Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2016., 21:58   #21
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Čudnovata je i preporuka da se ima zaliha hrane dostatna za 10 dana, a voda za 5 dana.
Valjda je opće poznato da čovjek može bez hrane brat bratu 25 dana, dok bez vode ne može ni 5...

par gajbi piva i riješio si pitanje i hrane i vode....
dk1 is offline  
Old 22.08.2016., 23:11   #22
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
To je dvostruki mač, kada si sam - prepušten si sam sebi i svojim sposobnostima. Za takve situacije bilo bi dobro probati osigurati nekakav alternativni sustav grijanja bez struje i plina barem u nekoj prostoriji. Posebno bitno ako ima mlađe djece. Ako si na selu (ili u kući) obavezno osigurati benzin za motornu pilu i ulja (lanac+mješavina). Naravno i motornu pilu - to vrijedi zlata.
Ako si blizu pobješnjele mase, računaj da nećeš dugo živjeti. Biraj sam. A bilo što na benzin, struju i slično zaboravi. Zalihe goriva moraš skladištiti ranije i u većim količinama, a benzin je opasno skladištiti pogotovo ovaj novi bezolovni. Em brzo hlapi, em je opasan pogotovo ljeti kada se iz polupraznog tanka formiraju te benzinske pare koje su zapaljive kao sam vrag. Većina ljudi nema odgovarajući tank za gorivo. Loživo ulje i dizel su već bolji izbor.

Motorna pila je dobra dok ne potrošiš gorivo, a onda si ćorak. Plus čuje se jako na daljinu i možeš na sebe skrenuti neželjenu pozornost lutalica u potrazi za hranom. Najbolje imati dosta manualnog alata(sjekire, lisnate pile itd.). Jest da je teže ali duže traju i manju buku stvaraju.

Ono što je svakako must jest naoružanje i što više municije, zaliha hrane, vode i lijekova. Kalašnikov, pištolj i neka lovačka puška, sačmarica 2-cijevka.

Domaće životinje imati, također.
saurs is offline  
Old 22.08.2016., 23:16   #23
Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Mislim da se kod neke opće katastrofe prvi naravno neredi i nasilja očekuju u gradovima. U divljini ili šumi si na početku ukoliko imaš znanja i instinkta za preživljavanje u boljem položaju od grada. Ali nakon što se resursi u gradovima potroše bande i ološ koja je preživjela po zakonu "jači opstaje" okreće se prema drugim resursima i tu nastaje problem.

Kao jedinka ili mala obitelj lakše se sakriti u gradu nego u prirodi ili selu. U pljačkaškim pohodima kada zakoni ne postoje lako se i glave gube. Ipak mislim da se kod nastanka neke katastrofe većih razmjera treba kloniti ljudi i na njih gledati isključivo kao na prirodne predatore te se već sada okrenuti prirodi i učenju preživljavanja van gradskih naselja...
Čime bi hranio obitelj u gradu prožetom nasiljem? Osim ako i sam ne bi išao u hajdučiju po hranu. Ljudi su uvijek od sranja bježali u brda.
saurs is offline  
Old 23.08.2016., 00:38   #24
Događaj koji bi mogao zaprijetiti našem postojanju..našem kao Nijemaca, ili svih ljudi? Meni osobno smrdi da nemaju kakvu dojavu o napadu terorista na nuklearku..ili branu.

Ne bih rekla da je jer se boje Putina.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 23.08.2016., 09:56   #25
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Čime bi hranio obitelj u gradu prožetom nasiljem? Osim ako i sam ne bi išao u hajdučiju po hranu. Ljudi su uvijek od sranja bježali u brda.
Ne bih se složila. Za vrijeme svih ratova migracije stanovništva su se uvijek kretale od sela prema gradovima.
Bijeg u brdo je moguć samo individualno, sa familijom je bolje potražit utočište u masi.
Ljudi se uvijek nekako organiziraju.
A hajdučije je uvijek bilo, nasilnika, ubojica i pljačkaša će uvijek biti, međutim postoje i Ljudi.

