Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2013., 17:57   #3121
Sto mi sve treba za uvecani djecji doplatak (onaj od 830 kn)?
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 23:05   #3122
Dječji se dobiva unatrag,tj sada je bio za mjesec veljaču.Oni koji prvi puta predaju najranije mogu dobiti u travnju,zavisi kada ste predali i kada vas obrade.
Rješenja su mi većinom stizala negdje u lipnju,ali novci puno prije.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 17:21   #3123
pliz pomoć
predala sam papire za dječji sa podacima za prošlu godinu. ja sam na 4200, suprug nezaposlen.
konj kod kojeg muž radi i već 6 mjeseci ga ne želi prijaviti, sad je to iznenada odlučio jer mu je bila inspekcija.
budući da trebam prijaviti promjenu u roku 30 dana, što ja trebam sad naknadno predati? budući da nema jš nikakve liste plaće ni ništa slično?
ugovor o radu ili...?
i dalje ćemo imati pravo jer radi na minimalcu a nas je 5, ali mi je sad sve zbrčkao (i vrtić i sve...). a prijavit će ga vjerojatno na mjesec-dva samo, dok ne prođe ta frka sa inspekcijom.
kaj da radim?
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 16:54   #3124
Molim vas ako netko zna, negdje sam čula da za produživanje dječjeg doplatka nije potrebno priložiti potvrdu s porezne i potvrdu o porodiljnoj naknadi, jer da oni to sve imaju u kompjuteru???

Da li je to točno ili ipak treba? Hvala.
*Flower* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 13:18   #3125
za produživanje dječjeg ne treba potvrda sa porezne ali za potvrdu o porodiljnoj naknadi nisam sigurna. mi smo ove godine prvi put predali papire pa smo morali sve predati.
BeeMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 16:29   #3126
Quote:
*Flower* kaže: Pogledaj post
Molim vas ako netko zna, negdje sam čula da za produživanje dječjeg doplatka nije potrebno priložiti potvrdu s porezne i potvrdu o porodiljnoj naknadi, jer da oni to sve imaju u kompjuteru???

