Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 17:31   #2001
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
jesi li pitala u školi, da znaš da nije tako nego, onako kako ti nagađaš

ne želim ulaziti u to kako je u vašoj školi jer ne znam, al ono što znam je da se u našoj (i u ove druge dvije) stvarno trude maksimalno ugoditi svim željama roditelja...
mi npr. imamo u razredu dvoje djece koja ne pohađaju vjeronauk al, ne zato što je škola na taj nacin pokušala popuniti satnicu vjeroucitelja vec zato što je jedino na taj nacin uspjela uskladiti prioritete njihovih roditelja.
nagadjam
onako zdravorazumski...
ne smeta me to toliko kao roditelja da bi sad oko toga dizala bune al vjerujem da bi i uciteljima RN i djeci bilo lakse ovako kako ja pisem

mene kao roditelja kod upisa nitko nije pitao za nikakve zelje tak da ne znam kakvi su obicaji u ostalim skolama
pitali su jedino da li ce dijete na vjeronauk i boravak i to je sve

ps modovi sorry, citam na rate pa odgovaram post po post
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 17:40   #2002
nas su pitali da li imamo kakve zelje kod slaganja djece
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 17:46   #2003
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja pricam o stvarnom stanju u nasoj skoli
prilikom upisa se znao broj nevjeronaucne djece i ipak su se razredi slozili kako su se slozili
zasto? zato da netko ne popusi satnicu

zajebavas pet ucitelja razredne nastave s rupama u satnici zato da bi jedan vjeroucitelj zadrzao svoju satnicu
A jesi li razmišljala da se možda skupio dovoljan broj učenika za nevjeronaučni razred, ali da je i dalje puno ostalih pa se razredi jednostavno ne mogu smanjiti/spojiti?
Da bi svima udovoljilo, ministarstvo bi moralo formirati još jedan razred (nevjeronaučni) i onda bi se automatski povećala satnica svima, a ne samo vjeroučitelju.
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 17:49   #2004
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nas su pitali da li imamo kakve zelje kod slaganja djece
nas ne, dapace rasporedili su ih tako da "razbiju" vrticke grupe
Quote:
SOHO_ kaže: Pogledaj post
A jesi li razmišljala da se možda skupio dovoljan broj učenika za nevjeronaučni razred, ali da je i dalje puno ostalih pa se razredi jednostavno ne mogu smanjiti/spojiti?
Da bi svima udovoljilo, ministarstvo bi moralo formirati još jedan razred i onda bi se automatski povećala satnica svima, a ne samo vjeroučitelju.
o isuse...
dakle, razred s najmanje ucenika (nemaju svi razredi jednak broj) ima manje ucenika od broja nevjeronaucne djece u generaciji
posrnulih ovcica ima taman za jedan razred
svi prvasici imaju sve ISTE predmete osim vjeronauka, nema druge varijable u jednadzbi
o kakvim ti dodatnim razredima pricas?
ne kuzim sto u mojim postovima nije jasno?
ili se samo pravis blesav
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 17:58   #2005
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
nas ne, dapace rasporedili su ih tako da "razbiju" vrticke grupe

o isuse...
dakle, razred s najmanje ucenika (nemaju svi razredi jednak broj) ima manje ucenika od broja nevjeronaucne djece u generaciji
posrnulih ovcica ima taman za jedan razred
svi prvasici imaju sve ISTE predmete osim vjeronauka, nema druge varijable u jednadzbi
o kakvim ti dodatnim razredima pricas?
ne kuzim sto u mojim postovima nije jasno?
ili se samo pravis blesav
I ti će nevjeronaučni prvašići odvojeni u poseban razred jednog dana biti petašići, jel tako?

Imam dojam da se ti olako razbacuješ nekim tezama.
Niti znaš koliko djece sve skupa ima u prvim razredima niti znaš koliko je prilagođenih i koliko ih smije biti po razredu, ali odmah donosiš zaključak da je to sve da se nekom kolegi ne uništi satnica.
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 18:01   #2006
Quote:
SOHO_ kaže: Pogledaj post
I ti će nevjeronaučni prvašići odvojeni u poseban razred jednog dana biti petašići, jel tako?
da, i?

edit: naravno da znam koliko ima prvasica i koliko ih je u kojem razredu
za prilagodjene ne znam - ok, mozda je to razlog da ih nisu izdvojili.
a mozda i nije...
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 18:11   #2007
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
da, i?
I onda dolaze u predmetnu nastavu gdje se svakom nastavniku automatski diže satnica (jer sad više ne postoje dva razreda, nego je nastao i treći koji čine nevjeronaučna djeca).
Koju netko treba platiti.
A onaj tko treba, to neće- ako baš ne mora.

Radije će pustiti da lutaju hodnicima, nego da plaća satnicu za još 11-12 predmetnih nastavnika.

