Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2016., 14:57   #41
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ribica, pogledaj kompletnu ljudsku povijest
lako za usamljene, ali grupe, vece ili manje dodu i uzmi kaj zele i kaj im treba
mozes ti sebi mantrati pizdarije kakve hoces, ali nedavno smo imali rat i valjda dovoljno primjera kako stvari stoje
Pa... kad već spominješ nedavni rat.. gdje je bila veća mogućnost preživljavanja , ne mislim na pozadinu nego na prvu crtu?
Selo ili grad?
Gdje ipak neki kokot funkcionira u smislu društveno socijalnog uređenja, u gradu ili selu?
Gdje ipak možeš pozvati doktora, u gradu ili selu?
Gdje su ti bila najveća klanja u gradu ili selu?

Jeste da je u gradu veći broj potencijalnih žrtava jer je velika količina ljudi na jednom mjestu, ali je sukladno tome i veća mogućnost preživljavanju.

Kaj će ti kravica, kokica, zabarakadiran prozor, pun podrum ako navali bulementa krvožednih a i prvi sujed ti ima krvave oči?

Moja familija je s raznih krajeva lijepe naše pa osim kaj ja imam svojih primjera tako je bilo i primjera preživljavanja unutar familije.

Žene su te koje skupljaju familije, one su te koje liječe, one su te koje hrane, one su te koje griju , prave ručak od ničega u nemogućim uvjetima i sl.
A da nas siluju, siluju!!! I dok ih ne počnemo kastrirati silovanja će biti!
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Old 23.08.2016., 15:06   #42
Ovo je žalosno čitati koliko su neki ljudi naivni, da ne upotrijebim neki teži izraz.
saurs is offline  
Old 23.08.2016., 15:13   #43
dobro ribica, u pravu si
ZgSash is offline  
Old 23.08.2016., 15:35   #44
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Pa... kad već spominješ nedavni rat.. gdje je bila veća mogućnost preživljavanja , ne mislim na pozadinu nego na prvu crtu?
Selo ili grad?
Gdje ipak neki kokot funkcionira u smislu društveno socijalnog uređenja, u gradu ili selu?
Gdje ipak možeš pozvati doktora, u gradu ili selu?
Gdje su ti bila najveća klanja u gradu ili selu?

Jeste da je u gradu veći broj potencijalnih žrtava jer je velika količina ljudi na jednom mjestu, ali je sukladno tome i veća mogućnost preživljavanju.

Kaj će ti kravica, kokica, zabarakadiran prozor, pun podrum ako navali bulementa krvožednih a i prvi sujed ti ima krvave oči?

Moja familija je s raznih krajeva lijepe naše pa osim kaj ja imam svojih primjera tako je bilo i primjera preživljavanja unutar familije.

Žene su te koje skupljaju familije, one su te koje liječe, one su te koje hrane, one su te koje griju , prave ručak od ničega u nemogućim uvjetima i sl.
A da nas siluju, siluju!!! I dok ih ne počnemo kastrirati silovanja će biti!
Šuma je bila spas i kozje staze. A naš rat sa težom katastrofom nema usporedbe jer je mali dio podučja bio zahvaćen. Uostalom, pitaj kako su prošle vukovarske žene poslije pada grada 1991. Jesu trgovale s bradonjama? Moš mislit. Koja god je dopala nekome pod ruku, sretna je bila ako su se samo izredali na njoj i nisu je zaklali. A u tom ratu je donekle i bilo bar neke makar fiktivne kontrole(UN, Crveni križ, Liječnici bez granica i famozna JNA koja je jel imala olfa zapovjedništvo), nije bila baš apsolutna anarhija gdje se nisi imao kome obratiti kao u Drugom svjetskom ratu jer su sve zemlje bile u ratu.

Pravi primjer je Drugi svjetski rat gdje stvarno nisi imao kamo pobjeći niti si znao što se događa u susjednom gradu, a kamoli dalje od toga.
U gradu su svi doslovno na okupu kao ovce u toru spremne za klanje kada pomahnitali pojedinci bez kontrole krenu po redu skidati glave.

Hvala ali u takvom scenariju bih radio bio izvan grada dok se situacija ne stabilizira. Dakle u brdu u što većoj pripizdini.
saurs is offline  
Old 23.08.2016., 17:35   #45
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Hvala ali u takvom scenariju bih radio bio izvan grada dok se situacija ne stabilizira. Dakle u brdu u što većoj pripizdini.
Ovo bi eventualno bio dobar izbor ako bi u toj pripizdini bio potpuno sam, dakle, u slučaju da na tom teritoriju nema nikakvih ratnih djelovanja, i da ne postoji opasnost od pljačkaški raspoloženih grupa ili pojedinaca.

