Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2013., 14:48   #41
Ja mislim da je GEN-I i RWE rade zajedno te kada za par godina dovoljno oslabe HEP, jednostavno će ga preuzeti i sve će biti RWE + RWE filijalice i onda će cijena biti kao u Njemačkoj
__________________
It is impossible if you never try!
Noah 2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:30   #42
Jel može odgovorit netko tko je prešao na GEn-i da li ima ugovorne obveze jer vidim da oni reklamiraju da nema pa mi sad nije jasno šta to znači ?
Piše da se nakon mjesec dana može vratit drugom proizvođaču struje pa me zanima jel to zaista tako ili ima neka kvaka?
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 22:57   #43
ja sam na geniju, ugovorne obveze ima/nema.
na papiru postoji 12 mjeseci, ali to ne znači da ne možeš u svakom trenutku otići s njih, jer možeš.
kao 'penale' plaćaš onaj besplatni prvi mjesec struje, koji sada, čini mi se, više ne možeš ni dobiti jer je ta akcija bila do 1.8, a sad ne znam jel imaju koju novu akciju.

ako mislite prijeći na RWE oprez!
http://phys.org/news/2013-08-german-...nal-power.html
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 06:38   #44
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Jel može odgovorit netko tko je prešao na GEn-i da li ima ugovorne obveze jer vidim da oni reklamiraju da nema pa mi sad nije jasno šta to znači ? Piše da se nakon mjesec dana može vratit drugom proizvođaču struje pa me zanima jel to zaista tako ili ima neka kvaka?
Ne znam zašto mi pada na pamet ona: "Piše i na plotu ..."? Ne želim se rugati, nego tek upozoriti na demagogiju toga što je napisano u ugovoru toga drugoga dobavljača. Očito je da distributer energije ne može na silu zadržati kupca ako kupac više ne želi s njime poslovati. Međutim ...

Jednom kad raskinete neki ugovorni odnos, kao tu s HEP-om, onda logika kazuje da kasnije više nećete moći ugovarati kao prije, kao partner, nego vrlo vjerojatno kao klijent koji je sam sebe doveo u neko ucijenjeno stanje.
Valja se zapitati pod kojim ćete tada uvjetima vi moći ugovarati prijelaz ili nazad k HEP-u ili kod nekoga drugoga dobavljača električne energije? Mislite li da će ikoji trgovac mariti za vašu ekonomsku situaciju zbog koje ste okolo švrljali, i da vam neće htjeti uvaliti onda odredbe u novome ugovoru koje će biti puno gore po vas u odnosu na odredbe iz prijašnjeg ugovornog odnosa?

Ne mislite valjda da je HEP poduzeće naivaca i da neće htjeti iskoristiti tu svoju šansu koju mu kupac pruži i nastojati vam uvaliti gori ugovor nego ste ga imali prije?
S jedne strane, zašto bilo koji trgovci ne bi htjeli zaraditi kad im već sami omogućujete uvjete za zaradu? S druge strane, oni i sami znaju da bez energije ne može nitko živjeti, i da ih kupac neodgodivo treba.
A tada je jasno da se mogu ugovarati odredbe i sitno napisane, koje nitko niti ne pročita (kao što je praksa kod banaka kad tražite kakav kredit), ili ih ima toliko mnoštvo stranica (10-200) da ih nemate ni volje prostudirati.

Ne odgovaram nikoga od njegovih zamisli, nego tek ukazujem na oprez.
U ugovorima novih distributera električne energije može pisati bilo što.
Samo ono što se tiče vas i distributera može se ishoditi i izvršavati,
a ovlašne odredbe (demagogija) o konkurentima nikoga ne obvezuju.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 07:17   #45
Iako mislim da bi bilo protuzakonito da vam HEP nudi nepovoljnije cijene od trenutnih korisnika ( u slučaju eventualnog povratka na njihovu mrežu), mislim da bi to bilo pomalo i nelogično i glupo s njihove strane, jer je i njima u cilju privući i zadržati što više korisnika, a ne odbijati ih najvišim cijenama na tržištu.
Ista je situacija danas npr u telekomunikacijama, zasigurno nećete vidjeti da vam HT nudi skuplje cijene jer ste izdajnički prešli na drugog operatera, nego će vas još raznim popustima i pogodnistima probati nagovoriti da im se vratite. Ukoliko u HEP-u ne misle isto, promjenit će mišljenje uskoro, kad im se dug još više poveća, uslijede razna otpuštanja viška radnika i slično.
I ne bih se kladio da u ugovorima novih distributera može pisati bilo što, ugovor mora biti u skladu sa zakonom inače bi njegovi dijelovi bili ništavni i ne bi imali pravnu valjanost.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 14:35   #46
ispravak linka od posta iznad:
http://phys.org/news/2013-08-german-...nal-power.html

Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto mi pada na pamet ona: "Piše i na plotu ..."? Ne želim se rugati, nego tek upozoriti na demagogiju toga što je napisano u ugovoru toga drugoga dobavljača. Očito je da distributer energije ne može na silu zadržati kupca ako kupac više ne želi s njime poslovati. Međutim ...

Jednom kad raskinete neki ugovorni odnos, kao tu s HEP-om, onda logika kazuje da kasnije više nećete moći ugovarati kao prije, kao partner, nego vrlo vjerojatno kao klijent koji je sam sebe doveo u neko ucijenjeno stanje.
Valja se zapitati pod kojim ćete tada uvjetima vi moći ugovarati prijelaz ili nazad k HEP-u ili kod nekoga drugoga dobavljača električne energije? Mislite li da će ikoji trgovac mariti za vašu ekonomsku situaciju zbog koje ste okolo švrljali, i da vam neće htjeti uvaliti onda odredbe u novome ugovoru koje će biti puno gore po vas u odnosu na odredbe iz prijašnjeg ugovornog odnosa?

Ne mislite valjda da je HEP poduzeće naivaca i da neće htjeti iskoristiti tu svoju šansu koju mu kupac pruži i nastojati vam uvaliti gori ugovor nego ste ga imali prije?
S jedne strane, zašto bilo koji trgovci ne bi htjeli zaraditi kad im već sami omogućujete uvjete za zaradu? S druge strane, oni i sami znaju da bez energije ne može nitko živjeti, i da ih kupac neodgodivo treba.
A tada je jasno da se mogu ugovarati odredbe i sitno napisane, koje nitko niti ne pročita (kao što je praksa kod banaka kad tražite kakav kredit), ili ih ima toliko mnoštvo stranica (10-200) da ih nemate ni volje prostudirati.

Ne odgovaram nikoga od njegovih zamisli, nego tek ukazujem na oprez.
U ugovorima novih distributera električne energije može pisati bilo što.
Samo ono što se tiče vas i distributera može se ishoditi i izvršavati,
a ovlašne odredbe (demagogija) o konkurentima nikoga ne obvezuju.
promašeno razmišljanje.

prvo i osnovno je da ti i nakon odustanka od jednog od dva nehep proizvođača i dalje imaš izbor.
kakav je, da je, ali je ipak izbor.

samim time što imaš izbor, ne možeš i ne moraš pristajati na ucjene hep-a ili bilo koga.

i tu cijela priča gore pada u vodu.

dok god na tržištu postoji izbor, ne može neka firma ucjenjivat klijente i stavljat ih u lošiji položaj po nekom svom lijevom kriteriju ("izdaji").
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 21:01   #47
Monopolisti, poput banaka, mogu unijeti u ugovor odredbe koje u slučaju nekoga sporenja ili nastanka štete samo klijenta obvezuju a ne i njih. Pokušajte se prisjetiti koliko ste upućeni u sadržaj dokumentacije pod nazivom "Opći uvjeti poslovanja ..." bilo od banke s kojom poslujete, HT-a, ili HEP-a, a koju su vam dužni predočiti prije potpisivanja s njima ugovora. Dapače, u ugovor oni vrlo rado ugrade baš odredbu da je klijent upoznat sa svim odredbama iz (fantomskih) "Općih uvjeta poslovanja ...", da ih je razumio i da svojim potpisom na ugovor potvrđuje da je suglasan sa svim odredbama "Općih uvjeta ...". Imate takvih slučajeva stalno koji na kraju budu istjerani iz vlastitog stana ili kuće, jer im je sustavom nenajavljene ovrhe pokrenuta pljenidba imovine i tzv. deložacija. Lako je nestrpljivom naivcu uvaliti rog za svijeću.