Može biti da ja šumom, ti drumom, ali već ti dolje napisah da za neku konkretnu raspravu trebamo ukupan broj učenika koji žele na vjeronauk i broj prilagođenih jer se razredi formiraju prije svega po tome (ako se ne varam 3 učenika po prilagođenom mogu biti u jednom razredu, inače se razred mora dijeliti).
Ja sad predajem u dva razreda sa po 4 prilagođena.
To ne smije biti, ali jest, jer dijeljenje razreda iziskuje i novac za povećanu satnicu (meni bi se povećala za 4 sata).

A sad pozdrav i ne živciraj se !
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 18:17   #2008


odustajem
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 18:25   #2009
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ne, jer to uopce ne doživljavam kao razdvajanje vec poštovanje želja pripadnika razlicitih skupina.
meni osobno puno bolja opcija od nametanja ikojoj strani bilo cega što ona sama ne želi.
A nametanje izbornoga koji ne zelis usred satnice nije nepostivanje pripadnika drukcije skupine?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 18:26   #2010
u našoj budućoj školi nema isti broj razreda po godini. negdje je samo jedan razred, negdje dva i negdje tri. u ovom slučaju to nema veze sa vjeronaukom, ali očito se može i tako. nisam iz struke, ali čini mi se da netko sa manjkom sati u jednoj školi to može nadoknaditi u nekoj drugoj.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 18:40   #2011
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
u našoj budućoj školi nema isti broj razreda po godini. negdje je samo jedan razred, negdje dva i negdje tri. u ovom slučaju to nema veze sa vjeronaukom, ali očito se može i tako. nisam iz struke, ali čini mi se da netko sa manjkom sati u jednoj školi to može nadoknaditi u nekoj drugoj.
Oboje mojih kolega radi na dvije škole.
A ako i izgubiš satnicu, automatski postaješ tehnološki višak i uredi državne uprave ili Biskupija (u njihovom slučaju) traže sate po županiji.
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 19:09   #2012
a) nisam još čula za situaciju da se dijete upisuje u prvi razred s prilagođenim programom. obično tek u prvom razredu ide opservacija, pa onda škola upućuje na specijalističke preglede, i najranije u toku drugog polugodišta se može ishoditi rješenje o prilagođenom programu. tako da, to je podatak kojeg pri upisu baš i ne mogu imati.

b) SOHO, ti baš ne kužiš. nitko ne govori o tome da se od postojeća dva razreda izvlači još jedan, kako bi bila dva vjeronaučna i jedan nevjeronaučni, nego se pitaju zašto u situaciji gdje postoje tri mješana razreda, i u ta tri mješana razreda ukupno 17-18 nevjeronaučne djece, nije napravilo dva čisto vjeronaučna razreda s dvadesetak učenika i još jedan nevjeronaučni u kojem bi bila ta djeca.
mislim, ako se može napraviti dva razreda neboravkaša i jedan razred boravkaša, i tu nije prepreka ni broj učenika ni njihove sposobnosti ni ništa, razlog za neformiranje nevjeronaučnog razreda može biti a) očuvanje satnice vjeroučitelju i b) stvaranje indirektnog pritiska na roditelje da upišu djecu na vjeronauk da ne bi imala rupu u rasporedu.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 20:37   #2013
Quote:
SOHO_ kaže: Pogledaj post
Kako bi vjeroučitelj išta izgubio ako mu se ostatak razreda izjasnio da ide na vjeronauk?

Razlog je Ministarstvo obrazovanja koje odobrava formiranje razrednih odjela. Čim se poveća broj odjela, moraš povećati i satnicu svim nastavnicima (konkretno, povijest- 2 sata). Čim povećaš satnicu, moraš i plaće nastavnicima.

Hbt, u svemu se vidi neka zavjera .
Ajmo ovako:
u školu je upisano 100 prvašića, od toga je formirano 5 odjela.
Od tih 100 djece, 20 iz ne ide na vjeronauk.
Mogu se oformiti 4 vjeronaučna i jedan nevjeronaučni odjel.

Tada satnica svim učiteljima, uključujući i predmetne u višim razredima, ostaje ista. Jer miješali mi njih ili ne miješali, broj odjela ostaje isti, to je 5 odjela kako god okreneš. Dakle, svima ostaje isto. Osim vjeroučitelju. KOji ima jedan odjel manje. Dakle, 2 sata manje.

Da, jedan je od razloga upravo nabijanje satnice vjeroučiteljima. A savršeno se poklopio s drugim, a taj bi bio tobožnja segregacija. Bolje diskriminacija nego segregacija!

Ja tako rado ponavljam sablažnjivu matematičku istinu: na jednog fizičara dolaze 4 vjeroučitelja. Na jednog kemičara dolaze 4 vjeroučitelja. Na jednog biologa dolaze 4 vjeroučitelja. Na jednog glazbenjaka dolazi 6 vjeroučitelja.

