Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 10:54   #1
Laptop-problemi

Imam gaming laptop Asus rog. Imam prblem takav da nekada ne zeli ucitati windowse ( win 7 ) Zablokira se animacija ucitavanja windowsa. Tada ugasim laptop drzeci tipku za paljenje. Onda kad opet pokusam upaliti, upale se lampice ali ekran ne reagira niti se komp zapravo "zavrti" . Samo stoje upaljene lampice. Onda na isto nacin ugasim i opet upalim laptop. Tada najnormalnije upali windowse i sve radi.

Pri instalaciji windowsa javljao je gresku sa HDDom koju sam samo ignorirao. Zna mi se desiti da kad mi laptop nije na punjacu i palim neku igricu da samo zablokira komp. I onda opet nailazim na isti problem opisan iznad.

Ne znam da li je softverski problem ili hardverski. Ako je potrebno slobodno premjestite temu na drugi podforum.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 10:58   #2
A koji tocno model roga imas? Jer ako je noviji iz 2016-2017 godine nema sanse da ces moci gore windows 7 staviti, tj nije jednostavno podrzan i zbog toga imas tih problema koji imas.. Imaj na umu da je sedmica iz vec daleke 2009 godine, tako da na stanici proizvodaca laptopa pogledaj pod drivers jel podrzava windows 7, ako ne idi na windows 10 i rijesiti ces problem 99,99%
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:02   #3
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
A koji tocno model roga imas? Jer ako je noviji iz 2016-2017 godine nema sanse da ces moci gore windows 7 staviti, tj nije jednostavno podrzan i zbog toga imas tih problema koji imas.. Imaj na umu da je sedmica iz vec daleke 2009 godine, tako da na stanici proizvodaca laptopa pogledaj pod drivers jel podrzava windows 7, ako ne idi na windows 10 i rijesiti ces problem 99,99%
Evo trenutno kao sto je i vidljivo na mobu sam pa kad dodem doma napisat cu sve info o laptopu. Kupljen je 2015 ja mislim. Kada sam bio na sluzbenoj stranici asusa nije mi nudio drivere za win7 nego za win 8.1 i jos neki. Znaci ako ne podrzava win7 samom instalacijom win10 bi se najvjerojatnije svi naedeni problemi rijesili? Mogu i piratski win10 skinut? jer zelim frisko stavit win bez ikakve nadogradnje na postojeci

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:05   #4
Laptop je kupljen sa 8.1 windowsima koji su dosli uz njega. U poznatijoj informatickoj trgovini (ne znam smijem li ih reklamirati) i ovaj opisani problem imam od dana kada sam instalirao win7 na njega

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:07   #5
Postoji li mogucnost i da mi se performanse laptopa takodjer nesto malo poboljsaju prelaskom na noviji windows?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:10   #6
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
A koji tocno model roga imas?
G750jw je model.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:31   #7
Quote:
kos24 kaže: Pogledaj post
G750jw je model.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Da, obavezno windows 10 gore staviti..

sa ovim programom skini windows 10 verziju po zelji, naravno obavezno x64..

https://www.heidoc.net/joomla/techno...-download-tool, nakon sto instaliras windowse skini sa sluzbene stranice drivere te vidi hoce li to promjeniti situaciju.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 18:25   #8
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Da, obavezno windows 10 gore staviti..

sa ovim programom skini windows 10 verziju po zelji, naravno obavezno x64..

https://www.heidoc.net/joomla/techno...-download-tool, nakon sto instaliras windowse skini sa sluzbene stranice drivere te vidi hoce li to promjeniti situaciju.
Znaci prvo skinem taj program i onda instaliram. Udem u program i skinem win10 64x. Mogu onda to sprziti na cd ( koji cd i kojim programom) ? I instaliravan onda isto kao win7? U biosu promijenim boot na cd, restartam, krene mi instalacija, sve obrisem ( treba li formatirati? ) i odaberem disk ( eventualno podijelim na c: i e i onda instaliram i to je to. Hoce li mi win10 automatski skinuti sve potrebne drivere?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 21:05   #9
Quote:
kos24 kaže: Pogledaj post
Znaci prvo skinem taj program i onda instaliram. Udem u program i skinem win10 64x. Mogu onda to sprziti na cd ( koji cd i kojim programom) ? I instaliravan onda isto kao win7? U biosu promijenim boot na cd, restartam, krene mi instalacija, sve obrisem ( treba li formatirati? ) i odaberem disk ( eventualno podijelim na c: i e i onda instaliram i to je to. Hoce li mi win10 automatski skinuti sve potrebne drivere?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
To je portable program, ali da, skines ga na računalo i udjes u njega i odes pod kategoriju windows 10, izaberes x64 ili x86, normalno ti skines x64 verziju.. I ovo dalje sve isto radis ko kad si instalirao sedmicu.. E sad, pokusaj preko windows updatea nakon sto instaliras windowse, ako ti tamo ne nadje sve potrebne drivere odi na sluzbenu stranicu od asusa i tamo skini. Javi onda ishod.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:49   #10
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
To je portable program, ali da, skines ga na računalo i udjes u njega i odes pod kategoriju windows 10, izaberes x64 ili x86, normalno ti skines x64 verziju.. I ovo dalje sve isto radis ko kad si instalirao sedmicu.. E sad, pokusaj preko windows updatea nakon sto instaliras windowse, ako ti tamo ne nadje sve potrebne drivere odi na sluzbenu stranicu od asusa i tamo skini. Javi onda ishod.
Sigurno javljam ishod ali ne znam jos kad cu to napraviti... odugovlacim vec par mjesecii. Nikako da odvojim nekoliko sati da se tome posvetim... uglavnom hvala ti na informacijama i nadam se da ce navedeni problemi nestat..

