Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2013., 17:53   #21
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
I jos nesto ajmo se potrudit zbrojit popalinđane par,nek neko kopira redne brojeve imena afera i iznos.

1.HGK-32mil. kn
2.INA-?
3.Podravka-?
4.HAC-?
5.
6.

Neka neko napise iznose jer mi se neda googlat sad i nadodat ostatak afera koje mi ovog casa ne padaju na pamet.

Novinarka iz Jutarnjeg lista je u subotnjem izdanju, u jako kvalitetnom članku, izračunala da je samo onaj debeli gigazoid Jambo iz Metkovića ukrao državi cirka 120 miliona kuna, što se može sa sigurnošću izračunat. Znači samo ono što je dokazivo i može se izračunat. A di je ostalo? Samo on, guzati imbecil.
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 17:53   #22
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
svašta vi držite na glavnom forumu politike. samo da je pljucanje po hdzu.

ali evo, podvuć ću ti ja crtu, sukus stvari kako ja vidim je:

imali smo hdz, onda su nam ga ukrali na 12 godina, sad ga opet imamo.
__________________________________________________ _____________________

u onom hdzu do 2000 komi-konvertite i udbaše smo tolerirali jer je važnije bilo obranit hrvatsku.
makli smo ih u stranu (posebno nakon puča 94) al ih nismo dirali. pomirba je bila - 'jastrebovima' politika i represivni aparat, 'tehnomenadžerima' gospodarstvo i mediji.

u hdzu nakon 2000. komi-konvertiti i udbaši su preuzeli hdz, instalirali 'katolika' sanadera koji im je svojm politikom dao 'municiju' za današnji win win.
makli su van stranke oporbu - suvereniste i desničare, promovirali uhljebe i poltrone. većina je šutila i gutala jer 'šta hoćete - na vlasti smo'.

njihov win win je u tome da danas možeš hdz gađat iz obje pozicije - i s desna i s lijeva. zbog lopovluka i korupcije seru dežurni ljevičari, inače oličenja poštenja i nepotkupljivosti. zbog izdaja poput lova na gotovinu, zerpa, spomenika u srbu ili sdssa u koalicijskoj vladi seru dežurni desničari, domoljubi, oni iskreni i oni udbo-prikriveni. što reći nego 'fala ivo'.

u međuvremenu (govorimo o tri mandata, 12 godina naših života) mediji su potpuno okupirani (što nije do 4.12.11. to je okupirano nakon toga) i etablirane su parainstitucionalne tobož 'nevladine organizacije', 'kerberi građanske savjesti' - poput gonga, documente, građanske akcije... sve za vrijeme formalne vlasti sanaderovog/kosoričinog hdza. e to jest paradoks, ali i to je posljedica one win win situacije koji je stvorila stvarna vlast u prikrivenom gremiju 'ispod površine'.

tako da - hdz 2013. ima težak zadatak vraćanja vlastite uvjerljivosti i vjerodostojnosti uz istovremeno promicanje upravo onih vrijednosti koje je sanaderov hdz tako ležerno gazio. srećom po hdz, ova bulumenta se više i ne ustručava pokazivat svakondnevno svoje gadno totalitarističko lice. no, neće biti lako.

samo, budite sigurni da ovaj put neće biti 'kviska'.
Povratak HDZ-a na vlast znači samo novih 8 godina korupcije i kriminala "pašalićevskog" tipa.Stvarno to želite Hrvatskoj ili vam nije dosta?
HDZ je potrošena priča i s tom bi pričom hrvatski narod trebao završiti,kao uostalom i s SDP-om...Tek nešto posve deseto na političkoj sceni bi mogao biti put prema izlasku iz kolapsa (krizu smo daaaavno prošli,ovo što sada imamo je ustvari kolaps)...
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 17:58   #23
Quote:
karlo r kaže: Pogledaj post
Stao sam ovdje, razmislio, pod tvoju izjavu treba podvući crtu i zaključiti da ta izjava pripada individui dvojbenih kognitivnih spodobnosti ili proračunatom huškaču koji temu pokreće sa iskrivljenim prikazom događaja pa je bilanca već u startu promašena tema koju bi bilo najbolje zaključati odmah jer je svaka rasprava besmislena. Time ne branim HDZ nego inteligenciju svih forumaša i čitatelja.
Točno tako ,zaključuj temu .
kamenčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 18:05   #24
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Britanci

Inače, ok pljačka...ali se pljačka i loša politika HDZ koristi u svrhu gađenja Domovinskog rata, i izvrtanja činjenica, samo s jednim ciljem.

