Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2005., 15:10   #81
Quote:
Kevin kaže:
Pročitao sam manje-više sve vaše komentare i problem je vrlo jednostavan....u biti na vas s "konkretnim" znanjem se gleda kao na skurene,introvertirane "jadnike" koji će sve učiniti neovisno o uvjetima kakvi se nude...on je takav,ponudiš mu tu više,tam manje i sve će bit okej,,možeš ga mazat,iskorištavat,ponižavat nema beda-on ima svoju nauku i nek se njom bavi...

S druge strane menađer,ekonomist, je neš sasvim drugo...nema glavu punu ničeg..on je zaokupljen upravljenjem..on zna zabit gol,zna povalit koku,on ima spiku,on je prizeman,lider,spreman na monogošta...kao takav će tom malom štreberu krojit šta će radit,koliko i konačno kada će ga isplatit...

Tu je bitna razlika....stranu ste trebali dosad sami izabrat

pa i nije bas tako sve ;-)..malo si ti prebalav da bi ti dublje objasnjavao.
inzenjer kak sam i sam bio su jako osjetljivi i jako nevjerni firmi..pa ako se pojavio nekakav takav "leader" kao ti inzenjeri odu a "leader" ispadne nesposoban i ne dobiva vise sanse....
been there seen that got the t-shirt..


a ovo kaj si ti naveo je tipicni opic hrvatskog "managera" koji misle da zive u americkoj ekonomiji a ne u hrvatskoj...uostalom pogledaj kakva je hrvatska ekonomija pa ce ti biti i jasnije gdje su nas doveli ti i tebi slicni...
chrooted is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 16:14   #82
Potpisujem ovo sto si rekao.

Ima dosta managera koji znaju procijeniti koga mogu pritisnuti, a s kim trebaju fino. S druge strane, mi it-guys trebamo znati odgovoriti takvima, a ja sam imao takvih sukoba sa pretpostavljenima.
Naime, takvi manageri znaju da zapravo cijeli posao ne lezi na njima nego na onima u back-officeu, pa slobodno mozete i vi njih pritisnuti.

Ja volim one sefove koji se namecu svojim karakterom (ispravnoscu) i znanjem, ostale ne bendam. Slobodno mogu reci da sam pripadnik jedne bahate radne snage u hrv (ma sto god drugi mislili o introvertiranim tipovima).

ekonomija - programer... yeah... pokusavam to spojiti, a najbolji spoj je u business intelligenceu (konkretno OLAP i sl).

hehe... tulum? pa ja ulovio jednog komada... al nije forumašica... bilo joj je malo cudno kad su joj se ljudi predstavljali imenima Kesten, Masterblaster... Hijeroglifica
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 16:19   #83
e sad, da li itko zna koliko zna koliko se krecu place db administratora?

mislim na one sa certifikatima (oracle uglavnom).
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 21:06   #84
Nema to bas veze kolko programeri sami sebe cjene, trziste rada je jednostavno takvo da programeri vrjede tolko kolko vrijede. A i ak malo pogledas, place VSS "programera" nisu nist manje od placa dipl. inzinjera u ostalim branshama, a ja bi reko da su i dost vise.
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 23:44   #85
jedina dipl.ing. bransa koja moze imati vece place od programera su ovi sa FER-a.

razni strojari, fizicari, prometasi imaju manje place
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 13:49   #86
Hej krivo ste me skontali....ono je bio cinizam naspram onih šta donose pravila,,
Uglavnom je to istina,nažalost,,
Kevin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 21:19   #87
- ekonomija VŠS
- 5 godina
- C, SQL, Java
- plaćeni prekovremeni, ako ih ima (uglavnom se radi zakonom propisanih 40 sati tjedno)
- 8000 kn.... za sada
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 10:21   #88
Jedna stvar koja me muči kod vaših ispovijesti. Nijedan nije napisao gdje radi. Ovo su sve plaće koje se dobivaju u Zg. Ali tu su i veći troškovi života. Zato me zanima gdje vi to radite za 8k kuna?
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 12:33   #89
Quote:
MilkyWay kaže:
Jedna stvar koja me muči kod vaših ispovijesti. Nijedan nije napisao gdje radi. Ovo su sve plaće koje se dobivaju u Zg. Ali tu su i veći troškovi života. Zato me zanima gdje vi to radite za 8k kuna?
U boljim zagrebačkim informatičkim firmama to je sasvim uobičajena plaća. Ako si za neki projekt dragocjen ili imaš dobre certifikate - zna biti i više.

