Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 16:37   #1361
[email protected] je e-mail adresa HEP ELEKTRE. Pretpostavljam da će oni zahtjev proslijediti kolegama u HEP-ODS-u, a oni izdati Odobrenje za samoočitanje (dolazi poštom na kućnu adresu).

Ne znam da li HT samoočitačima ne naplaćuje naknadu za opskrbu; nisam vidio ni na HT-ovom FAQ PDF-u, ali bi valjda operateri na 0800 9000 to mogli znati.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:04   #1362
Quote:
Littlefoot kaže: Pogledaj post
Plus, HEPI kao nagradu nudi oslobađanje od opskrbne naknade za kupce-samoočitače (ispadne stotinjak kn godišnje). Ne znam za ostale opskrbljivače.

Konačno, usluga samoočitanja je besplatna (što se HEP ODS-a tiče); nekoć se plaćala (mislim 20 kn mjesečno; nebuloza, po mom mišljenju).
Dakle, ako prijeđem na HEPI i odaberem samoočitanje, račun bi trebao biti manji nego bez očitanja?
Znam da sam to prije gledao pa je samoočitanje ispadalo skuplje, što mi nikako nije imalo smisla.
darioklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:55   #1363
Prešao sam na hepi i stigao mi je od hep-odsa ugovor o korištenju mreže, zašto bi sad i to trebao potpisivati? Ako sam prije mogao koristiti njihovu mrežu bez ugovora, zašto sad moram? Ima li netko to im to nije potpisao... Zamolili su me da potpišem i pošaljem natrag, nisu napisali koje su posljedice ako ne potpišem.
yeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:09   #1364
prešao sam s B-neta na T-com (telekomunikacijski paket) pa su mi rekli da bi mogao imati jeftiniji račun za struju, ali da moram potpisati da uzimam isti taj telekomunikacijski paket koji ću plaćati 40 kuna više nego do sad
Jel se može imati jeftinija struja preko T-coma a da imam stari obračun računa za telekomunikacije?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:06   #1365
@darioklc: trenutno je tako; samoočitači kod HEPI-ja ne plaćaju opskrbnu naknadu.

@yeki: ugovorom se uređuje odnos između dviju strana, u ovom slučaju distributera električne energije (HEP-ODS) i korisnika mreže (yekija). Što ako se ne potpiše? Mislim da *trenutno* ništa. Nešto nalik nedavnom "dostavite nam svoj OIB" koje je stizalo s raznih adresa. No, u nekom trenutku daljnje pružanje usluga bez OIB-a nije bilo / neće biti moguće, pa bi se moglo dogoditi da i korištenje mreže ne bude moguće bez ugovora. Ja mislim da je u redu imati valjan ugovor (tak' da ga i imam, štoviše njih tri - i o korištenju mreže, i o opskrbi, i za samoočitanje) i ništa mi ne fali. Nemam ni neke pogodnosti, doduše (osim već spomenutog umanjenja opskrbne naknade). Ja zadovoljan.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 07:27   #1366
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
prešao sam s B-neta na T-com (telekomunikacijski paket) pa su mi rekli da bi mogao imati jeftiniji račun za struju, ali da moram potpisati da uzimam isti taj telekomunikacijski paket koji ću plaćati 40 kuna više nego do sad
Jel se može imati jeftinija struja preko T-coma a da imam stari obračun računa za telekomunikacije?
Ovo ne razumijem gdje je problem.

Pretpostavljam da su ti nudili neku kombinaciju telekom usluga sa uslugom za električnu energiju.

Ja sam bio u 5. mjesecu uzeo njihov ultramax3 paket.
Zatim sam u srpnju zatražio prelazak na HT električnu energiju. I od rujna kupujem električnu energiju od njih. Jedna usluga nema veze sa drugom

Ovo što ti spominješ, vjerojatno žele da odabereš jedan od paketa koji se kombinira sa dodatnom uštedom, što ne znači da je to za tebe povoljnije. To moraš sam za sebe izračunati na razini 24 mjeseca.

