Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2017., 19:08   #1
Administrativni poslovi

Zanima me kakve su plaće generalno u ovakvim poslovima?

Kakvi su ovakvi poslovi? Moja slika je da je tu onako pola radnog vremena rad a pola nemaš šta radit.

Jel se u ovakvim poslovima napreduje ikamo?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 09:55   #2
Smijesno.
Da, uglavnom preslagujes papire s kupa na kup, i kuhas kavu.
I bit ces tam do penzije na minimalcu.

Ajmo sad biti ozbiljni. Moja frendica je radila nekoliko godina kao tajnica direktora u jednoj farmaceutskoj firmi i doslovno nije imala zivot, placa oko pet. Imam frenda u javnoj nabavi u firmi iste branse, uglavnom ide doma oko 11 navecer naguzen. Placa mu je oko 6-7 somova.

Znam i curu koja za tri i pol prevrce papire, ali zeli napredovati i trazi dalje, ovo joj je ok odskocna daska (drzavna firma, administrator u bolnici)

Probaj malo raditi takve poslove cisto da si izbijes takve predrasude
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 10:18   #3
Ima li još netko nekih iskustava/saznanja?

Quote:
Ajmo sad biti ozbiljni. Moja frendica je radila nekoliko godina kao tajnica direktora u jednoj farmaceutskoj firmi i doslovno nije imala zivot, placa oko pet. Imam frenda u javnoj nabavi u firmi iste branse, uglavnom ide doma oko 11 navecer naguzen. Placa mu je oko 6-7 somova.
Stvarno ne razumijem kako administrativni posao oduzima toliko vremena.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:08   #4
Pa eto, kazem-probaj se zaposliti malo u javnoj nabavi npr, pa se javi za koji mjesec s dojmovima
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 09:47   #5
Quote:
Tict Tac Toe kaže: Pogledaj post
Pa eto, kazem-probaj se zaposliti malo u javnoj nabavi npr, pa se javi za koji mjesec s dojmovima
Poanta ovog je da znam bez da se moram zaposliti.

Javna nabava je jako specifično radno mjesto i jako mal % ljudi koji rade u administraciji rade u javnoj nabavi.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 18:41   #6
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakve su plaće generalno u ovakvim poslovima?

Kakvi su ovakvi poslovi? Moja slika je da je tu onako pola radnog vremena rad a pola nemaš šta radit.

Jel se u ovakvim poslovima napreduje ikamo?
ovisi gdje se radi i kakva vrsta administrativnih poslova se radi....
evo već su ti napisali itekako ima tu posla....ja sam oko 3 godine bila "katica za sve"....radno mjesto tipa administrator za opće i kadrovske poslove.....
sve oko radnika, plaća, sve vrste ugovora i korenspondencije, uvoz izvoz,blagajna.....i naravno sve šta je trebalo pripremiti za direktora i još par njih....
ukratko pukla sam nakon nekog vremena.....otišla jer sam morala neke svoje osobne stvari dovršiti....
nije ti to ono piješ kavicu i malo fotokopiraš papira tu i tamo....
doduše je za neke koji se uhljebe na državnoj sisi i imaju nekoga tko im to omogućuje....
kod privatnika nemaš toga

Zadnje uređivanje Lenac7 : 07.08.2017. at 18:42. Reason: .
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 18:26   #7
Quote:
Lenac7 kaže: Pogledaj post
ovisi gdje se radi i kakva vrsta administrativnih poslova se radi....
evo već su ti napisali itekako ima tu posla....ja sam oko 3 godine bila "katica za sve"....radno mjesto tipa administrator za opće i kadrovske poslove.....
sve oko radnika, plaća, sve vrste ugovora i korenspondencije, uvoz izvoz,blagajna.....i naravno sve šta je trebalo pripremiti za direktora i još par njih....
ukratko pukla sam nakon nekog vremena.....otišla jer sam morala neke svoje osobne stvari dovršiti....
nije ti to ono piješ kavicu i malo fotokopiraš papira tu i tamo....
doduše je za neke koji se uhljebe na državnoj sisi i imaju nekoga tko im to omogućuje....
kod privatnika nemaš toga
Kažeš sve vrste ugovora. Šta administrator točno radi u vezi ugovora. Nije valjda da ih piše? Za to valjda postoje pravnici, to nije nešto što neki obični administrator zna napraviti, osim ako nije ujedno i pravnik, ne?

I što se točno radi u takvim poslovima, generalno. Ono, možeš mi dat primjere iz jednog prosječnog tjedna, jer baš nema neku predodžbu. Ok, kužim korespondencija, ali što točno radiš u vezi uvoza izvoza, radnika i to.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:54   #8
Javna nabava je tipicno administrativno zanimanje.
Glede ugovora, administratori zaprimaju ugovore, temeljito iscitavaju i provjeravaju ugovore, arhiviraju.Ako nesto s ugovorom ne stima, prije potpisivanja svakako traze da se neki dijelovi izmijene. To radi ta moja frendica u bolnici, imaju arhivu velicine hangara,sa svim poslozenim ugovorima valjda od 2000-te nadalje. Ak se npr ravnatelju sprdne da vidi kaj je npr bolnica potpisala s xy firmom u 2006, ona to sve trazi i cupa van.Pa salje kopije i skenove istog mejlom kom treba, ili jurca s istima po bolnici.
Pa provjerava na bilo ciji poziv iz bilo kojeg odjela dal se po ugovoru tom i tom provodi to i to i odkad, pa opet kopa ruje itd.uglavnom ne bi joj bila u kozi ...
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:08   #9
Quote:
Tict Tac Toe kaže: Pogledaj post
Javna nabava je tipicno administrativno zanimanje.
Ali to su samo državna poduzeča.

