Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2003., 12:34   #1
Iskustva s majstorima

Vjerujem da će ovo biti sjajan topic....krenimo...


Evo ja prva! Meni je tip htio u kupaonici staviti wc skoljku blizu ulaza u kupaonicu, tako da jedno metar bude razvucena cijev po podu kupaonice. Onda je on pametno smislio da ce tu cjev zazidati i napraviti zidic, a da ja na taj zidic onda lijepo mogu stavit kantu za veš. Našao on meni fino i namjenu na zidić, nije li to divno?

Ja mu skoro glavu otkinula. Mislim...nisam od prve....tek drugi dan. Kak smo se pop...i to nije bilo humano. Al je wc školjka sad na drugom zidu i nema nikakve cijevi po kupaonici ni zidića

Ono kaj me najviše zasmetalo je gurkanje njega i keramičara, ma kao, može i ovako, ono u stilu...što mala zna. Al nisu oni znali kakva je mala

Vaša iskustva?
 
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 16:42   #2
prica nevidjena sa "majstorom"
u mojoj zgradi znam covjeka koji je penzic
i o njemu sami superlativi , majstor i po
crlko mi bojler u kupaoni , a i bilo je vrijeme za zamnjenu.
kako sam cesto poslovno zauzet, dogovorio sam se sa rodjakinjom da mi bude doma kad majstor bude delao.
ok
par dana kasnije dodjem doma
i kaj sam vidio !!!??
kosa mi se nakostresila, ma ni u ludilu ne bi pomislio da netko ima takvo "originalno" rjesenje
kako novi bojler od 50 l. ima drukciji sistem ucvrsivanja na zid ,
pametni penzic se dosjetio genijalnoj dosjetki
kojoj ?
probusil mi je dve rupetine kroz cijeli zid i rupa izasla u malu sobicu !???
tam je stavio dve metalne podloske na koji je dosao saraf
em je sobica bila puna prasine od busenja
em je sobica izgledala ko frankestajn koji ceka uljepsavanje pred nevjestu
em mi je sjebal i tapete.
u pene !!!!
pitam ga onak diplomatski , ol sam kupio bojler od samog olova
pa je morao izici vanka ?
"majstor"
a cujte zid vam je bil pretanak pa sam nekak moral ucvrstiti bojler
jer je dosta tezak , stari bojler vam je imal na stropu metalno ojacanje , koji nepase na vas novi !!!!
ludilo , ludilo !!!!!!
da se samo sjetio sa starog bojlera skinuti metalnu sipku i probusiti nove rupe , onda bi mu bilo dovoljno da u zid ubusi 2 tipne od desetke , usarafi i mirna bosna !!!!!
gggrrrrrrrr
pitam za cijenu njegovog cijenjenog sata
" a cujte, trebal je stari razmola pamnetntirat, trebal je skinut sipku , trbal je napasati , trebal je, ma izem ti tvoj trebal !!
koliko?
pa cujte moral sam ici kod kolege da si nekaj napasem , a cujte izgubil sam vremena
koooliiiiiiiiiiiiiikoooooooooooo ???? kosta ??
a cujte , 600 kuna !!!!!!!!!!!!
totalni mrak
platim mu .
kazem mu
" zvao sam vas jer sam o vama cuo sve najbolje , no , recite mi tko ce mi nadoknaditi stetu koju ste mi napravili u maloj sobici ? "
on "to je bil jedini nacin da se bojler ucvrsti" a kaj vam je to dvije
male rupice , samo se zagipsa i fertik !
a koliko bi vi meni zaracunali da mi to zagipsate i fertik ?
a cujte , ak mi nabavite materijal bum vam tek toliko naplatil
koliko ´????
a cujte oko 400 kuna
" evo vam 600 kuna i molim vas da odmah izadjete van "
a rodjakinja ?
mrtvo puhalo !
gerrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 11:30   #3
Imala sam ja super majstora keramičara pred par godina, postavljao mi pločice u kupaoni. Onada ni ja nisam imala pojma o tome, pa mi je prodao priču: kad je završio s postavljanjem i fugiranjem, rekao je da se fuge trebaju sušiti (a zapravo mu se nije dalo više raditi jer je bila večer) i rekao da ja to sutra samo malo sa krpicom prebrišem i to je gotovo, ide lagano i tako. Ja budala pristala. A sutra kad sam pokušala skinuti višak od fugiranja? Sjedi i plači. To uopće ne ide. Onda sam jedno tjedan dana gulila malo po malo, špahtlom, nožićem. Šta sve nisam probala! Rezultat porazan ako si imalo esteta. Fuge nisu ravne, nego nazubljene. Do majstora je , naravno, bilo nemoguće doći, na telefon se ne javlja, čak se ni po neki zaboravljeni alat više nije vratio! Zna da bi ga udavila!
__________________
Lena
LenaII is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 12:14   #4
Mojoj rodbini su "majstori" u kuci radili unutarnju zbuku i potpuno zazidali sve casice za elektricne instalacije (razvodne kutije, uticnice i prekidace).
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 16:38   #5
nama su majstori radili cjelokupnu adaptaciju stana i svi su bili pristojni i dobri osim ličilaca...ti su prvo poharali cijelu smočnicu, pojlei i popili sve ( stari mi je doktor pa ima puno tog alkoholnog sranja doma) i onda obojili spavaću i dnevnu sobu u pink panter ružičastu, a ne u bež kak je bilo naručeno. i onda još mojoj mami objašnjavali da to JE bež boja!!
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 22:22   #6
Mi nismo nikada imali problema sa majstorima - tata je poprilično dobar oko svega toga pa sve radi

