Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2015., 10:42   #1
Avon #3 (pročitati uvodni post)

Stara tema ima preko 10k postova, tako da otvaramo novu .


UPDATE 2.10.2018.

Tema je ovdje za raspravu i informacije o proizvodima, a ne za zaradu posredništvom u prodaji!
Ako tražite osobu koja bi vam naručila proizvode ili vas učlanila, slobodno to napišite na temi, ali sve dalje rješavajte putem inboxa. Objave na temi kao što su "Ako želite da vam naručim xy proizvod, javite se" ili "Ovaj mjesec kod mene uz kupnju xy dobijete xyz% popusta", kao i pozive na učlanjenje kartoniram.

Prokleta
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 17:27   #2
Katastrofalno poslovanje Avona

Dakle, ovo više nije normalno.
Od početka kampanje imam 2 neisporučena proizvoda i čekam da nabave dodatne količine proizvoda.
Jedan od njih je parfem iz seta - ali su mi drugi dio seta poslali, kao da kupcu to nešto znači...
Poslala sam narudžbu 6.12. i još jednu prošli tjedan. Iako mi je kod unosa narudžbe bila zelena točka, opet proizvoda nije bilo.
Na 2.narudžbi opet nema nekih proizvoda. Set prstenova, narukvica s horoskopskim znakom... od nekih sam odmah odustala, nisam ni naručivala jer mi ne trebaju iza Božića.


Iz Avona su mi javili u četvrtak, 17.12 da im se javim KRAJEM TJEDNA kad će imati informaciju.
Ok, progutala sam činjenicu da je kraj tjedna 18.12!
Pitala sam ih danas i dobila odgovor:

Postovana AL/AG,

proizvodi će stići sa Vaąom prvom sljedećom narudľbom kad budu dostupni.



Dođe mi da pitam koji kurac me zajebavaju!!!

Ozbiljno razmišljam da pišem direktno upravi Avona.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 18:02   #3
daaaa..nisu normalni ja sam dobila jedan dio seta i još mi nisu isporučili 5 proizvoda doći će kad budu dostupni..
Pa halooo a bitno je da ja set moram platiti. Sramotaa ih može biti a i mene što moram ljudi objašnjavati o čemu se radi.
ancica21sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 21:24   #4
Pa zar vam nije jednostavnije prestati naručivati kozmetiku i ostalo iz Avona??
Prepuna Hrvatska dućana s kozmetikom, a vi se i dalje zaj....... s Avonom.

Pa što očekujete?? Nikada, ali nikada nikome u 12. mj. nisu došli svi setovi, puno pojedinačnih stvari, što dramite? I to svaku godinu iste osobe

Iz godine u godinu na ovoj temi ponavljamo da se iz kataloga stvari naručuju u 11. mj. jer je u 12. mj. kaos. I opet se iste osobe čudom čude što se događa to što se događa. I možete vi sasuti rafalnu paljbu na Mustafu osobno, što smo mi Liderice radile godinama - ništa se promijeniti neće.

Kome god od vas, koje učestalo dramite nad sve poznatoj situaciji, nije po volji ovaj način poslovanja- imate na svakom uglu drogerije u kojima se nude parfemi s napr. 40% popusta, kozmetički setovi s 30% popusta i navalite.

Ili samo želite svoje osobne frustracije izbacivati na ovoj temi, što nije nimalo lijepo.

Avon posluje tako kako posluje i neodgovorno je od vas, koje svaku godinu dramite zbog takvog načina poslovanja, uopće nuditi bili kome katalog, a da ga prethodno ne obavijestite da u 12. mjesecu neće dobiti pola proizvoda
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 12:23   #5
Ovo je prvi puta da se ja oglašavam tako da psst!

A ovo je stranica avona i naravno da ću pisati o avonu kakvi su i šta sve ne ostalo a kome se ne sviđa ne mora čitati a još najmanje komentirati.
ancica21sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 14:47   #6
Quote:
ancica21sb kaže: Pogledaj post
Ovo je prvi puta da se ja oglašavam tako da psst!

