Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2010., 23:50   #21
strasno! jako mi je zao,mogu mislit kako ti je...policija znaci ne moze nistaubili ga jadnika i nikom nista..krasno! ja nebi stala na tome,trazi pravdu dalje...u svakom slucaju sretno!
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 00:01   #22
Bas mi je zao.
Lovci ko lovci pijane budaletine.

Ako ti se da,odi do fakulteta u Osijek i tamo trazi nekog profesora koji predaje lovstvo,on sigurna zna neke pravilnike tj. rupe kako bi tom gadu barem malo nastetila.
Ali jos bolje bi bilo sto je netko iznad predlozio,da si popricas sa nekim dobrim pravnikom.

Od toga ce ti biti najbolje krenuti!
Informiraj nas sto si poduzela itd.
Zelim ti puno srece da sjebes picku od covjeka tj. tog lovca!!!!!!!!!!!
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 00:11   #23
znam ponesto o lovcima jer jedno od najstarijih drustava potjece iz jednog mjesta gdje sam proveo cijelo djetinstvo i dosta mojih prijatelja su lovci ..


i znam to da niko od njih nije trijezan kad ide u lov . . .policija mu je trebala dati alkotest . . a ocito su si policajci i ti likovi koji sebe nazivaju lovcima (o majku im jebem usranu) neki poznanici . .ili nesto . .


fakat tuzno .. ne znam te niti sam znao tvog psa al me uspjelo iznervirat . .
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 00:43   #24
Samo hrabro Kiaara, ne odustaj!!!!! I neopisivo mi je žao zbog tvog psa.... Neka idiot odgovara za ubojstvo nedužne životinje!!!
AnDisAnDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 09:47   #25
Idem sada u policiju tražiti zapisnik da vidim što će mi reći. Pokušala sam preko novina,da svi vide kakvu policiju i neljude imamo ali za sada ništa.
Našla sam zakon o lovu u kojem piše da ne smiju pucati van lovišta,što znači da na mjestu gdje je on bio nije smio pucati jer je privatna oranica. Mog psa ne može ništa vratiti,ali želim biti sigurna da sam napravila sve što mogu.
kiaara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 10:12   #26
Quote:
nerabianca kaže: Pogledaj post
Ali najbolje je tvrditi policiji da ti je pas ubijen pod nogama iako nije i to je ugrozavanje zivota.
Najbolje je ne lagati policiji.
Davanje lažnog iskaza kazneno je djelo.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 10:56   #27
kaj su uopće lovci prolazili preko tvog privatnog posjeda? ne vidim zašto tvoj pas na tvom posjedu nebi mogao bit slobodan. mislim da uopće nije bitno jel taj dio posjeda ograđen ako je tvoj tvoji psi bi se tu trebali moć nesmetano kretati.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 11:22   #28
Dragi moji,
sad sam se vratila iz policije. Kakvi tamo smradovi rade!!!
Nedaju mi izvješće jer to se kao ne daje nikome. Podatke o tom čovjeku mi također ne daju jer su psi na tatu, a ne na mene...
kada sam pitala jesu li čovjeka testirali na alkohol,nasmijao mi se u lice i pitao zašto bi to napravili,pa nije bio u prometu?! e to je naša policija! Znači on je po njihovom mogao biti pijan i šetati s puškom i nikom ništa????
kiaara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 11:31   #29
Meni prije nekoliko godina jadan takav lovac ubio je mačka koji bio u mom dvorištu, nekoliko metara od mene. Na policiji nisu htjeli ni zaprimiti prijavu, kao, joj sčime vi nas gnjavite, pa to je samo mačka. A ja živim u kakti civiliziranoj Istri.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 11:41   #30
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
Dragi moji,
sad sam se vratila iz policije. Kakvi tamo smradovi rade!!!
Nedaju mi izvješće jer to se kao ne daje nikome. Podatke o tom čovjeku mi također ne daju jer su psi na tatu, a ne na mene...
kada sam pitala jesu li čovjeka testirali na alkohol,nasmijao mi se u lice i pitao zašto bi to napravili,pa nije bio u prometu?! e to je naša policija! Znači on je po njihovom mogao biti pijan i šetati s puškom i nikom ništa????
Pretpostavljam da ste bili u policijskoj postaji (p.p.). Pošto se s njima ocito ne moze razgovarati, otidite do nadlezne policijskke uprave (P.U.), i ispricajte o cemu se radi - tamo bi trebali biti ozbiljniji, iako i to ovisi na koga naidete.