Ipak, jedna kolegica mi je pricala da je pronasla keramicara preko oglasnika, taj je poceo lijepit plocice od sredine sobe i nakon 10 zaljepljenih je rekao da to nikad nije radio i otisao iz stana. Frendica si je htjela pucat u glavu
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 16:48   #7
Nedavno sam čuo zanimljivu priču:

Vodoinstalater raskopao tipu kupaonu i usred najvećeg posla, primjetio da mu fali neki komad alata. Pozove "gazdu", ali nitko se ne javlja. Majstor iziđe iz kupaone i zaviri u svaku prostoriju stana, ali gazde nigdje nema. Možda je čovjek otišao u dućan... Majstor ne nađe taj alat koji mu je zatrebao jer mu je vjerojatno ostao u autu , ali sad nigdje ne može naći ključeve od svog auta. Spusti se na parkiralište, pretpostavljajući da su mu ključevi ostali u autu. Kad je došao do auta, skoro ga drmne infarkt- netko leži u njegovom autu i krade mu auto-radio. Majstor se prišulja, zgrabi lopova i izvuče ga vani. Lopov je , naravno bio "gazda". Tip je smislio savršeni plan - dok je majstor bio zauzet, uzeo mu je ključeve od auta, htio mu popaliti radio , ključeve bi vjerojatno ostavio u autu ( tako bi ispalo da ih majstor sam kriv jer je ostavio auto otvoren), a on bi radio negdje sakrio i bio bi zadnja osoba na koju bi se posumnjalo.
__________________
Ni špijuni nisu što su nekad bili. Ranije - čim ga vidiš , znaš tko je. Danas - čim ga vidiš ,ne znaš tko je.
fritz von achtung is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 16:54   #8
Meni se svaki put dosad, ako su majstori makar na sekundu ostali sami u stanu...dogodilo da sljedeci telefonski racun prikaze razno razne zanimljivosti..od poziva u Njemacku do seksifona..
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 13:30   #9
Losi majstori, tko je krif?

Mi ili drzava ili oni?

Zasto pitam?

Neku vecer sjedimo dvije frendice i ja i krene razgovor o uredjivanju stanova...

prva je svoj uredjivala prije godinu i pol, druga krajem prosle godine (i josh nije gotova)... objema je dio posla radio isti majstor... decko koji zna 'sve' i koji je jeftin...

kod prve je postavljao neki knauf 10 dana i tako je lose napravio da se sad cijela konstrukcija odvaja od zida pa je zena prisiljena kupovati letvice u boji ostatka namjestaja kako bi njima upotpunila spojeve...

kod druge je radio knauf i struju i dosta toga pa je prvo razvukao radove tako da ona josh uvijek nije uselila, pa je krivo postavio radijator, pa je 'kamin' napravio za 30 cm nizi, pa je popucao zid uz knauf, pa se s plafona boja iscjedila na bocni zid...

obje slijezu ramenima i kazu da se njima vise neda gnjaviti s njim jer im je dosta da im majstor visi po kuci... tvrde da im se ne isplati platiti kvalitetnijeg majstora koji bi bio puno skuplji (pri tom jedna od njih nije svjesna da zbog tog 'jeftinog' majstora tri mjeseca placa rezije za dva stana)... etc...