A mislim da takvih sigurnih teritorija nema u uvjetima općeg kaosa.
ericsson is offline  
Old 23.08.2016., 17:37   #46
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ovo bi eventualno bio dobar izbor ako bi u toj pripizdini bio potpuno sam, dakle, u slučaju da na tom teritoriju nema nikakvih ratnih djelovanja, i da ne postoji opasnost od pljačkaški raspoloženih grupa ili pojedinaca.

A mislim da takvih sigurnih teritorija nema u uvjetima općeg kaosa.
U gradu ih sigurno nema pa ti vidi. Hrvatska iako je malena, dovoljno je velika da si nađeš negdje mjesto za "lay low". Na Zavižan neće puno ljudi.
saurs is offline  
Old 23.08.2016., 17:45   #47
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Pa... kad već spominješ nedavni rat.. gdje je bila veća mogućnost preživljavanja , ne mislim na pozadinu nego na prvu crtu?
Selo ili grad?
Gdje ipak neki kokot funkcionira u smislu društveno socijalnog uređenja, u gradu ili selu?
Gdje ipak možeš pozvati doktora, u gradu ili selu?
Gdje su ti bila najveća klanja u gradu ili selu?

Jeste da je u gradu veći broj potencijalnih žrtava jer je velika količina ljudi na jednom mjestu, ali je sukladno tome i veća mogućnost preživljavanju.

Kaj će ti kravica, kokica, zabarakadiran prozor, pun podrum ako navali bulementa krvožednih a i prvi sujed ti ima krvave oči?

Moja familija je s raznih krajeva lijepe naše pa osim kaj ja imam svojih primjera tako je bilo i primjera preživljavanja unutar familije.

Žene su te koje skupljaju familije, one su te koje liječe, one su te koje hrane, one su te koje griju , prave ručak od ničega u nemogućim uvjetima i sl.
A da nas siluju, siluju!!! I dok ih ne počnemo kastrirati silovanja će biti!
Nemoguće je ovako dati generalnu procjenu gdje je veća sigurnost - u gradu ili na selu.

Morali bi najprije precizirati o kakvoj katastrofi je točno riječ.

Ako govorimo o, primjerice, Drugom svjetskom ratu - građani Lenjingrada, Hiroshime, Dresdena ili stanovnici židovskih geta na područjima pod njemačkom okupacijom se ne bi složili s tobom.
ericsson is offline  
Old 23.08.2016., 17:51   #48
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
U gradu ih sigurno nema pa ti vidi. Hrvatska iako je malena, dovoljno je velika da si nađeš negdje mjesto za "lay low". Na Zavižan neće puno ljudi.
1.) Do Zavižana najprije treba doći, što neće biti baš jednostavno u slučaju općeg kaosa u kojem divljaju naoružane bande pljačkaša.

2.) Što je s obitelji? Sa starima, bolesnima? Njih ćeš ostaviti da se sami snalaze, ili ćeš i njih vući na Zavižan, gdje nema ni liječnika ni bolnice?

3.) Što kad potrošiš zalihe koje si ponio?
ericsson is offline  
Old 23.08.2016., 19:14   #49
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
1.) Do Zavižana najprije treba doći, što neće biti baš jednostavno u slučaju općeg kaosa u kojem divljaju naoružane bande pljačkaša.

2.) Što je s obitelji? Sa starima, bolesnima? Njih ćeš ostaviti da se sami snalaze, ili ćeš i njih vući na Zavižan, gdje nema ni liječnika ni bolnice?

3.) Što kad potrošiš zalihe koje si ponio?
Zato se zalihe naprave prije. Onaj tko se priprema kad sranje počne taj je zakasnio. Stare i bolesne nemam. A ako dođe do stani pani i stvarno velike kataklizme, jbg. na mladima svijet ostaje da jednog dana opet uspostave novo društvo. To znaju i stari.