Također, provjerite zakon o lovstvu, navodno je definirano da se lov moze obavljati u danima od petka-nedjelje. Nisam isao za time da provjerim tu informaciju, no ukoliko je to tocno, tada su i povrijedili taj zakon.

Uglavnom sretno!
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 11:47   #31
uzmi odvjetnika i tuzi... nekako mi se cini da sama neces uspjeti nista napraviti..
ako je lovac doista ubio psa unutar 300m, nema sanse da ne dobijes slucaj... ja bi jos tuzio i za dusevnu bol, sok, dovodjenje obitelji u opasnost... sto se tice policije, ukoliko nisu napravili zapisnik... unutarnja kontrola jedva ceka takve slucajeve jer policajaca ima puno previse... ali jos jednom... uzmi odvjetnika jer sama neces nista napraviti.. sto zbog presubjektivnosti, sto zbog pravnog neznanja...
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 11:55   #32
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Meni prije nekoliko godina jadan takav lovac ubio je mačka koji bio u mom dvorištu, nekoliko metara od mene. Na policiji nisu htjeli ni zaprimiti prijavu, kao, joj sčime vi nas gnjavite, pa to je samo mačka. A ja živim u kakti civiliziranoj Istri.
i sto si poduzela? policija ti mora doci na uvidjaj ako ih pozoves, to je tvoje pravo... nitko se drugi nece zalagati za tebe ukoliko ti sama to ne napravis...
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 13:06   #33
Quote:
okarmmarko kaže: Pogledaj post
i sto si poduzela? policija ti mora doci na uvidjaj ako ih pozoves, to je tvoje pravo... nitko se drugi nece zalagati za tebe ukoliko ti sama to ne napravis...
E, pa ako si tako pametan, objasni mi na koji način ja mogu prisiliti policajca da dođe na uviđaj. Nisu dolazili ni kad su njih zvali zbog obiteljskog nasilja, pa nije ni čudo da svakih nekoliko mjeseci imamo slučajevi ubojstva žena, vanbračnih partnera etc. A čak i kad dođu, imali smo naprimjer slučaj da je ugistitelj ničem izazvan prebio gosta (stranca), slomio mu je zub, čovjek je dobio potres mozga, policija je obojicu prijavila prekršajnom sudu, stranac je dobio novčanu kaznu za remečenje javnog reda i mira (valjda je zapomagao dok su ga tukli), a ugostitelj - opomenu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 13:15   #34
Ajdmo sve ispočetka,Pas je bio u ograđenom ili neograđenom vočnjaku,oranica je uz okučnicu ili?
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 13:17   #35
Zapisnik moraju dati, ali pismeno zatražite i naslovite voditelju ispostave. S obzirom da se i kod policije može predati prijava za kazneno dijelo, onad to i uradite i tražite kopiju s urudžbenim brojem. Sada je bio u pitanju pas, sljedeći put može biti i dijete. Sve zahtijeve u pisanom obliku i na protokol njihov da vam udare pečat da je zaprimljeno.
Upotreba vatrenog oružja nije prekršajno dijelo, već kazneno!
Nastojte biti dosadni, pa će vam udovoljit, samo da vas ne gledaju ( isprobana tehnika).
Bez obzira što je pas registriran na tatu vi ste član kućanstva i imate pravo dat kaznenu prijavu, koju policija prosljeđuje državnom odvijetništvu, te Vam nakon nekog vremena moraju odgovorit vezano za prijavu.
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 13:26   #36
E da, na kućne ljubimce se ne smije pucati iz lovačkog oružja bez obzira je li lovno područje. Ja imam šumu pokraj mora koja je u lovnom području i raspitala sam se jer je i mene bilo strah. To bi značilo da svi: djeca, roditelji, planinari, psi,... ne smiju šetat kad je lov.
Sve da ga je i pas pokušao napasti nije smio upotrijebiti oružje za lov, nego ga prvo zastrašit, pa ako ima opravdani strah ( ne misli se na prilaženje psa)za svoj život onda ga smije upotrebit.
Ma nebi ja njega pustila da živi u miru.
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:51   #37
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
Iz Čepina kraj Osijeka. Nemate pojma kako mi je teško i što sam sve spremna napraviti da taj gad bar nekako nastrada. Samo da mi je naći bar malu rupu u zakonu.
išla bih dokle treba!!!
iz Čepina?? (ja sam iz Osijeka (cvjetno naselje, odmah kod čepina))