i sad, ja naivna i utopicna, kazem da bih radije dala i neshto love vise pa da mi to napravi netko tko izdaje racun i kojeg (po ugovoru) mogu penalirati za pogreske... ako je napravio 30 cm nizi kamin da ga o svom trosku rusi i gradi ponovo, da skida radijator i stavlja na pravo mjesto... ponovo kreci... i da se (u slucaju) nepridrzavanja rokova cijena radova smanji za odredjeni postotak...

smatram da je firma koja drzi do sebe, spremna potpisati rokove i eventualne penale i odraditi posao kako spada... one firme koje to izbjegavaju ne zelim niti unajmiti...

sad se tu postavlja pitanje da ce takva firma biti skuplja od susjeda stefa koji zna raditi sve i da si dosta ljudi ne moze priustiti te iznose... pa se malo krivi i drzava (standard i porezi koji firmama nabijaju troskove a oni nama cijene)... ali nitko ne krivi i nas same...

sad sam se malo rapisala, ali bash me zanima vase misljenje

susjed stef ili firma?

bi li natjerali majstora (bilo firmu bilo solera) da rusi sve i ponovo gradi?

mislite li da su majstori takvi djelomice i zato sto vecina ljudi ratmislja kao njih dvije?

kako tome stat na kraj a da nas (obicne smrtnike) to ne lupi po djepu?

__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 13:51   #10
pa za pocetak imas dobrog vodoinstalatera
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 14:10   #11
1. bolje firma - kod susjeda ili poznanika ili nedajbože prijatelja uvijek postoji ona rezerva jer mu se ne želiš zamjerit, a ako ti nešto sfuša (svjesno ili ne) gubiš susjeda/prijatelja/poznanika zbog upućenog prigovora

2. za fušerske majstore smo krivi mi koji ih platimo, a kad nešto zeznu ne idemo do kraja izganjat pravdu - sigurno da zakon i naše uzance nisu na ruku potrošaću, ali netko mora početi!
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 14:17   #12
Quote:
atlantis kaže:
susjed stef ili firma?

isključivo firma!

osim stvari/poslova za koje sam siguran da mogu napraviti sam ili uz pomoć ekipe.

naprimjer primjera, za stan koji još nisam ni kupio sam siguran da će adaptirati jedna od 3 firme sa opakim referencama (jedna je iz čakovca, jedna iz varaždina, a jedna (grubi poslovi) iz rijeke.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 14:47   #13
moj frendici je firma radila adaptaciju stana, dobro su napravili posao, ali morala ih je stalno tjerati i prijetiti da ce im zvat šefa, pa zvat šefa, pa ih opet tjerati i govoriti im kak da nešto naprave. mislim da su je malo krivo procijenili kad su poceli raditi, mislili su da nema 'mala' pojma, da ce oni to lako, ali mala je za te pare tražila kvalitetu pa ju je na kraju i dobila.

zar se ne dobije povrat poreza na građevinske radove kad za njih imaš račun?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 16:03   #14
Nema tu krivice. Ljudi ne znaju i idu tamo gdje je jeftinije. Cak i ovdje u Kanadi. Zato mnostvo poslova izgleda jako lose. Cak i dobri majstori ako trebaju posao a ne mogu dobiti cijenu rade po cijeni koju uspiju dobiti - uz primjerenu kvalitetu koju taj novac moze kupiti.

Drugim rijecima koliko novaca, toliko glazbe.

Inace, jedna mala mudrost: Onaj tko potpisuje cek je bog. Ne placati nikakve predujme, avanse, unaprijed i to, nego tek kada je posao gotov i ne u cijelom iznosu. Uvijek treba zadrzati malo, jer ako treba napraviti servis, tko ce vam doci ako ste sve platili? Ali ako im drzite koju kunu oni ce doci i popravljati. O svom trosku. Zato recite majstoru da cete im platiti posteno, ali samo ako budete zadovoljni s poslom. Ako frajer ode, too bad. Ako ostane i radi, znate da imate dobrog majstora.