Ako si na selu, imaš svoje resurse i pune smočnice svega, mlad si i naoružan, braniš svoju kuću... do kad, dok potrošiš metke, a žena, djeca, starci???

Mladi, zdravi i vojno sposobni muški mogu individualno preživjeti, ali u gradskom ratnom kaosu su žene sposobnije, bolje se snalaze, brzo se nauče švercu , pomažu se međusobno, sklapaju korisne socijalne kontakte itd. itd.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Old 23.08.2016., 10:10   #26
Ja tipujem na to da ce islamski teroristi pokusati napasti infrastrukturu koja ima velik utjecaj na zivot mase ljudi.
Znaci vodovode,dalekovode, nuklearne elektrane i slicno.
Nijemci znaju da je nemoguce sprijeciti svaki napad te da se gradjani trebaju pripremiti na mogucnost generalnog sranja.
Pustili su 1 milijun neznanaca u zemlju.
Ako je samo 1% od njih regrutirano od terorista radi se o brojki od 10 000 ljudi.
To je jako tesko sprijeciti.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 23.08.2016., 12:39   #27
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ja tipujem na to da ce islamski teroristi pokusati napasti infrastrukturu koja ima velik utjecaj na zivot mase ljudi.
Znaci vodovode,dalekovode, nuklearne elektrane i slicno.
Nijemci znaju da je nemoguce sprijeciti svaki napad te da se gradjani trebaju pripremiti na mogucnost generalnog sranja.
Pustili su 1 milijun neznanaca u zemlju.
Ako je samo 1% od njih regrutirano od terorista radi se o brojki od 10 000 ljudi.
To je jako tesko sprijeciti.
cemu pobogu sluze policija,vojska,zastitari,tajne sluzbe...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 23.08.2016., 12:41   #28
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila. Za vrijeme svih ratova migracije stanovništva su se uvijek kretale od sela prema gradovima.
Bijeg u brdo je moguć samo individualno, sa familijom je bolje potražit utočište u masi.
Ljudi se uvijek nekako organiziraju.
A hajdučije je uvijek bilo, nasilnika, ubojica i pljačkaša će uvijek biti, međutim postoje i Ljudi.

Ako si na selu, imaš svoje resurse i pune smočnice svega, mlad si i naoružan, braniš svoju kuću... do kad, dok potrošiš metke, a žena, djeca, starci???

Mladi, zdravi i vojno sposobni muški mogu individualno preživjeti, ali u gradskom ratnom kaosu su žene sposobnije, bolje se snalaze, brzo se nauče švercu , pomažu se međusobno, sklapaju korisne socijalne kontakte itd. itd.
???

Dakle u gladu vlada kaos, a ti bježiš sa sela u grad gdje je anarhija. Bolje ti je da se baciš s obližnjeg mosta. Lakša ti je to smrt nego da te dohvati kakav ološ koji će te silovati i ubiti/pretvoriti u roblje/pretvoriti u obrok.

Partizani nisu ustanak organizirali u gradu niti u selu već u šumi jer su znali da na otvorenome nemaju šansu za preživljavanjem. Također, Vijetnamski rat itd. Isto tako pogledaj malo arhitekture dvoraca, utvrda i manastira/samostana, nisu bez veze građeni na najnepristupačnijim mjestima. Sve u svrhu da osvajač/porobljivač ima što teži pristup.

http://osmica.net/8-nevjerojatno-izoliranih-samostana/

Ide nekoliko ljudi, ne ideš sama već sa onima najbližima. Mala zajednica na osami. Ako sam već sam onda bih se pobrinuo da sam dobro naoružan i opremljen prije svega suhom i konzerviranom hranom koja se ne kvari lako niti brzo i jasno vodom. A i u slučaju zagađenja, sigurna je za uporabu. Osvojiti dobro utvrđenu i naoružanu kuću jest malo jači izazov. A onaj tko ima masivne zalihe municije i ako ima više ljudi u kući pod oružjem mogu odstrijeliti popriličan broj ljudi prije nego im kuća padne u ruke napadačima. Skup je i bolan sport osvajati utvrđena mjesta.

