Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2008., 10:45   #1
Kako dijete naučiti da spava u svom krevetiću?

Pozdrav svim forumašima
Imam problem koji nikako nemogu riješiti stoga već pomalo očajna tražim savjet.
Mama sam skoro 4 godišnjaka ali već sam pomalo umorna i kronično neispavana jer moj mali anđeo nikako da spava u svom krevetu.Nakon što ga stavim spavati kad napokon zaspi nekon prvog sna on dolazi nama u krevet neki put u 1,ili 2 li 5 ujutro u krevet.I nastavi dalje spavati kao de se ništa nije dogodilo.Neznam zašto dolazi u krevet a kada dođe toliko sam umorna da nemam snage raspravljati s njim.Molim mneki savjet.Please
sanjab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:07   #2
moja cura ima 5, normalno zaspi u svom krevetu (koji je spojen s našim) a kao i tvoj u 2, 3 ili 5 ujutro penje se preko mene i ugnijezdi se između nas, čelo stavi na moje čelo, uzima pramen moje kose koji vrti među prstima i blaženo se osmjehuje
I nikad mi na pamet nije palo da ju maknem, ako njoj to treba, neka joj

Moj sin je spavao s nama u sobi do svoje skoro sedme godine. Imao je svoj krevet i nikad nije ulazio u naš kao ona ali se nije dao maknut iz sobe mada je imao svoju lijepu novu sobu
Kako mi je to već lagano dosadilo jedan dan sam mu rekla da nikad nikome ne kaže da još spava s nama u sobi jer će mu se rugati na što je on pitao 'a što da kažem', pa reci da spavaš u svojoj, na to će on 'ali onda ću lagati', ja kažem 'da, lagat ćeš, to nije lijepo pa biraj hoćeš lagati ili ćeš dozvolit da ti se rugaju'
Sutradan je sam otišao u svoju sobu.
Pomoglo je i to što je bio uvjeren da će mu narast nos ako laže. Pinokio rules
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:53   #3
Tija,to kod tebe tako lako zvuci,taj prelazak u sobu.Uf,ja inace sam puna strahova,sad najnoviji je ocel moje djete naucit samo piskit u tutu i bit bez pelene.A o spavanju u sobi sam ni nepomisljam jer me u zeludcu nesto skvrci.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:01   #4
Moj spava u kinderbetu od kad se rodio, a sad će imati 5 godina i još uvijek je tako.
Kindač je u mojoj sobi.
Nekada (vrlo rijetko) pita jel može kod mene spavati i ja ga pustim.

Mi smo tako od početka, pa se navikao odmah.

Jedino kad je bolestan, spava samnom u krevetu i to na moj zahtjev.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:48   #5
Quote:
sanjab kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumašima
Imam problem koji nikako nemogu riješiti stoga već pomalo očajna tražim savjet.
Mama sam skoro 4 godišnjaka ali već sam pomalo umorna i kronično neispavana jer moj mali anđeo nikako da spava u svom krevetu.Nakon što ga stavim spavati kad napokon zaspi nekon prvog sna on dolazi nama u krevet neki put u 1,ili 2 li 5 ujutro u krevet.I nastavi dalje spavati kao de se ništa nije dogodilo.Neznam zašto dolazi u krevet a kada dođe toliko sam umorna da nemam snage raspravljati s njim.Molim mneki savjet.Please
moraš s njim porazgovarati i reći mu da ima svoj krevet i da treba u njemu spavati,a po noći kad dođe k vama digni se i odnesi ga u njegov krevet,trebali bi upaliti
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:04   #6
Znam da o tome imas dosta savjeta u knjizi Elizabeth Pantley: "Kako uspavati dijete bez plakanja".
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:11   #7
imam jedno indiskretno pitanje - s obzirom da gotovo sve pišete kak djeca spavaju po pet i više godina s vama u krevetu ili u istoj sobi - kak onda prakticirate seksualni život?