Da li je to točno ili ipak treba? Hvala.
ma trebaš predati i tu potvrdu od porodiljnog! haha daaa u kompu imaju daaa moš mislit, pa da su umreženi kako spada, ne bi trebali nikakve papire predavati, pa sami si rade gužvu, 21.stolječe sve je kompjuterizirano, a mi još uvijek moramo čekati u redovima da bi predavali glupe papire
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 16:33   #3127
Quote:
zameomevjetar kaže: Pogledaj post
pliz pomoć
predala sam papire za dječji sa podacima za prošlu godinu. ja sam na 4200, suprug nezaposlen.
konj kod kojeg muž radi i već 6 mjeseci ga ne želi prijaviti, sad je to iznenada odlučio jer mu je bila inspekcija.
budući da trebam prijaviti promjenu u roku 30 dana, što ja trebam sad naknadno predati? budući da nema jš nikakve liste plaće ni ništa slično?
ugovor o radu ili...?
i dalje ćemo imati pravo jer radi na minimalcu a nas je 5, ali mi je sad sve zbrčkao (i vrtić i sve...). a prijavit će ga vjerojatno na mjesec-dva samo, dok ne prođe ta frka sa inspekcijom.
kaj da radim?
ali ti predaješ za prošlu godinu, ako je on počeo sada raditi, tek sljedeče godine kada budeš predavala papire za dječji, predati češ da je on zaposlen. A ono treba ti od knjigovođe njegov prosjek plače, znači POTVRDA O PROSJEKU PLAČE tako se zove taj obrazac koji ti knjigovođa ispuni i pečatira.
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 19:26   #3128
Quote:
BeeMaja kaže: Pogledaj post
za produživanje dječjeg ne treba potvrda sa porezne ali za potvrdu o porodiljnoj naknadi nisam sigurna. mi smo ove godine prvi put predali papire pa smo morali sve predati.
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
ma trebaš predati i tu potvrdu od porodiljnog! haha daaa u kompu imaju daaa moš mislit, pa da su umreženi kako spada, ne bi trebali nikakve papire predavati, pa sami si rade gužvu, 21.stolječe sve je kompjuterizirano, a mi još uvijek moramo čekati u redovima da bi predavali glupe papire
nama su u Splitu rekli da ne trebamo predati potvrdu s porezne jer da su umreženi i da vide tako. pred 10 dana smo predali papire
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 08:48   #3129
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
nama su u Splitu rekli da ne trebamo predati potvrdu s porezne jer da su umreženi i da vide tako. pred 10 dana smo predali papire
da da od porodiljnog moraš predati ali ne od porezne, ni mi u puli ne predajemo ništa s porezne. potvrdu od porodiljnog treba predati jer i oni ti daju prosjek te porodiljne naknade (ili plače)
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 15:02   #3130
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
ali ti predaješ za prošlu godinu, ako je on počeo sada raditi, tek sljedeče godine kada budeš predavala papire za dječji, predati češ da je on zaposlen. A ono treba ti od knjigovođe njegov prosjek plače, znači POTVRDA O PROSJEKU PLAČE tako se zove taj obrazac koji ti knjigovođa ispuni i pečatira.
Da, ali moram prijaviti promjenu u roku 30 dana. Jer ako se on zaposli i dobiva placu od teoretski 15 000 kn, nitko mi nece isplacivati fjecji godinu dana jeron cijelu proslu nije radio.
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 13:50   #3131
zameoihvjetar, i ja sam u sličnoj situaciji, ali ne mislim im prijavljivati da radim, jer su mi uskratili cijelu godinu doplatak u toku 2012 kad sam bila nezaposlena jer sam u 2011 primila par naknada za nezaposlenene , i baš me zanima na koji način mogu provjeriti nekoliko desetaka tisuća ljudi koji primaju doplatak jesu li prešli tokom godine cenzus. Po meni mogu jedino da prave reviziju svako malo ili da imaju na ekranu neko svjetlo koje zasvijetli u crveno kad ti počneš radit...ma nek idu u k...!!!

Ili da dogodine nedaj Bože ,zlu ne trebalo predaješ zahtjev za produljenje , onda će vidjet
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 10:01   #3132
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
zameoihvjetar, i ja sam u sličnoj situaciji, ali ne mislim im prijavljivati da radim, jer su mi uskratili cijelu godinu doplatak u toku 2012 kad sam bila nezaposlena jer sam u 2011 primila par naknada za nezaposlenene , i baš me zanima na koji način mogu provjeriti nekoliko desetaka tisuća ljudi koji primaju doplatak jesu li prešli tokom godine cenzus. Po meni mogu jedino da prave reviziju svako malo ili da imaju na ekranu neko svjetlo koje zasvijetli u crveno kad ti počneš radit...ma nek idu u k...!!!

Ili da dogodine nedaj Bože ,zlu ne trebalo predaješ zahtjev za produljenje , onda će vidjet
tako je , ni ja im ne bi prijavila, koliko je nas država pokralaaaa.... pa ni za kruh nemamo čovječe!!!
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 13:54   #3133
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
zameoihvjetar, i ja sam u sličnoj situaciji, ali ne mislim im prijavljivati da radim, jer su mi uskratili cijelu godinu doplatak u toku 2012 kad sam bila nezaposlena jer sam u 2011 primila par naknada za nezaposlenene , i baš me zanima na koji način mogu provjeriti nekoliko desetaka tisuća ljudi koji primaju doplatak jesu li prešli tokom godine cenzus. Po meni mogu jedino da prave reviziju svako malo ili da imaju na ekranu neko svjetlo koje zasvijetli u crveno kad ti počneš radit...ma nek idu u k...!!!

Ili da dogodine nedaj Bože ,zlu ne trebalo predaješ zahtjev za produljenje , onda će vidjet
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
tako je , ni ja im ne bi prijavila, koliko je nas država pokralaaaa.... pa ni za kruh nemamo čovječe!!!