No, za preko 10.000 si na raspolaganju firmi 24 sata dnevno...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 15:45   #90
koji su certifikati?
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 16:57   #91
Quote:
Vojky kaže:

No, za preko 10.000 si na raspolaganju firmi 24 sata dnevno...
uuuu... robovlasništvo..
kako netko može pristati na to?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 17:14   #92
Quote:
Aphex kaže:
uuuu... robovlasništvo..
kako netko može pristati na to?
A čuješ, ima različitih. Ja bih mogao sutra zatražiti povećanje plaće na tu razinu (dakle, nekih 20% prema sadašnjoj), vjerujem da bih je i dobio, ali onda ako treba doći subotu - treba doći subotu, ako treba ostati do osam, treba ostati do osam...

Moje iskustvo je zaista - plaća na toj razini znači da si u cjelosti firmin.

Meni je draže napisati koji članak i nešto zaraditi, ili da ne pišem raditi neki drugi dodatni posao, nego biti u cjelosti vezan za firmu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 17:36   #93
Ali kao što rekoh, van Zagreba su troškovi života manji. Oduzmi od te svoje cifre 1000 do 2000 Kn i dobit ćeš ekvivalent izvan Zagreba.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 18:04   #94
Quote:
MilkyWay kaže:
Ali kao što rekoh, van Zagreba su troškovi života manji. Oduzmi od te svoje cifre 1000 do 2000 Kn i dobit ćeš ekvivalent izvan Zagreba.
Razlika u plaćama kod obavljanja sličnih poslova Zagreb - ostatak Hrvatske zna biti i veća.

Pogotovo je nepovoljna situacija u gradovima poput Splita - gdje su plaće dosta niže, a cijena stanova je vrlo slična onoj u Zagrebu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 18:55   #95
Quote:
Vojky kaže:

No, za preko 10.000 si na raspolaganju firmi 24 sata dnevno...
Ne bih se složio s ovim uopćavanjem.
Usprkos svojoj plaći tvrtci sam na raspolaganju isključivo 8h dnevno (pon-pet). Prekovremeni su rijetki, a za svaki se unaprijed dogovaramo, ulaze u bruto plaću i prilično se dobro plaćaju.
Slična situacija je i kod mojih poznanika (s plaćom većom od 10000kn). Neki imaju bolje uvjete, neki lošije, no nitko nije niti približno 24h na usluzi tvrtci.
Uscumlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 19:08   #96
Quote:
chrooted kaže:
puno vise ja dobim ovdje samo to nije to....idem sutra u hr ako dobim 15k kuna mjesecno naravno..
Zašto ne probaš?

Ja imam nekoliko poznanika s FER-a s plaćom većom od 15k kuna na inženjerskim pozicijama.
Ukoliko si zainteresiran za rukovoditeljsku poziciju u IT-u, plaće mogu biti i daleko veće.
Uscumlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 19:25   #97
Quote:
MilkyWay kaže:
Jedna stvar koja me muči kod vaših ispovijesti. Nijedan nije napisao gdje radi. Ovo su sve plaće koje se dobivaju u Zg. Ali tu su i veći troškovi života. Zato me zanima gdje vi to radite za 8k kuna?
u zg ,
mislim da mi je plaća premala obzirom na radno iskustvo i opseg posla, primjerenije bi bilo 9-10 k...
ali pokazuju se neka poboljšanja u firmi pa ćemo vidjeti...."things are looking up"
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 19:27   #98
Quote:
Vojky kaže:
No, za preko 10.000 si na raspolaganju firmi 24 sata dnevno...
BTW ni kod mene nije tako...
jedino ako su u pitanju stvarno neka katastrofalna stanja kod korisnika koji ima naš software.. onda te može netko nazvati u subotu ili nedjelju ...ali to je rijetkost...i nemoraš se javiti na mob
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 22:45   #99
Quote:
Vojky kaže:

No, za preko 10.000 si na raspolaganju firmi 24 sata dnevno...
visina place je odredjena kolicinom angaziranog znanja, iskustva i sl. stvari a ne brojem radnih sati provedenih u firmi.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 22:47   #100
Quote:
Vojky kaže:
Meni je draže napisati koji članak i nešto zaraditi, ili da ne pišem raditi neki drugi dodatni posao, nego biti u cjelosti vezan za firmu.
mislim da bih i ja ovo odabrao

osim možda... ako bih trebao brzo uštediti nešta. ne bih dugo izdržao...
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.