga(iako sad vidim da piše na otvaranju teme ) jer sam i ja sada u dvojbi. Iako, prema mom iskustvu, češće sam prvo pogledao film ili seriju pa onda čitao knjigu baš zato jer mi se film/serija svidila(ne bi ni znao do tada da postoji knjiga). E onda kada bi pogledao film ili seriju, čitanje knjige bi bilo kao nova serija ili film, s dubljim prikazom svega i svačega, a često i s dosta drugačijim krajevima/zapletima, odnosima među likovima itd. Nekako sam u tim trenuciam bio zahvalan što sam prvo pogledao film, a onda dobio sve tri klase bolje čitajući knjigu, ali znajući okosnicu radnje samo sve kvalitetnije odrađeno.

No, to sam samo ja

Zadnje uređivanje Kiseli : 03.04.2017. at 21:22.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:27   #8
Tony ide u srednju školu, a tetoviran ko slikovnica. Kad ga vidim samo čekam da se počne kreveljit, bacat gang signs i vikat mara salvatrucha baby.

dobra serija, čak mi i nije tako spora.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 23:26   #9
Pogledao sam 7 epizoda , i ne znam šta reći osim da me samo kopka šta je zapravo bilo sa Hanom , jer serija idiotski u pogledanih 7 epizoda samo prolongira radnju i ništa više.

Srednjoškolci su prikazani kao da imaju bar 30 godina po razmišljanju,priči i ponašanju , ali eto na momente nam prikažu kako su oni zapravo klinci što mi jo više na živce.

Ja ću verovatno pogldati do kraja , ali vi ostali baš i ne morate osim ako niste budala kao ja pa troši vreme na isčekivanje razrešenja manje više bezvezne serije.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:24   #10
ja sam do sad pogledala 4 epizode, i iako je radnja dosta spora, svejedno me jako zanima šta će biti ili je bilo

A knjigu svakako planiram pročitati
Hellenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:47   #11
Kad si bolestan za vikend, a predmeti na poslu su rijeseni, ne preostaje ti nisza drugo nego junk food i bingewatch-anje - pogledala sam cijelu sezonu. Necu previse pisati jer ipak, vecina jos nije pogledala seriju u cijelosti pa ne zelim spoilati ikome ista.

Moj dojam je da je radnja na momente malo prerazvucena i par puta sam se uhvatila u prekidanju epizode na pola jer mi je bilo pomalo dosadno, ali sve u svemu, serija je poprilicno dobra. Knjigu nisam citala tako da ne mogu usporediti likove u seriji s onima iz knjige, ali mogu reci da me skoro nitko nije zivcirao, osim na momente Hannah i naravno, onaj mali stalker Tyler. S druge strane, Clay sa svojim neslusanjem svih kazeta odmah kao sto bi svatko od nas napravio nije iritantan jer znas da bez toga ne bi bilo serije, odnosno 13 epizoda u prvoj sezoni.

Samu seriju preporucam za gledanje, ali nekako mislim da ce biti najzanimljivija populaciji od 13 do 21, ali to je samo moj dojam. Vise o svemu kad vecina ljudi na temi odgleda seriju.
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 16:49   #12
Quote:
Chocolate_M kaže: Pogledaj post
Samu seriju preporucam za gledanje, ali nekako mislim da ce biti najzanimljivija populaciji od 13 do 21, ali to je samo moj dojam. Vise o svemu kad vecina ljudi na temi odgleda seriju.
To mi se i činilo na prvi pogled kad sam pročitao radnju i vidio glumce pa sam išao provjeriti jel i drugi tak misle i eto....

