Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 21:09   #2301
TNG vjerojatno šarafa po kompjuteru
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 23:45   #2302
Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
Znaš pravila i poštivat ćeš ih?

Daj mi na PM javi kad ti paše da ti pošaljem invite kod...tribaš ga aktivirat u roku 48h ili propada...
posalj to odma ak si tu
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 23:45   #2303
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
TNG vjerojatno šarafa po kompjuteru
ja procito šamara
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:36   #2304
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
TNG vjerojatno šarafa po kompjuteru
I to dva

Od ostataka što imam po kući jedan pc koji će ići u prodaju, te ryzen build

Skinio sam onaj novi win build što si rekao (i instalacija malo drugačije izgleda).

"Remains" build je dan ranije sastavljen, no falio mi je samo molex to sata
Inače bi ga dan ranije riješio

Onda dok sam ryzen build sastavljao na onom se snimao OS. Gpu drivere od 260mb je skidao 100 godina sa službene stranice, da bi na kraju ispalo da taman kad ih je skinuo da je WIN sam instalirao neke drivere

Budući da ovog nisam htio prekidati u updejtanju, ryzen build sam spojio na struju tek oko pola 2. Samo instalirao OS i provrtio as ssd benč u kojem sam dobio veće, recenzijske rezultate i to je zasad to do poslijepodne. Moram bios neki noviji stavit

Inače nije mi htio USB prepoznati (da bootam os), no inače je baš taj stick malo problematičan + uvlači se u sebe, tako da ne znam dali je do toga. Na kraju se pojavio

BTW nisam dobio 8 core, inače bi se već hvalio

37 je tjedan (najmlađi za kojeg sam čuo), pa im to očito neće biti praksa, nego easter egg tu i tamo

Frajera za monitor ne mogu uhvatiti

Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Ma šta bi krivo spojio,pa računalo nije otvarano 2 godine i prestalo je raditi...Tek sam neki dan otpojio sve i gledao.
Idem za koji dan po napajanje za test, od nekuda moram krenuti.
Probaj. Idi metodom eliminacije. Baš sam jučer ugradio takvo napajanje u prvi build. Inače je služilo dobro, no nikad nije opterećivano gro potrošnjom
__________________
Don't shoot the messenger

Zadnje uređivanje The New Guy : 21.11.2017. at 08:46.
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:13   #2305
Osjecas li kakvo ubrzanje u RL performansama ili cisto benchmarku?
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:32   #2306
U paljenju je brži, ali nije baš apples to apples usporedba (win10 se brže pali od win7, zatim svaka ploča ima malo drugačiji boot do windowsa). A na ovoj mbo sam vidio da imam još nekih opcija za ubrzat, usporit paljenje itd.

U sintetici su finalni scoreovi (read i write, kao i onaj jedan finalan score) razlike cca duple (negdje više, negdje manje), ali su u 4K benchu skoro isti (20 vs 23, 65 vs 78), a taj test navodno ima najviše veze sa real life upotrebom (mali komadići podataka, random razbacani), pa zato vjerojatno u onim real life testovima sa basic radnjama ne bude velike razlike između sata 2 vs sata 3
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:03   #2307
PC beba. Instalirao drivere grafičke, drivere čispeta, nisam ništa sa službene stranice mbo, barem zasad. Zatim najzadnji bios (neke optimizacije za nadolazeće procesore, u imenu imaju raven ridge). Wireless stick me izjebao pošteno, nema drivere za win10, srećom ima nekakav tutorial na youtubeu, praktično moraš biti haker da bi ga upogonio

Par basic programa (friške verzije aide64 i hwinfo). Rekoh odo prvo testirati ono što je "in" među ryzen ownerima - brzinu rama. A to mi je i najlakše za početak.

Po deafoultu bili 2400mhz, kad se uključi d.o.c.p. (aka xmp) i odaberu stock vrijednosti 3000mhz (2933) cl16 - bez problema. Čak i stressao 11 min, nikakvih problema, cpu max 64C sa stock voltažom i stock coolerom (1.131v max kaže). Kad gledam u biosu voltaža automatski sama pleše (u biosu i do 1.29v), no tu još nisam ništa dirao niti isprobavao osim rama.

Nakon toga probao ram na 3066mhz - isto bez problema, onda probao 3200mhz ram - isto bez problema, stressao samo 6 min i izvrtio ram benč u aidi. Ajmo onda na 3333mhz, tu mi nije htio ući u win dva puta, rekoh dosta za sada. Možda može uz nekakva čačkanja, ali bmk za to za sada.

Općenito dojam je da je u samom desktopu i otvaranju foldera, programa, responzivniji, brži.





__________________
Don't shoot the messenger

Zadnje uređivanje The New Guy : 21.11.2017. at 21:26.
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:57   #2308
Mos vjerovat da ja nisam jos apsolutno nista cackao sto se tice underclocka/overclocka/volta, samo sam ucitao XMP profil i to je to ne kuzim cemu tolika drama oko te brzine rama.

Koliki je skok sa istom grafuljom i ima li ga uopce? Trebalo bi ga mislim biti, barem u nekim igrama.

Ja sam isto primjetio da je malo responzivniji i gladje radi nego stari Athlon, ali najveca razlika je bila kad sam pokrenuo nesto u 4K, bilo u VLC bilo u Youtube-u. Athlon bi skroz jadan zakuhao i video bi trzao, a ovaj se nit ne oznoji i CPU usage je na oko 15% i mrcina je kad treba nesto zapakirati/otpakirati, na tako nekim stvarima se zbilja osjeti razlika.