prva beba mi je na putu, još dva mjeseca..stan ima samo jednu spavaću sobu, a za godinu dana planiramo kupnju većeg pa računam da dok ga nađemo, uredimo i sve..da će negdje dvije godine dijete morati biti s nama u sobi...ok, prvih godinu dana mi se čini ok, al nazovite me sebičnom milijun puta, ali ja bih da imamo nakon toga opet svoju intimu kao par - od seksa pa do maženja, razgovora il smijanja skupa prije spavanja

ili se tog moraš odreći kad dobiješ dijete?
ili ćemo silom prilika morati sve preseliti na kauč u dnevnoj sobi?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:20   #8
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ok, prvih godinu dana mi se čini ok, al nazovite me sebičnom milijun puta, ali ja bih da imamo nakon toga opet svoju intimu kao par - od seksa pa do maženja, razgovora il smijanja skupa prije spavanja

ili se tog moraš odreći kad dobiješ dijete?
o lali
dosle su mi suze na oci - sjetih se vlastite naivnosti i nevinosti kad sam bila u tvojoj kozi (s trbuhom, prvo dijete).

navecer je jedino sto zelis zaspat. kakvo smijanje - pa da probudite dijete koje se oce pridruzit tulumu. pa da ga onak krepana jos sat vremena uspavljujes. bozesacuvaj
ima mazenja i smijeha - al ujutro u troje
nekak mislim da cemo mi svoju intimu dobit negdje s kicine 3 godine - kad mu narastu svi zubi, kad pocne spavat cijelu noc i kad ga budemo mogli poslat na vikend kod bake
dotad... uzivas u sitnim radostima kako uhvatis priliku.
a fali mi, nije da mi ne fali - vrijeme kad sam ja bila ja, i mi kao par.
tjesim se da ce se vratit.
evo tijin sa 7 godina oso u svoju sobu, pa valjda ce i nas.
jos samo 5 god i 11 mj

ne krivim spavanje u nasem krevetu. da spava u svom, opet bi bio u istoj sobi pa mi je tak svejedno.

sto se tice seksa, otkrijes kakve nevjerojatne prigode stan nudi kad ne mozes koristit bracni krevet
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:27   #9
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
o lali
dosle su mi suze na oci - sjetih se vlastite naivnosti i nevinosti kad sam bila u tvojoj kozi (s trbuhom, prvo dijete).
znači niš od toga, ha?

Quote:
kakvo smijanje - pa da probudite dijete koje se oce pridruzit tulumu. pa da ga onak krepana jos sat vremena uspavljujes. bozesacuvaj
pa zato i pitah...dakle, moramo uvenuti kao par nas dvoje? mislim, ne skroz, ali skoro pa..
bit mama i tata i to je to?

Quote:
sto se tice seksa, otkrijes kakve nevjerojatne prigode stan nudi kad ne mozes koristit bracni krevet
nadam se
al mali je stan

p.s.
glede naivnosti - ja sam još dobra, moj dragi se čudom čudio da kaj baš stalno moraš bebu imat na oku, da kaj ja ne bi mogla, kad ću bit na porodiljnom sama s njom doma, nju ostavit da spava u kindiću i skočit u dućan!
ili, da zakaj mi ne bi mogli ostavit ju da se igra u dnevnoj i obavit neki kviki seks u spavaćoj!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:39   #10
Zmijica
ne straši Lali.
Meni istina bog seks nije padao na pamet prva tri mjeseca, ali onda smo nadoknadili propušteno.
Pa Lali, dijete spava, ne budi se,tj ne budi se prvih tri sata od kada je zaspao onda tvrdo spava , naravno ti ćeš imati i dnevni boravak na raspolaganju ili kuhinju ili kupaonu, što ja i zjenica oka moga imamo isključivo petkom i subotom navečer kad stariji ide van.
U zadnje vrijeme mu govorim da bi trebao ići van i nedjeljom ukoliko mu je škola posljepodne, ali niš od toga kaže da niko ne izlazi nedjeljom navečer