to je najvece selo u Hrvatskoj, mislim da lovci nebi smjeli samo tako pucat po Čepinu
TetaZaŠalterom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 17:03   #38
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
Danas je jako tužan dan za mene...lovci su ubili mog psa. U voćnjaku imamo tri šarplaninca. Dva od toga su štenci. Danas su lovci prolazili pored voćnjaka, po privatnoj oranici znači ne po lovištu!!!! Psi su ih vidjeli i počeli lajati. Cash je bio jedna velika proždrljiva beba,koja je kad vidi ljude odmah trčala jer je mislio da će dobiti za jesti. Tako je bilo i ovaj put. Cash ih je vidio i provukao se ispod kapije i krenuo prema njima. I oni su ga upucali. Na mjestu je ostao mrtav. Prijavili su to policiji koja nam je rekla da im ne može ništa. Mene zanima dali je to stvarno tako????
Kao prvo pas ih nije napao.
Drugo,kako drugi lovci nisu pucali nego samo on jedan.
Treće,smije li on pucati na prostoru koje nije lovište??Ako smije značilo bi da on može hodati po selu i pucati!
Četvrto,pas je imao ogrlicu,znači nije mogao misliti da je lutalica!
Mog Casha ništa ne može vratiti,ali želim da se tom čovjeku bez srca bar nekako to naplati. Svaka pomoć i savjet je dobrodošla!
Ne mogu mirno podnijeti da ga više nema jer srce me boli od tuge!
Evo da ne moraš tražit dalje.

Psi nisu bili u ograđenom prostoru! Ti si ih dužan držati ili ograđene, ili na uzici (po zakonu). To što je tvoja njiva ne znači da pas ne može otrčati 5 metara lijevo i desno. Nitko pa ni ti ne može garantirati da pas neće napasti (to se ne može niti sa ljudima a oni govore). Znači, pas je bio bez uzice, na otvorenom, bez nadzora, zaletio se prema lovcima, e sada da li je htio kost, da ga se pomazi ili je nekome htio otkinuti ruku to se ne zna. (Svaki će vlasnik reći da je on beba i da nikada ne bi ugrizao). A kada se živina od 40kg zaleti, i laje ili reži vjeruj mi da nitko neče stajat i čekati da vidi što životinja hoće.

Izvuci pouku: Drži pse pod nadzorom. Zamisli što bi bilo da su istrčali na ulicu pa se zaletili na dijete, možda ne bi samo psi nastradali. Ako me razumiješ.

Sorry, zbog pasa..
crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 18:10   #39
Quote:
crime kaže: Pogledaj post
Evo da ne moraš tražit dalje.

Psi nisu bili u ograđenom prostoru! Ti si ih dužan držati ili ograđene, ili na uzici (po zakonu). To što je tvoja njiva ne znači da pas ne može otrčati 5 metara lijevo i desno. Nitko pa ni ti ne može garantirati da pas neće napasti (to se ne može niti sa ljudima a oni govore). Znači, pas je bio bez uzice, na otvorenom, bez nadzora, zaletio se prema lovcima, e sada da li je htio kost, da ga se pomazi ili je nekome htio otkinuti ruku to se ne zna. (Svaki će vlasnik reći da je on beba i da nikada ne bi ugrizao). A kada se živina od 40kg zaleti, i laje ili reži vjeruj mi da nitko neče stajat i čekati da vidi što životinja hoće.

Izvuci pouku: Drži pse pod nadzorom. Zamisli što bi bilo da su istrčali na ulicu pa se zaletili na dijete, možda ne bi samo psi nastradali. Ako me razumiješ.

Sorry, zbog pasa..
Bez obzira na sve što si napisao, on nije smio pucati (po zakonu), al mi se neda s tobom objašnjavati
kiaara probaj kontaktirati udrugu Prijatelji životinja oni imaju pravnike u svojim redovima, mogli bi ti pomoći,
i Zavod za sudsko i upravno veterinarstvo na veterinarskom fakultetu, barem ih telefonom probaj dobit, oni sigurno znaju što se tu može napraviti
držim fige, znam koliko ti je teško i da njima tvoj pas ništa ne znači, al bori se
Lalu6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:05   #40
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
Nedaju mi izvješće jer to se kao ne daje nikome. Podatke o tom čovjeku mi također ne daju jer su psi na tatu, a ne na mene...

da, tocno je. policija ti ne daje izvjesce, a podatke o ovom covjeku moze dobiti samo vlasnik psa, a to je izgleda tvoj otac. on ih moze dobiti ako trazi.

na pravu je guzva i tvoja tema se rasplinula, pa te ovdje hocu nesto pitati da ti mogu i odgovoriti:

1. oprosti na indiskreciji, ali koliko godina imas? jesi punoljetna?
2. na pravu si napisala da je pas zakopan. reci tko ga je zakopao? s vasim znanjem ili bez?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.