Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 22:38   #10661
Quote:
lilamalina kaže: Pogledaj post
Nova sam na forumu, stoga mi nemojte zamjeriti ako nešto pogrešno uradim u pisanju
Tek sam nedavno počela raditi kao zamjena i ne znam baš sve što se tiče upisivanja u dnevnik rada (od stažiranja je prošlo dosta, pa se i zaboravilo), što se smije, a što ne, pa sam odlučila ovdje postaviti neka pitanja jer je tema Rad u školi, pa valjda će se naći netko od kolega koji bi mi mogao odgovoriti i malo mi pomoći na početku. Zanima me:
1. Radi li se na kraju polugodišta nešto sa e maticom (unos ocjena i sl.) ? Ili samo na kraju šk.godine? 2. Ako se u školi održava predstava (npr.4.sat) je li dovoljno napisati samo predstava i naziv predstave u rubriku na koji sat spada, piše li se taj predmet i broji li se sat? Trebam li se kao zamjena potpisati ispod?
3. Treba li se striktno držati vremenika? 4. Ako preko sata matematike moraju biti nazočni nečemu drugomu, te ne može biti obrađena nas.jed., a taj dan imaju i dod.nas. mat. smije li se planirana nas.jed. odraditi preko sata dod.nas. ili tek na slijedećem satu matem.? 5. Kad roditelj dođe po učenika smijemo li pustiti učenika i samo ga zapisati od tog sata? Ne treba dodatno odobrenje ravnatelja i sl? Toliko za sada nepoznanica, pa ako mogu odgovori
1. E-matica samo na kraju godine.
2. Ne, piše se sat nastavne jedinice (u predmetnoj nastavi), ne znam za razrednu, učiteljice se već dogovore. Pitaj kolegice.
3. Da. Sve izmjene pravovremeno najaviti i dokumentirati izmjenu.
4. Ne, nastavna jedinica se odrađuje na satu, na dopunsku i dodatnu nisu dužni svi doći, nikako ne pisati redovni sat tada.
5. Ako roditelj dođe po učenika, zabilježiš da ga nema i da je roditelj došao po njega. Ništa ravnatelj, gdje bi jadan da ga se za sve traži odobrenje
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 20.11.2017., 22:47   #10662
Afrika paprika zahvaljujem Ako može još samo objašnjenje za točku broj 3 - najaviti izmjene kome i kako dokumentirati? Zar ne može biti razlog nedovoljna usvojenost gradiva, pa je potrebno još koji sat vježbanja da učenici budu spremni, pa se samim tim pomiče i vremenik? I pitam ovo za razrednu, pa će dobro doći i odgovori od kolega iz razredne
lilamalina is offline  
Old 20.11.2017., 22:54   #10663
E ne znam, mislim da ovisi o školi.
Dok su bili papirnati dnevnici, svaku smo izmjenu morali na obrascu obrazložiti i predati pedagogu. Npr. provjera se pomiče s 20.11. na 24.11. radi neusvojenosti gradiva itd. ne sjećam se više, bilo je ponuđeno razloga više.
Otkad su e-dnevnici, unosimo izmjene i obavijestimo djecu, ali u e-dnevniku se vidi tko je i kada izmijenio pa više nema papirologije.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 20.11.2017., 22:57   #10664
Aha, iako su u mojoj školi još uvijek papirnati dnevnici. Onda ću se i za to raspitati u školi.
lilamalina is offline  
Old 24.11.2017., 15:51   #10665
Imam pitanje
Radim kao stručni suradnik u SŠ na 20 sati tjedno i otvorila mi se mogućnost predavati u drugoj SŠ - 13 sati nastave.
Da li je ta kombinacija izvediva, s obzirom da bi to prelazilo 40 sati tjedno?
titanika is offline  
Old 26.11.2017., 00:31   #10666
Quote:
titanika kaže: Pogledaj post
Imam pitanje
Radim kao stručni suradnik u SŠ na 20 sati tjedno i otvorila mi se mogućnost predavati u drugoj SŠ - 13 sati nastave.
Da li je ta kombinacija izvediva, s obzirom da bi to prelazilo 40 sati tjedno?
Mislim da s viskom sati mozes radit najvise jedno polugodiste (uz potpisanu suglasnost), bar je tako meni bilo. Doduse, ja sam imala samo nastavu, ne znam vrijedi li za ovu kombinaciju isto. Pretpostavljam da da.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 26.11.2017., 13:11   #10667
Izvedivo je, nek se škole dogovore, mogu ti smanjiti ostale poslove tako da se naštima da bude 40 ukupno.
perinjo is offline  
Old 27.11.2017., 15:59   #10668
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Jesi li iz Zagreba i okolice ili živiš negdje dalje? Možeš gledati na stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje ili doslovno zavrtiti par telefonskih brojeva, nazvati nekoliko škola, najaviti se na razgovor i doći sa životopisom i molbom. Zašto tako? Zato što većina tajnica nikada nije čula za e-mail, a i većina natječaja se objavljuje za osobu koja tamo već radi jer tako treba biti po zakonu.
Ovo drugo je svakako opcija.
Štoviše, nazvala sam tajnicu jednog fakulteta (tražim posao i na školi i faxu) i pokušala se najaviti na informativni razgovor, da se predstavim i donesem životopis.
Otpilila me isti čas s argumentom da pošaljem sve što hoću na mail
Da ne kažem da će taj mail završiti u junku, ili neće biti pročitan.
To me obeshrabrilo i za sad ne zivkam dalje - što me navodi na zaključak da je fakat onak kak svi pišu - treba ti veza, ili mito i korupcija sistem.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Old 27.11.2017., 16:42   #10669
Koliko si molbi poslala, u koliko škola otišla predati molbu?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Old 28.11.2017., 01:55   #10670
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Koliko si molbi poslala, u koliko škola otišla predati molbu?
se to opće isplati?
manchild is offline  
Old 28.11.2017., 07:01   #10671
Meni se isplatilo.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Old 28.11.2017., 10:54   #10672
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Koliko si molbi poslala, u koliko škola otišla predati molbu?
s obizrom na ono što bih predavala (umjetničko/likovni predmeti) mogu predati samo u dvije (eventualno 3) srednje škole i 2 faxa.
I sad me kopka dal je bolje nać neko poznanstvo pa da sam sigurna da će moju otvorenu molbu barem pročitati.

