Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2011., 17:04   #61
Quote:
duliba kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da se u tekstu govori samo o SLOVENSKIM prijedlozima koji su GLATKO odbijeni ?? Znači li to da je Račanu odgovarala onakva banditska yuga kad nije imao nikakvih prijedloga ?? Ako je odbijano glatko znači li to da je i Račan odbijao Kučanove prijedloge o izmjenama banditske tvorevine ?? A onda je u panici da se ipak sve raspada istrčao za Kučanom da može reći kako su njih DVOJICA napustili sjednicu iako je poznato tko je NAPUSTIO a tko samo izišao za tim prvim..
A što da ti kažem, duliba, savjetujem ti da vidiš sa svojim sugrađaninom, Dadom Milinovićem, zakaj je on bio uz Račana i njegove postupke na tom 14. kongresu, i to toliko da se nije libio 1990. godine poslati u Večernjak otvoreno pismo potpore kad su ga napadali drugi komunisti, konkretno iz Donjeg Lapca.

Da ne ispadne da pričam napamet, evo pisma objavljenog u Večernjem.

A evo i članka sa tekstom.

Quote:
"Ivica Račan je bio u posjetu komunistima u Donjem Lapcu i Gospiću (usput i ja sam iz Gospića, trenutačno na odsluženju vojnog roka), a moje je mišljenje da se komunisti Donjeg Lapca nisu proslavili", počinje svoje pismo mlađahni Milinović, a koje je početkom 1990. godine objavio Večernji list i to u stupcu Reagiranja.

Index je posjedu tog objavljenog pisma, a očito je da je drug Milinović bio pod dojmom "povijesnog" 14-tog kongresa Saveza komunističke partije Jugoslavije, početkom 1990. godine. Tada se valjda osjetio ponukanim obraniti "partijske drugove", a posebno je zanimljivo da je Milinović, što u pismu i potvrđuje, u to vrijeme bio na redovnom odsluženju vojnog roka u JNA.

"Sigurno da se mora odati priznanje Ivici Račanu za sve ono što je tamo izdržao, odnosno kako se dostojanstveno mogu slušati i uvrede i diskvalifikacije. Pa, dragi komunisti D. Lapca, jesu li Vama za stanje u Jugoslaviji krivi samo SKS i SKH i da li su samo ta dva SK kriva za fijasko 14, izvanrednog kongresa SKJ. Pa, dragi komunisti D. Lapca, ako tako mislite, bilo bi dobro da što prije istupite, kako Vi kažete, iz SKH jer nam takav ultimativan OK SKH i ne treba", lamentira u svom pismu Milinović opominjući da drugovi nisu postavili pitanje odgovornosti svih onih koji su tražili izvanredni kongres.

Pitao sam se drugovi, jeste vi doista komunisti?

"Je li se moglo uputiti barem malo kritike na istup S. Miloševića kada ste to već učinili s istupanjem Ivice Račana, a ježim se od diletantskog vođenja sjednice M. Bulatovića", napisao je mlađahni Milinović odapinjujući otrovne strelice komunistima Donjeg Lapca.

"E pa komunisti Donjeg Lapca, poslije Vaših neargumentiranih ocjena i kritika upućenih samo dvama SK, u jednom sam se trenutku zapitao jeste li Vi doista komunisti ili... Ali ipak, nadam se, ma uvjeren sam da smo mi ostali Ličani prošli taj razvojni put koji vi sada proživljavate, mislim da za nacionalizam za koji upravo optužujete SKH da isti taj tinja negdje među vama (nadam se ne svima). I. Račanu, ako nastavite ovako kao do sad, mislim da zime neće biti za takav SKH". tvrdi Milinović u pismu u kojem se stigao osvrnuti i na aktualnu situaciju na Kosovu.

