Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2015., 12:44   #241
Radno mjesto telefoniste u Hrvatskom zavodu za zaposljavanje...

Kao prvo lijepi pozdrav svima.
Imam 37 godina i zivim u Rijeci.
Iza sebe otprilike 10 godina radnog staza.
No beneficiran je zbog 90% invalidnosti...ali uzmimo da je okvirno 10 godina iako je vise.
Prosao sam na natjecaju za radno mjesto telefoniste u gorespomenutom zavodu za zaposljavanje...i sad me zanima koliku otprilike plaću mogu očekivati na tom radnom mjestu?

Hvala unaprijed na pomoći...

Edit: Očekujemo i dijete kroz tri mjeseca...pa me zanimaju i eventualne pogodnosti i ''nagrade'' za događaje poput toga i slićno (božičnice itd)
V12Sound is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 18:17   #242
Pozdrav! Molila bih ako ima netko da zna kako se obračunavaju putni troškovi u državnoj službi (radi se o Poreznoj upravi)? Ono što piše u Kolektivnom ugovoru nije mi baš previše jasno......Konkretno, ako na posao dolazim autom jer mi vozni red međumjesnog prijevoza nikako ne odgovara, imam li pravo na naknadu od 0,75kn/km?
Tvigica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 07:01   #243
Nemas, zato jer to nije najjeftiniji oblik prijevoza za poslodavca koji je tebi dostupan.
Ali probaj nesto srediti, mozda prođe
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 09:59   #244
Quote:
Cwet21 kaže: Pogledaj post
Nemas, zato jer to nije najjeftiniji oblik prijevoza za poslodavca koji je tebi dostupan.
Ali probaj nesto srediti, mozda prođe
Ah i mislila sam da je tako nešto, mada sad malo proučavam tumačenja Kolektivnog ugovora na stranici Ministarstva uprave pa mislim da bi se nešto dalo sredit po tom pitanju... Hvala na odgovoru.
Tvigica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 17:16   #245
Kaj konkretno pise, nisam upucen ?
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 18:42   #246
Quote:
Cwet21 kaže: Pogledaj post
Kaj konkretno pise, nisam upucen ?
Evo čitam tumačenja Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike od strane Komisije i naiđem na:

Tumačenje br. 27/59 od 31. listopada 2012.
(naknada troškova u visini 0,75 kn/km)
U slučaju kada nije organiziran međumjesni javni prijevoz koji omogućava službeniku i
namješteniku redovit dolazak na posao i povratak s posla (stavak 18.), službenik i namještenik
ima pravo na naknadu troškova u visini od 0,75 kn/km.

Nisam stručnjak, ali mislim da bi ovo mene onda zahvaćalo. Ako te zanima detaljnije imaš na stranici Ministarstva uprave sva moguća objašnjenja. Samo utipkaj na Google "tumačenje kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike" i sve ćeš naći.
Tvigica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 15:52   #247
http://www.mrms.hr/pitanje/clanak-67-tku/

Mislim da ti ovo ruši sve, ko i meni
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 12:18   #248
Molim Vas jel može netko ovo prevesti? o kojoj se netto plaći ovdije radi?
"Osnovna plaća je umnožak koeficijenta složenosti poslova radnog mjesta – 2,02 i osnovice za izračun plaće u visini od 4.657,22 kn bruto"
__________________
http://waitwhat.co/
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 12:53   #249
Rekla bih oko 7.5k

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 09:59   #250
Quote:
superlight kaže: Pogledaj post
Molim Vas jel može netko ovo prevesti? o kojoj se netto plaći ovdije radi?
"Osnovna plaća je umnožak koeficijenta složenosti poslova radnog mjesta – 2,02 i osnovice za izračun plaće u visini od 4.657,22 kn bruto"
Neto je cca 6.400 kn
__________________
Krećem u novi život i ništa me neće zaustaviti!
hrabrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 22:46   #251
Molim da mi se pojasni jedna stvar.
Imam visoku stručnu spremu a dobio sam ugovor i radno mjesto na kojem piše da sam u II vrsti zvanja (što bi spadalo po Zakonu o plaćama u javnim službama u višu stručnu spremu).

Da li je to ok? Zar nejde to, koji nivo obrazovanja imaš, u tu kategoriju koeficijenta te se smjesti?
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 22:48   #252
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
Molim da mi se pojasni jedna stvar.
Imam visoku stručnu spremu a dobio sam ugovor i radno mjesto na kojem piše da sam u II vrsti zvanja (što bi spadalo po Zakonu o plaćama u javnim službama u višu stručnu spremu).

Da li je to ok? Zar nejde to, koji nivo obrazovanja imaš, u tu kategoriju koeficijenta te se smjesti?
ne
stavljaju te po sistematizaciji radnog mjesta
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 22:53   #253
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
ne
stavljaju te po sistematizaciji radnog mjesta
Aha, znači ako su bila popunjena sva mjesta u odjelu kojem radim s I vrstom zvanja, onda me automatski baca u II?
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 15:08   #254
Molila bih ako bi mi itko znao reći koliko je otprilike (neto) plaća suradnika konzervatora povjesničara umjetnosti u Hrvatskom restauratorskom zavodu (dakle za nekog s magisterijem tko je prije toga prošao dvije godine stručnog osposobljavanja na toj poziciji i položio stručni ispit, ako je bitno)? Hvala
__________________
"Awake, arise, or be forever fallen."
Tyet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:02   #255
Ja ti samo mogu reći da su meni za VSS rekli da je 5000kn i to jedva navučeno sa prijevozom mislim. Pred par godina. Sjećam se da sam bila neugodno izenađena, ali to je ustvari, sad znam, "prosječna" plaća za takvo radno mjesto i neki zavod. (Tražili su i radno iskustvo i stručni ispit.) Jer, pretpostavljam, da govoriš o magistru struke, ne znanosti.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 15:52   #256
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ja ti samo mogu reći da su meni za VSS rekli da je 5000kn i to jedva navučeno sa prijevozom mislim. Pred par godina. Sjećam se da sam bila neugodno izenađena, ali to je ustvari, sad znam, "prosječna" plaća za takvo radno mjesto i neki zavod. (Tražili su i radno iskustvo i stručni ispit.) Jer, pretpostavljam, da govoriš o magistru struke, ne znanosti.
Da, na magistru struke sam mislila. Hvala, i pretpostavljala sam da je tako nekako; zanimalo me jer mi nude mogućnost stalnog zaposlenja nakon stručnog pa da znam otprilike na čemu sam
__________________
"Awake, arise, or be forever fallen."
Tyet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:06   #257
Placa

Pozdrav..
Imam jednu nedoumicu pa ako bi netko mogao pomoci,oko izracuna plaće..
Placu tvori umnozak koeficjenta slozenosti (npr 0.85) pomnozen sa bruto placom 5.315,i na to ide 0,5 po godini staza,na sto se odnosi ovo 0,5 tj s cime se mnozi?kolika bi tu onda bila placa ?
Hvala i pozdrav
ljubilica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:15   #258
koeficijent x osnovica x (0,5% x broj godina staža)

0,85x5315x1,005 (za jednu godinu staža)

4540 bruto
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:50   #259
Osnovica je sad 5421 kn.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:05   #260
da, počevši od plaće za studeni
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.