Inace, najjaci su mi oni koji se bez novca idu spremat raditi adaptacije pa ocekuju vrhunsku kvalitetu. Nema toga. Zato je kamin pomaknut 30 cm nize ili vise logicna posljedica takvog nacina razmisljanja.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 16:38   #15
"susjed štef" koji zna raditi baš sve biće je iz bajke.
ukoliko baš nemaš novca da platiš neku firmu već to mora uraditi netko u "fušu" onda pokušaj da ti pločice lijepi keramičar u "fušu", zidove neka boja maler u "fušu" etc...bit će jeftinije nego preko računa, istina nešto skuplje nego susjed štef ali možeš očekivati i odgovarajuću kvalitetu jer majstori svoje specijalnosti obavljaju već rutinski tako da neka drastična odstupanja od prave kvalitete neće odraditi...
također, pravi majstor makar je odradio posao u fušu ipak drži do svog imena i glasa dobrog majstora...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 21:26   #16
evo, yeya kaze da i profesionalce treba tjerat i nadgledat stalno...
zasto to ako (u tom slucaju) vise placamo tu profesionalnost?
mislite li da bi se i ti profici tako ponasali da imaju penale za kasnjenje?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 01:15   #17
Po meni su bolji provjereni samostalni majstori, odnosno ljudi koji to rade na crno, ili firme (obrtnici) koje rade sami i specjalizirani su za jednu ili dvije stvari i ne mijenjaju radnike.

Firme tipa, radimo sve i kljuc u ruke cesto uzumaju one iste majstore ili fusere na crno, ne placaju ih, pa uzimaju druge, eventualne reference samim tim padaju u vodu, jer je pitanje ko ce raditi vama, ...

Bolje imati majstora Jozu, ako je pet ljudi reklo da je odlican, nego firmu adaptiraj me njezno d.o.o., za koju je jucer radio majstor Joza, a danas radi majstor Stef koji si voli i malcice spiti, a i inace je po profesiji konobar, pa mu zidovi katakad ispadaju malo lelujavo.
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 10:25   #18
Mi smo upravo završili adaptaciju stana. Dio smo radili sami, dio majstori. E sad rezime:

nismo imali previše grubih poslova tipa rušenje, ziđanje zidova, već samo promjene instalacija (kuhinja i kupaona), pločice, podovi i farbanje.

Da smo radili sve odjednom, još bi možda i razmislili o firmi koja bi vodila adaptaciju, ali kako smo to razvlačili, to uopće nije dolazilo u obzir.

Nove prozore smo uzeli u jednoj razvikanoj firmi, zadovoljni smo. Rok dostave, demontaža i montaža. I još su došli nakon 6 mjeseci da provjere kako su prozori legli, ima kakvih problema. Sve u svemu zadovoljni.

Pločice, lokalni keramičarski obrt koji je cijelom društvu polijepio pločice. dečki su točni, brzi i precizni, zadovoljni i s njima. Preporučila sam ih dalje.
Vodu i struju su radile registrirane firme, nemamo nikakvih primjedbi. Došli, odradili, nema reklamacija.

Parketi...sam svoj majstor. Sve u svemu sam zadovoljna, ali ponavljam kad se radi sve odjednom, najednostavnije i njajeftinije je uzeti nekoga tko će koordinirati sve tzv majstore i biti odgovoran za eventualne reklamacije.
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 13:07   #19
Uf, da sam solo zenska i da moram adaptirat stan, sjela bih i plakala.
Tak da kuzim tvoje frendice sto im se ne da vise ni petljat s majstorima.
S druge strane, ne mogu zamislit da mi nest krivo naprave, a da ne ubijem boga u njima dok ne poprave...
No srecom se muz pati s tim, ja samo biram boje
P.S. I da, Galin vodointalater je odlican
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 14:23   #20
Quote:
Billy kaže:
Po meni su bolji provjereni samostalni majstori, odnosno ljudi koji to rade na crno, ili firme (obrtnici) koje rade sami i specjalizirani su za jednu ili dvije stvari i ne mijenjaju radnike.

Firme tipa, radimo sve i kljuc u ruke cesto uzumaju one iste majstore ili fusere na crno, ne placaju ih, pa uzimaju druge, eventualne reference samim tim padaju u vodu, jer je pitanje ko ce raditi vama, ...

Bolje imati majstora Jozu, ako je pet ljudi reklo da je odlican, nego firmu adaptiraj me njezno d.o.o., za koju je jucer radio majstor Joza, a danas radi majstor Stef koji si voli i malcice spiti, a i inace je po profesiji konobar, pa mu zidovi katakad ispadaju malo lelujavo.

Nažalost, to što netko ima firmu tipa Jozo i sinovi d.o.o. nije nikakva garancija kvalitete Jedino što vrijedi jest - preporuka Kako za pojedinačne majstore tako i za firme...
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.