Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2017., 11:23   #5201
Meni je to super. Sve što je za hidrataciju mi paše i vidim učinak. Ekstrakti, ovlaživači, vitamini, ceramidi... Jedino sam se sa hijaluronskom morala malo igrati dok nisam skužila da me isušuje ako prije i nakon tonika sa njom ne stavim neki hidratantni tonik ili bar hidrolat. Ali neki anti-age učinak čisto prirodne kozmetike nisam baš primijetila.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 12:35   #5202
Pozdrav! Nadam se da sam na dobrom mjestu/temi, naime htjela bih napraviti domaće ulje za sunčanje od organskog kokosovog ulja, uljnog macerata mrkve (Oleo Therapy) i cinkovog oksida. E sad, nisam sigurna koliki bi omjer trebao biti između tih sastojaka, pogotovo ova dva ulja. Svaki savjet je dobrodošao
Aurora93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 21:07   #5203
Ne mogu sada naći, no kako se spravi macerat smilja?

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 22:19   #5204
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Meni je to super. Sve što je za hidrataciju mi paše i vidim učinak. Ekstrakti, ovlaživači, vitamini, ceramidi... Jedino sam se sa hijaluronskom morala malo igrati dok nisam skužila da me isušuje ako prije i nakon tonika sa njom ne stavim neki hidratantni tonik ili bar hidrolat. Ali neki anti-age učinak čisto prirodne kozmetike nisam baš primijetila.
Ok, znači čisto prirodna kozmetika nije baš nešto za anti-age. A sa tim dodacima, ovlaživačima, hijaluronskom vidiš baš konkretne rezultate po pitanju bora ili ti opet koža samo ljepše i njegovanije izgleda?

Ako djeluje, mislim da ću onda radije naručiti od nekoga tko to provjereno dobro radi, nego da sama mućkam i upuštam se u to pa zbrljam
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 23:49   #5205
A mislim, možda je nekome čisto prirodna kozmetika baš super kao anti-age. Ovi svi dodaci mi pomažu protiv dehidracije kojoj mi je koža jako sklona, i tu super djeluju. Samim time, koža izgleda njegovano i nahranjeno.

Nemam bora osim malo ispod očiju, i tu baš ne vidim da mi prirodna kozmetika nešto radi. A i ulja koja se preporučuju za to, sva su mi prejaka i ne upijaju se, čak ni s pojačivačima apsorpcije. Mrzim osjećaj masnoće, pa ih ne koristim same nego u kremama, ali sve mi se to čini preslabo jer ipak ne mogu u kućnoj izradi utrpati u kremu baš hrpu ekstrakata i ostalog. Zato kombiram vlastitu i azijsku.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:23   #5206
Quote:
Aurora93 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nadam se da sam na dobrom mjestu/temi, naime htjela bih napraviti domaće ulje za sunčanje od organskog kokosovog ulja, uljnog macerata mrkve (Oleo Therapy) i cinkovog oksida. E sad, nisam sigurna koliki bi omjer trebao biti između tih sastojaka, pogotovo ova dva ulja. Svaki savjet je dobrodošao
Ovo i mene zanima. Samo bez cink oksida.
Zna li netko?
rina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:58   #5207
Satin, poslala sam ti pp da ovdje ne odemo u off o azijskoj 😁
kukumka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:33   #5208
Zbog čega se alantoin ne smije koristiti u većim količinama?
Bella 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:13   #5209
Mislim da djeluje kao keratolitik u većim udjelima, nisam sigurna.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:58   #5210
Quote:
Bella 111 kaže: Pogledaj post
Zbog čega se alantoin ne smije koristiti u većim količinama?
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Mislim da djeluje kao keratolitik u većim udjelima, nisam sigurna.
.....i zato što ima slabu topivost
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:44   #5211
Pozdrav cure, imam pitanjce o maskama i plinzima
Koza mi je mjesovita, dehidrirana. Koristim: DrOrganic gel za umivanje sa čajevcem, nakon toga pospricam lice regenerirajucim tonikom od Primigenie i kombiniram ili Oshadhi Balancing uljnu mjesavinu ili La Roche Posay hidratantnu kremu Legere.
Moje pitanje je: je li dovoljno sto jednom tjedno na lice stavljam masku od gline, sa hidrolatom ruze, bu psenicnih klica i 1 kap lavande ili palmarose (kako kad) - je li takva maska uopce ok za mene? - ili je potrebno raditi i peeling obzirom da povremeno primjetim pokoji pristic i koji peeling bi preporucile da kupim/smuckam sama?
Također, svojevremeno sam znala sminku skidati sa bu badema, je li to ok ili moram jos nesto nadodati u ulje? Trenutno ne koristim jer se ljeti manje sminkam. Godina imam, ako je vazno za preporuku, 35
LuckyLucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 02:06   #5212
Hvala na odgovorima! Koliko bi se alantoina smjeli staviti npr. u gel za tuširanje od 200 ml i kako u gelu za tuširanje dobiti onu gelastu teksturu, a da nije previše tekuća? Može li se glicerin upotrebljavati u te svrhe?
Bella 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 09:04   #5213
Nedavno sam probala najbolji piling za lice protiv mitesera. Dakle, ostanu točkice, ali su kompletno prazne, bez crnih rupica. Poslije je lice glatko kao bebina guza. Dakle, žlica meda, pola žlice kukuruzne krupice i malo maslinovog ulja. VRH!!
sunceizora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:33   #5214
piling za tijelo: 1/3 šalice kokosovog/maslinovog ulja, 1 šalica šećera, malo naribane korice limuna i sušene lavande. izmiješati i staviti u hladnjak na 24 sata
hellagoodgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 13:19   #5215
Trebam pomoć. Trenutno kod sebe nemam vagu a trebam napraviti kremu. Može li se ikako odrediti u ml koliko ide u masnu a koliko u vodenu fazu? Treba ispasti 50 ml kreme.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:09   #5216
Zeljela bih napraviti tonik po receptu dr. Stribora Markovica sa ovim sastojcima:
Hidrolat bušina
Hidrolat ruže
Dekspantenol
Biljni glicerol
Gel crvenih algi
Alantoin
Aloe vera 10:1
On je za hidrataciju i anti-age i navodno je predivan na licu. Hidrolati bi bili Oshadhi. Uglavnom, cijena sastojaka je prilicno visoka, a i te su kolicine previse za jednu osobu, pa ako ima netko koga zanima ovaj recept da se podijelimo, neka mi se javi na pp.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 18:37   #5217
Imam nedoumicu. Ako hoću dodati npr 2% CO2 pasjeg trna u uljnu mješavinu od 30 ml, da li to ulazi u ukupnu količinu EU koju dodajem ili mogu doda ti ta 2% i na to još do 3% EU?
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 20:53   #5218
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Imam nedoumicu. Ako hoću dodati npr 2% CO2 pasjeg trna u uljnu mješavinu od 30 ml, da li to ulazi u ukupnu količinu EU koju dodajem ili mogu doda ti ta 2% i na to još do 3% EU?
Možeš dodati i CO2 pasji trn i eu. Kako? Računaš uvijek na ukupnu količinu uljne mješavine što bi za tvoj slučaj bilo:

