Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2014., 15:36   #1
Jel može neko nešta reć

Bok, ljudi. Zanima me što mislite o ranoj skici priče koju imam u glavi. Da vam zadržim pažnju, dati ću ukratko o čemu se radi. Znači, postapokaliptična hrvatska. Mjesto radnje nije samo jedno, nego slijedi putovanja jednog lika. Zasada imam dva poglavlja, pa ako je netko zainteresiran volio bih čuti što mislite.

I da, ima sigurno greški, pravopisnih i logičkih, ali trpite sa mnom
TNicholson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 15:45   #2
A bas sam lud, nisam stavio link. Evo ga ovdje.

I ako neko ima rado cu uzvratiti uslugu ^.^
TNicholson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 23:58   #3
Nitko ti ništa ne odgovara..

Kratki osvrt:
- ja bih ovu radnju koja se događa sada pisala u prezentu, a ne u perfektu, a perfekt bih zadržala za opise situacije i prošlosti u odnosu na trenutnu radnju
- dosta jednostavno, izravno i čitko pišeš, ali ponekada se čini kao da samo nabrajaš. Ako ovo treba biti kratka priča, onda još i može proći, ali ako je ovo početak novele, onda ostavi nešto za kasnije, i s više detalja opiši (protekla događanja, opise likova, opis te katastrofe, prirode sada itd., sve si to utrpao u ovih par redaka, a ništa nisi dovoljno dobro opisao). Imam osjećaj kao da si htio dati hintove, graditi tenziju, ali nije baš tako ispalo na kraju.
- dijalozi - ne trebaš nam svaki put ponavljati tko je što i na koji način rekao, ako se lako shvaća iz konteksta.

Volim ovu tematiku, i nikad mi nije problem pročitati koji redak.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 05:22   #4
Ne mogu spavati, pa zujim forumskim prostranstvima. Sviđa mi se. Mislim da nisi daleko od mogućeg razvoja događaja. lol. Ono što meni upada u oči je dinamika. Ne tjeraš čitatelja da ti se posveti, a mislim da je to dosta bitno za temu koju obrađuješ. Pokušala sam pratiti tvoj opis i zamisliti si kako to sve izgleda, kao da se kamera diže i pokazuje sve s visine dok narator priča. Nisam stigla ni upiti situaciju na mjestu događaja jer si me odmah na brzinu prošetao po svijetu i rekao kako je sve u banani, onda me brzo vratio natrag da Andrija i Vlado razmjene par riječi. Došlo mi je da ih pitam 'e dečki, kaj se tu događa?'

Ako ciljaš na nešto kraće, trebao bi biti izravniji i odabrati kojim motivima ćeš se najviše baviti. Ako je nešto duže u igri, neka ti uvod bude njihov dijalog in medias res ili opis situacije i raspoloženja koje vlada.

Nije problem čitati retke. Sretno!
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 23:03   #5
Hvala puno!

Poslusao sam gore navedene savjete i prepravio malo to jedno poglavlje, promjenio nekoliko misli ali zadrzao formu kakvu sam zamislio.

Uspio sam naci neke frendove koji su zagrijani za apokalipticne scenarije i odusevljeni su sa nova tri i 1/2 poglavlja koje sam sklepao pa cu postaviti ovo prvo prepravljeno i jos jedno.

Prvi tekst

Drugi tekst

Ispricavam se modovima ako sam nes krivo napravio sto nastavljam na temu, buduci da dugo stoji i podizem temu iz mrtvih, ali volio bih da se nastavi.
TNicholson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 01:14   #6
Ej, bit ću izravan...
Ne možeš ovako počinjati priču/roman/štogod, jer ti opisi očito nisu jača strana. Kreni odmah s akcijom, odmah na početku... Možeš npr. sa ovim dijalogom di oni vide neko sunce; moraš privući čitatelja. Nemoj puno zamarati sa opisima, bitna je radnja... Sretno!
LUKOBRAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 16:39   #7
Loše.
velikohrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 20:58   #8
Quote:
velikohrvat kaže: Pogledaj post
Loše.
To nije dovoljno..Objasni čovjeku zašto..?
DamokloSketiska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.