I htjela bi ti samo još nešto reći.
Neka se niko ne nađe uvrjeđen ovo je moje osobno mišljenje zasnovano na mom poimanju veze.
Dakle smatram da je najgore što ljudi mogu sebi napraviti je da umru kao par, da postanu mama i tata, da ubiju seksualnost u braku, da prestanu jedno drugo zavoditi.
Smatram da je to smrt braka.
Da ,prvih tri mjeseca je odista bilo teško, no onda se naučiš na nespavanje, moj ima dve godine i za razliku od starijeg koji je spavao cijelu noć još se budi noću po dva tri puta tako da spavala nisam dve godine, no prva tri sata spava čvrsto.
Prilagodiš se.
Naravno to znači da si postaviš prioritete, nećeš gledati tv ili raditi već ono što bi radio u osam i po navečer da nisi ograničen vremenom koje imaš već ćeš uskočiti u krevet .
Možda zvuči nespontano, ali Bože moj siromahu je i komarac muzika drugim riječima ili tako ili nikako, a kako opcija nikako i nije neka opcija prilagodiš se.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:01   #11
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme mu govorim da bi trebao ići van i nedjeljom ukoliko mu je škola posljepodne, ali niš od toga kaže da niko ne izlazi nedjeljom navečer


predobra si!

Quote:
Dakle smatram da je najgore što ljudi mogu sebi napraviti je da umru kao par, da postanu mama i tata, da ubiju seksualnost u braku, da prestanu jedno drugo zavoditi.
Smatram da je to smrt braka.
apsolutno, zato i pitam ovdje to što pitam

Quote:
Da ,prvih tri mjeseca je odista bilo teško,
ma, ok, ne mislim da će mi bit med i mlijeko ispočetka i ne mislim da ćemo izvodit akrobacije dok će beba bit još sasvim mala, ali iskreno se plašim pomisli da spava s nama sedam godina
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:32   #12
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Zmijica
ne straši Lali.
oke, bit cu dobra
al ozbac - mene bi spasilo da mi je netko to prije rekao.
nisam imala ni najblazu predodzbu koliko ce mi se zivot promijenit.
i to ne po izlascima, drustvenom zivotu, ogranicenjima, cak ni po kolicini seksa - nego po nekim fluidnim stvarima kao sto su - pol sata za sebe kad ja to hocu, duzi ostanak u krevetu, spontani seks...
nismo umrli kao par, al smo, ajmo rec, u poluhibernaciji.
povremeno se probudimo i wow, a onda opet svakodnevnica uzme svoje.
al narast ce on, narast ce

Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Možda zvuči nespontano, ali Bože moj siromahu je i komarac muzika drugim riječima ili tako ili nikako, a kako opcija nikako i nije neka opcija prilagodiš se.
je, bas tak
i tocno je ono da prvih... pa ne bas 3 u nasem slucaju, al ono satipol svakako... spava i ne budi se. iskoristis
mi smo ga ljeti, kad je bio jedno 8 mj pa ga se moglo i keksom, bananom... nahranit, slali s bakom u setnju - ajte bako, malo na zrak i ne morate se dva-tri sata vracat
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:53   #13
ma ne plašite vi mene...ja sam već prošla fazu žalovanja sa životom kakvim znam, za spavanjem do kad hoću, za spontanim seksom...zapravo, cijelo vrijeme trudnoće, do sad pred kraj kad su me valjda počeli prat majčinski instinkti, ja brijem kako mi je život gotov za vijeke vjekova amen

sad malo ipak gledam vedriju stranu, al pitam za praktična iskustva...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:11   #14
Quote:
sanjab kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumašima
Imam problem koji nikako nemogu riješiti stoga već pomalo očajna tražim savjet.
Mama sam skoro 4 godišnjaka ali već sam pomalo umorna i kronično neispavana jer moj mali anđeo nikako da spava u svom krevetu.Nakon što ga stavim spavati kad napokon zaspi nekon prvog sna on dolazi nama u krevet neki put u 1,ili 2 li 5 ujutro u krevet.I nastavi dalje spavati kao de se ništa nije dogodilo.Neznam zašto dolazi u krevet a kada dođe toliko sam umorna da nemam snage raspravljati s njim.Molim mneki savjet.Please