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:50   #11
Daj mi samo reci na koji cd przim i koji program. Mislim da je frend jednom htio na cd ali je na kraju mmorao na usb jer je bila prevelika datoteka.. ja bi rađe na cd ako je moguce

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:55   #12
I koji win1p da odaberem iz ovog programa. Upravo sam skinuo i ima nekoliko izdanja. Obican ili OEM. Dobim li i key za aktivaciju ili neki crack sa time. Da ne bi kasnije bilo non genuie?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 07:49   #13
Stavi na usb, dvd više nitko ni ne koristi za instalaciju.

O keyu za instalaciju i tim stvarima pitaj drugdje ili na PM, javno nije dozvoljeno
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:41   #14
Quote:
kos24 kaže: Pogledaj post
I koji win1p da odaberem iz ovog programa. Upravo sam skinuo i ima nekoliko izdanja. Obican ili OEM. Dobim li i key za aktivaciju ili neki crack sa time. Da ne bi kasnije bilo non genuie?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Windows 10 REDSTONE 2 MARCH 2017 to je najnovija verzija windowsa, odaberi odmah ispod toga windows 10 home/pro to su dvije verzie windowsa u 1 ISO, te odaberi verziju koju zelis (pitati ce te prilikom instalacija windowsa) odaberi PRO. A za pravljenje bootabilnog USB sticka napravi ga pomoću RUFUS programa, https://rufus.akeo.ie/ te onda u biosu izmjeni na first boot device - usb- sto je logicno i onda dalje sve znas sam.. a za aktivaciju windowsa kada sve obavis javi mi se u PM, jer sada nema smisla da ti saljem ako neces jos instaliravati windowse.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:25   #15
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Windows 10 REDSTONE 2 MARCH 2017 to je najnovija verzija windowsa, odaberi odmah ispod toga windows 10 home/pro to su dvije verzie windowsa u 1 ISO, te odaberi verziju koju zelis (pitati ce te prilikom instalacija windowsa) odaberi PRO. A za pravljenje bootabilnog USB sticka napravi ga pomoću RUFUS programa, https://rufus.akeo.ie/ te onda u biosu izmjeni na first boot device - usb- sto je logicno i onda dalje sve znas sam.. a za aktivaciju windowsa kada sve obavis javi mi se u PM, jer sada nema smisla da ti saljem ako neces jos instaliravati windowse.
Da rađe bi na cd. Javim se onda kad nanovo instaliram. Hvala.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:19   #16
Na laptopu mi je od prije dva dana crni ekran. Blinga Caps Lock i Num Lock lampica. Ventilator radi, ali se ne dize, ekran stoji crn. Model je Hp presario cq61. Broj blinganja lampica mi je konstantan, nema ono 1 ili 5 puta...stalno isto u istim vremenskim intervalima. Pokusala sam odspojiti i ponovno spojiti zicu za napajanje, opet isto. Baterija nije u laptopu nikad. Probala sam i ono :tipka Win+B ili V i power gumb na 2 sekunde i opet nista. Sta da radim jos ljudovi?

Izgooglala sam i nasla istu stvar i kod drugih, ali nisam uspjela rijesiti nista do sada:

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebo...D/td-p/4178608
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 16:39   #17
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Na laptopu mi je od prije dva dana crni ekran. Blinga Caps Lock i Num Lock lampica. Ventilator radi, ali se ne dize, ekran stoji crn. Model je Hp presario cq61. Broj blinganja lampica mi je konstantan, nema ono 1 ili 5 puta...stalno isto u istim vremenskim intervalima. Pokusala sam odspojiti i ponovno spojiti zicu za napajanje, opet isto. Baterija nije u laptopu nikad. Probala sam i ono :tipka Win+B ili V i power gumb na 2 sekunde i opet nista. Sta da radim jos ljudovi?

Izgooglala sam i nasla istu stvar i kod drugih, ali nisam uspjela rijesiti nista do sada:

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebo...D/td-p/4178608
Pokusaj ukoliko si u mogucnosti spojiti vanjski monitor, ukoliko nemas slike na njemu vrlo vjerojatno je maticna ploća riknula.. Ili ram memorija.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 14:45   #18
napravila sam ono s fenom i sljaka...

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:48   #19
Grijanje fenom ispod? Znači da su ti čipset ili grafička pri kraju i vrijeme je za zamjenu
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 00:11   #20
Tak je...vrijeme je za novi laptop..ovaj imam od 2010

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.