Žene u takvom scenariju bez muške zaštite mogu biti samo meta. Prije svega za silovanje i roblje. Kakvi socijalni kontakti u anarhiji?

Zadnje uređivanje saurs : 23.08.2016. at 12:52.
saurs is offline  
Old 23.08.2016., 12:41   #29
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
cemu pobogu sluze policija,vojska,zastitari,tajne sluzbe...
zbroji ih, podijeli po mogucim kljucnim metama i biti ce ti jasno cemu sluze
ZgSash is offline  
Old 23.08.2016., 12:44   #30
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila. Za vrijeme svih ratova migracije stanovništva su se uvijek kretale od sela prema gradovima.
Bijeg u brdo je moguć samo individualno, sa familijom je bolje potražit utočište u masi.
Ljudi se uvijek nekako organiziraju.
A hajdučije je uvijek bilo, nasilnika, ubojica i pljačkaša će uvijek biti, međutim postoje i Ljudi.

Ako si na selu, imaš svoje resurse i pune smočnice svega, mlad si i naoružan, braniš svoju kuću... do kad, dok potrošiš metke, a žena, djeca, starci???

Mladi, zdravi i vojno sposobni muški mogu individualno preživjeti, ali u gradskom ratnom kaosu su žene sposobnije, bolje se snalaze, brzo se nauče švercu , pomažu se međusobno, sklapaju korisne socijalne kontakte itd. itd.
daj molim te, sljedeci put ukljuci mozak prije pisanja
socijalni kontakti?? sverc??
a sto ti imas za ponuditi da bi netko s tobom trgovao i uvazavao te?
ZgSash is offline  
Old 23.08.2016., 12:45   #31
Njemačka se priprema za zombi apokalipsu?
USAisfreedom is offline  
Old 23.08.2016., 12:50   #32
Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Mislim da se kod neke opće katastrofe prvi naravno neredi i nasilja očekuju u gradovima. U divljini ili šumi si na početku ukoliko imaš znanja i instinkta za preživljavanje u boljem položaju od grada. Ali nakon što se resursi u gradovima potroše bande i ološ koja je preživjela po zakonu "jači opstaje" okreće se prema drugim resursima i tu nastaje problem.

Kao jedinka ili mala obitelj lakše se sakriti u gradu nego u prirodi ili selu. U pljačkaškim pohodima kada zakoni ne postoje lako se i glave gube. Ipak mislim da se kod nastanka neke katastrofe većih razmjera treba kloniti ljudi i na njih gledati isključivo kao na prirodne predatore te se već sada okrenuti prirodi i učenju preživljavanja van gradskih naselja...
99 posto naše povijesti smo živjeli u oskudici i maltene bezakonju, što ruralnije to više izraženo.... pa walking dead scenarij nigdje nije zabilježen. malo manje američkih filmova gledat.
Samo jako! 1994 is offline  
Old 23.08.2016., 12:55   #33
99% nase povijesti je neki warlord i njegova ekipa odredivala kaj se na nekom prostoru moze i smije
ZgSash is offline  
Old 23.08.2016., 12:56   #34
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
99 posto naše povijesti smo živjeli u oskudici i maltene bezakonju, što ruralnije to više izraženo.... pa walking dead scenarij nigdje nije zabilježen. malo manje američkih filmova gledat.
Walking dead su milina naspram susjeda koji je ljubomoran na tebe pa mu se pružila šansa da te ukloni i osladi se tvojom imovinom. Purge bi bio adekvatniji film.
saurs is offline  
Old 23.08.2016., 12:56   #35
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Njemačka se priprema za zombi apokalipsu?
meni je u stvari prvo na pamet pao meteorit koji bi sjebao bliski istok
to bi na neki nacin bilo i logicno objasnjenje zasto je glupa europa prihvatila toliki broj seronja od tamo - da se ocuva genski bazen
ZgSash is offline  
Old 23.08.2016., 12:58   #36
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
99% nase povijesti je neki warlord i njegova ekipa odredivala kaj se na nekom prostoru moze i smije
da ali narod nije divljao i klao se između sebe tako da ne vidim zašto bi bježao od naroda u šumu
Samo jako! 1994 is offline  
Old 23.08.2016., 13:07   #37
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
da ali narod nije divljao i klao se između sebe tako da ne vidim zašto bi bježao od naroda u šumu
imas bilo koju urbanu sredinu, puno ljudi i malo hrane - kaj ti mislis da ce se dogoditi??
nesto sasvim drugo je kad se jednom situacija primiri i kad se organizacija drustva postavi na novim temeljima
no kad si se vec primio povijesti, kaj ti mislis kako se bilo koja armija u povijesti na svom putu hranila i opremala i tko je u tome najvise, a tko najmanje uzivao?
ako ti povijest ipak ne ide tako dobro, pogledaj si slucaj somalija
ZgSash is offline  
Old 23.08.2016., 13:10   #38
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Njemačka se priprema za zombi apokalipsu?
Say no more, say no more!!

