Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2007., 15:33   #61
Bacardi,i ja sam se bila prijavila za neki posao vms na stom.faxu prije mjesec i pol/dva,ali tad je već netko radio.
ja sam isto našla posao u jednoj priv kućnoj njezi gdje će mi biti priznata viša škola i plaća će ići po kolektivnom ugovoru za više sestre-odnosno za zdravstvene djelatnike.
martiniq25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 17:44   #62
patronažna sestra-dom zdravlja Zagreb

Ima li netko informacija kakvi su uvjeti rada (radno vrijeme, plaća....) VMS e kao patronažne sestre u nekom od brojnih domova zdravlja u Zagrebu?

Čeka me uskoro razgovor za posao pa je svaka informacija dobrodošla u smislu što više znam manje me toga može iznenaditi i zateći na licu mjesta.

hvala
opr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 18:36   #63
Neznam tocno tj.nemam neku konkretnu informaciju al mislim da je odlicno raditi u patronazi..sama si organiziras radno vrijeme....brijem da to nije neki tezak poslic...vjerovatno mjeris tlakove,vadis secere,savjetujes trudnice a onda kasnije i ides u obilazak novorodjenceta....

Ja osobno mislim da je patronaza -odlican posao!Bar koliko sama cula...

Sretno!
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:23   #64
Patronaža je super posao! Ja sam bila na razgovoru u domu zdravlja na črnomercu,glavna kaže da se radi od 7-15h,ujutro ideš tamo,popodne isto-valjda pišeš izvješće. moje frendice rade u patronaži u brodu i super im je.imaju službene aute,obilaze bebe,mjere tlak i šećer,drže predavanja.....plaća je isto super,plaća se po koeficijentu-bude otprilike 5000kn.
martiniq25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 20:47   #65
"Ja sam bila na razgovoru u domu zdravlja na črnomercu"
I zašto si odustala odn. što je pošlo po zlu?
opr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 10:13   #66
ništa nije pošlo po zlu.konkretnije-uopće nije pošlo!
to sam ja u očaju kad nisam radila išla od jedne do druge bolnice/klinike i slučajno otišla u dom zdravlja,primila me glavna sestra,bila sam i kod ravnatelja na razgovoru-kaže on da iamju dosta starih sestara koje bi trebale u mirovinu,da ostavim papire pa će me zvati kad se oslobodi neko mjesto.
no,do sada ništa-što se tiče doma zdravlja...
tebi sretno!!!!!
martiniq25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 02:22   #67
to što ih ima 400 u splitu koje kako kažeš uz rad završile, to ti je za kurac. više medicinske se vrednuju one završene u zagrebu i rijeci. ovo ostalo kao i mostar, to ti nitko ni ne gleda
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 10:40   #68
stručni ispit za medicinske sestre

Pozdrav!
Zanimaju me iskustva onih koji su položili stručni ispit za medicinske sestre-kako je bilo i koliko ste ga spremali ?

Također me zanima gdje bi mogla nabaviti svu literaturu za taj stručni,jer sam čula da je u "optjecaju" nekakva skripta,a ja nikako doći do nje

Ako netko zna,molim da mi javi! Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 18:23   #69
ja sam položila prije 2 god stručni,zakoni i ustav nisu teški,ali patronaža je najgora!!!! ja sam pala prvi put u 4 mj,a onda su me zvali u 7 mj opet. nisam tad imala nikakvu skriptu,učila sam iz skripti s više škole. ni jednom se nisam nešto specijalno pripremala,možda zadnja 2-3 dana.u tjedan dana možeš to riješiti.


naravno,sve ovisi i o tome tko je kakve volje taj dan........
martiniq25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 15:16   #70
Quote:
laureen kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanimaju me iskustva onih koji su položili stručni ispit za medicinske sestre-kako je bilo i koliko ste ga spremali ?

Također me zanima gdje bi mogla nabaviti svu literaturu za taj stručni,jer sam čula da je u "optjecaju" nekakva skripta,a ja nikako doći do nje

Ako netko zna,molim da mi javi! Hvala

Ja sam položila prije jedno...uf....4 godine...isto me zajebavala patronažu.
Isto se nisam ništa posebno spremala....kojih par dana prije sam počela učiti.

Što se tiče literature mi cure koje smo skupa stažirale smo skupile literaturu i rsapitale se za sve.
Znali smo otprilike koje stvari ispitivaju i šta traže od cura koje su bile prije na stručnom jer sve ovisi kad prijaviš ispit kad će te zvati.
Ja sam od mojih cura jedina bila sama. Tak se potrefilo.

Sretno.
Manuella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:41   #71
Isla bi u New York raditi kao med.sestra..ovdje sam zavrsila visoku zdravstvenu..sto znaci da po njima imam titulu RN(registred nurse)...cula sam iz pouzdanih izvora da je placa tamo 60 - 70 000 $ godisnje...ako neko ima iskustva iz prve ruke neka mi napise nesto o tome...otkuda krenuti...kome se obratiti...postoji jedna osoba koja bi mi mogla rijesiti nesto po tom pitanju a mene zanima dal kod nas postoje neke agencije koje salju nase med.sestre u USU i ako da gdje se nalaze te agencije...
Uglavnom-ako neko nesto zna o tome neka mi objasni korak po korak...kako poceti?
hvala
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 15:24   #72
niko nista a...
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 10:25   #73
više med.sestre i pripravnički staž