"Da se malo osvrnem i na politiku koja se provodi na Kosovu. Pa nije li već sazrelo vrijeme da se postavi odgovornost CK SK Srbije i pokrajinskog rukovodstva. Jer politika koja se provodi na Kosovu je 90 posto, ako ne i 100 posto politika koju je zagovarao Milošević i CK SKS i pokrajinsko rukovodstvo s Morinom, a ona ne donosi rezultate", zaključuje Milinović u pismu.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:12   #62
Quote:
T'om kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje o njemu je negativno, on uopće nije bio ljevičar i izdao je svoje glasačko tijelo, kako radnike, tako i mladju urbanu populaciju i tu recimo neku poluintelektuanu klasu koja je nekad postojala. Takodjer je izdao i srpsku populaciju u Hrvatskoj za koju se trebao zalagati, sve u svemu jeda bijedni komunistički činovčić koji ne zaslužuje ni da ima topic o njemu
Tako je!Izdao je srbe 1990 kada je dobio preko 30% glasova,a od toga barem 25% glasova hrvatskih Srba(jer je na izborima 1992 dobio samo 5% galsova kad srbi više nisu glasali na izborima) i izdao ih je kada je 1990 donesen novi ustav u kojem su srbi bili proglašeni nacionalnom manjinom,a mogao je to spriječiti jer je za ustav bila potrebna 2/3 većina glasova.

Dakle on je sve izdao.Ahahahahahahah
no_game22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:12   #63
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
Bravo, ovo je sukus svega...ali kao i uvijek, ove tvoje tvrdnje, će brzo pasti u zaborav!
Pitanja su besmislena, Mesić kao predsjednik treba biti perjanica zaštite nacionalnih interesa, tako i državnih dokumenata i politike svog prethodnika koja je dovela do osamostaljenja i ratne pobjede. To što je on radio u ozbiljnim državama se ne radi. Niti to rade ozbiljni profi političari.
Njegovo ponašanje je bilo neodgovorno, ne jer je Tuđman mrtav, nego jer slabi poziciju države.

Dok obični građani imaju puno pravo kritizirat političare i aktualne, i bivše i mrtve.
Naravno, poželjno je da to bude objektivno, a koliko vidim, kritike na Račanov račun su opravdane i objektivne.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:14   #64
Snimka sa tog 14. kongresa SKJ, godine 1989.

Na veliku žalost mnogih, i danas možemo čuti i vidjeti kaj je doista rečeno i od koga. Time su još više jadnije i bijednije, bljuvotine koje se neki ne libe plasirati kao "istine".

Te godine, Račan je imao samo 45 godina.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."

Zadnje uređivanje Alexis : 28.04.2011. at 17:20.
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:22   #65
"Moja slika Hrvatske"
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:26   #66
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Pitanja su besmislena, Mesić kao predsjednik treba biti perjanica zaštite nacionalnih interesa, tako i državnih dokumenata i politike svog prethodnika koja je dovela do osamostaljenja i ratne pobjede. To što je on radio u ozbiljnim državama se ne radi. Niti to rade ozbiljni profi političari.
Njegovo ponašanje je bilo neodgovorno, ne jer je Tuđman mrtav, nego jer slabi poziciju države.

Dok obični građani imaju puno pravo kritizirat političare i aktualne, i bivše i mrtve.
Naravno, poželjno je da to bude objektivno, a koliko vidim, kritike na Račanov račun su opravdane i objektivne.
Mesić je imao ogroman kompleks prema Tuđamnu jer je Tuđman stvorio Hrvatsku,dobio međunarodno priznanje,pobijedio u ratu,mirno reintergirao podunavlje,i to je ono što mesića boli.Zato mu se Mesić nije usudio suprotstaviti na prdsjedničkim izborima jer zna da bi bio pometen kao i njegova i Manolićeva stranka.Zato se mesić može hvaliti kako je na izborima pobijedio i takve "velebne političare" kao što su Jadranka Kosor i Dražen Budiša.A s druge strane npr.Tuđman nije imao kompleks prema Titu niti se s njim posthumno obračunavao već mu je Tito i imponrao i uvijek je prema njemu imao afirmativan stav što svjedoči i Hrvoje Šarinić u svojim sjećanjima,a i video na youtubu.
S druge strane možete li zamisliti da Obama,Busha naziva ratnim zločincem i da dila njegove transkripte?
no_game22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:33   #67
Quote:
no_game22 kaže: Pogledaj post
Mesić je imao ogroman kompleks prema Tuđamnu jer je Tuđman stvorio Hrvatsku,dobio međunarodno priznanje,pobijedio u ratu,mirno reintergirao podunavlje,i to je ono što mesića boli.Zato mu se Mesić nije usudio suprotstaviti na prdsjedničkim izborima jer zna da bi bio pometen kao i njegova i Manolićeva stranka.Zato se mesić može hvaliti kako je na izborima pobijedio i takve "velebne političare" kao što su Jadranka Kosor i Dražen Budiša.A s druge strane npr.Tuđman nije imao kompleks prema Titu niti se s njim posthumno obračunavao već mu je Tito i imponrao i uvijek je prema njemu imao afirmativan stav što svjedoči i Hrvoje Šarinić u svojim sjećanjima,a i video na youtubu.
S druge strane možete li zamisliti da Obama,Busha naziva ratnim zločincem i da dila njegove transkripte?
Znamo tko je Mesić, ajmo sad raščistit tko je Račan.
Njegove zasluge za HR su predaja TO oružja, uvođenje sluganske politike kao najvažnije političke odrednice i time nas je skrenuo s kolosijeka što traje do dan danas.

