Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2006., 15:09   #61
e da, zaboravila sam reći, ja sam išla kod jednog super doktora prek socijalnog, doduše ne znam kakva je sad situacija s čekanjem jer sam ja išla prije 8-9 godina i tada se nije čekalo dva mjeseca nego dva-tri tjedna, a kad mi je baš bio bed išla sam i češće. pa ako nekog zanima šaljem podatke
sepiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:13   #62
Quote:
lianne kaže:
koliko cesto imate glavobolju?
Povremeno. U PMS-u obavezno i tad su vrlo jake.

Quote:
jel pijete tablete ili bol nije intenzivna?sta i kako vas tocno boli?
Popijem CAFFETIN, a kad preti da se razvije u migrenu (to mi se obično dešava u PMS-u jedan dan), onda popijem CAFFETIN u kombinaciji sa nekim slabim lekom za smirenje, jer sam CAFFETIN ne deluje. To mi je preporučio lekar i tada mi jaka glavobolja doslovno iščezne. Najbolje je tu kombinaciju lekova uzeti pre nego što se glavobolja previše razvije, odmah čim se oseti da nastupa (obično su te migrenozne glavobolje kod mene praćene mučninom). Inače me boli deo oko slepoočnica. Otkako redovno nosim kontaktna sočiva, ređe imam glavobolje.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 11:29   #63
Jutarnje glavobolje

Ovako, imam sljedeći problem...
Naime, u zadnjih 2-3 tjedna skoro svako jutro imam glavobolje, koje su nekad jače nekad slabije...no, čim se ustanem, u roku od 10-15min. glavobolja prestane...bio sam prije nekih mjesec i pol dana na magnetnoj rezonanci mozga i sve je 100% OK, što znači da se ne radi o nekom fizičkom uzroku, barem što se glave tiče...također, obavio sam i pretrage srca, štitnjače, krvi, urina, hormona i ne znam čeg sve ne i sve je bilo OK...inače, imao sam preko ljeta problema sa paničnim napadajima, tako da sad pijem Zoloft i Xanax, pa ne znam jel to može imati s tim veze...ili možda s nečim drugim?
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 11:31   #64
nizak tlak ujutro, kojem treba neko vrijeme da se stabilizira?

meni ujutro ponekad zna glava bit poprilicno gadna, dok ne popijem vode, kavu i dodjem do kolko tolko normalnog tlaka (barem 90/60). jesi mjerio ikad tlak odmah kad se dignes, dok te jos boli?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 11:31   #65
Quote:
El Niño kaže:
Ovako, imam sljedeći problem...
Naime, u zadnjih 2-3 tjedna skoro svako jutro imam glavobolje, koje su nekad jače nekad slabije...no, čim se ustanem, u roku od 10-15min. glavobolja prestane...bio sam prije nekih mjesec i pol dana na magnetnoj rezonanci mozga i sve je 100% OK, što znači da se ne radi o nekom fizičkom uzroku, barem što se glave tiče...također, obavio sam i pretrage srca, štitnjače, krvi, urina, hormona i ne znam čeg sve ne i sve je bilo OK...inače, imao sam preko ljeta problema sa paničnim napadajima, tako da sad pijem Zoloft i Xanax, pa ne znam jel to može imati s tim veze...ili možda s nečim drugim?
Promijeni ležaj i jastuk, posjeti fizijatra?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 12:00   #66
Nisam nikad mjerio tlak odmah čim se dignem, nego nakon nekih pol sata i onda mi je oko 130/80, tako da nemam baš problema sa tlakom...i ja sam razmišljao da promijenim jastuk i ležaj...imate kaj za preporučiti?
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 13:20   #67
Quote:
El Niño kaže:
Nisam nikad mjerio tlak odmah čim se dignem, nego nakon nekih pol sata i onda mi je oko 130/80, tako da nemam baš problema sa tlakom...i ja sam razmišljao da promijenim jastuk i ležaj...imate kaj za preporučiti?
Latoflex madrac, ništa sa oprugama. Jastuk je vrlo individualna stvar. Ja sam kupila onaj anatomski i nikako mi nije odgovarao. Morat ćeš malo isprobavati jastuke dok ne nađeš pravi.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 13:37   #68
ajde, i ja se često probudim s glavoboljom.. za to krivim vrime ponekad. a pošto često imam glavobolju dok sam na godišnjem to sam povezala s činjenicom da kad radim na poslu popijem prvu kavu do 8 h ujutro, a kad ne radim dižem se dosta kasnije, a mozak pamti da tu ranu kavu nije dobio.
inače sam primjetila, još dok sam studirala, da ako ne bih popila prvu kavu prije jedne, dvi ure popodne (tad nisam pila ovako rano kavu) ubijala bi me glava cili dan, do kasno navečer.. imam grozno nizak tlak... a ta ovisnost o kavi bi prošla nakon par paklenih dana detoksikacije... al' pošto volim kavu i uživam u njoj, a nastojim ne pretjerati, neću je se odreći. malo me sluđuje ova rana na poslu i sve razmišljam da se te odreknem, pa prvu popijem na pauzi oko 11:30... to bi mi riješilo problem glvobolje kad ne radim..
eto, kantata o kavi ;-)


