Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2013., 15:29   #61
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post
Ok.

Mi se isplati čitati Harry Potter? Imam 23 godine, i pogledao sam zadnji(drugi dio) film. Ni sam ne znam zašto sam išao gledati hahah.
Odlični su mi chapteri na sveučilištu u Ime vjetra. Pa se nadam da je barem približno tako u HP.
Ja sam Pottera počeo čitati sa 19 godina,a završio sa 23,ili 24,ne sjećam se.Tako da nisi prestar,moja preporuka je da ga probaš čitati.prve dvije ili tri knjige su možda malo prejednostavne,ali kasnije postaje bolji.
Inače ja sam posudio Ime vjetra nedavno u knjižnici,na početku sam ali mi izgleda dosta obečavajuće.
lexluthor84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 15:53   #62
Ja upravo citam knjigu i odlicna mi je, jedna od onih knjiga koje ne mogu ispustiti iz ruku (za razliku od Tad Williamsa kojeg takodjer trenutno citam i poprilicno je dosadsn, zapravo je ideja bila da prvo zavrsim Tada, ali ovo je puno zanimljivije i bolje).

Ali jedna stvar me smeta jako - prijevod. Vecinom citam na hrvatski jer su mi te knjige dostupnije. A engleske cak i kad se uspiju nac, budu ona mala dzepna izdanja s mekim koricsma i malim slovima, sto bas i ne volim.

Trebali su ostavit sva imena likova kao u originalu, to me bas iritira.

I rijetko kad se zalim na prijevod inace alu ovdje me jako zivcira sto je dosta imena kao u originalu i strana, a onda - Abentije i jos gore, Ambrozije.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 15:07   #63
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post

I rijetko kad se zalim na prijevod inace alu ovdje me jako zivcira sto je dosta imena kao u originalu i strana, a onda - Abentije i jos gore, Ambrozije.
jednom sam čitao neke rasprave jezičara - uglavnom postoje neka pravila pri prijevodu fantastike o fonetskim imenima, nije baš bezveze tako urađeno.

Ako ima koji jezikolog neka komentira.
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 13:59   #64
Vjerovatno najimpresivniji fantasy koji sam procitao u zadnje 3 godine.
__________________
Stop making unboxing videos
Default_user is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 14:13   #65
Prvi dio pročitan. Jako dobra knjiga.
clubrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 11:53   #66
Prva knjiga pročitana.
Jučer popodne posudio, danas ujutro završio. Ugodnih 12 sati druženja.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:43   #67
Početak je brljav. Jako. Ali lik se razvija kroz knjigu i ukupan dojam je kasnije popravljn na vrlo dobar. Radujem se nastavku.
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 14:37   #68
pročitao već dio prve knjige
priča je odlična ali je razvučena do dosade. samo piči u krug oko Sveučilišta i Dane.
malo je izlet i upoznavanje Drakusa prekinilo monotoniju ali..

mogao je komotno napisat 100 stranica manje
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 12:15   #69
http://www.deadline.com/2013/07/new-...onicle-for-tv/

Tv show će napraviti . Doduše na FOX u koji će vjerovatno ih ukinuti nakon par epizoda, ali ipak...
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 16:22   #70
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
http://www.deadline.com/2013/07/new-...onicle-for-tv/

Tv show će napraviti . Doduše na FOX u koji će vjerovatno ih ukinuti nakon par epizoda, ali ipak...
među komentarima stoji ovaj biser
Quote:
Yeah! The Name of the Wind is one of my favourite books. I just cannot imagine, how you can turn the book into a TV series. But that is exactly what I thought about A Game of Thrones. And that worked out really well. So, I am looking forward to watching it!
ta mu je dobra baza bila
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 11:14   #71
Meni se čini da je ova knjiga baš "filmski" pisana. Mogla bi se jako dobro prebaciti na TV, samo ako se gledatlji ne pogube u odrastanju glavnog lika (često mjenjaju glumce).
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 14:24   #72
Meni se čini da je Patric napisao jedan roman a da ga je netko nagovorio da ga pretvori u trilogiju. Toliko nepotrebnog materijala nisam u životu vidio. Njegove šetnje i razgovore s Denom preskačem brzinom svjetlosti. U desetcima i desetcima stranica njihovih susreta još nisam našao ni jednu stvar bitnu za radnju osim da je on zaljubljen u nju.

knjiga je dobra i bila bi još bolja da su izbačeni takvi djelovi kojih ima na pretek
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 15:42   #73
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je Patric napisao jedan roman a da ga je netko nagovorio da ga pretvori u trilogiju. Toliko nepotrebnog materijala nisam u životu vidio. Njegove šetnje i razgovore s Denom preskačem brzinom svjetlosti. U desetcima i desetcima stranica njihovih susreta još nisam našao ni jednu stvar bitnu za radnju osim da je on zaljubljen u nju.

knjiga je dobra i bila bi još bolja da su izbačeni takvi djelovi kojih ima na pretek
Ona radi za neprijateljsku stranu.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 11:03   #74
Se zna možda kad će izaći treći dio? I algoritam je po 586 put zajebao, rekli su da će drugi dio prevesti na ljeto a poslje da će tek pred kraj godine ili tek 2014...
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 16:10   #75
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Ona radi za neprijateljsku stranu.
hvala na spojleru
skonta sam nešto u drugoj i trećoj knjizi

sad sam na početku treće knjige i mogu reći da dosadniju knjigu u životu nisam pročitao. ali ima nešto u njoj što te nagoni da čitaš dalje. nekakav nagovještaj ili nada u bolje sutra
obično ovakve knjige napustim do stote stranice ali vjerojatno postoji nešto u knjizi dobro kada je hvali popriličan broj ljudi. ovakve sam probleme imao s još par knjiga. u jednu sam se razočarao a u drugoj obradovao pa se nadam da je Kvout vrjedan čekanja
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 09:46   #76
3. knjiga? Kolko je meni poznato to tek druge godine izlazi.
nonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 22:03   #77
druga je u dva djela. barem ova verzija koju ja čitam
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 12:01   #78
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Ona radi za neprijateljsku stranu.
Pa ne bih se baš kladio... mislim, da "radi", aktivno... osim toga, pitanje je koja strana je neprijateljska i zašto
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 15:49   #79
zna li se kada bi mogao nastavak
iako ja sumnjam da će biti samo jedna knjiga, nekako mi se čini da bi moglo biti još nastavaka iz ovog svjeta
pogotovo ako su potpisali TV prava za knjigu
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 17:23   #80
Rothfuss ne želi baratati datumima, samo je rekao da je vjerojatnije da će knjiga izaći 2014. nego 2015.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.