I'm too old for this shit
Kvrga_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 18:06   #13
Quote:
Miga_pc kaže: Pogledaj post
Pogledao i ja prve dvije. Zanimljivo, ali me sada muci pitanje nastavit gledat ili procitat knjigu, pa onda pogledat do kraja?
Jel citao netko?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Kad sam vidjela na Instagramu da dosta ljudi priča o ovoj seriji išla sam pročitat knjigu prije nego izađe serija.
E sad, ja nisam pogledala, pa ne mogu usporediti, no meni sama knjiga nije baš sad toliko dobra.
Moguće jer je moje subjektivno iskustvo drugačije, jer neke stvari ne funkcioniraju onako kako je napisano, a možda i zato što sam debelo prešla godine u kojima mogu pojmiti tako malene probleme kao toliko ogromne. Koliko god to ružno zvučalo.
Ionako ustvari ni nisam ciljana skupina .

I dalje nisam sigurna dali seriju vrijedi pogledati jer sam čitala da su mnogi razočarani kad dođe do "knjiga vs serija" usporedbe, a mene ni sama knjiga nije oduševila.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 18:28   #14
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Kad sam vidjela na Instagramu da dosta ljudi priča o ovoj seriji išla sam pročitat knjigu prije nego izađe serija.
E sad, ja nisam pogledala, pa ne mogu usporediti, no meni sama knjiga nije baš sad toliko dobra.
Moguće jer je moje subjektivno iskustvo drugačije, jer neke stvari ne funkcioniraju onako kako je napisano, a možda i zato što sam debelo prešla godine u kojima mogu pojmiti tako malene probleme kao toliko ogromne. Koliko god to ružno zvučalo.
Ionako ustvari ni nisam ciljana skupina .

I dalje nisam sigurna dali seriju vrijedi pogledati jer sam čitala da su mnogi razočarani kad dođe do "knjiga vs serija" usporedbe, a mene ni sama knjiga nije oduševila.
Ja sam pogledao seriju, tj. ostala mi je jos zadnja epizoda, al sve kaj si napisala za knjigu vrijedi i za seriju. Tak da, ako preskocis seriju, neces nista propustit...
Prva epizoda mi je bila dobra, tema se cinila super zanimljivom, al svakom novom epizodom sve losije...

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Miga_pc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 18:55   #15
na kojem je tragu serija? vidim da je tinejdžerska, ak je nešt tipa gossip girl ili slično da znam da ne trošim vrijeme, hvala
harukimurakami is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 20:19   #16
Quote:
harukimurakami kaže: Pogledaj post
na kojem je tragu serija? vidim da je tinejdžerska, ak je nešt tipa gossip girl ili slično da znam da ne trošim vrijeme, hvala
Daleko je to od Gossip Girl serija je puno ozbiljnije i realnije tematike.
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 03:30   #17
ja sma trenutno na epizodi 7. Meni odgovara spora radnja i prikaz zlostavljanja u skolama tamo je blizu onoga sto se zna dogoditi u stvarnosti kod njih.Vidjet cemo sta ce biti do kraja.Dobra serija
nelle_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 08:09   #18
Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
Pogledala sam 4 epizode i prespora mi je radnja, a mislim da ovim tempom do kraja sezone neće niti poslušat sve kazete
Odustajem.
i ja. presporo. jednostavno mi je sve prenaglašeno, on tako tajanstven, introvertan, nespretan a opet nesvjestan da je zgodnjikav, bla bla..milion puta viđeno. i iz nekog razloga kad vidim da je tinejđeru u seriji, majku glumi netko njegovih godina, dobijem proljev. alergična sam na takve serije gdje su svi istih godina.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 10:00   #19
njegova majka ima 27 godina vise neg on, njezina vjerojatno jos vise. al da, to je tu negdje istih godina
__________________
Order is for idiots, genius can handle chaos.
Eng3lthal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:23   #20
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
i iz nekog razloga kad vidim da je tinejđeru u seriji, majku glumi netko njegovih godina, dobijem proljev. alergična sam na takve serije gdje su svi istih godina.
Ne kužim zašto je prije nego napišeš ovako nešto problem pogledati na IMDB?
Amy Hargreaves koja glumi Mrs. Jensen je rođena 1970, a Dylan Minette koji igra njenog sina Claya 1997.
Doctor Sammy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.