Nema čarobnog štapića kako preživjeti kataklizmu. Postoje samo mjesta gdje su veće šanse da se preživi. Ako vidim da sam pred istekom zaliha, preostale stavim u naprtnjaču, uzmem oružje i krenem dalje pa što Bog da. U svakom slučaju bolje nego ostati u gradu gdje je sigurna smrt i život nije moguć. Probaj ostati u stanu bez struje i vode. Preko noći postaje beskorisna hrpa betona.
saurs is offline  
Old 23.08.2016., 20:01   #50
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Zato se zalihe naprave prije. Onaj tko se priprema kad sranje počne taj je zakasnio. Stare i bolesne nemam. A ako dođe do stani pani i stvarno velike kataklizme, jbg. na mladima svijet ostaje da jednog dana opet uspostave novo društvo. To znaju i stari.

Nema čarobnog štapića kako preživjeti kataklizmu. Postoje samo mjesta gdje su veće šanse da se preživi. Ako vidim da sam pred istekom zaliha, preostale stavim u naprtnjaču, uzmem oružje i krenem dalje pa što Bog da. U svakom slučaju bolje nego ostati u gradu gdje je sigurna smrt i život nije moguć. Probaj ostati u stanu bez struje i vode. Preko noći postaje beskorisna hrpa betona.
Rekao sam već da bi najprije trebalo definirati o kakvoj se kataklizmi radi. Barem otprilike. Dakle, da se barem zna da li još postoji neki kakav-takav poredak, ili je došlo do potpunog kolapsa i anarhije.

Ali čak ako je u pitanju ovo drugo, ne znam da li bi ovo što ti predlažeš dugoročno funkcioniralo. Jer, ako je došlo do sveopćeg kolapsa, bile bi potrebne godine i godine da se ponovo uvede nekakav red. A nisam siguran da prosječni pojedinac može godinama preživljavati bez ikakve pomoći drugih ljudi. Ima slučajeva u kojima je pojedincima to uspjelo, ali to sigurno nisu prosječni pojedinci. A imali su i sreće - jer bi ih npr. obična upala slijepog crijeva usmrtila, da su imali tu nesreću da ju dobiju.
ericsson is offline  
Old 23.08.2016., 20:41   #51
Upala slijepog crijeva za usamljenog jahača je veliki problem, nerješiv i smrtonosan, ali da ne idemo tako daleko, pitam se, pitam kako bi usamljeni jahač podnio upalu zuba?

Međutim, da se vratim na nedostake civilizacijskih blagodati tipa struja, voda, plin.
Većina ljudi trenutno ne zna funkcionirati bez toga ( dobro neki ni bez interneta i mobitela), ali kad je stani-pani, naučiti će se i prilagoditi ( barem većina).
Sjetite se samo 4 godine blokade Sarajeva. Ljudima je bilo teško, preteško, ali su funkcionirali. Palili su se parketi i knjige ( znam da su na cijeni bile stare jugoslavenske enciklopedije), na balkonima su se držale deke i hvatali golubovi, u podrumima se spavalo na ljestvama i sl.
Primjera ljudskih prilagodbi imaš svugdje, najgori su prvi dani, a kasnije ljudska inovativnost ( pa i zajedništvo), dolaze do izražaja.

I da mladom kolegi koji je uvjeren u svoje preživljavanje a za starije unaprijed kaže da su izgubljen slučaj, rekla bih mu da ne bude previše siguran u to.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Old 23.08.2016., 20:53   #52
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Upala slijepog crijeva za usamljenog jahača je veliki problem, nerješiv i smrtonosan, ali da ne idemo tako daleko, pitam se, pitam kako bi usamljeni jahač podnio upalu zuba?

Međutim, da se vratim na nedostake civilizacijskih blagodati tipa struja, voda, plin.
Većina ljudi trenutno ne zna funkcionirati bez toga ( dobro neki ni bez interneta i mobitela), ali kad je stani-pani, naučiti će se i prilagoditi ( barem većina).
Sjetite se samo 4 godine blokade Sarajeva. Ljudima je bilo teško, preteško, ali su funkcionirali. Palili su se parketi i knjige ( znam da su na cijeni bile stare jugoslavenske enciklopedije), na balkonima su se držale deke i hvatali golubovi, u podrumima se spavalo na ljestvama i sl.
Primjera ljudskih prilagodbi imaš svugdje, najgori su prvi dani, a kasnije ljudska inovativnost ( pa i zajedništvo), dolaze do izražaja.