Ljudi, me budite naivni. "Ne laje pas zbog sela, nego zbog sebe."
HEP je proizvođač električne energije, a konurenti su mu najobičniji prekupci.
Tu se nastoji drugačije naplatiti raspodjela dobiti od parazitizma, a neće biti jeftinijega života za raju. Raja će uvijek biti izrabljivana i obezvrijeđivana sve dok oni koji je predstavljaju i zastupaju u javnim službama i javnim poduzećima ne budu čestiti ljudi. Ovo su sve predstave za lakovjerne.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 22:52   #48
rwe ugovor

za prekid rwe ugovora ne plaćaju se nikakvi penali niti išta slično. možete prekinuti ugovor kad god hoćete.
ali ako i kad prekinete ugovor morate platiti sve što ste do tada na računima uštedjeli. znači vaša dotadašnja ušteda je: puj pik ne važi.
pozdrav.
EpaDA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 12:57   #49
Quote:
EpaDA kaže: Pogledaj post
za prekid rwe ugovora ne plaćaju se nikakvi penali niti išta slično. možete prekinuti ugovor kad god hoćete.
ali ako i kad prekinete ugovor morate platiti sve što ste do tada na računima uštedjeli. znači vaša dotadašnja ušteda je: puj pik ne važi.
pozdrav.
Kako bi ti uopce ustedio sa rwe kad im je cijena kWh ista kao i hep-ova!?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 16:32   #50
jel hep spustio cijene za onih X posto?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 18:02   #51
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
jel hep spustio cijene za onih X posto?
Ne, šef HERE bio na godišnjem pa nije moglo bit odobreno

http://www.soundset.hr/vijesti/hrvat...-na-istu-stvar
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 00:27   #52
hahahah, koja smijurija, sva sreća pa nisam odustao od prelaska.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 05:58   #53
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
...

Jednom kad raskinete neki ugovorni odnos, kao tu s HEP-om, onda logika kazuje da kasnije više nećete moći ugovarati kao prije, kao partner, nego vrlo vjerojatno kao klijent koji je sam sebe doveo u neko ucijenjeno stanje.
Valja se zapitati pod kojim ćete tada uvjetima vi moći ugovarati prijelaz ili nazad k HEP-u ili kod nekoga drugoga dobavljača električne energije? Mislite li da će ikoji trgovac mariti za vašu ekonomsku situaciju zbog koje ste okolo švrljali, i da vam neće htjeti uvaliti onda odredbe u novome ugovoru koje će biti puno gore po vas u odnosu na odredbe iz prijašnjeg ugovornog odnosa?


...
hep-ods ima poseban status, i mora prihvatiti svakoga tko nema ugovor sa drugim opskrbljivačem ( zato se i žale da će njima ostati najgori). koliko vidim po poslovnim subjektima, povratak hep-ods-u je u tom slučaju automatski, nema nikakvih pregovaranja.
a opskrba kućanstava el. energijom je visoko regulirana, i usluga je standardna i ista za sve.
pozdravljam oprez, ali ne vidim koje se nove odredbe ugovora mogu uvaliti na moju štetu, definitivno mi ne mogu naplaćivati skuplju struju nego mom susjedu
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 11:21   #54
Sto je sa snagom?
Npr. Vrate te nazad na hep i dobijes par kilovta,a ti otisao
od hepa sa 3 puta vise.
Pa ako hoces nazad istu ti plati ponovo!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 14:19   #55
ajde ne lupetaj ako ne znaš ništa o sustavu distribucije.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 18:56   #56
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
ajde ne lupetaj ako ne znaš ništa o sustavu distribucije.
našao se ko će držati prodike
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 17:34   #57
http://www.poslovni.hr/hrvatska/sef-...-struje-251259
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 00:49   #58
Ja razmišljam o GEN-iju. Navodno ako raskineš ugovor ne moraš vratiti lovu za onaj besplatan prvi mjesec. I navodno nema cake?

Zanima me jel tko već prešao? I jel bilo problema s odlaskom? Jel vas HEP drapnuo za očitanje, "održavanje" i slično?
Mene je osobno frka da će mi kad odem HEP početi naplaćivati "održavanja" mjerača i sl. gluposti, što do sad nije...
kishakishica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 01:22   #59
nema.
da. ne. ne.
ajd ne lupetaj.
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 23:22   #60
Dobro, koliko je trebalo da dobiješ prvi račun? Jesi li ga dobio? Još nisi? Kako onda znaš da te HEP nije drapnuo za očitanje? Koja je točno procedura?

Poslali su mi iz GEN-ija ugovor, nisam stigla još to proučiti. Jel mi možeš ti ukratko reći?

I daj molim te vrijedjanje i omalovažavanje "ne lupetaj" zadrži za sebe. Valjda se možeš kulturnije izraziti?
kishakishica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.