Quote:
Glede ugovora, administratori zaprimaju ugovore, temeljito iscitavaju i provjeravaju ugovore, arhiviraju.Ako nesto s ugovorom ne stima, prije potpisivanja svakako traze da se neki dijelovi izmijene.
To onda mora radit osoba koja je završila pravo, ne? Jel to nešto što se često traži od administratora, diploma pravnog?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:13   #10
Oba odgovora ne.
Javnu nabavu provode i drzavne i privatne firme.

Frendica je farmaceutski tehnicar. Ne trebas zavrsit pravo da znas iscitat i provjerit ugovor.
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:38   #11
Quote:
Tict Tac Toe kaže: Pogledaj post
Oba odgovora ne.
Javnu nabavu provode i drzavne i privatne firme.

Frendica je farmaceutski tehnicar. Ne trebas zavrsit pravo da znas iscitat i provjerit ugovor.
Javnu nabavu provode privatne firme? Pa šta znači javna nabava? Nešto se nabavlja za državnu firmu, ne?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:58   #12
U postupku postoje narucitelji i ponuditelji.
Ako je npr u postupku djecjeg vrtica predmet "klompe" ponuditelji ce bit najcesce privatne firme koje se bave izradom ili distribucijom istih.
Pa ko radi ponudu za klompe od firme Klompe doo nego referent administrativnog tipa, koji ce napraviti izracun po specifikaciji kakvu trazi narucitelj dakle Vrtic.
Odoh previse u off, ali te sve silne troskovnike i dokumentaciju treba neko napravit,slozit i dostavit. A natjecaja nema bas malo. I firmi takodjer.
I to su sve jako administrativni poslovi.
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:59   #13
Meni je apsurdno da netko tko nije završio pravo provjerava ugovor koji je morao sastaviti pravnik. Mislim, kako itko drugi može biti kvalificiraniji da kaže kako u ugovoru nešto ne valja?
CaptainProton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:08   #14
Opce stvari se provjeravaju, to moze bilo tko ko zna citat s razumijevanjem.
Provjere se nazivi firmi, oibi,adrese i sami predmeti ugovora, i sam predmet ugovora da stima (ako npr se kupuju lupam opet klompe, da stimaju cijene i specifikacije)
Vidi se da li je potpisano i ovjereno i to je to.
Neke nebuloze koje u ugovoru ne bi trebale biti uz malo prakse svako skopca.
Ja radim u marketingu, pa i meni nekad nesto treba, stavim naocale i skoncentriram se.

Pa i vi kad se zaposljavate ili sklapate ugovor s npr teleoperaterom citate ugovore?valjda?

Pa nece valjda pravnika stavljat na takva radna mjesta, to ko da ja zavrsim farmaciju pa radim kremice u labosu.Taman posla
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 08:06   #15
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakve su plaće generalno u ovakvim poslovima?

Kakvi su ovakvi poslovi? Moja slika je da je tu onako pola radnog vremena rad a pola nemaš šta radit.

Jel se u ovakvim poslovima napreduje ikamo?
Ne znam zasto imas tu sliku da nema dovoljno posla oko admin.stvari ako ocito nemas ni pribliznu predodzbu. Set poslova ovisi o tome cime se firma bavi i u kojem si odjelu. Pricam o privatnoj firmi.

Ako je neka prcvarnica, placa je oko 3500-4000, ako je malo bolja onda vise. To je entry pozicija koja je ugrozena strucnim osposobljavanjem, pa moguce da je u sadasnje vrijeme pocetna placa jos i manja od navedenih.

Napredovanje iz te pozicije je tesko jer ko prvo po defaultu ne ocekuje se od administratora nista drugo nego da bude dobar, pouzdan i zauvijek administrator. Drugo nema prirodnog smjera napredovanja, moras si ga sam iskopati tako da se jako trudis i dokazujes i malo srece da netko to prepozna. Trece zagusen si admin poslovima pa se ne stignes educirati (tijekom radnog vremena).

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 09.08.2017. at 08:18.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:01   #16
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto imas tu sliku da nema dovoljno posla oko admin.stvari ako ocito nemas ni pribliznu predodzbu. Set poslova ovisi o tome cime se firma bavi i u kojem si odjelu. Pricam o privatnoj firmi.

Ako je neka prcvarnica, placa je oko 3500-4000, ako je malo bolja onda vise. To je entry pozicija koja je ugrozena strucnim osposobljavanjem, pa moguce da je u sadasnje vrijeme pocetna placa jos i manja od navedenih.

