Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2014., 19:01   #21
Ja bih ipak zaobišao ovu ponudu. Kapacitet je najvjerojatnije 4-5 puta manji, a treba imati na umu da ovakvi uređaji (ako su neispravni) mogu prouzrokovati relativno veliku štetu. Na ovakvim punjačima se ipa ne treba štedjeti.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 23:34   #22
Vanjska baterija (Externa)

Pozdrav danas sam kupio externu bateriju http://www.njuskalo.hr/mobiteli-opre...oglas-10268652 . Napunio ju prvi put dok nije pocela svijetlit plava lampica ispraznio mobitel na 50% i reko da isprobam .. Ustekam bateriju i sve normalno pokazuje kao da se puni Charging i ona munjica gore. Medjutim baterija ne da skace postotak nego opada ... Sada je 48% a punim ju vec 10 min . Dali neko ima iskustva s tim baterijicama ili je to samo jos jedna varka?
djosr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 16:39   #23
imao sam nešto slično tome i funkcioniralo je sasvim dobro, ali koristio sam svoj kabel (odnosno onaj s kojim i inače punim mobitel), a ne ovaj koji je dobiven s punjačem, upravo zbog ovog problema koji se i tebi javlja.
fribix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 11:29   #24
Bas sam to probao cim sam napisao post i radi , ovaj kabel sto dobije se s njim u smece odma
djosr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 11:46   #25
Ja sam ubo ovu i radi savrseno:
http://www.amazon.de/EasyAcc%C2%AE-U...948665&sr=8-13

Puni brzo i radi sa svim (iPhone, android smartphone, tablet, cak i Sony kameru puni).

Uz to je i sasvim upotrebljiva svjetiljka. Ovo ide u ruksak samnom na svaki put.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 15:13   #26
Da li je jos neko narucivao eksterni punjac preko ebaya i da provjereno radi?
Ja sam narucivao jedan koji mi nikad nije radio. Kad ga punim preko struje, svijetli lampica na njemu, ali kad poslije hocu preko njega da punim mob nista se ne dešava.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 10:46   #27
Prijenosni punjač za mobitel - koji je najbolji?

Pozdrav svima! Zanima me je li netko od vas korisnik nekog prijenosnog punjača za mobitel,onoga koji se preko USB-a (ili microUSB-a) priključi na uređaj i apuni ga. Trebam par savjeta jer se interesiram nabaviti si takvo nešto,a nisam baš upućen u kvalitetu i isplativost.

Današnji mobiteli dosta troše baterije,a ja sam razmišljao o kupovini dodate baterije,ali to je muka stavljati-vaditi bateriju iz mobitela,a ovi prijenosni punjači mi se čine dobrom prilikom za riješiti problem brzog pražnjenja baterije,pogotovo kada sam na putu ili negdje gdje nemam priliku tražiti utičnicu za struju.

Ima svakakvih prijenosnih punjača,ne znam koji odabrati? Želim nekakav kvalitetan,da je poznatije marke (pritom mislim da nije neki kineski trash koji će se raspasti nakon dva punjenja) i da se mobitel može više puta napuniti (to valda ovisi o kapacitetu samog punjača). Uz to bilo bi poželjno da nije neka cigla, da je praktične veličine i da ga se može svugdje nositi sa sobom.

Kako to funkcionira? Jeli se baterija mobitela napuni potpuno ili samo naočigled izgleda puna,ali u stvarnosti nije? Ima li netko iskustava sa tim prijenosnim punjačima?

Nebi htio nekakvu glupost za 50-60 kn, spreman sam izdvojiti više stotina kuna ako je taj prijenosni punjač kvalitetan i dugo će mi trajati, da ne kupim nešto što će mi za 2-3 mjeseca crknuti.

Što biste mi preporučili, što se isplati kupiti, koja marka, kapacitet i sl.? Ovisi li taj kapacitet prijenosnog punjača o mobitelu koji imam ili on može biti većeg kapaciteta pa ću mobitel moći puniti više puta?

Eto molim za savjete onih koji ih već koriste,ali i onih koji isto tako razmišljaju o tome.Hvala svima!
tomofunky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 19:36   #28
Preporučam ti Xiaomi powerbank. Imaš modele kapaciteta 10400 i 5200 mAh.

