Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2016., 16:26   #21
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pokretač teme uopće nije proćitao uredbu.Onaj koji snima taj svoj rad će naplatit pa će tako platit i taksu.O tome se radi.
Očito nemaš pojma uopće o čemu se radi ovdje. Smatram da je daljna rasprava s tobom uzaludna. Kad se informiraš, možeš i normalno raspravljati.
Kao što moj potpis kaže, nemaš pravo na svoje mišljenje, nego na svoje informirano mišljenje.
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 16:46   #22
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pokretač teme uopće nije proćitao uredbu.Onaj koji snima taj svoj rad će naplatit pa će tako platit i taksu.O tome se radi.Onda nek te boli i za nas tu.drž se švaba i uživaj.ni tu ne naplaćuju šetnje šumom.
Nije problem u taksi majstore. Problem je u vremenu.

Prije par mjeseci trebao sam snimiti dronom klizište na kom je došlo do odrona zemlje nakon kišurina. Posao je naručila županijska ispostava hrvatskih cesta, jer je ugrožena stabilnost tla i sigurnost prometa državnom cestom.

I što bih sad ja trebao čekati 3 mjeseca da netko odobri snimanje? Zašto bi odobrenje za snimanje uopće davalo nekakvo tijelo državne uprave u Zagrebu? Ove u Zagrebu zabole nekakva stvar i za menom i za cestom i za bilo čim. Ako već i treba dozvola zašto ju ne bih dobio od gradonačelnika općine u kojoj snimam?
iDroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 18:12   #23
Kaj se u Italiji naplaćuje šetanje šumom?
Sad mi je jasno odkud su našli dobili ideju.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 22:10   #24
ne naplaćuju berbu plodova.
Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Očito nemaš pojma uopće o čemu se radi ovdje. Smatram da je daljna rasprava s tobom uzaludna. Kad se informiraš, možeš i normalno raspravljati.
Kao što moj potpis kaže, nemaš pravo na svoje mišljenje, nego na svoje informirano mišljenje.
Kad bi ti imao pojma bilo bi dobro.Bit svega je (a to piše u uredbi koju dakako nisi pročitao)

"Članak 3.

(1) Snimanje iz zraka je posebna operacija radova iz zraka, kod koje se uređaj za snimanje nalazi na ili u zrakoplovu.

Quote:
iDroid kaže: Pogledaj post
Nije problem u taksi majstore. Problem je u vremenu.

Prije par mjeseci trebao sam snimiti dronom klizište na kom je došlo do odrona zemlje nakon kišurina. Posao je naručila županijska ispostava hrvatskih cesta, jer je ugrožena stabilnost tla i sigurnost prometa državnom cestom.

I što bih sad ja trebao čekati 3 mjeseca da netko odobri snimanje? Zašto bi odobrenje za snimanje uopće davalo nekakvo tijelo državne uprave u Zagrebu? Ove u Zagrebu zabole nekakva stvar i za menom i za cestom i za bilo čim. Ako već i treba dozvola zašto ju ne bih dobio od gradonačelnika općine u kojoj snimam?
možeš snimat po uredbi sa dronom.Za avion ti treba dozvola.Ako piše da treba dozvola netko je treba dat makar oni iz Špičkovine.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 22:31   #25
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
ne naplaćuju berbu plodova.
Kad bi ti imao pojma bilo bi dobro.Bit svega je (a to piše u uredbi koju dakako nisi pročitao)

"Članak 3.

(1) Snimanje iz zraka je posebna operacija radova iz zraka, kod koje se uređaj za snimanje nalazi na ili u zrakoplovu.

možeš snimat po uredbi sa dronom.Za avion ti treba dozvola.Ako piše da treba dozvola netko je treba dat makar oni iz Špičkovine.
To se odnosi na bilo kakve letjelice. Dronovi i jesu zrakoplovi, u manjoj inačici s razlikama u upravljanju. I dalje pokazuješ elementarno nepoznavanje pojmova. A što se tiče odredbe, pročitao sam ju kao i ostali sadržaj na koji sam linkao, za razliku od tebe koji sigurno nisi.
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 00:04   #26
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pokretač teme uopće nije proćitao uredbu.Onaj koji snima taj svoj rad će naplatit pa će tako platit i taksu.O tome se radi.Onda nek te boli i za nas tu.drž se švaba i uživaj.ni tu ne naplaćuju šetnje šumom.
Branitelju uhljepskog sljama, shvati jednom vise da je nivo potlacivanja gradjana u hrvatskoj fakat pretjeran.
Koji crni rad? Vecina snimanja dronovima je sto ljudi snimaju fore radi. Kao i snimanje mobitelom. Mozda bi uhljepski praznoglavci mogli uvesti i neku dozvolu za svaku sliku snimljenu mobitelom pa neka se plati od zarade...
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.08.2016., 00:14   #27
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Branitelju uhljepskog sljama, shvati jednom vise da je nivo potlacivanja gradjana u hrvatskoj fakat pretjeran.
Koji crni rad? Vecina snimanja dronovima je sto ljudi snimaju fore radi. Kao i snimanje mobitelom. Mozda bi uhljepski praznoglavci mogli uvesti i neku dozvolu za svaku sliku snimljenu mobitelom pa neka se plati od zarade...
Slažem se. Neke odredbe su stvarno suvišne, da ne kažem idiotske.
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 10:40   #28
Prije nekog vremena postojala je namjera s ciljem rezanja troškova na jednom poznatom odlagalištu otpada smanjiti postojeći broj vatrogasaca u dežurstvu sa ekipom koja bi imala dron i promatrala odlagalište termovizijskom kamerom. Cijeli projekt vratio bi se nakon godinu dana, dron snimi putanju i operater treba samo pokrenuti dron, on automatski ide od koordinate do koordinate. Snima odlagalište i ukoliko uoči požar, alarmira operatera koji pozove vatrogasce...