Mora mu se priznat da nije blatio Tuđmana, ali nije ni dobro vodio državu, jednostavno nije bio dorastao tom zahtjevnom zadatku.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:34   #68
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Meni se čini da on uopće nije želio biti premijer, prevelika je to odgovornot, ali Montgomery ga je natjerao. Htio je biti dio elite koja ništa ne mora raditi nego uživati u fotelji, to mu je bilo najvažnije. Kad uz to ide i odgovornost, e to je već previše za njega. Zato je bio bez elana, vizije i strasti.
Još bolje obrazloženje...........

Alexis svaka čast na analitici.......Dado...hahahah,al je bio nadobudan.
Kao i danas,šefica drekne,a on kuš.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 18:08   #69
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Mislim da nije točno navoditi kako je Tuđman imao "plebiscitarnu podršku naroda", već je tu podršku imala ideja o samostalnoj državi kao rješenju za velikosrpske pokušaje Miloševića.

Tuđmanova uloga u tim ranim danima, osobito u preuzimanju vlasti u HDZ-u je vrlo intrigantna. Postoje svjedoci koji tvrde da je do vlasti on došao na prijevaru.

Račan nije htio ići protiv naroda, što Franji nije bio nikakav problem. Sjetimo se situacije oko radija 101 kada je htio da MUP rastjera demonstrante, kao i već spomenutog sramnog ponašanja oko predaje vlasti u gradu Zagrebu.
a tko onda? Miki Maus?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 18:17   #70
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Meni stvarno iz dana u dan počinju sve više ići na živce i lijevi i desni talibani u našoj Hrvatskoj (ne mislim na tebe Frane!), pa mi se ova tema čini baš pogodnom da i jednima i drugima postavim po jedno pitanje:

Pitanje za lijeve talibane:

Jeste li sad svjesni što je učinio Mesić kada je u hrvatski politički rakurs uveo praksu podlog olajavanja prethodnika, kao i koja je odgovornost u tome svih vas koji ste ga podržavali dok je to radio sveudilj se smijajući njegovim uličarskim vicevima?

Pitanje za desne talibane:

Jeste li ponosni na svoje državotvorstvo dok se prema mrtvom Račanu odnosite na potpuno isti način kao i što se Mesić odnosio prema mrtvom Tuđmanu? Je li mislite da ste a) malo b) srednje ili c) mnogo bolje i moralnije osobe od Mesića?


Odgovori nisu potrebni, vama na razmišljanje, i jednima i drugima.
a zašto bih ja trebao gledati kako ga se pretvara u "lučonošu demokracije bez kojeg ne bi bilo hrvatske"?

Čovjek se cijeli život borio protiv demokracije. Bio je dio sistema u kojem se na spomen parlamentarne demokracije i izbora išlo iza rešetaka, i vjeruj Ivica Račan zbog toga nije gubio san.

Dobra je kava, a na ovoj temi je se lako napiti.
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 20:15   #71
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
Čovjek se cijeli život borio protiv demokracije. Bio je dio sistema u kojem se na spomen parlamentarne demokracije i izbora išlo iza rešetaka, i vjeruj Ivica Račan zbog toga nije gubio san.
Mi se onda krivo razumjemo. Nakon ovoga što se događa u Libiji sada i službeno kažem: Puca mi racku za demokraciju!

Postala je ista dogma kao i komunizam i totalno je više ne doživljavam.

Ja se zalažem za respekt prema Račanu jer je takav odnos prema pokojnom premijeru (i nimalo beznačajnom po mom skromnom mišljenju, kako zbog vrlina tako i zbog mana) jednostavno dobar za Hrvatsku. A i zato jer mislim da Hrvatskoj jest donio miran prelaz u višestranačje i zato jer se nakon tog prelaza ponašao državnički dostojanstveno (ne u svim prilikama u kojima je mogao, ali jest u nekim ključnim i bitnim). A i teško da ga se može optužiti da je bio lopov.