Rat hrvatska izbjeći nije mogla, tko je što od svjestkih sila mogao ili nije učiniti, ne mijenja srbo četničku agresiju i sudjelovanje pobunjenih srba u istoj.

Tko god da je na vlasti bio agresija i rat bi usljedili, to je i račan shvatio, ali prekasno. On je palamudio o jugoslaviji i pozivao na razum i bratsvo i jedinstvo, a kada je vidio s kim ima posla, pokupio se sa sjednice...
Niko od nas ne zna "šta bi bilo da je bilo". Da li se moglo ili ne? Pa po meni uvijek može bolje, pa prema tome...

Ono na šta ja stavljem akcent je da niko od običnih ljudi ne želi rat. Ljudi žele živit svoje živote na miru. Na našim liderima je da nam to osiguraju. Stavljati znak jednakosti između vjeroispovjesti ( do koje se inače slabo drži ) i nacionalnosti je za mene - idiotizam. Pa pogledajmo malo Palestinu. Kolju se ima 1000 godina oko mrtvih kostiju.

Jeli neko misli da obični Palestinac ili Hebrej to žele? Naravno da ne.
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 18:15   #25
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
HDZ je proglasio te ljude Srbima?
Kako onda objašnjavaš ovaj srpski miting kod Knina
miting 1989., godinu dana prije dolaska HDZ-a na vlast?

http://www.youtube.com/watch?v=cY8MtQZi-Lg

Ne znam šta bi rekao. Potpuno si u pravu.

Onaj Brko je govno prokleto kao i onaj debil Rašković, đavli ga razvlačili mrtva......

Ali ipak, mislim da HDZ nije djelovao smirujuće i inteligentno već iritirajuće i to, prema narodu koji je bio u stanju povišene emotivne osjetljivosti radi Kosova.
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 18:19   #26
Quote:
karlo r kaže: Pogledaj post
Stao sam ovdje, razmislio, pod tvoju izjavu treba podvući crtu i zaključiti da ta izjava pripada individui dvojbenih kognitivnih spodobnosti ili proračunatom huškaču koji temu pokreće sa iskrivljenim prikazom događaja pa je bilanca već u startu promašena tema koju bi bilo najbolje zaključati odmah jer je svaka rasprava besmislena. Time ne branim HDZ nego inteligenciju svih forumaša i čitatelja.
Ja ne tvrdim da imam eksluzivno pravo na istinu. Ovo je forum, relaksiraj se. Ovo služi da svako može pisat šta ga volja i to pod krinkom nadimka.

Iživi se i ti malo, zato forum služi. Napiši svoju verziju....
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 20:50   #27
Quote:
pinotnoir kaže: Pogledaj post
Ne znam šta bi rekao. Potpuno si u pravu.

Onaj Brko je govno prokleto kao i onaj debil Rašković, đavli ga razvlačili mrtva......

Ali ipak, mislim da HDZ nije djelovao smirujuće i inteligentno već iritirajuće i to, prema narodu koji je bio u stanju povišene emotivne osjetljivosti radi Kosova.
LOL

Nikakvi koraci nebi smirili Srbe u Hrvatskoj, oni su odbili čak i konfederalnu Jugoslaviju, kao i Beograd, a ne da bi bilo kakvu neovisnu Hrvatsku.

Da je Račan pobijedio, opet bi bilo ili rata, ili bi Hrvatima samo bez borbe bili oteti teritoriji, a ostatak zemlje bi imao neku marionetsku vladu pod paskom JNA
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 21:04   #28
Quote:
pinotnoir kaže: Pogledaj post
Želio bih da ljudi ovdje stanu, razmisle, podvuku crtu i napišu kakva je bilanca 23 godine vlasti nacionalista.