Ali sustav je toliko prereguliran i nismo uspjeli ništa napraviti.
Kao prvo ne smije se upravljati dronom po noći - nema veze kaj on ima termovizijsku kameru.
Kao drugo, mora postojati operater i još jedan čovjek (ne znam mu stručni termin) koji cijelo vrijeme mora imati dron u vizualnom dometu! Znači Štef upravlja dronom, a Slavko ga gleda i preko veze javlja Štefu kak ga vidi da leti.
Hrpu dozvola, osposobljavanja i ostalih gluposti ne želim niti spominjati....

I onda još kao šlag na kraju - MUP sve ove mjere zakonski ne prepoznaje i na temelju njih ne može smanjiti broj vatrogasaca u dežurstvu...
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 20:54   #29
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Nepozvane dronove treba tretirati kao i komarce, dakle eliminirati ih iz vlastitog zračnog prostora. Obična sačmarica za lov na patke je dovoljna. Ako dron može nositi kameru može i bombu.
Misliš da će taj, koji bi nosio bombu, odustati od nauma kada vidi kolika je birokratska procedura kod nas (uz pomisao: 'ovima uopće ne treba moja bomba, imaju oni svoju birokraciju koja će ih ionako polako, ali sigurno ugušiti')?
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 01:31   #30
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Branitelju uhljepskog sljama, shvati jednom vise da je nivo potlacivanja gradjana u hrvatskoj fakat pretjeran.
Koji crni rad? Vecina snimanja dronovima je sto ljudi snimaju fore radi. Kao i snimanje mobitelom. Mozda bi uhljepski praznoglavci mogli uvesti i neku dozvolu za svaku sliku snimljenu mobitelom pa neka se plati od zarade...
Quadcopteri nisu dronovi. Dronovi su autonomne letjelice sposobne letjeti same bez podrške s neba ili s tla. Ovo za naplaćivanje rada se odnosi samo ako želiš naplatiti svoj rad i steći neku korist od toga, te onda moraš platiti i taksu.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 00:18   #31
fika!!

Šta bi trebalo predstavljati teza da se na bespilotne zrakoplove pod uvjetom da ne mogu postići kinetičku energiju veću od 79 J neodnosi pravilnik! Valjda da kad riknu baterije masa pri padu ne stvara veći udarac od navedene energije!!?? koliko je to teško tijelo jel ima neko formulu za izračunavanje Joula?? Mora da sam spavao kad smo to imali na satu fizike
__________________
Kulen nije salama
oketo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 16:42   #32
Zasto bi placao taxu, (samo zato sto ima dron/letjelicu)....ako placa pdv na prodaju tih usluga i sva davanja drzavi kao poduzetnik ??
Razumijem ako netko to na crno radi, ali ako je firma registrirana i izdaje racune, porez placa....strasno nesto...ali ne cudi me kad znam di zivim.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 22:03   #33
Quote:
oketo kaže: Pogledaj post
Šta bi trebalo predstavljati teza da se na bespilotne zrakoplove pod uvjetom da ne mogu postići kinetičku energiju veću od 79 J neodnosi pravilnik! Valjda da kad riknu baterije masa pri padu ne stvara veći udarac od navedene energije!!?? koliko je to teško tijelo jel ima neko formulu za izračunavanje Joula?? Mora da sam spavao kad smo to imali na satu fizike
masa quadcoptera (kg) puta visina s koje je pao metar na kvadrat * zemljino ubrzanje / vrijeme s (u sekundama) na kvadrat.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 23:29   #34
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
masa quadcoptera (kg) puta visina s koje je pao metar na kvadrat * zemljino ubrzanje / vrijeme s (u sekundama) na kvadrat.
Uf dakle za aparatić od pola kile koliko J ? Dakle maximalna dosezljiva visina i maksimalna dosezljiva brzina moraju biti definirane od proizvođaća zar ne? ja ne znam ni jedno samo znam da imam oko pola kile u quadricopteru! i da mi je oko 100m limit za daljinac!
__________________
Kulen nije salama
oketo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 23:38   #35
Stavi automatski padobran na nju, pa ne može postići tih 79J energije, a i sačuvaćeš letjelicu od štete.




Ovaj pravilnik se odnosi na zrakoplove, do 150kg, quadcopter to nije. Ne znam na što si ti mislio?
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...05_49_974.html
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.