I što se mene tiče to je sasvim dovoljno za izražavanje elementarnog respekta i da ga se baš ne razvlači po blatu na godišnjicu smrti.

Pogotovo ako ti ide na živce kada i ako Alexis nešto slično bude radila na obljetnicu Tuđmanove smrti.

I ovo što ja pričam je bit i smisao državotvorstva. Želiš li da ti tvoji neistomišljenici poštuju Tuđmana, budi čovjek pa i ti poštuj Račana iako nisi bio sljedbenikom njegove politike.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 20:37   #72
Meni su i Tuđman i Račan ok, svaki na svoj način.
pandur! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 20:47   #73
Sjećam se Račana, više iz vremena kad je preuzeo vlast i tada je bio dobar. Pokrenuo je ovu državu i ekonomiju iz gliba u kojem se nalazila i bio jedan od rijetkih koji se nije nakrao pri vođenju države. To mu nije bio cilj nego boljitak svih građana i na tome mu svaka čast. Ljudi to pamte i zato su mu i dali u velikom broju počast kad je otišao.
Njegovi minusi su bili ti što je bio često naivan i neodlučan. Bez sumnje je bio dobar čovjek, ali iskazivanje dobrih namjera u politici je pogubna stvar. Ta njegova naivnost i dobre namjere su vidljive na sporazumu s Drnovšekom, sporazumima s Haagom. Mislio je čovjek najbolje, ali nije skužio s kakvim strvinarima ima posla. Mislio je da EU, Haag i Slovenci imaju ista načela kao i on, ali se zeznuo i sad ga neki zovu izdajicom.
Isto tako zbog predaje oružja ga zovu izdajicom i izlaska s glasanja, ali to je dosta plitko gledanje. Bar kaj se tiče izlaska s glasanja u Saboru jer to je po meni ipak bio manevar umirivanja Srba koji su u velikoj mjeri glasali za SDP tada. Ovo oko predaje oružja ne znam kaj je točno bilo, ali ako je napraivo tako kao što pričate onda je to zbog onoga o čemu sam pričao. Bio je prenaivan i predobar za jednog političara, a takve lako iskoriste.
U svakom slučaju, od svih premijera njega ću pamtiti kao najboljeg.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:05   #74
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Sjećam se Račana, više iz vremena kad je preuzeo vlast i tada je bio dobar. Pokrenuo je ovu državu i ekonomiju iz gliba u kojem se nalazila i bio jedan od rijetkih koji se nije nakrao pri vođenju države. To mu nije bio cilj nego boljitak svih građana i na tome mu svaka čast. Ljudi to pamte i zato su mu i dali u velikom broju počast kad je otišao.
Njegovi minusi su bili ti što je bio često naivan i neodlučan. Bez sumnje je bio dobar čovjek, ali iskazivanje dobrih namjera u politici je pogubna stvar. Ta njegova naivnost i dobre namjere su vidljive na sporazumu s Drnovšekom, sporazumima s Haagom. Mislio je čovjek najbolje, ali nije skužio s kakvim strvinarima ima posla. Mislio je da EU, Haag i Slovenci imaju ista načela kao i on, ali se zeznuo i sad ga neki zovu izdajicom.
Isto tako zbog predaje oružja ga zovu izdajicom i izlaska s glasanja, ali to je dosta plitko gledanje. Bar kaj se tiče izlaska s glasanja u Saboru jer to je po meni ipak bio manevar umirivanja Srba koji su u velikoj mjeri glasali za SDP tada. Ovo oko predaje oružja ne znam kaj je točno bilo, ali ako je napraivo tako kao što pričate onda je to zbog onoga o čemu sam pričao. Bio je prenaivan i predobar za jednog političara, a takve lako iskoriste.
U svakom slučaju, od svih premijera njega ću pamtiti kao najboljeg.
Vanjska politika mu nije bila baš jača strana, i osim toga najurio je jednog profesora (Kačić ili Katičić mislim) iz komisije za granice sa Slovenijom jer je taj bio u Hdz-u, a sa profesorom Šturmom koji je bio slovenski član komisije su dogovorili do 96 ili 98 % granice, a poslao Je Joška Paru koji tada čak nije imao niti diplomu Pravnog fakulteta da sa Mihom Pogačnikom dogovara D-R sporazum, a taj ga je naravno nasanjkao kao malog mačka. Drugo što mu zamjeram je to što je dopustio Haškom sudu istraživanje oluje. Ja čisto sumnjam da je njemu Hrvatska bila imalo draga, kao uostalom i SDP-u i protivljenje samostalnoj Hrvatskoj neću nikad oprostiti niti Račanu, niti SDP-u i njima sličnima, a niti nazovihrvatskim ljevičarima koji mrze tvorca vlastite države Tuđmana, a kuju u zvijezde notornog izdajnika i boljševika Mesića i njegovu kamarilu. Ali o mrtvima samo dobro i neka počiva u miru božjem.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:12   #75
Quote:
no_game22 kaže: Pogledaj post
Tako je!Izdao je srbe 1990 kada je dobio preko 30% glasova,a od toga barem 25% glasova hrvatskih Srba(jer je na izborima 1992 dobio samo 5% galsova kad srbi više nisu glasali na izborima) i izdao ih je kada je 1990 donesen novi ustav u kojem su srbi bili proglašeni nacionalnom manjinom,a mogao je to spriječiti jer je za ustav bila potrebna 2/3 većina glasova.