A ovo je stranica avona i naravno da ću pisati o avonu kakvi su i šta sve ne ostalo a kome se ne sviđa ne mora čitati a još najmanje komentirati.
Ta tema je xy puta prožvakana i ispljunuta, kao i sve ostale ali vidim da ti do nedavno nisi pratila ovu temu, pa samo naprijed, slobodno piši o onome što generacije vrabaca znaju kao osnovno gradivo
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 18:48   #7
I ti si liderica.
Super.

Jesu li te barem podučili osnovama prodaje i marketinga??
Očito nisu.
Recimo - da je kupac uvijek u pravu... pa recimo da se NE SMIJE desiti propust da ti ključnog proizvoda iz kataloga nema - to je abeceda, to kupac JEDNOSTAVNO NE OPRAŠTA... dakle, proizvod nije LE, nego nešto što se mjesecima prodaje, konkretno Black Suede Touch i sad ga odjednom ne mogu nabaviti mjesec dana.
Ma daj me nemoj.:klap:

I prestani ih opravdavati.
Na najboljem su putu da završe kao i mnoge druge kataloške prodaje - recimo Neckermann i Quelle.

Osim toga, ovo je tema o Avonu i naravno da ću pisati i ono što valja i ono što ne valja!
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 00:46   #8
Tak je, liderica sam jaaaako puno godina, prošla sam puno "treninga" što o poslovanju, što o komunikaciji s ljudima, napr. poput tebe - vječito nezadovoljnim svim i svačim, pretežno jednim te istim.

Tako da se time ni najmanje ne opterečujem, a bilo bi dobro kad bi barem čitala moje postove. Najviše od svih forumašica ovdje ja kritiziram rad Avona, ali je notorna bedastoća iz posta u post ponavljati jedno te isto.

Onome tko pročita jednom da se iz 2 dostupna novogodišnja kataloga uvijek naručuje iz onog prvog, dakle u 11. mj. jer je u 12. mj raspad sistema svaku godinu, nije potrebno to ponavljati svaki mjesec. Osim ako su ljudi zaboravni, rijetko naručuju ili su tek učlanjeni.

A to što netko tvrdi da je kupac uvijek u pravu - je. I neka se svaki nezadovoljni kupac pravda s Avonom kako hoće - ja sigurno neću - iz razloga što svakog potencijalnog kupca unaprijed obavijestim što može očekivati kod kataloške kupnje, posebno u 11. i 12. mj.
Tako to rade odgovorne AL i liderice. Tako ljudi mogu izabrati - rizik kataloške kupovine ili ziheraški otići u trgovinu i kupiti ponuđeno

Kome pravo, kome krivo, ali tako je. I usprkos našem nezadovoljstvu, Avon posluje odlično, onaj tko voli njihovu kozmetiku naručit će na vrijeme svoj omiljeni proizvod, poklone itd. kome nije po volji - ima puno drugih opcija

A mi ćemo i dalje gunđati, ljutiti se na one koje dobro posluju, imat ćemo 1000 zamjerki na Avonovo poslovanje - i dalje ćemo naručivati i uživati u omiljenim nam kremicama, mirisima i ostalim, kemije prepunim divnoćama
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 08:35   #9
Ja nisam u Hr, živim u BiH, ali moram pohvaliti Avon. Sinoć su mi brzom poštom (bez ikakve naknade) isporučili sve neisporučene proizvode iako nisam pravila novu narudžbu. To su isto uradili i prošle godine. Nisam ni ja u potpunosti zadovoljna i milion puta me iznerviraju, ali ostaje činjenica da su mi njihovi proizvodi dragi i da bar znam da ne stoje na policama po nekoliko godina...