Što se kapaciteta tiče, računaj da recimo ovaj od 10400 mAh u idealnim uvjetima može "poslati" cca. 7600 mAh zbog razlike u voltaži.(5V naspram 3.7V)
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 21:34   #29
Hvala na preporuci. Znaš li možda gdje se može nabaviti i koja je cijena?

Zadnje uređivanje assassin : 01.09.2014. at 08:42. Reason: Maknut nepotreban citat
tomofunky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 23:07   #30
Izvoli.

Shop je pouzdan i radi se o originalnom powerbanku.
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 15:45   #31
Kolko puta se može mob napunit sa time? Jel to 10,4k / kapacitet baterije? Ili?
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 16:16   #32
Kao što je akoj napisao:
Quote:
akoj kaže: Pogledaj post
Što se kapaciteta tiče, računaj da recimo ovaj od 10400 mAh u idealnim uvjetima može "poslati" cca. 7600 mAh zbog razlike u voltaži.(5V naspram 3.7V)
Znači, teoretski 7600/kapacitet baterije.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 16:17   #33
I ja si to planiram nabaviti, jer je stvarno extra stvar. Vidim na ebayu da ima takvih od 30 kn, pa do 200 kn. Ima na primjer onih koji mogu dva od jednom puniti, a u ovu snagu se ne razumijem. Vidim cak da ima i snage 20000mAh. I ja mislim da su ovi od power banka najbolji, ali koji točno da uzme pojma nemam. Pa ako netko ima iskustva neka piše!
mmaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 16:47   #34
Računajte ovako:
kapacitet powerbanka x 3.7 (napon u mobitelu) / 5 (napon u powerbanku) = kapacitet koji može poslati.
Naravno, još se nekoliko postotaka izgubi u prijenosu.

Imam iskustva s ovim jeftinijim i jedino što mogu reći - produžite dalje. Em kapacitet nije ni blizu deklariranom, em se zagrijava i sporo puni. Što se ovog od 20000 mAh tiče - ljudi su kupovali takve po nekih 25$ i dobili su powerbanke stvarnog kapaciteta oko 5000 mAh.

Dakle, moj savjet je da radije izdvojite malo više i uzmete Anker, Yoobao, Xiaomi ili nešto slično.
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 17:38   #35
http://www.ebay.com/itm/181508393337?var=480463246793
Našao sam ovo, Xiaomi, čini mi se stvarno okej, a nije extra puno love!
mmaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 17:52   #36
Zadnjih par mjeseci tržište su preplavili lažni Xiaomi proizvodi. Osobno, ne bih kupovao preko ebaya. Ovdje imaš usporedbu fake i originalnog.
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:42   #37
jel ovo što vrijedi ili bolje ne?


http://www.ebay.com/itm/30000mAh-Sol...3D201173280961
Sin MMK
MMK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 22:54   #38
Savjetujem ti da taj powerbank zaobiđeš u širokom luku.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 11:40   #39
Kao višegodišnji korisnik a mogu slobodno reći i poznavaoc powerbankova (prvi sam sam napravio davno još od baterije od ups-a) ono što je dobro i vrijedi su Anker, Poweradd, Limefuel, i Xiaomi (paziti na xiaomi da nije kopija jer ih ima jaaako puno).

Od ovih navedenih bestbuy je Poweradd, prije nekoliko dana bio na akciji za halloween 12000 mAh za 29$ sa shippingom. LINK


LINK NA POPUSTE

Anker je kralj ali je i cijena malo veća.

Svi koji kupuju savjetujem im da ne uzimaju kineze jer ne valjaju, na stranu to što je lažni kapacitet pa piše 30000 a u biti je max 10000, veći je problem u elektronici koja je zadnje smeće pa ili brzo crkne ili u 90% slučajeva daje max 500mAh (isko piše 1A ili 2A) što je katastrofa.
Hermetis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:58   #40
Sto mislite o onome što se zove power bank? Može se naći na eBay-u za nekoliko dolara. Moj iPhone je već vremešan i baterija je jako slaba, ali ostatak dobro funkcionira. Bateriju mi se ne isplati mijenjati, a ne bih još kupovala novi pa sam mislila poslužiti se tom stvarčicom kad sam vani.
__________________
Reality is overrated.
Jedri mala jedrilica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.