2% CO2 pasju trn
3% eu
ad 100 % (tvoja uljna mješavina)

ako nije jasno, to bi bilo :
0,6 g pasjeg trna
0,9 g eu
28,5 g uljne mješavine

happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 21:40   #5219
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Možeš dodati i CO2 pasji trn i eu. Kako? Računaš uvijek na ukupnu količinu uljne mješavine što bi za tvoj slučaj bilo:

2% CO2 pasju trn
3% eu
ad 100 % (tvoja uljna mješavina)

ako nije jasno, to bi bilo :
0,6 g pasjeg trna
0,9 g eu
28,5 g uljne mješavine

Ja to sebi sračunam u kapima
uljna mješavina*koliko % / 5= broj kapi

Znači da na 30ml ulja mogu dodati 12 kapi pasjeg trna i 18 kapi EU.
Mada ja to sračunam tako ali mi uvijek to puno zvuči pa smanjim malo EU
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 00:09   #5220
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Ja to sebi sračunam u kapima
uljna mješavina*koliko % / 5= broj kapi

Znači da na 30ml ulja mogu dodati 12 kapi pasjeg trna i 18 kapi EU.
Mada ja to sračunam tako ali mi uvijek to puno zvuči pa smanjim malo EU
Ja sam ti samo odgovorila na tvoje pitanje kako izračunati postotak tj. da se postotak uvijek računa na količinu proizvoda, u ovom slučaju 30 g uljne mješavine ili pak 30 ml uljne mješavine, ovisno da li ćeš vagati ili koristiti menzuru.

Ako tvoje pitanje nije bilo samo hipotetski postavljeno, onda bih ti još nešto nadodala:
Ako ti je to uljna mješavina za lice, a pretpostavljam da je - zašto bi stavljala 3% eu za njegu cijeloga lica. To je previše. Uobičajeno se koristi do 2% i to pak ovisi o konkretnom eteričnom ulju.
A što se tiče CO2 ulja pasjeg trna nisi navela da li se radio o CO2 ulju sjemenki pasjeg trna ili pak pulpi pasjeg trna. Ako se radi o sjemenkama onda možeš staviti postotak koji želiš, to znači da može i viši, a ako se radio o pulpi, njega se uobičajeno stavlja do 2% jer veći postotak zastupljenosti može dovesti do obojenosti kože.

Ovaj način računanja koji si navela je onako, rekli bi na "na cca". Znači ili znaš ili si pretpostavila koliko kapi eu ide u 1 ml. To ovisi o kapalici na bočici eteričnog ulja. Obično je to oko 20-35 kapi. Za način koji si ti odabrala uzima se neki proizvoljni broj kapi pa se računa da u 1 ml eu ima cca 20 kapi pa ako želimo izračunati koliko je kapi eteričnog ulja potrebno za željenu koncentraciju, to je onda po ovoj formuli:

[količina baznog ulja u mL] x [željeni postotak] / 5 = broj kapi

Ako želimo dobiti 1% mješavinu u 30 ml biljnog ulja: 30 x 1 = 30, 30 : 5 = 6 kapi
happines is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.