Dakle on je sve izdao.Ahahahahahahah
Pa jeli normalno da stranka zastupa interese onih koji su glasali za nju
T'om is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:48   #76
Quote:
T'om kaže: Pogledaj post
Pa jeli normalno da stranka zastupa interese onih koji su glasali za nju
jadni Srbi se razočarali u Račana i prešli četnicima
nisu htijeli paliti,klat i pljačkat,ali eto,Račan ih je izdao,nije im da da njih 12% upravlja Hrvatskom
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:54   #77
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
A što da ti kažem, duliba, savjetujem ti da vidiš sa svojim sugrađaninom, Dadom Milinovićem, zakaj je on bio uz Račana i njegove postupke na tom 14. kongresu, i to toliko da se nije libio 1990. godine poslati u Večernjak otvoreno pismo potpore kad su ga napadali drugi komunisti, konkretno iz Donjeg Lapca.

Da ne ispadne da pričam napamet, evo pisma objavljenog u Večernjem.

A evo i članka sa tekstom.
Kakve to veze ima ?? Pa ja ZNAM da je Dado nosio zadnju štafetu banditu titi i da je komunjara i jebe mi se jeli ili nije bio uz Račana,a dokazivanje da je on bio zajedno sa Račanom je sva tvoja isprika za Račana ??! I trebalo bi biti dokaz nečega ?? Pa nije vrag da je tebi Dado oličenje čestitosti kad sa njegovom podrškom želiš dokazati čestitost Račana ??
duliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:59   #78
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
A i teško da ga se može optužiti da je bio lopov.
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
... i bio jedan od rijetkih koji se nije nakrao pri vođenju države.
Eto ga na. U ovoj državi je postalo dovoljno da nisi lopov, nešto što bi trebalo biti normalo kod nas se u ovoj kleptokraciji doživljava kao superuberekstadeluxe postignuće
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 22:01   #79
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Snimka sa tog 14. kongresa SKJ, godine 1989.

Na veliku žalost mnogih, i danas možemo čuti i vidjeti kaj je doista rečeno i od koga. Time su još više jadnije i bijednije, bljuvotine koje se neki ne libe plasirati kao "istine".

Te godine, Račan je imao samo 45 godina.
A 71-e je imao samo 27,72-e je imao samo 28 i već je zasjeo u prazne fotelje proljećara iz 71-e,a je li "pomogao" da se fotelje isprazne neznam samo znam da je sigurno bio drug od povjerenja kad su ga sa 28 godina podignuli tako visoko.
duliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 22:10   #80
Quote:
T'om kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje o njemu je negativno, on uopće nije bio ljevičar i izdao je svoje glasačko tijelo, kako radnike, tako i mladju urbanu populaciju i tu recimo neku poluintelektuanu klasu koja je nekad postojala. Takodjer je izdao i srpsku populaciju u Hrvatskoj za koju se trebao zalagati, sve u svemu jeda bijedni komunistički činovčić koji ne zaslužuje ni da ima topic o njemu
Slažem se. Kukavica koja se bojala stati u zaštitu Srba koji su mu na izborima dali povjerenje. Na taj način su izbačeni iz političkog sustava i show je mogao početi.

Isto tako nakon 2000. se bojao suštinski razmontirati Tuđmanov zločinački režim, koji se kasnije konsolidirao i rekonstruitao. I evo nas tu gdje jesmo.
zokster is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.