Moje mišljenje je : HDZ se je odmah, čim je došao na vlast okrenuo protiv djela svojih vlastitih građana, koje je proglasio Srbima, usprkos tome što je taj narod tu već stotinama godina i što između njih i ostalih ljudi nema nikakve razlike osim što su sljedbenici Grčke verzije Konstantinovog kršćanstva za razliku od ostalih koji su sljedbenici Rimske verzije Konstantinovog kršćanstva ( a između te dvije verzije nema nikakve bitne razlike ). Nikakve druge razlike nema među tim ljudima. Ali eto, to je dovoljno da se nekoga proglasi "Srbinom" mada dotični Srbiju nije ni vidio. Sljed događaja je doveo do toga da se razori 1/3 Hrvatske, popale kuće a Hrvatsko stanovništvo pobjegne u Srbiju ( koja nije njihova domovina ). I još nešto - ti su ljudi većinom ateisti, i jedni i drugi.

Nakon toga, HDZ se je okrenuo prema svojim vlastitim građanima, katolicima i krenuo u otimanje i rasprodaju. Bilanca : Sve su rasprodali strancima, a usprkos tome vanjski dug je narastao otprilike 1 : 30. Znači , ova Hrvatska duguje koliko i 30 Jugoslavenskih Hrvatski. A prodali smo SVE, a ona Hrvatska nije prodala NIŠTA. Ljudi su kupili već plaćene stanove, plaćali već plaćene komunalije..............

Eto, pa sad molio bih razna mišljenja.
Jesi li dugo razmišljao o ovoj temi?
Mislim da si promašio podforum.
Probaj alternativa i slično....

Nemoj mi odgovoriti, nema polemike.
Savjetujem to i drugima...
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 21:38   #29
Ne treba ništa podvlačiti, svi koji su ukrali (Plavi ili Crveni isto spolovilo) vratiti sve što su ukrali i nogom u guzicu preko najbliže granice. Za zatvor nisam jer ne želim da gamad živi na naš račun, ali ako baš zatvor onda bi ih zaposlio u izgradnji Hrvatske infrastrukture na "pametnim" poslovima.
Nadao sam se da će možda Kujundžić pobjediti u HDZ-u, ali je udbaška struja još uvijek prejaka, pa se ništa dobrog od HDZ-a ne može očekivati.
__________________
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 22:54   #30
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
LOL

Nikakvi koraci nebi smirili Srbe u Hrvatskoj, oni su odbili čak i konfederalnu Jugoslaviju, kao i Beograd, a ne da bi bilo kakvu neovisnu Hrvatsku.

Da je Račan pobijedio, opet bi bilo ili rata, ili bi Hrvatima samo bez borbe bili oteti teritoriji, a ostatak zemlje bi imao neku marionetsku vladu pod paskom JNA
Pa iskreno ću ti reć da sam Hrvat koji je rođen u Srbiji i tvrdim ti da Srbin u Čačku ili Paraćinu nema nikakve dodirne točke s Srbinom u Kninu, a ujedno ti tvrdim da Srbin iz Knina i Hrvat iz Drniša - isti kurac. To govorim jer poznajem taj mentalitet iz iskustva i života.

Mislim, budimo realni.... Narodnost nije određena vjeroispovješću već tradicijom, mentalitetom i običajima. Pa je trebalo djelovati u tom smjeru, u smislu ujedinjavanja naroda u Hrvatskoj bez obzira na vjeroispovjest a šta bi bilo.... Pa to mi ne znamo. Vjerojatno si u pravu ali ipak....
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 10:03   #31
1.HGK-32mil. kn
2.INA-?
3.Podravka-?
4.HAC-30mil. kn
5.Jambo-120mik. kn
6.

Nastavi niz...
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 15:51   #32
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
1.HGK-32mil. kn
2.INA-?
3.Podravka-?
4.HAC-30mil. kn
5.Jambo-120mik. kn
6.

Nastavi niz...
Ma Nadan je tu od 1995. a nije na to mjesto došao radi nekih velikih uspjeha u ekonomiji, već je instaliran da bi radio za HDZ. A radio je šta je trebalo i kako je naređeno i određeno iz stranke.

50% prihoda HGK je išlo na plaće, 25% u HDZ i ostatak su, ajde, nešto kao radili. To je tako već 18 godina.