Napredovanje iz te pozicije je tesko jer ko prvo po defaultu ne ocekuje se od administratora nista drugo nego da bude dobar, pouzdan i zauvijek administrator. Drugo nema prirodnog smjera napredovanja, moras si ga sam iskopati tako da se jako trudis i dokazujes i malo srece da netko to prepozna. Trece zagusen si admin poslovima pa se ne stignes educirati (tijekom radnog vremena).

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Jesi ti radio na takvim poslovima? Ako jesi, možeš mi dati primjere što si točno ti radio?

A jel plaća raste sa stažem, iako nema napredovanja?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:56   #17
Placa raste ako poslodavac smatra da zasluzujes i ako je argumentirano trazis.

Radila sam kojekakve sitnice koje guse voditelja, predloske za naplatu u skladu sa ugovorom (da, citas ugovore, primjetis ako fali aneks ili ima bilokakvog nesklada), unosila kupce, radila izvjestaje o obavljenim uslugama...pa si malo backup kolegi koji radi stajaznam brine o voznom parku, narucuje neku opremu, pa si malo sa partnerima. Ili hendlas mailove, eskaliras na sefa ili na neku drugu sluzbu. Imali smo servis, jesu li predali sve putne naloge, sve radne... i tak.

Koja je svrha tvojih pitanja uopce? Vrlo je individualan opis poslova. Velim, ovisi o bransi, o organizaciji poslovanja, o velicini tvrtke i o tebi samom...

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:31   #18
Pitam zato što razmišljam o prijavljivanju na administrativne poslove.

Bavim se nekim svojim stvarima mimo posla za koje trebam dosta vremena, a nekako imam dojam da u tim administartivnim poslovima ima dosta praznog hoda i vremena kad samo sjediš u uredu i nemaš šta radit (iako, sudeči po vašim svjedočanstvima, valjda nije tako)

Mislim da sam taj dojam dobio od tajnice na faksu. Ona tamo sjedi u uredu cijeli dan i nekako sam imao dojam da što god da imaš napravit mora da to rješiš u bar pola radnog vremena, a da bar 4h na dan igra Minesweeper

Dakle, nadam se takvom poslu da mogu na poslu i neko vrijeme radit na svojim projektima dok sjedim sam u uredu administrator 8 sati na dan.

Misliš da to ne bi baš bilo tako na takvim poslovima?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:14   #19
Nemam pojma kakk je u javnim i drz.sluzbama al aj razmisli da si privatnik ili poslovodja/voditelj, bi lj zaposlio ikoga na 8 sati dok posla realno ima za 4?
To je obicno sarolik repertoar poslica koji sami po sebi nisu zahtjevni nit nauka, ali su pimplavi i moras biti koncentriran. Kako ih je puno raznih, ispreplecu se pa je stalno multitasking i prekidanje...

Zaposli se ko sikjuriti-recepcionist il kako se to vec zove; u poslovnoj zgradi tip koji sjedi za kompom/pultom i lurka kamere, a svi koji ulaze imaju kartice.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:54   #20
Zaposlio sam kcer od buraza u firmi u kojem sam nekad krv piso, mislim radio.
Klasicna veleprodaja. Malicka studira ekonomiju, pa ju nisu bacili u skladiste na traku, vec na jednostavnije administrativne poslove. Kak citam ovu temu, a bila je jucer navecer do nas, malo sam ju propito kak izgleda njen radni dan.
Pozalila je nakon par sati, ali zilava je, neda se
Dan dijeli u tri dijela, dakle siba na tri odjela kao ispomoc.
Prvo joj ujutro donesu gajbu punu papira sa otisnutim bar kodovima. Ona ima na stolu skener. To je tzv brojanje gresaka radnicima. Fino stavi kutiju na pod, uzima papir po papir, skenira bar kod po bar kod, i baca to u drugu gajbu. Kad zavrsi nes radi jos s tim papirima, mislim da ih nekak razvrstava al zaboravil sam kak
To obicno zavrsi za neka dva sata, pa ide na fakturni odjel jer tam njima pocne guzva. Dva stroja bljuju racune, tj jedan bljuje racun, drugi bljuje neki otpremni list, pa to u suludoj brzini strojeva pokusa pospajat i pazi da ih na vrijeme dodaje ekspeditoru.To traje do nekih pola jedan, skokne nes nabrzinu pojest i ide u arhivu.Tam joj pak donesu gajbetinu racuna od jucer (i poneki zalutali od prije) i onda ih razvrstava po brojevima (dnevno ih sigurno izadje oko 1500-2000), pa ulaze kronoloski u registrator i sprema. Nju puste doma u 4, jer je na ispomoci, no radi sama s jos jednom curom taj dio, pa ta ostane jer se mora zavrsit sve isti dan, da se ne nakupi.
U firmi di je radila prosle god prek ljeta joj je bilo lakse, razvrstavala je postu i raznosila ju po firmi (koja je povrsine valjda sedam hektara, nahodala se al bar ju nije ubilo sjedenje i kicma)
Ako imas jos kakvih dilema sam ti pitaj
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.