Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2006., 16:31   #61
Quote:
champ kaže:
Nema smisla lemiti vodove, kada se spojevi sasvim lijepo i dobro mogu izvesti i zabrtviti pomoću "holender" matice. Stvarno mora bit napravljeno jako loše i nestručno, da bi plin iscurio na tom mjestu.. Dosjed na VJ je konusan i na to se pritegne cijev proširena u obliku konusa.
Ma ja ću nju zalemit, jel smijem to
A već imam ideu kako vakumirat, imam stari kompresor od frižidera pa ću njega priključit da posisa sav zrak
mdj300B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 21:54   #62
Quote:
mdj300B kaže:
Sve pohvale mortu na trudu
A što mislite da se ove cjevi uopšte ne pertluju već da ih lijepo zalemimo i kakav bi lem dolazio u obzir dali može "meki" ili mora "tvrdi" lem?
Tako bi ovim potezom riješili da nam poslije ne iscuri plin pa poslije bi bilo skuplje nego da smo pozvali majstora da nam on sve odradi?
Oćel valjat
to bi se trebalo variti sa srebrom
vodoinstalaterski lem je porozan za plin tako su mi rekli strariji majstori koi su probali

Quote:
mdj300B kaže:
Ma ja ću nju zalemit, jel smijem to
A već imam ideu kako vakumirat, imam stari kompresor od frižidera pa ću njega priključit da posisa sav zrak
samo ti jos fali šlauf sa iglicom da ga mozes prikljuciti na servisni ventil
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 14:57   #63
Quote:
4roses kaže:
moja se nije pokvarila ali dosta jako vibrira i cuje se....samsung..sta ces
Otišli su ti najvjerovatnije ležajevi.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 00:42   #64
Quote:
4roses kaže:
ma , ventilator nije u centru
moram priznati da mi ta ideja ne drži bas vodi
eventualno je mogo puknuti komadic lopatice na ventilatoru ili jedan od serafa koji drži nosač ventilatora
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 01:35   #65
a da li smijem razvuc cijevi onolko koliko mi treba a ostalo ostaviti smotano u krug recimo iza vanjske jedinice bez da ista skracujem na mjeru !!! da li bi to cemu smetalo????

Cuo sam da su ove klime sto se mogu svugdje kupiti jeftino maltene plug and play ,,, u prijevodu sam ih spojim i upalim
NERAST is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 01:42   #66
mozes
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 20:44   #67
Da ove klime u pevecu i tim centrima dolaze sa svime, dok skuplje klime dolaze sa nicim

Ali je naravno upita kvaliteta tih drzaca i cijevi ko i cijele klime
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 20:50   #68
Quote:
Sauron_zg kaže:
Da ove klime u pevecu i tim centrima dolaze sa svime, dok skuplje klime dolaze sa nicim

Ali je naravno upita kvaliteta tih drzaca i cijevi ko i cijele klime
Zlatno pravilo: KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE!
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 13:59   #69
evo malo pitanja o KLIMI....za stan...

- na kojih 5-6 elemenata obratiti paznju
* potrosnja struje - sto se smatra prihvatljivim?
* buka (koliko decibela je OK)?
* kako da znam koja snaga klime mi treba?
* kako da znam da li je strujna instalacija za klimu dovoljno dobra? (pitati elektricara ili...?)
- koje proizvodjace sugerirate (mislim na brandove i koje trgovine imaju strucnije prodavace i link na one koji postavljaju DOBRO klime)...
koliko razumijem potrebno je koristiti samo ovlastene postavljace klima uredjaja...

fala unaprijed...
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 15:50   #70
snaga klime se moze onako odprilike izracunati kao 1kw za 10m2
za struju ako mozes ustekati peglu mozes i klimu
za kucnu i povremenu upotrebu je ok sve do energetskog razreda D (moje misljenje) nije tolika razlika u potrosnji kolika je razlika u sjeni prema onima iz A energetskog razreda (kad budes kupovo pitaj trgovca)
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 22:04   #71
tečaj za postavljanje klima

jel netko zna di ima položiti tečaj za postavljanje klima?
titanic_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 03:17   #72
http://www.pou.hr/programi/us_el_ka.htm
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 08:20   #73
Quote:
titanic_1 kaže: Pogledaj post
jel netko zna di ima položiti tečaj za postavljanje klima?
-Kao što ti je napisao puger http://www.pou.hr/programi/us_el_ka.htm

-Zatim ideš na FSB položit još stručni ispit za "Gospodarenje rashladnim sredstvima" http://www.fsb.hr/r-centar/

-Zatim si pročitaš ovu uredbu: http://www.fsb.hr/r-centar/uredba_ozon_30092005.pdf