Fear The Walking Dead - S02E09 "Los Muertos" - 28.08.2016
Z Nation - S03E01 "A New Mission" - 23.09.2016
The Walking Dead - S07E01 "Signs" - 23.10.2016

kradem is offline  
Old 23.08.2016., 13:20   #39
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
???

Dakle u gladu vlada kaos, a ti bježiš sa sela u grad gdje je anarhija. Bolje ti je da se baciš s obližnjeg mosta. Lakša ti je to smrt nego da te dohvati kakav ološ koji će te silovati i ubiti/pretvoriti u roblje/pretvoriti u obrok.

Partizani nisu ustanak organizirali u gradu niti u selu već u šumi jer su znali da na otvorenome nemaju šansu za preživljavanjem. Također, Vijetnamski rat itd. Isto tako pogledaj malo arhitekture dvoraca, utvrda i manastira/samostana, nisu bez veze građeni na najnepristupačnijim mjestima. Sve u svrhu da osvajač/porobljivač ima što teži pristup.

http://osmica.net/8-nevjerojatno-izoliranih-samostana/

Ide nekoliko ljudi, ne ideš sama već sa onima najbližima. Mala zajednica na osami. Ako sam već sam onda bih se pobrinuo da sam dobro naoružan i opremljen prije svega suhom i konzerviranom hranom koja se ne kvari lako niti brzo i jasno vodom. A i u slučaju zagađenja, sigurna je za uporabu. Osvojiti dobro utvrđenu i naoružanu kuću jest malo jači izazov. A onaj tko ima masivne zalihe municije i ako ima više ljudi u kući pod oružjem mogu odstrijeliti popriličan broj ljudi prije nego im kuća padne u ruke napadačima. Skup je i bolan sport osvajati utvrđena mjesta.

Žene u takvom scenariju bez muške zaštite mogu biti samo meta. Prije svega za silovanje i roblje. Kakvi socijalni kontakti u anarhiji?
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
daj molim te, sljedeci put ukljuci mozak prije pisanja
socijalni kontakti?? sverc??
a sto ti imas za ponuditi da bi netko s tobom trgovao i uvazavao te?
I jednom i drugom forumašu poruka, manje gledanja američke B i C filmske produkcije.

A solo igrači s oružjem tipa Mad Max-a komotno mogu u šumu kaj se mene tiče.

Čovjek je socijalno biće i samo u pomaganju i organiziranju i zajedništvu može preživjeti. Nikakvi "usamljeni jahači" ne dolaze u obzir.

A što se tiče žena u ratnim sukobima... bez obzira na stradanje (a vidim da vam je i silovanje pri pameti cccc ) uvijek su bolje pripremljene, izdržljivije i samoodrživije nego muški.

A što se tiče uključivanja mozga prije pisanja, pa eto lijepo molim forumaša @ZgSasha da uključi lijepo ponašanje prije pisanja postova na forumu.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Old 23.08.2016., 13:30   #40
ribica, pogledaj kompletnu ljudsku povijest
lako za usamljene, ali grupe, vece ili manje dodu i uzmi kaj zele i kaj im treba
mozes ti sebi mantrati pizdarije kakve hoces, ali nedavno smo imali rat i valjda dovoljno primjera kako stvari stoje
ZgSash is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.