Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2015., 14:28   #81
Živimo dobro.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 15:31   #82
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Ko je onda sretan?
Nitko nije sretan. Sreca je iluzija.

Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
Živimo dobro.
Vidi se!
__________________
"Znaš li što je najljepše u životu? Želja, prijatelju."
" Željo moja, najslađi otrove. "
Tajana95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 16:38   #83
Quote:
Tajana95 kaže: Pogledaj post
Nitko nije sretan. Sreca je iluzija.
Filozofski faks
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 21:07   #84
Quote:
Filip kaže: Pogledaj post
Bogati ljudi su oni koji su se godinama ili desetljećina trudili da svojim obiteljima omoguće luksuzan život. Neki otvore vlastitu radnju pa kroz inovaciju i užasno velik trud i napor osiguraju velika primanja, neki studiraju na zahtjevnim fakultetima kako bi kasnije imali vrlo dobro plaćen posao s mogučnošću napredovanja (npr. medicina), neki kroz rad steknu rijetke sposobnosti pa nude usluge kao tzv. freelanceri...
Prva kategorija: To su eventualno dobrostojeći ljudi, u hrvatskim pojmovima valjda pošteni gastarbeiteri koji su glodali korice kruha u Njemačkoj da ovdje nešto izgrade i osiguraju sebi ugodan smiraj života. Ne bih takve nužno nazvao bogatima, posebno jer su im, realno gledano, ukupni prihodi na razini prosječnih Europejaca, ali su oni različito organizirali vrijeme u kojem namjeravaju potrošiti taj novac.

Druga: Takvih ima smiješno malo u populaciji, a danas je prilično jasno da je većina takvih svoj uspjeh gradila i na tuđim inovacijama/industrijskom špijunažom (Gates). Oni koji imaju potencijala za takvo što su uglavnom izrabljivani od multinacionalnih kompanija, pa eventualno upadaju u kategoriju dobrostojećih.

Treća: Bogati bogati medicinari? No opet, uzevši u obzir dug studij i niske plaće na početku školovanja, ukupni prihodi do mirovine su valjda usporedivi s diplomiranim strojarom (istina, u normalnoj državi).

Četvrta:... Ne znam, time se nisam bavio, valjda si u pravu.


No zaboravio si spomenuti 3 glave skupine bogatih:
1)kriminalci (od mafije do "poduzetnika" iz devedestih)
2)nasljednici
3)dobitnici na lutriji
dimovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 19:58   #85
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post

Sto se tiče pameti bogati ljudi nisu po defaultu sad pametni. Iako ima ljudi koji su se obogatili poštenim radom ili tu ili vani. Mozda je netko npr naslijedio ogromne količine novca i nekretnine i sad zivi od kamate ili iznajmljivanja. Ne vidim tu nikakvu veliku pamet sto se rodio u bogatoj obitelji. Jedino da nisu toliko glupi da prokockaju. A sto se tiče onih koji npr stupaju u brakove ili pružaju seksualne usluge iskljucivo s ciljem stjecanja materijalne koristi postoji naziv i taj naziv nije pametni ljudi.
Ne znam jesi li meni to rekao/la ili nekome drugome, ili ovako random.
No ugl, ja sam mislila na ljude koji su se samo obogatili, ne došli iz imućne obitelji. Htjela sam reći, više ljudi koji su upisali gimnaziju, dobar faks, i imali malo sreće(ili puno) u pronalaženju posla, pogotovo u Hrvatskoj, da imaju više šanse nego netko tko nije baš inteligentan, nije imao dobre ocjene u osnovnoj i(ili) srednjoj, nije upisao dobar faks itd.
Da, što se tiče ovih pjevača i glumaca,modela, ili nekoga tko se obogato i bio slavan bez ikakvih talenata(kao npr. Kim Kardashian), na njih definitvno nisam mislila.
Plavkaa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:02   #86
Mislim da veliku ulogu odigrava stvar prioriteta... npr.neka osoba A kod nas napravi veliku kucu i kupi jako skupi auto i hvali se s novcem i naravno to kod nas izaziva ljubomoru itd... medjutim npr. u Norveskoj ili Kanadi gdje su prioriteti drugaciji, 90% ljudi ima puno vise novaca od osobe A ali to ne prikazuju, zive u maloj kuci, voze neki normalni autic, putuju gdje zele, rade sto zele i za nase pojmove ta osoba nije bogata jer se ne vidi da je bogata....
dorian99211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 22:11   #87
Bogati, sretni, pošteni, fini ljudi...

Kraj potjere za Tinom Šunjergom, nepoznati detalje o ubojici koji je ubio roditelje.
http://slobodnadalmacija.hr/novosti/...imaju-sa-sinom

Ako je meni, samo kroz uvid u facebook, jasno da to nije vodilo u dobro, koji su to roditelji, prijatelji, škola, obitelj, policija (narkotici) koji nisu reagirali? Slijepo veličanje, toleriranje, prihvaćanje svega, jer oni su bogati i moćni?

Nisam vjernik, ali učili su me kamo vodi "klanjanje zlatnom teletu". Nije to glupa kršćanska dogma skromnosti ni "komunističke pizdarije".

Ovo je "tko mi šta može" "korade obrazac ponašanja". Oni su "moralne vertikale društva". Nažalost nije prva, ni zadnja tragedija...