-Zatim si kupiš opremu za postavljanje klimatizacijskih uređaja

-Onda si obavezno nabaviš/kupiš reciklator za koji OBAVEZNO moraš imati certifikat za naše tržište i račun gdje si ga kupio

-Sve to skupa zajedno predaš na Ministarstvo kako bi ti izdali dozvolu da smiješ raditi sa klimatizacijskim uređajima

-Osiguraš prostor gdje češ skladištiti plinove

-I na kraju počneš raditi


Naravno da bi mogao sve ovo moraš imati firmu ili obrt

I da ne zaboravim, još od 01.01.2006 nemožeš ako nemaš dozvolu uopće kod dobavljača kupiti plin za klime ako nemaš dozvolu ministarstva jer se strogo kontrolira tok plinova. Jednostavno ti ne žele prodati jer ih kontroliraju kome prodaju.

I da znaš da su kazne velike ako te uhvate da montiraš klimu samostalno. Kazne su cirka između 20.000-30.000 kn. Neznam točno koliko ali znam neke koje su pohvatali inspektori, pa sad imaju problema i to pravih
Nimalo Vazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 21:57   #74
Može pitanje?
Kupiš taze klima uređaj u dućanu sa svim dijelovima i, "ne'š ti velike filozofije", postaviš ga u domu svome. Zar time kršiš zakon?
Wishman01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 22:22   #75
Quote:
Wishman01 kaže: Pogledaj post
Može pitanje?
Kupiš taze klima uređaj u dućanu sa svim dijelovima i, "ne'š ti velike filozofije", postaviš ga u domu svome. Zar time kršiš zakon?
Uvelike! Kao prvo na svakom klima uređaju stoji naglašeno da ga ugrađuje OVLAŠTENI SERVISER a ne da je za samougradnju! Nije ga problem ugraditi. Problemi nastaju kada takvima nadri majstorima nešto krene naopako. Onda to košta puno više nego što bi koštalo da ga je ugrađivao netko tko je za to osposobljen i ima sve potrebne dozvole i alat (koji nije tako skup cca 70 000,00 kn) neračunajući u tome alat koji ima svaki "majstor".
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 07:48   #76
Quote:
Wishman01 kaže: Pogledaj post
Može pitanje?
Kupiš taze klima uređaj u dućanu sa svim dijelovima i, "ne'š ti velike filozofije", postaviš ga u domu svome. Zar time kršiš zakon?
Da, time kršiš zakon. jer nemaš dozvolu za gospodarenje rashladnim sredstvima. Plinovi jako oštečuju ozonski omotač i zato se kontrolira. A tek da ti iscuri eventualno plin iz klime ako nije dobro postavljena onda imaš problem. Nitko ju nemože napuniti tko nema plina, a plina na CRNO ima sada jako malo, i vrlo se pažljivo mora voditi evidencija o svakoj klimi, gdje, kako, zažto, koliko. Osim toga svi su se naviknuli kupiti klime kod Peveca i slićno, sami postave i puste i to je to, a pitam ja tko od takvih recimo peije puštanja vkumira klimu??? Nitko jer nema sa čime, fušeri ne ulažu u alat. A ovo nije zanemarivo uopče. Zato obratiti se ovlaštenim firmama ili onima koje predlaže proizvođač.
Nimalo Vazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 10:46   #77
Sve su ti to naklapanja i strašenja "ovlaštenih" cehova!
Još malo pa nećeš moći ni prdnuti, a da ti oni ne naplate!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 11:41   #78
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Sve su ti to naklapanja i strašenja "ovlaštenih" cehova!
Još malo pa nećeš moći ni prdnuti, a da ti oni ne naplate!

Tu se ne radi o naplati nego o savjesti! Nitko ti ništa nemože ni ako ispustiš 50 litara staroga ulja u vodu (ako te ne uhvate), ali je pitanje dali ćeš tu vodu poslije piti. Sigurno nećeš! A svijest o tome kako voditi brigu o prirodi je nažalost jako teško usaditi našem čovjeku u glavu!
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 13:41   #79
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
Tu se ne radi o naplati nego o savjesti! Nitko ti ništa nemože ni ako ispustiš 50 litara staroga ulja u vodu (ako te ne uhvate), ali je pitanje dali ćeš tu vodu poslije piti. Sigurno nećeš! A svijest o tome kako voditi brigu o prirodi je nažalost jako teško usaditi našem čovjeku u glavu!
Pozivaš se na zaštitu prirode. To je u redu.
Samo priroda se mora čuvati i bez cehovskih gluposti, ograničavanja i propisa- "samo mi to znamo i možemo"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 13:52   #80
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Pozivaš se na zaštitu prirode. To je u redu.
Samo priroda se mora čuvati i bez cehovskih gluposti, ograničavanja i propisa- "samo mi to znamo i možemo"
Tako je
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.