Glavno pitanje kojim se HDZ bavi je pitanje identiteta. Oni poručuju : ako si Hrvat, glasaj za mene. A u principu, ni država ni stranka se ne trebaju baviti pitanjem identiteta ljudi. Neka svako bude ono što je sam odlučio a država i stranka treba biti ujedinjavajući faktor i treba osigurat miran život i funkcioniranje sustava.
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 17:07   #33
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post

Ali,mitovi su jaki među vama...slično kao i među "nebeskim" narodom...
A ti kao pripadnik istog vjerovatno dobro poznaš taj osjećaj
Panula is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 18:49   #34
Quote:
Panula kaže: Pogledaj post
A ti kao pripadnik istog vjerovatno dobro poznaš taj osjećaj
E , hadezeovče, objasni mu ko je i šta je... Možda on jadan ne zna.
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 18:51   #35
Quote:
pinotnoir kaže: Pogledaj post
Želio bih da ljudi ovdje stanu, razmisle, podvuku crtu i napišu kakva je bilanca 23 godine vlasti nacionalista.

Moje mišljenje je : HDZ se je odmah, čim je došao na vlast okrenuo protiv djela svojih vlastitih građana, koje je proglasio Srbima, usprkos tome što je taj narod tu već stotinama godina i što između njih i ostalih ljudi nema nikakve razlike osim što su sljedbenici Grčke verzije Konstantinovog kršćanstva za razliku od ostalih koji su sljedbenici Rimske verzije Konstantinovog kršćanstva ( a između te dvije verzije nema nikakve bitne razlike ). Nikakve druge razlike nema među tim ljudima. Ali eto, to je dovoljno da se nekoga proglasi "Srbinom" mada dotični Srbiju nije ni vidio. Sljed događaja je doveo do toga da se razori 1/3 Hrvatske, popale kuće a Hrvatsko stanovništvo pobjegne u Srbiju ( koja nije njihova domovina ). I još nešto - ti su ljudi većinom ateisti, i jedni i drugi.

Nakon toga, HDZ se je okrenuo prema svojim vlastitim građanima, katolicima i krenuo u otimanje i rasprodaju. Bilanca : Sve su rasprodali strancima, a usprkos tome vanjski dug je narastao otprilike 1 : 30. Znači , ova Hrvatska duguje koliko i 30 Jugoslavenskih Hrvatski. A prodali smo SVE, a ona Hrvatska nije prodala NIŠTA. Ljudi su kupili već plaćene stanove, plaćali već plaćene komunalije..............

Eto, pa sad molio bih razna mišljenja.

Bojim se da se HDZ okrenuo protiv svih, svega i svačega, a ne samo protiv građana srpske nacionalnosti.
To što su oni napravili ne može nitko popraviti.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 19:05   #36
Quote:
pinotnoir kaže: Pogledaj post
Pa iskreno ću ti reć da sam Hrvat koji je rođen u Srbiji i tvrdim ti da Srbin u Čačku ili Paraćinu nema nikakve dodirne točke s Srbinom u Kninu, a ujedno ti tvrdim da Srbin iz Knina i Hrvat iz Drniša - isti kurac. To govorim jer poznajem taj mentalitet iz iskustva i života.

Mislim, budimo realni.... Narodnost nije određena vjeroispovješću već tradicijom, mentalitetom i običajima. Pa je trebalo djelovati u tom smjeru, u smislu ujedinjavanja naroda u Hrvatskoj bez obzira na vjeroispovjest a šta bi bilo.... Pa to mi ne znamo. Vjerojatno si u pravu ali ipak....
Da je isti k...c, ne bi bilo rata, ili bi Srbi u Hrvatskoj odjebali Miloševića, a bili su mu najvjerniji, u Bosni nisu toliko recimo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 19:47   #37
Quote:
pinotnoir kaže: Pogledaj post
Pa iskreno ću ti reć da sam Hrvat koji je rođen u Srbiji i tvrdim ti da Srbin u Čačku ili Paraćinu nema nikakve dodirne točke s Srbinom u Kninu, a ujedno ti tvrdim da Srbin iz Knina i Hrvat iz Drniša - isti kurac. To govorim jer poznajem taj mentalitet iz iskustva i života.
Krivo tvrdis. Hrvat iz Drnisa odabrao je Hrvatsku, a Srbin iz Knina odabrao je Srbiju i Milosevica. I ti velis da je to isto...ajde dobro, ima nas svakakvih.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:56   #38
Quote:
pinotnoir kaže: Pogledaj post
Želio bih da ljudi ovdje stanu, razmisle, podvuku crtu i napišu kakva je bilanca 23 godine vlasti nacionalista.