venera, koliko ti je trebalo da upadneš i koju materiju držiš?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Old 29.11.2017., 20:05   #10673
Molila bih kolege iz razredne nastave da mi odgovore smijem li tokom mjeseca mijenjati svoj mjesečni plan jer je došlo do nekih promjena pa ga moram malo izmjeniti?
lilamalina is offline  
Old 30.11.2017., 17:32   #10674
Question

Do kada roditelji mogu dolaziti na informacije, piše li to negdje, tj. koliko prije kraja prvog polugodišta ili kraja godine prestaju informacije za roditelje? Čini mi se da je to 2 tjedna, ali nisam sigurna pa provjeravam.
lilamalina is offline  
Old 30.11.2017., 17:59   #10675
Zadnja dva tjedna, ali to se odnosi samo na nastavnu godinu, ne na polugodište. Na kraju polugodišta ni ne dolaze jer nema zaključivanja ocjena.
perinjo is offline  
Old 13.12.2017., 00:30   #10676
Imam li pravo na božićnicu ako sam zaposlena na zamjeni do 21.12. (najvjerojatnije)?
lolavie23 is offline  
Old 13.12.2017., 00:38   #10677
ne. uvjet za isplatu božićnice je da je osoba u radnom odnosu na dan 25.12.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 13.12.2017., 09:13   #10678
Kako se hendlaju zamjene u os, prva 4rz. Cula sam da nam uciteljica dolazi pod temperaturom raditi. Jasno mi je da nema viska kadra. Al kako je inace izvedeno po skolama da se rjesavaju bolovanja i zamjene, pogotovo kad je netko cesce, kronicno bolestan. Ili ako ima malo dijete.. jako nezgodno. Uskace li ostalo osoblje ili netko sa dezurstva?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 13.12.2017., 14:11   #10679
Ima li netko ovdje da radi u jezicnoj skoli, predaje engleski?

Zanima me kako to u HR ide. Nazvao sam par skola u ZG i dobio neke povrsne odgovore pa reko da mi netko kaze iz prve ruke.
Dali je CELTA+ bilo koji BA dovoljno ili traze da se ima bas zavrsen fax za profesora engleskog?
Kolike su prosjecne place u privatnim jezicnim skolama i dali se uglavnom radi part time ili ima i full time pozicija?
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 13.12.2017., 14:51   #10680
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Kako se hendlaju zamjene u os, prva 4rz. Cula sam da nam uciteljica dolazi pod temperaturom raditi. Jasno mi je da nema viska kadra. Al kako je inace izvedeno po skolama da se rjesavaju bolovanja i zamjene, pogotovo kad je netko cesce, kronicno bolestan. Ili ako ima malo dijete.. jako nezgodno. Uskace li ostalo osoblje ili netko sa dezurstva?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Otkud ti da nema viska kadra? Ima. Ravnatelj trazi zamjena ako bolovanje traje malo dulje. Par dana bolovanja se uglavnom odradjuje tako da neka uciteljica iz skole prihvati to
charlizeos is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.