Btw, Lily04 bila si upravu za Mesmerize, ima jednu notu koju ne podnosim i sreća pa ga ne naručih. Ne sviđa mi se ni Rare Gold, ali sviđa se kćeri (ona ga je i naručila).
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 13:22   #10
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ja nisam u Hr, živim u BiH, ali moram pohvaliti Avon. Sinoć su mi brzom poštom (bez ikakve naknade) isporučili sve neisporučene proizvode iako nisam pravila novu narudžbu. To su isto uradili i prošle godine.. .
Ovo sam namjerno boldala - kod nas toga nema.
I ja sam pitala kad će mi isporučiti proizvode kojih nema, aludirajući na to da bi mogli to uraditi mimo moj narudžbe, ali su mi odgovorili - citiram:

Postovana AL/AG,

proizvodi će stići sa Vašom prvom sljedećom narudžbom kad budu dostupni.


Ironično i omalovažavajuće.


Pa Lily, kad sve znaš, onda mi odgovori kako u BIH ovo može, a kod nas ne.?

Ha????
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 13:43   #11
Ja živim od rođenja u HR, isto tako radim u HR, tako da mi je poslovanje u BiH potpuna nepoznanica

To pitanje uputi u Avon HR ili pošalji mail Mustafi, on je rodom iz BiH, viši menađer prodaje, vjerujem da će ti on odgovoriti na ovo pitanje

Isto tako, dok nam je makedonac bio na istom tom radnom mjestu i nama su paketi s prethodno neisporučenom robom stizali na Badnjak i Staru godinu, a da mi nismo ni prstom maknule.

Nekada su i dostave bile do 22h, od tada su se promijenile 3 dostavne službe.

Da li te još nešto zanima, pitaj slobodno
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 13:45   #12
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ja nisam u Hr, živim u BiH, ali moram pohvaliti Avon. Sinoć su mi brzom poštom (bez ikakve naknade) isporučili sve neisporučene proizvode iako nisam pravila novu narudžbu. To su isto uradili i prošle godine. Nisam ni ja u potpunosti zadovoljna i milion puta me iznerviraju, ali ostaje činjenica da su mi njihovi proizvodi dragi i da bar znam da ne stoje na policama po nekoliko godina...

Btw, Lily04 bila si upravu za Mesmerize, ima jednu notu koju ne podnosim i sreća pa ga ne naručih. Ne sviđa mi se ni Rare Gold, ali sviđa se kćeri (ona ga je i naručila).
Drago mi je, zbog svega
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 14:39   #13
Kod nas je ovaj princip isporuke počeo od prošle godine i to važi samo za 12 mjesec, inače i nama isporuče proizvode s narednom narudžbom. Moram priznati da su me baš prijatno iznenadili što su to ponovili i ove godine.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 08:49   #14
Quote:
Lily04 kaže: Pogledaj post
Pa zar vam nije jednostavnije prestati naručivati kozmetiku i ostalo iz Avona??
Prepuna Hrvatska dućana s kozmetikom, a vi se i dalje zaj....... s Avonom.

Pa što očekujete?? Nikada, ali nikada nikome u 12. mj. nisu došli svi setovi, puno pojedinačnih stvari, što dramite? I to svaku godinu iste osobe

Iz godine u godinu na ovoj temi ponavljamo da se iz kataloga stvari naručuju u 11. mj. jer je u 12. mj. kaos. I opet se iste osobe čudom čude što se događa to što se događa. I možete vi sasuti rafalnu paljbu na Mustafu osobno, što smo mi Liderice radile godinama - ništa se promijeniti neće.

Kome god od vas, koje učestalo dramite nad sve poznatoj situaciji, nije po volji ovaj način poslovanja- imate na svakom uglu drogerije u kojima se nude parfemi s napr. 40% popusta, kozmetički setovi s 30% popusta i navalite.

Ili samo želite svoje osobne frustracije izbacivati na ovoj temi, što nije nimalo lijepo.