Moje mišljenje je : HDZ se je odmah, čim je došao na vlast okrenuo protiv djela svojih vlastitih građana, koje je proglasio Srbima, usprkos tome što je taj narod tu već stotinama godina i što između njih i ostalih ljudi nema nikakve razlike osim što su sljedbenici Grčke verzije Konstantinovog kršćanstva za razliku od ostalih koji su sljedbenici Rimske verzije Konstantinovog kršćanstva ( a između te dvije verzije nema nikakve bitne razlike ). Nikakve druge razlike nema među tim ljudima. Ali eto, to je dovoljno da se nekoga proglasi "Srbinom" mada dotični Srbiju nije ni vidio. Sljed događaja je doveo do toga da se razori 1/3 Hrvatske, popale kuće a Hrvatsko stanovništvo pobjegne u Srbiju ( koja nije njihova domovina ). I još nešto - ti su ljudi većinom ateisti, i jedni i drugi.

Nakon toga, HDZ se je okrenuo prema svojim vlastitim građanima, katolicima i krenuo u otimanje i rasprodaju. Bilanca : Sve su rasprodali strancima, a usprkos tome vanjski dug je narastao otprilike 1 : 30. Znači , ova Hrvatska duguje koliko i 30 Jugoslavenskih Hrvatski. A prodali smo SVE, a ona Hrvatska nije prodala NIŠTA. Ljudi su kupili već plaćene stanove, plaćali već plaćene komunalije..............

Eto, pa sad molio bih razna mišljenja.
Ovo boldano je nešto što bilo koji sudionik Domoviskog rata(mislim na bojovnike, hrvatske ratnike a ne ove tvoje agresore) može smatrati
samo bljuvotinom.

Glede krađe i rasprodaje, to je radio HDZ do 2000, onda 4 godine SDP, pa 8 godina HDZ, pa zadnje 2 godine SDP, a nakon idućih izbora opet SDP ili HDZ
TAKESHI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 01:03   #39
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Aha, Kutle, Gucić, Zagorec, Petrač i ini su krenuli sa svojim rabotama tek kada su se približili Sanaderovom HDZ-u
Hau jes nou
I lijepo molim da se ne izostavlja i samog Sanadera, Nadana, Rajića, Rojsa, Štroka, Ferenčaka...lupam gluposti, da si išel sve nabrajati di bi stigel, napisal si prvih par imena kaj su ti pala na pamet, spisak je malo manji od onog sa pola millijuna branitelja
TAKESHI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 03:46   #40
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da je isti k...c, ne bi bilo rata, ili bi Srbi u Hrvatskoj odjebali Miloševića, a bili su mu najvjerniji, u Bosni nisu toliko recimo
Ma vidi, ja to govorim s strane običaja, mentaliteta i tradicija po kojima ti ljudi žive. Znači s ljudske strane. Po tome su oni to što sam rekao. Istu stvar bih rekao o Židovima i Arapima. Ne gledam ja s strane politike i bezbožne i bogohulne klero-fašističke ideologije.

E, sada bih još nešto nadodao.

Evo, kako se priča hadezeovci organiziraju svoju posebnu kolonu sjećanja na Vukovar. Valjda ne žele da se mješaju s ostalima jer ostali nisu dovoljno veliki Hrvati pa im je ispod časti. Trebalo bi da u toj koloni obilježe i slijedeće događaje koji ne bi trebali biti zaboravljeni :


1) Da su prodali 15 tenkova Kuvajtu. Istih onih tenkova koji su mogli biti upotrebljeni za probijanje obruča u Vukovaru i spašavanje ranjenika.

2) 2000 djece koju je Franjo Tuđman vratio s mora u Vukovar da bi prošli pakao a mnogi izgubili živote.

3) Godišnjicu oslobađanja Arkana

4) Odavanje počasti Josip Reihl-Kiru kojega su ubili Šeks i Gojko Šušak jer je zagovarao mir i suživot.

5) Odavanje počasti žrtvama Tomislava Merčepa, koje su ruku žicom vezanih na leđima plutali Dravom

6) Odavanje počasti Mili Dedakoviću Jastrebu kojega su hadezeovci u suradnji s udbašima divljački danima premlaćivali i oduzeli mu zdravlje - kao hvala za sve.
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.