Nemam savjeta za tebe, ali ako te mogu utješiti sa tim da nisi jedina koja se bori sa istim tim problemom.
Ja sam čak došla do toga da ga odmah legnem u naš krevet.
tabita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 19:21   #15
Quote:
sanjab kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumašima
Imam problem koji nikako nemogu riješiti stoga već pomalo očajna tražim savjet.
Molim mneki savjet.Please
Moj stariji ( 2 godine 8 mjeseci) spava u svojoj sobi u kindaču. Oduvijek je spavao u svoj kindaču. Kapa dole roditeljima kojima klinac spava s njima u krevetu. Kako se uspiju naspavati? Pa i seksati. Ipak najveći strah mi je da ga sa svojim 100+ kg ne zdrobim, Ne, ne bih mogao oka sklopiti iako imam ogroman ( 2,20 x 2,20 ) bračni krevet. Odkad je došao mali braco odn. nekih mjesec dana prije spava u svojoj sobi. Mi smo s njim dok ne zaspi, zna nas zvati navečer, legnemo na ležaj pokraj... Ujutro ja znam, prije nego se probudi, otiči spavati u njegovu sobu.
Mislim da si ga prvo morala u kindaču staviti u svoju sobu dok se ne navikne, pa tek onda u krevet. Kako ćeš sada, sorry, nemam ideje. Isto tako ne znači da, kad moj pređe na svoj krevet, neće dolaziti k nama u krevet. Probaj ovo sa djecom i ruganjem.


Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
s obzirom da gotovo sve pišete kak djeca spavaju po pet i više godina s vama u krevetu ili u istoj sobi - kak onda prakticirate seksualni život?

Ne bu ti do sexa prvih 3 mjeseca, nekima i više. Ovisi koliko dijete spava. Po noći i po danu. Pa onda peglanje, kuhanje dva-tri jela, spremanje... Na kraju, kada bi trebao doći na redu sex, iscjeđena si krpa koja jedva čeka da zaspe. Nakon nekog vremena tate polude, počinju svađe... Nakon nekog vremena i tate se "naviknu" na status quo. A kad se kresnete - joj kako je to dobro, trebali bi češće. I sve se opet vrati na staro. Velim opet ovisi koliko dijete spava. I druga stvar, a kaj se morate sexati samo u krevetu
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 19:40   #16
seks s bebom u istoj sobi...O,Zmijice, potpisujem sve što si rekla... I ono o naivnosti... i sve, sve...
O, Bože moj, i sad nekad se sjetim da smo muž i ja znali zagrljeni ležat na trosjedu i gledati film, pa se čudim da je to IKAD bilo...Ja zaboravila, eto kad je davno bilo...A seks...Ako budeš dojila- doviđenja Nema menstruacije, nema ovulacije, nema želje...A da ne spominjem izmoždenost, neispavanost, živčanost u stilu: "daj ga ti nosi malo, ja NE MOGU VIŠE!!!"
Ali nij sve tako crno. Za par godina doći će sve na svoje mjesto. Ali više nikada neće biti kao prije. Moraš nešto dati da bi dobio, je li tako. Ipak moram ti reći da svog muža nikad nisam više voljela nego kad mi je sav mirisan i sređen došao po mene i naše drugo dijete u bolnicu!
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 20:43   #17
To sa mengom i dojenjem i zeljom je meni veliki problem. Nisam jos dobila (14 mj.) i vec sam fakat sva luda. Mrzim imat mengu ali sad mi fale ti moji hormoni. Zelje nema nikakve, sluznica suha, koza mi je isto jako osjetljiva, suha. Bas jedva cekam da je dobima ali uz ovaj tempo i dojenje u tandemu mislim da nema sanse.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 16:10   #18
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
seks s bebom u istoj sobi...O,Zmijice, potpisujem sve što si rekla... I ono o naivnosti... i sve, sve...
O, Bože moj, i sad nekad se sjetim da smo muž i ja znali zagrljeni ležat na trosjedu i gledati film, pa se čudim da je to IKAD bilo...Ja zaboravila, eto kad je davno bilo...A seks...Ako budeš dojila- doviđenja Nema menstruacije, nema ovulacije, nema želje...A da ne spominjem izmoždenost, neispavanost, živčanost u stilu: "daj ga ti nosi malo, ja NE MOGU VIŠE!!!"
Ali nij sve tako crno. Za par godina doći će sve na svoje mjesto. Ali više nikada neće biti kao prije. Moraš nešto dati da bi dobio, je li tako. Ipak moram ti reći da svog muža nikad nisam više voljela nego kad mi je sav mirisan i sređen došao po mene i naše drugo dijete u bolnicu!