Avon posluje tako kako posluje i neodgovorno je od vas, koje svaku godinu dramite zbog takvog načina poslovanja, uopće nuditi bili kome katalog, a da ga prethodno ne obavijestite da u 12. mjesecu neće dobiti pola proizvoda
tako je
Svako malo nekakve drame. Meni osobno je Avon super, ako i ne bude isporučenog proizvoda nije kraj svijeta i sve se to da srediti. Ako je to toliki problem, baš to, ima hrpa drogerija... Izvolite, nitko vas ne tjera da naručujete online. Ne razumijem zašto toliko pretjerivanje, psovke i svakakve riječi na prethodnim stranicama, čekaj, oko kataloške prodaje? Imaš kupce? Ok, obavijesti ih koje su stvari moguće.
Ovo je tema gdje dijelimo iskustva o proizvodima i ako netko ima nekakvih pitanja, a ne da se konstantno da tako kažem ''pljuje'' po firmi od koje naručuješ.
__________________
I wanted the whole world or nothing
B
MissHeaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 21:06   #15
Smile

Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Ovo sam namjerno boldala - kod nas toga nema.
I ja sam pitala kad će mi isporučiti proizvode kojih nema, aludirajući na to da bi mogli to uraditi mimo moj narudžbe, ali su mi odgovorili - citiram:

Postovana AL/AG,

proizvodi će stići sa Vašom prvom sljedećom narudžbom kad budu dostupni.


Ironično i omalovažavajuće.


Pa Lily, kad sve znaš, onda mi odgovori kako u BIH ovo može, a kod nas ne.?

Ha????
Ima toga i u Hrvatskoj.
Ove su godine (a kako sam doznala od svoje upline, i prošle godine) automatski besplatno slali prethodno neisporučene proizvode na kućnu adresu u slučaju da je iznos bio veći od 100kn i da su bili dostupni u skladištu tako da stignu bar do Badnjaka.
A isto tako su slali i 25.12. - paket stiže u utorak/srijedu.
U slučaju da vrijednost neisporučenih proizvoda nije bila veća od 100kn bilo je potrebno naručiti bar još jedan proizvod da sveukupno bude 100kn i BEZ ZARAČUNAVANJE NAKNADE ZA NARUDŽBE manje od 100kn (iznos naknade je 17kn) AVON je slao proizvode.
To te tvoja liderica, u slučaju da su neisporučeni proizvodi bili dostupni, morala kontaktirati i obavijestiti...

Što se tiče neiporučenih proizvoda, evo ja sam imala samo neisporučen Femme set.
Ali općenito svoje sam korisnice obavjestila da se što prije odluče (i u C16 i C17) i ako nešto žele naručiti da mi što prije jave... i nije bilo problema
Istina neki su proizvodi kasnili ali evo svi pokloni za Božić su stigli na vrijeme.
koalica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:10   #17
Odlični swatchevi novih ruževa hidrocolor perfectly mattehttp://www.beautifinous.co.uk/2015/1...-swatches.html

u ovoj kampanji po 19 kn na demo ponudi.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:42   #18
ja nekako nisam bas odusevljena nijansama
__________________
Sunshine mixed with a little hurricane <--
pssst12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 09:09   #19
Quote:
z.l.e.v.A.n.k.a. kaže: Pogledaj post
Kako su me iznervirali zbog nedostupnosti ovih olovaka, imala sam najmanje 15 naručenih olovaka, a obavijest da će biti nedostupne postavili su kasno. Nakon što sam napisala i liderici i menadžerici zone po jedan lijep mail.

Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
Odlični swatchevi novih ruževa hidrocolor perfectly mattehttp://www.beautifinous.co.uk/2015/1...-swatches.html

u ovoj kampanji po 19 kn na demo ponudi.
Meni su ok samo dvije nijanse.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 12:44   #20
moram priznati da su me ovi swatchevi baš razočarali... u katalogu mi izgledaju puno intenzivnije i ljepše nijasne i nekako mi kvalitetno djeluju.... ovak na ovim svachevima ko da nisu to te boje... ne znam... mislila sam si naručiti jedno, dvije tri nijanse sad na demo ponudi...sad ću morat razmisliti hoću li
kafendžija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.