Ovo su usluge sa kojima ostvaruješ dodatnu uštedu

https://imgur.com/Mqn5mki
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:22   #1367
trenutno telekomunikacijski paket plaćam 209 kuna mjesečno, evo što su mi odgovorili:
Quote:
Poštovani,
vama bi HALO + ADSL, sve flat bio mjesečno 239 kn, sve neograničeno, ALI bi zato na struju ostvatili veće popuste nego ste trebali, pa bi vam ukupno na 24 mj ušteda na struji bila 1478kn( bonus dobrodošlice 285 kn, 3% svaki mjesec povoljnije i na račun toga fiksnog i adsl-a još dobivate mjesečno dodatni popust i na taj dio
dakle, ako bi pristao da taj isti paket plaćam skuplje onda bi imao veći popust na struju ali mene zanima me jel neko tko ima paket od 209 kuna, jel neko s tim paketom potpisao da će uzimati struju od T-coma i da li su mu mjesečni računi onda manji

Zadnje uređivanje Krkimir : 19.10.2017. at 14:44.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 07:49   #1368
Da li netko zna zašto HT na svojoj stranici ima označen popust na solidarnu naknadu, a na računu toga popusta nema?!

WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:09   #1369
Hm, meni se uredno pokazuje na računu. Zove se "Popust na električnu energiju". Malo je zbunjujuće jer je ispisan prije samog zaduženja solidarne naknade. Ako ga kod tebe nema, svakako reklamiraj.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:29   #1370
Trenutno sam na HEPIu. Jel mi se isplati prelazak na HT ? Vidim da sad na HT daju novima 285 kn + 11 kuna popusta mjesečno. Ima li kvaka, mogu li i njima slati svoja očitanja, koliko se čeka na prelazak ?

Hvala na pomoći.
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 01:41   #1371
e pa to me zanima dakle, ako predjem na Ht imam 285 kuna popusta dobrodoslice i 11 kuna manji mjesecni racun,
jel neko zna da li mogu dobiti jos veci popust ako imam otprije telekomunikacijski paket od Ht-a?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 07:33   #1372
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Hm, meni se uredno pokazuje na računu. Zove se "Popust na električnu energiju". Malo je zbunjujuće jer je ispisan prije samog zaduženja solidarne naknade. Ako ga kod tebe nema, svakako reklamiraj.

Hvala.

Te stavke ima.

Samo sam ja tražio stavku popust na solidarnu naknadu?!? kao što piše na onoj slici.

Znači na prvom računu imam slijedeće:

Popust po ugovornoj obvezi na 24 mjeseca -12
Bonus dobrodošlice -63,29
Popust na električnu energiju -5,76

OK, to je to onda.
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 07:38   #1373
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
Trenutno sam na HEPIu. Jel mi se isplati prelazak na HT ? Vidim da sad na HT daju novima 285 kn + 11 kuna popusta mjesečno. Ima li kvaka, mogu li i njima slati svoja očitanja, koliko se čeka na prelazak ?

Hvala na pomoći.
Dobit ćeš taj bonus dobrodošlice, vjerojatno niža cijena električne energije (0,475VT, 0,2375NT), ali ćeš morati plaćati onaj iznos za opskrbu električnom energijom. Dojava stanja ide prema HEP-u. Ja javljam preko moj.račun weba od HEP-a.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
e pa to me zanima dakle, ako predjem na Ht imam 285 kuna popusta dobrodoslice i 11 kuna manji mjesecni racun,
jel neko zna da li mogu dobiti jos veci popust ako imam otprije telekomunikacijski paket od Ht-a?
Ovo sam ti već bio odgovorio, ako imaš jedan od slijedećih paketa ostvaruješ dodatan popust
https://imgur.com/Mqn5mki
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 08:54   #1374
Hvala, onda prelazim na HT. Nadam se da su ubrzali postupak prijelaza i da neće biti problema. Javim kako je prošlo...
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:40   #1375
A vjerojatno ćeš čekati u idealnom slučaju 01.12. ali vjerojatnije 01.01.

Ali pak sa HEPI-a ne znam
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:37   #1376
sto je trenutno najpovoljnije...racun mi je inace oko 400kn,trenutno sam na ht energiji bez ugovorne obveze sam
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 09:36   #1377
Evo i mene zanima što je sada najpovoljnije, inače račun mi je oko 700 kn/mj.
Za sada sam na onom običnom HEPu.
V@is is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:05   #1378
u svakomslučaju, bjež'te od RWE-a!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:30   #1379
@Vais: u principu, bilo koji opskrbljivač bi trebao biti barem malo povoljniji od ovog "običnog HEP-a". Bilo to zbog jeftinijih cijena energije, inicijalnog popusta, oslobađanja plaćanja opskrbne naknade ako je kupac samoočitač, itd.

@Kladi: ovakva izjava, nepotkrijepljena argumentima, baš i nije nešto osobito.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 07:52   #1380
Da li dobro racunam da je za jednotarifno brojilo trenutno cijena 1.05kn po kwh? Znaci ako imam grijalicu koja trosi 1kwh, to je cca 24kn na dan ako radi konstantno?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.