ja sam dojila godinu i po i da, seksali smo se u istoj sobi i još se seksamo u istoj sobi u kojem je bebo koji sada ima dve godine.
Ne vidim što je tu tako čudno, prva tri sata spava poprilično čvrsto u kindaču je ne vidim di je problem.
Možda zato jer je meni moj muž dosta pomagao, ali dojenje nikako nije utjecalo na spolnu želju.
Smatram da smo mi ljudi različiti, meni bi bio veliki problem da nema seksa, a kad kažem da nema seksa onda mislim da ga nema ako ne bar svaki dan, a ono bar svaki drugi dan.
Nakon seksa bi zaspali , a sada kada mali ipak više spava ( sa dve godine još se budi noću) odemo u dnevni , legnemo na kauč jedno pored drugog i gledamo film ili lamentiramo o sto i jednoj važnoj ili pak potpuno nevažnoj stvari.
Imamo i jednog tinejđera i mogu reći da je poprilično krivo gledanje da će se za par godina sve posložiti.
Neće, samo će male brige zamjeniti one velike.
Mene više zna umoriti moj tinejđer koji je sasvim pristojno i razumno čeljade nego moj bebo od dve godine.
Osim toga što ako onda poželite imati još djece, kada će seks doći na red
Razumijem da smo različiti, a ja iz mog iskustva koje se temelji na dva desetljeća veze tvrdim da je smrt para kada postanu samo mama i tata, a prestanu biti ljubavnici.


U braku smo sedamnaest godina.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 17:10   #19
Što ćeš, nismo svi isti...Svaka ti čast kad ti se dade svaki dan! Još nisam upoznala ženu koja se ŽELI seksati ama baš svaki dan!
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:42   #20
pozdrav svima!
čitam i umirem od smjeha,pa reko da i ja vama ispričam svoju priču!
Ja nisam po noći spavala kako treba zadnjih pet i po godina otkako se rodio moj prvi!
A kad se rodila i druga.... ajme majko!
ona je sada dvije i po godine i dok nije bilo nje spavanje je išlo ovako: (djeca imaju svoju sobu i oboje spavaju u vlastitom krevetu) naveče večera,higijena i spavanac, 2 ili 3 sata ujutro dotapka u moju sobu i legne kod mene ( nikako kod tate) i onda cijelu noć mazi lakat kad imam snage prebacim ga u njegov krevet,ali uglavnom nemam!
Sad kad je i malena u svom krevetu moje spavanje izgleda ovako: mali i dalje po svom (kod mene i udri po laktu) , a sada i malena dotapka po mraku kod mene ( nedaj bože kod tate ) ,kad me onako u mraku napipa di sam i di je bracO,uvali se meni sa druge strane i cijelu noć mi kopa po licu!
tako da vam ja drage moje praktički cijelu noć spavam ko sardina između njih dvoje na rubu kreveta i umirem od ukočenosti ( dok se naš tata mirno širi na svojoj strani i spava ko beba)
tibika99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.