Za pametne, imućne ljude, sa zrnom soli u glavi, mi niti ne znamo. Oni čuvaju svoju privatnost i žive život.
__________________

"Blood on the Risers"
AN2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 14:14   #88
Quote:
dimovski kaže: Pogledaj post
Prva kategorija: To su eventualno dobrostojeći ljudi, u hrvatskim pojmovima valjda pošteni gastarbeiteri koji su glodali korice kruha u Njemačkoj da ovdje nešto izgrade i osiguraju sebi ugodan smiraj života. Ne bih takve nužno nazvao bogatima, posebno jer su im, realno gledano, ukupni prihodi na razini prosječnih Europejaca, ali su oni različito organizirali vrijeme u kojem namjeravaju potrošiti taj novac.

Druga: Takvih ima smiješno malo u populaciji, a danas je prilično jasno da je većina takvih svoj uspjeh gradila i na tuđim inovacijama/industrijskom špijunažom (Gates). Oni koji imaju potencijala za takvo što su uglavnom izrabljivani od multinacionalnih kompanija, pa eventualno upadaju u kategoriju dobrostojećih.

Treća: Bogati bogati medicinari? No opet, uzevši u obzir dug studij i niske plaće na početku školovanja, ukupni prihodi do mirovine su valjda usporedivi s diplomiranim strojarom (istina, u normalnoj državi).

Četvrta:... Ne znam, time se nisam bavio, valjda si u pravu.


No zaboravio si spomenuti 3 glave skupine bogatih:
1)kriminalci (od mafije do "poduzetnika" iz devedestih)
2)nasljednici
3)dobitnici na lutriji
Pod životom bogatih ljudi smatrate one koji privređuju ili one koji troše ?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 23:24   #89
Quote:
Waruum kaže: Pogledaj post
Postavicu pitanje i ovdje

Kad razmisljam o ovome, cesto upadnem u neku brigu, mozda sam pogrijesio mjesto ali htio bi iskren savjet.

U mojoj sredini ima jedan broj ljudi koji su se obogatili prije 20ak i vise godina. Prije toga, dio grada u kom zivim je bio uobicajen, manje vise smo svi bili slicni (po prici starijih).
Ti malobrojni ljudi koji su se obogatili (doduse tu ima i onih koji su se posteno obogatili ako se tako moze reci) danas koriste sve nacine da nabiju komplekse ostalim ljudima.

Imam 18 godina, uvijek sam bio medju najboljima i u sportu i u skoli, ali uvijek je ta malobrojna manjina uspjela da na neki nacin mene i sve obicne ljude pretekne. Sve u redu da su to zasluzili, ali nisu.

Kad ja pogledam sa strane, njihovi zivoti su prava idila, nikada nisu nista ucili, a uvijek su prolazili solidnim ocjenama, oni koji su postali punoljetni su vec dobili auta, proputovali su dosta zemalja, vidjeli mnogo toga, budu sa najljepsim djevojkama/muskarcima.. Sta hocu da kazem, meni to uopste ne smeta, medjutim sve su to su oni dobili ne zato sto su zanimljive licnosti, zato sto su vrijedni i dobri, vec iskljucivo na osnovu njihovog materijalnog stanja i bogatstva njihovih roditelja.

Sve ih zajedno krasi osobina da su veoma neodgovorni i generalno, roditelji im svima obezbjede zaposlenje, stan i sve ostalo sto treba za svakodnevni zivot.I to mi uopste nebi smetalo, da to nama ostalima koji cinimo 99% ljudi oni nabijaju na nos, kako su po svemu bolji od ostalih.




Moje pitanje je kako ove osobe zive uistinu? Da li su oni stvarno ispunjeni u zivotu? Moze li se za njih reci da su "zivjeli zivot"? Kad ovo pitam moje roditelje, oni mi kazu da novac ne znaci srecu, i da su njihovi roditelji oni koji nisu branili domovinu, vec su pobjegli od vojske i otisli da se bogate.

Moja mama mi kaze da je ona srecna sto ima skladnu porodicu, iskreno mi mozda nemamo mnogo, ali smo jako skladna porodica, nikad nije bilo svadja i sve je kako treba. Medjutim neki drugi ljudi kazu kako je to samo izgovor obicnih ljudi da sreca ne znaci novac? Mene iskreno zanima, da li roditelji samo pokusavaju da me zastite tako sto mi to govore, ili je ipak istina da bogati ljudi imaju mnogo ispunjenije i kvalitetnije zivote od ostalih ljudi?

Kad me neko na neki nacin povrijedi ili uvrijedi, cesto razmisljam o ovome, ili jednostavno razmisljam, i nekako upadnem u brigu. I onda to prodje, i opet se pojavi nakon nekog vremena..
E pa, bogati ljudi žive u materijalnom blagostanju. Sve što se novcem može kupiti im je dostupno. Plus još mnogo drugih pogodnosti nematerijalnog karaktera i bezgraničnog ulizivanja drugih koji su manje bogati.

A nama koji nismo bogati ostaje forum, mlačenja prazne slame i "satisfakcija" kako smo mi sretniji u životu. I naravno, da mrzimo i ogovaramo te bogate ljude do neba.
Malo vitra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.