Sad si miran iducih 5 godina
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:24   #2309
Nisam ni ja mislio da ću preko tjedna, al me povuklo. Realno to je kod ovih procesora praktično nebitno, nit se griju, nit troše, vrlo dobar singlecore, odličan multicore, dobar stock cooler, evo meni npr. out of the box radio na 200mhz više na ovoj ploči (3.4ghz). To tweakanje je danas neki hobi više nego potreba

Nego javio mi se frajer za monitor (rtv serviser), rekao je da je "testirao elektrolite i da su oslabili samo 1%", te misli da je do matične monitora te da tu priča staje što se tiče njega, tj. da se ne isplati. Nije nam ništa naplatio. E sad nemam pojma, nit je za bacit, nit vrijedi nešto.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:31   #2310
Ta temp od 64C je točna jelda ? Non-X Ryzeni nemaju offset?

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:36   #2311
Da, tko ima updejtane ove monitoring softvere ima točne temperature i za X modele. Bar mislim (x modele ionako rijetko tko kupuje)

Zasad je ovako, 3.7ghz ~ 1.25v, max temp 74C (tctl/tdie) i 69c "CPU"

https://postimg.org/image/7rbn343cb/

Bit će tu još tweakanja i testiranja. Ram sam morao vratiti na predviđenu brzinu od 3000mhz (2933) jer je stress bio nestabilan
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:52   #2312
Što se tiče monitora najbolje (ako ti se da zezati) otići u ovlašteni LG servis pa da ti ga tamo srede. Vjerojatno imaju nešto na lageru pa i ako je ploča mogu barem isprobati i reći ti što je točno... Makar s obzirom na to koliko ti monitori danas vrijede, ne znam isplati li ti se zezati...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 00:26   #2313
Da, kontam da je ispravan da vrijedi... štajaznam možda 300+kn... Vidjet ću još, mislim da će biti ili ništa ili ebay kemijanje ako se nađe dio
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:56   #2314
Tražio sam ovaj post za PES18

Quote:
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Ja odigrao upravo 5-6 mečeva. Igra ne treba 8gb ram (system + igra = 2.7gb max), ali treba cpu. Moj phenom jednostavno nije dovoljan za 60 fps (3.1ghz) opterećenje preko 90%, cca 45fps prosjek (ali cjepa kao da je ispod 30) na max detaljima (HD7850 2gb radi na nekih 60-ak %), na sve low 50-60 fps. Kad uleti ryzen mislim da će to biti to (60 fps lock nadam se)
Nisam gledao statistiku ostalog, ali fps je 75 zakucan i butter smooth, možda gpu može i više, ali igra očito ide do refresh ratea monitora. Nekad bude koji fps manje (67 je najmanje što sam vidio u gameplayu), animacije budu ispod 60 fps, to je valjda normalno.

BTW max za OC za stock cooler - 3.8ghz, 1.275v, LLC2, max temp 77C (tctl/tdie), bila je visoka prije zbog LLC 5

Tiki imam jednog koji ima ploču poput tvoje (gigabyte ab350m gaming 3?), kaže sve stock, samo množitelj dirao za 3600mhz, pola sata prime95 - 70C. Čisto da imaš za referencu
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:24   #2315
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post

Tiki imam jednog koji ima ploču poput tvoje (gigabyte ab350m gaming 3?), kaže sve stock, samo množitelj dirao za 3600mhz, pola sata prime95 - 70C. Čisto da imaš za referencu
Je, to je ista moja ploča. Morat ću se jedan dan pozabavit OC-om, samo što nemam volje. Sve radi tako dobro out of the box, imam dobar propuh u kućištu i vrlo je tiho. Čak je i Zotac blower edišn relativno tiha
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:48   #2316
Zamislite, frend ima hp pavillon g7 i ne da mi instalirati win10. Dođe do zadnje faze (znači ono kad ga već instalira) pa treba odabrati one postavke (zonu, tipokovnicu i sl) i nikako da krene dalje. Vrti, vrti, pa izbacuje neke errore - od toga da je fejlala instalacija, pa sve do toga da "hardver ne podržava win10". WTF jer sam na 10 puta starije skalamerije instalirao...
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:19   #2317
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Zamislite, frend ima hp pavillon g7 i ne da mi instalirati win10. Dođe do zadnje faze (znači ono kad ga već instalira) pa treba odabrati one postavke (zonu, tipokovnicu i sl) i nikako da krene dalje. Vrti, vrti, pa izbacuje neke errore - od toga da je fejlala instalacija, pa sve do toga da "hardver ne podržava win10". WTF jer sam na 10 puta starije skalamerije instalirao...
Nije do modela laptopa nego je ili do hardware-a ili do kopije windowsa
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:26   #2318
Bit će da je ovo:

Quote:
Important information about installing Windows 10

If you purchased your computer prior to August 2013, HP has not tested or developed drivers for your computer model. Some features might not work, or the installation might not be successful.
https://support.hp.com/hr-en/document/c04730900
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:51   #2319
Moguće, ali vidim da je dosta ekipe s tim modelom ipak uspjelo instalirati win10 s manje ili više kasnijih problema s driverima
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:30   #2320
Stavio win7, sad traži neke boot drivere za cd/dvd i ne da dalje iako je sa usb

pavillon g7, mislim 2000 series
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.