el nino, nadam se da nije ništa ozbiljno.
ako konzumiraš kavu, razmisli. slične simptome sam primjetila i kod sestre i kod oca...
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 16:23   #69
Ne pijem kavu inače, zbilja jako rijetko...
Mislim da nije niš ozbiljno al me smeta, nije baš ugodno...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 18:47   #70
Quote:
kemik kaže:
nizak tlak ujutro, kojem treba neko vrijeme da se stabilizira?

meni ujutro ponekad zna glava bit poprilicno gadna, dok ne popijem vode, kavu i dodjem do kolko tolko normalnog tlaka (barem 90/60). jesi mjerio ikad tlak odmah kad se dignes, dok te jos boli?
ovak je identicno i meni.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 01:49   #71
Ha niš, onda bum prvo ujutro izmjerio tlak, jer ću pošizit inače...al famozno je to da čim se ustanem, u roku od 5min. glavobolja prestane...što se tiče tipa glavobolje, dosta je slična migreni...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 02:39   #72
i meni je isto sam kaj pijem kavu hehe
SilentDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:08   #73
Al ovo nije normalno...evo, ujutro sam se probudio i glava mi puca, jedva sam gledao dok se nisam ustao...sad je malo bolje...inače, imam problema s migrenom, a i s nesanicom, tak da možda može biti povezano s tim...
Velim, da nisam bio na magnetnoj rezonanci nedavno, već bi se zabrinuo, al ovo mi nije jasno...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:54   #74
Quote:
kemik kaže:
nizak tlak ujutro, kojem treba neko vrijeme da se stabilizira?

meni ujutro ponekad zna glava bit poprilicno gadna, dok ne popijem vode, kavu i dodjem do kolko tolko normalnog tlaka (barem 90/60). jesi mjerio ikad tlak odmah kad se dignes, dok te jos boli?
da..i meni isto.. nekad mi se i vrti.. jel ti se zavrtilo kad?
probaj da ne ustajes naglo...neko vrijeme budi u krevetu pa se polako ustani
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:55   #75
Quote:
darkNess(ie) kaže:
da..i meni isto.. nekad mi se i vrti.. jel ti se zavrtilo kad?
probaj da ne ustajes naglo...neko vrijeme budi u krevetu pa se polako ustani
nisam se vec jedno 5 godina naglo ustala

kad ujutro imas tlak 60/40, naglo ustajanje ti je zadnja stvar na svijetu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:29   #76
hehe ona druga recenica je bila el ninu.. pa kad mi se neda pisati @
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:32   #77
moze te boljeti i od zakrcenosti vratnih zila tijekom spavanja a zbog loseg jastuka ili nepravilnog polozaja glave

a moze te boljeti i na psihickoj bazi
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 22:21   #78
Glavobolja...migrena

Koji je najbolji lijek protiv glavobolje a da nije štetan i da je djelotvoran?
Gabriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 00:20   #79
Koliko često te boli glava? I kako izgleda napad glavobolje? Kakvog su karaktera bolovi? Da li si primijetila da ti nešto može izazvati napad glavobolje odnosno da nešto prethodi samom napadu?
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 16:24   #80
POOOMOĆ-NEMREM VIŠE

Moja tkz. čudna glavobolja traje već 5 godina. Zadnje 2 godine svaki dan (na večer oko 6 do 10 sati) ali sada u nazad mjesec-dva počela mi je se pojavljivati i poslije podne. CT ništa ne pokazuje (koliko ga znadu čitati naši doktori). Glavobolja je jedan od simptoma, ostalo počinje sa čudnim osječajem koji traje od 15 minuta do jednog sata. Potom tupa glavobolja u predjelu desne strane oka,gornje čeljusti,sljepoočnice. Nakon uvoda blicevi sa osječajem da sam televizor pokraj kojeg se nalazi mobitel kojeg upravo netko zove. BOLESNO. Pijem Brufen ili Voltaren za bolove koje mi lagano ublaže. Prije tri dana probao sam piti prije bolova (kako znam kada počinju) Tegretol i bolje mi je. Brže nestane glavobolja ali mi se tresu ruke i blesavi osjećaji ostaju. E i zaboravio sam, počinjem se sječati stvari iz zaboravljene mladosti dok traje bol.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.