Hm,nebih se baš složila da ne vide.
Mene se prošle godine nakon što mi je istekao ugovor,te sam ostala bez posla ubrzo nazvali i tražili potvrdu sa burze da vide da ne primam nikakvu naknadu
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 17:59   #3134
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Hm,nebih se baš složila da ne vide.
Mene se prošle godine nakon što mi je istekao ugovor,te sam ostala bez posla ubrzo nazvali i tražili potvrdu sa burze da vide da ne primam nikakvu naknadu
ma , ne znam, ja bi tek sljedeču godinu dala papire šta se tiče dječjeg dodatka za prijašnju godinu i to je to...
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 11:38   #3135
Mene se prošle godine nakon što mi je istekao ugovor,te sam ostala bez posla ubrzo nazvali i tražili potvrdu sa burze da vide da ne primam nikakvu naknadu
Ne kužim zašto te nisu zvali kad si počela radit (jer u tom trenutku ti prestaje pravo na dohodak ako prelaziš cenzus ), a ne kad si ostala bez posla.

A što ako nakon što radiš mjesec dana i opet ostaneš bez posla , hoće li ti vratiti dj. doplatak ako ne prelaziš cenzus?

ja i dalje ne mislim prijavljivat.

Ima li još tko sličnih iskustava?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 18:59   #3136
Klara ja sam prošle godine prvi put predavala papire za dd,znači kad sam predavala papire već sam bila bez posla,odnosno bila sam na komplikacijama u trudnoći.
Kad sam predavala papire predala sam od bivšeg poslodavca potvrdu o isplati plaće,nigdje se u papirima nije vidjelo da mi je ugovor istekao,i oni su me sami nazvali i rekli da vide da mi je ugovor istekao 31.12.2011 i da donesem sa burze potvrdu da vide dali primam naknadu ili ne.

Svako nek radi kako hoće,samo da se ne iznenadite ako vas zvrcnu
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:22   #3137
Viktoria hvala na odgovoru , ali za vrijeme komplik. u trudnoći traje radni odnos
Da se nadovežem nevezano za tvoj slučaj, u pravilniku za doplatak piše da ne uzimaju u obzir naknadu ukoliko je osoba nezaposlena i više je ne prima a meni su je uzeli u obzir.

Jel ima njoš netko ovakvih iskustava?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 14:01   #3138
Ja sam odlucila prijaviti promjenu jer me strah
I dalje imam pravo ali u manju grupu ulazim, razlika ce mi bit oko 150 kn.
Cula sam price (bapske ili ne, ne znam) o tome da su ljudi morali vratit novce koje su vec potrosili pa mi se nije dalo zaj... zbog toga.
Koliko su azurni sa provjerama cemo vidjet kad pocnu sjedat novcici, jos nisu.
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 21:10   #3139
Quote:
zameomevjetar kaže: Pogledaj post
Ja sam odlucila prijaviti promjenu jer me strah
I dalje imam pravo ali u manju grupu ulazim, razlika ce mi bit oko 150 kn.
Cula sam price (bapske ili ne, ne znam) o tome da su ljudi morali vratit novce koje su vec potrosili pa mi se nije dalo zaj... zbog toga.
Koliko su azurni sa provjerama cemo vidjet kad pocnu sjedat novcici, jos nisu.
Osobno znam jednu ženu koja je imala gužvu, nzn točno gdje je bila kvaka i što nije bilo u redu, no morala je vratiti lovu, samo ne za dječji, nego porodiljnu naknadu, a nezaposlena je, i kamate joj narasle i nzn šta sve ne, užas, jer naravno nije mogla odmah vratit. Užas.
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 08:08   #3140
Stvarno je užas ako npr. počneš radit prijaviš im, a nakon tri mjeseca ili 1 mj ostaneš bez posla a oni ti ne vrate doplatak jer si zbog jedne plaće prešao cenzus. Prijavit ću kad dobijem toliko novca da prelazim mjesečni cenzus.
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.