Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2007., 22:10   #21
Upravo me lidokain naveo da otvorim ovaj topic,jer znam što je lidokain i ne bi to olako davala bebi.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 22:16   #22
Lidokain nije sedativ nego lokalni anestetik. Zato su ga valjda i stavili u taj gel da se smanji bol kod nicanja zubi dakle isti onaj sprej kojim zubar vama šprica gingive kad vam prtlja po zubima. Koristi se i ko antiaritmik.
Mama Ružica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 21:48   #23
Quote:
Mama Ružica kaže: Pogledaj post
Lidokain nije sedativ nego lokalni anestetik. Zato su ga valjda i stavili u taj gel da se smanji bol kod nicanja zubi dakle isti onaj sprej kojim zubar vama šprica gingive kad vam prtlja po zubima. Koristi se i ko antiaritmik.


da, anestetik
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 05:13   #24
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
postoje i jantarne ogrlice koje se stave bebi (samo ih jedna beba može nosit).....sestrična imala za dvoje djece, nit su slinili, ni plakali ni bili nervozni, ni temperature...

ima ih za kupit na e-bayu....vriujedi probat
,,, bas sam htjela pitati da li je to netko probao?
moja prija je to stavila svom malcu (4 mj) i nema nikakvih problema. mene je samo strah da se malac ne ugusi, ali ona kaze da nema straha
__________________
"Čovjek ti je teški hajvan, i ovo malo duše što ima šejtan mu je dao da se pati."
ovo_malo_duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 07:00   #25
Zato ja koristim homeopatiju. Neki dan mi je starija pojela cijelu bocicu tih tabletica za zubice od mladje i uspanicila sma se,zvala doktora i uvjerili me da moze pojest i deset bocica nis joj ne bi bilo.To mi je znak da maloj dajem nesto sto joj ne skodi a stvarno pomaze,barem nama.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 08:59   #26
Jantarne ogrlice?
Još samo čekam da netko proba s magnetima

Na koju to foru "radi" ?

Da ne budem OT, naša bebačica je idući tjedan 6 mj. i lagano očekujemo da bi mogli krenuti zubići. Već je dva dana neobično cendrava pa razmišljam je li bi bilo zgodno prije vikenda nabaviti neki od tih preparata.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 09:01   #27
Mi smo sa 6 i pol dobili dva dolje.Ali tempertura 39.3 i tako 4 dana dok nisu izbili.KOMA. Sa curama nisam ni osjetila a sa njim koma živa.
sculture is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 09:55   #28
Quote:
sculture kaže: Pogledaj post
Mi smo sa 6 i pol dobili dva dolje.Ali tempertura 39.3 i tako 4 dana dok nisu izbili.KOMA. Sa curama nisam ni osjetila a sa njim koma živa.

Dečki oko svega prave frku!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:34   #29
Quote:
sculture kaže: Pogledaj post
Mi smo sa 6 i pol dobili dva dolje.Ali tempertura 39.3 i tako 4 dana dok nisu izbili.KOMA. Sa curama nisam ni osjetila a sa njim koma živa.

ajoj, dobro da je proslo, ali meni bi se 39 cinilo previse za izbijanje zubica. mozda vam se ipak pogodilo paralelno s nekom jacom virozom?

treba na to pripaziti, da nas zubici ne zavaraju.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:28   #30
Bio sam u pravu. Zbilja su krenuli zubići. Probija donja lijeva jedinica ili dvojkica. Zacrvenilo se, lagano se bijeli. Nema temperaturu ali je malo razdražljiva, svrbi je i jače slini nego inače.

Imamo gel, kupili lupocet sirup i čepiće za slučaj temperature. OD grickalica imamo nekog medeka s tekućinom za hladnjak. Nigdje pronaći neku dovoljno malu grickalicu da je beba može gristi kako spada. Sve su oversied što je i logično (zbog sigurnosti ni ne bi trebale biti takve da beba može ugurati grickalicu u cijela usta).

2-3 dana sam odvojen od mojih cura zbog psola, pa kad se konačno vidimo zubić bi već mogao biti vani.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:33   #31
koliko dana točno treba da zubić potpuno izađe van?Od tog bjeljenja do zubića?
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 14:01   #32
dojiljama želim od sveg srca da im bebice što kasnije dobiju zube
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 14:10   #33
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
koliko dana točno treba da zubić potpuno izađe van?Od tog bjeljenja do zubića?
Pa potraje to par dana, negdje 4-5, ako se ne varam, i onda se stvori mala oštra pilica Mom B. kad je izlazila jedinica MM ga je hranio i skužio kapljicu krvi, i naravno sav se ustrtario
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 14:14   #34
evo moj ima godinu dana..ima dolje dva i gore tri..
nije bilo temperature ni proljeva ali zato 4 dana prije nego izbije plakanje..
sve mu se zacrveni i slini na sve strane..al nece nista grist..valjda ga previse boli..cak i kad mu izbija odbija mi jesti...samo mlijeko ili nesto na bocu..kad izbije zub sve 5..evo sad smo mirni neko vrijeme valjda

zaboravih napisat da koristimo calgel i djeluje malo...al on pije puno caja pa to odmah ode..bar kad je kriza malo ublazi
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 15:28   #35
Jutros nam izbio prvi ! Prije par dana smo napunili 9mj!
Samo nam je veselje pokvarila temperatura 38,5!! Negdi sam procitala da nicanje zubica ne uzrokuje temperaturu, ali da zubici lakse nicu pod temperaturom.
Nista, idemo skidati temperaturu, zna li netko jel' kola nekakva viroza?
Ive.xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 15:47   #36
neznam jel vlada..al moji su isto bili bolesni
cestitke na prvom zubeku i navrsenih 9 mjeseci!!
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:33   #37
Moja ima 4 mj i već ima jedan zubić.Izbio joj je sa 3 mjeseca i to donja dvojka.Par dana je puno slinila a dan dva je bila malo plačljiva.Ali super je to podnjela,nije imala ni temperaturu.Jedino je srećica mala plakala bolilo ju je naravno.To je trajalo možda dan dva s tim da se po noći nije budila ( spava od mjesec dana cjelu noć).Znači mučilo ju je sam prek dana
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:36   #38
Moj isto već dva dana jako slini i jako je razdražljiv.Imamo problema sa šlajmom,pa mislim da nisu zubići.A i probala čeljust s prstom.Ja ništa ne pipam neobično.Možda se samo jedan dan probudi,nakesi mi se,a od dole virka zubek!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 00:04   #39
Malo ovu temu jer imam pitanjce za iskusnije roditelje:Mali mi ima neke crvene točkice po donjoj usni...Izgledaju kao ugrizi,jedva se vide,ali rečeno mi je da se kod nekih beba to događa kad zubići kreću van...

Anyone!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 12:35   #40
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Malo ovu temu jer imam pitanjce za iskusnije roditelje:Mali mi ima neke crvene točkice po donjoj usni...Izgledaju kao ugrizi,jedva se vide,ali rečeno mi je da se kod nekih beba to događa kad zubići kreću van...

Anyone!
za crvene točkice ne znam...ali desni znaju biti crvene,upaljene pred izbijanje zubića i dosta bolne...prvorođena je zubić dobila sa 6mj,a mališa sa 11...i svi troje su isto reagirali na izbijanje zuba-mekana stolica,užasnaaaaa nervoza i povišena temperatura...noć prije izbijanja zubića nije bilo spavanja...i tako svi troje,nisu me pošparali...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.