Fizika, kemija, biologija slušaju se samo u 2 razreda (7. i 8.) po dva sata tjedno. Vjeronauk se sluša četiri puta više, u svih 8 razreda, isto po dva sata tjedno. 1:4

Ako uzmemo da se vjeronauk sluša isto tako u ama baš svim srednjim školama, a da postoje srednje škole u kojima nema biologije/kemije/fizike, omjer postaje još strašniji.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 22:56   #2014
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post

Ja tako rado ponavljam sablažnjivu matematičku istinu: na jednog fizičara dolaze 4 vjeroučitelja. Na jednog kemičara dolaze 4 vjeroučitelja. Na jednog biologa dolaze 4 vjeroučitelja. Na jednog glazbenjaka dolazi 6 vjeroučitelja.

Fizika, kemija, biologija slušaju se samo u 2 razreda (7. i 8.) po dva sata tjedno. Vjeronauk se sluša četiri puta više, u svih 8 razreda, isto po dva sata tjedno. 1:4
uzas

mene je jucer kolegica, na putu od posla do skole (cca 10min) uspjela tolko raspizditi da sam ju danas izbjegavala u sirokom luku.
ona misli da svi prvasici trebaju zapocet skolovanje sa istim rasporedom, istim predmetima, bez rupa u rasporedu i odvajanja s uciteljicom, da trebaju steci rutinu dolaska i odlaska iz skole, a da to sa vjeronaukom prvi ili zadnji sat nije moguce. i da bi sva djeca iz tog razloga trebala ici na vjeronauk, kad je vec ponudjen.
ona misli da ja cinim stetu djetetu jer ce se ona druziti dva sata vise s uciteljicom i sto ako uciteljica nju i ovo dvoje bolje upozna nego ostalih 20, to ce btii nepravedno prema razredu i da to nisam trebala uciniti svom djetetu, a ko strucnjak koji radi s drugom djecom, trebala sam imati obzira prema razredu

kak mi se sa, velikomvjernicom pred penzijom, koja pjeva u crkvi, nije dalo objasnjavati o vatikanskim ugovorima niti mom poimanju boga i smislenosti vjere, rekla sam joj da je to izboran predmet, i dokle god je izboran, aj sam slobodna birati i ne birati.
i da se slazem to sa rutinom, i da mislim da djeci treba na pocetku skolovanja jedna uciteljica, eventualno dve ako djeca ostaju na produeznom boravku, a ne 1 glavna, 1 boravak, 1 vjerouciteljica, 1 za engleski, 1 za tjelesni/likovni/glazbeni ak se radi o ucitelji koji ima pravo na smanjenu satnicu i djeteut u zivot udje hrpa ljudi sa hrpom zahtjeva (a tu onda jos mozemo dodati i slobodne aktivnosti)

i danas mi na odlasku kaze kak je razmisljala o tome kaj sam rekla, i da je zapravo glupo sto su klincima uvalili jos i vjerouciteljicu, da je to djeci zaista previse odraslih, a da na tom vjeronauku u nizim razredima ionak ne uce nista sto ih doma ne bi mogli nauciti ili sto vec pravi vjernici ne znaju.

i sad gledam ovu tvoju statistiku, to cu joj u pon dodati
mozda zena prosiri glas po crkvi
(pa izbace strani jezik iz nizih razreda, a vjerouciteljicu stave u boravak da djeca ne bi imala previse ucitelja )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 12:22   #2015
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
A nametanje izbornoga koji ne zelis usred satnice nije nepostivanje pripadnika drukcije skupine?
ovisno o tome kako tko na to gleda,
meni osobno, ono što je moj izbor je iskljucivo moj izbor a, ne uvjet na osnovu kojeg bi se svi drugi trebali prilagođavati meni...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 15:16   #2016
da li je moralno ocjenjivati vjeru (vjeronauk)?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 15:19   #2017
ne ocjenjuje se vjera nego znanje o vjeri
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 16:34   #2018
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
da li je moralno ocjenjivati vjeru (vjeronauk)?
Naravno da nije. Zato svi i imaju 5. :klap:
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 16:39   #2019
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Naravno da nije. Zato svi i imaju 5. :klap:
e vidis, ja sam bas cula nekoliko roditelja da se zale da nije vjeronauk pravi predmet i da kakav je to nacin da netko ima 4
majke mi moje, citiram "umjestod a dize prosjek ona da 4!i sad snizava prosjek, nenormalno! "
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 17:15   #2020
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Naravno da nije. Zato svi i imaju 5. :klap:
imaju 5 i zato da vjeroucitelj zadrzi broj ucenika i svoje radno mjesto

kad se u kvartu procuje da vjeroucitelj umjesto da dize spusta prosjek vjerujem da broj zainteresiranih za taj izborni pada...
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.