Hoću li nakon završenog studija sestrinstva morati ponovno stažirati,iako imam odrađen pripravnički staž kao srednja sestra?
chanel_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 15:40   #74
Nećeš morat.
peugot206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 10:16   #75
med sestre vani

ja sam radila u italiji sa svojom srednjom skolom med sestre i tamo su me primili kao visu med sestru,isto tako sam radila na putnickim brodovima americkih kompanija gdje sam bila RN.Prema tome provjerite malo bolje da li su vam informacije dobre jer ono sto mi ucimo u srednjoj skoli oni ne nauce sa 4 fakulteta.Meni je u italiji moja srednja skola vrijedila vise nego talijanki visoka zdravstvena.Kad su vidjeli moje rijevode svjedozba rekli su mi da je to kod njih visa med sestrqa i tako sam i bila tretirana
poz
anapipius is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:07   #76
Question VIŠA MEDICINSKA SESTRA

Quote:
martiniq25 kaže: Pogledaj post
za Vinkovce i Gospić neznam ali u SB nema šanse za posao za vms.
žalosno,ali tako je.bolnica financira školovanje srednjim sestrama koje imaju staža na tom i tom odjelu i samo im plati fax da ih zadrži, a da imaju odgovarajuću spremu i tako rade na gotovo svim odjelima.
Još nisam NIKAD čula da je vms završila fax i odstažirala i dobila posao u bolnici kao vms.
Kao sss da,i to 1,2 god nakon staža,na zamjenu....na određeno...
radim u gospićkoj bolnici prt god sa završenom višom na kirurškom odjelu,upisala sam menadžment,a na mjestu glavne sestre odjela je instrumentar bez završene potrebne škole za to radno mjesto,a ja radim na mjestu srednje sestre,tako je u gospiću
IVANA981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 01:43   #77
...nije li pozicija vms stupanj vise u odnosu na medicinsku s. u hijerarhiji bolnice?...u ovom slucaju sam fakultet ne znaci nuzno i poziciju...

...prijateljica je nakon srednje laborantske upisala visu med...greska zivota...ona je mislila da si odmah neki mali sef na odjelu...na kraju je 4g radila kao patronazna, sve dok nije shvatila da je biti laborant zakon...
__________________
...di da potpisem?...ma nije problem ;)
Zlockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 22:30   #78
Quote:
Zlockica kaže: Pogledaj post
...nije li pozicija vms stupanj vise u odnosu na medicinsku s. u hijerarhiji bolnice?...u ovom slucaju sam fakultet ne znaci nuzno i poziciju...

...prijateljica je nakon srednje laborantske upisala visu med...greska zivota...ona je mislila da si odmah neki mali sef na odjelu...na kraju je 4g radila kao patronazna, sve dok nije shvatila da je biti laborant zakon...
NARAVNO DA FAKULTET NE ZNAČI NUŽNO POZICIJU I NIJE BITNO ŠEFOVANJE,ALI ZAŠTO SE ŠKOLOVATI AKO ODJEL MOŽE VODIT NETKO BEZ ŠKOLE KOJE IZISKUJE TO RADNO MJESTO? PRIJAVILA SAM SE ZA NATJEČAJ KOJI JE TRAŽIO VIŠU STRUČNU SPREMU,A RADIM NA MJESTU SREDNJE STRUČNE SPREME.
IVANA981 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 10.03.2008., 00:36   #79
Quote:
IVANA981 kaže: Pogledaj post
NARAVNO DA FAKULTET NE ZNAČI NUŽNO POZICIJU I NIJE BITNO ŠEFOVANJE,ALI ZAŠTO SE ŠKOLOVATI AKO ODJEL MOŽE VODIT NETKO BEZ ŠKOLE KOJE IZISKUJE TO RADNO MJESTO? PRIJAVILA SAM SE ZA NATJEČAJ KOJI JE TRAŽIO VIŠU STRUČNU SPREMU,A RADIM NA MJESTU SREDNJE STRUČNE SPREME.
...potpuno razumijem tvoj revolt...no u zadnje vrijeme sve sam blize vjerovanje da niti za jednu poziciju zapravo ne trebas fakultet ili bilo kakvo drugo obrazovanje nego samo vezu/znjoru/spagu/poznanstva ili to vec...ima tu izuzetaka ALI nazalost ne na pozicijama za koje sam ja skolovana i za koju se trenutno skolujem...Ce'st la vie...pitam se samo, do kada ce tako nesto funkcionirati...
__________________
...di da potpisem?...ma nije problem ;)
Zlockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 19:47   #80
Quote:
Zlockica kaže: Pogledaj post
...potpuno razumijem tvoj revolt...no u zadnje vrijeme sve sam blize vjerovanje da niti za jednu poziciju zapravo ne trebas fakultet ili bilo kakvo drugo obrazovanje nego samo vezu/znjoru/spagu/poznanstva ili to vec...ima tu izuzetaka ALI nazalost ne na pozicijama za koje sam ja skolovana i za koju se trenutno skolujem...Ce'st la vie...pitam se samo, do kada ce tako nesto funkcionirati...
Žalosno,ali istinito da kod nas tako stvari funkcioniraju,onda se pitaju zašto mladi gube volju za radom,ja se još nedam i vjerujem da će jednom bit bolje,jer uistinu volim svoj posao.
IVANA981 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.