I da mladom kolegi koji je uvjeren u svoje preživljavanje a za starije unaprijed kaže da su izgubljen slučaj, rekla bih mu da ne bude previše siguran u to.
Treba ipak reći da u Sarajevu tijekom rata nije vladala anarhija. Postojala je vlast i poredak, a u grad su se i u te četiri ratne godine unatoč blokadi dopremali lijekovi i hrana. Radile su i bolnice.

Kolega Saurus očito misli na kolaps u kojem je došlo do potpune anarhije.
ericsson is offline  
Old 23.08.2016., 21:00   #53
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
U gradu ih sigurno nema pa ti vidi. Hrvatska iako je malena, dovoljno je velika da si nađeš negdje mjesto za "lay low". Na Zavižan neće puno ljudi.
zamisli....pobjegnes od ljudi a ugrize te zmija...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 24.08.2016., 00:31   #54
Ne znam što je manje zlo.
Život u divljini zahtijeva određene sposobnosti koje mi odrasli u "civilizaciji" baš i nemamo.
Lako se zafrkavati s konzervama, paliti vatru s upaljačem i spavati u šatoru s dekicom, ostat bez svega toga i preživljavati istovremeno bivajući stalno na oprezu je već druga priča. Koja je nužna ako želimo biti bez kontakata s ljudima.
Grad ima više ljudi, više prilika za loša događanja, ponešto i za dobra ako se nađe poveće društvo gdje su šanse za zaštitu bolje.
Teško je pravilno odlučiti se, pogledah valjda previše filmova na tu tematiku s obje strane (divljina i grad). Odlučuje tu i još ponešto ostalih uvjeta, među njima i sreća da si na pravom mjestu u pravo vrijeme.
brzi gonzales is offline  
Old 24.08.2016., 01:26   #55
Jebalo vas prežvakavanje preživljavanja. Što znači ova švapska akcija? Što mislite? Meni se čini da ipak ima veze s terorizmom.Ili se Nijemci pripremaju za ev. masovne terorističke napade ili za veliku, opću akciju protiv terorizma, pri čemu se očekuje otpor istih, masovni neredi, sukobi islamističkih i ekstremno desnih skupina, nefunkcioniranje bankarskih, trgovačkih, medicinskih,prometnih i dr. sustava?

Neka ženska danas u razgovoru navodi da je moguće da se radi o planu "svjetske vlade" Bilderbeške skupine o smanjenju broja stanovništva planete na 500 milijuna, radi ograničenih resursa i stvaranja raja na zemlji za odabrane temeljem savršenih , pametnih lijekova, neograničene, besplatne energije, robotike koja će u potpunosti preuzeti rad, temeljnog dohotka za sve ljude itd. Jesu li stvari tako daleko otišle?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 24.08.2016., 01:28   #56
Tokom WW2, u gradu Zagrebu, pričali mi baka i djed, vladale su teške nestašice hrane.
Ljudi su dobijali hranu na bonove. Svaki građanin je imao pravo na smiješno malu količinu kruha. (U to doba nije postojao problem pretilosti, ho, ho.)
Naravno, postojala je crna burza hrane.
Seljaci su uzgajali hranu i švercali je u Zagreb i prodavali po astronomskim cijenama.
Sad će netko pomisliti da je uz ratnom vremenu bolje na selu.
Ali ma kakvi- seljaci su doduše uzgajali hranu, ali seljaci se ne mogu maknuti od svoga polja i štale, pa ih je bilo koja vojska mogla doći, opljačkati ih i ubiti.

Znači, u doba rata u gradu fali hrane, ali ako postoji vlast, tada postoji nekakva policija i organizacija tada ima nekakvog reda i sigurnosti.
A na selu imaju hrane, ali bilo tko može doći iz šume da ih opljačka, unovači, ubije ili siluje.

Ovo važi za situaciju kada je zemlja u ratu, ali se zemlja nije raspala i sistem se održava.

Što se tiće totalnog raspada sistema, kada ama baš sve ode k vragu i nastane anarhija i kraj civilizacije, kada i gdje se to desilo osim u postapokaliptičnim filmovima kao Mad Max 2 ili The Road?
Tomislav B is offline  
Old 24.08.2016., 01:40   #57
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Jesu li stvari tako daleko otišle?
Zašto ne, nećemo se moći množiti do besvjesti, dok su robovi poslušni i rade...
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Old 24.08.2016., 02:09   #58
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Neka ženska danas u razgovoru navodi da je moguće da se radi o planu "svjetske vlade" Bilderbeške skupine o smanjenju broja stanovništva planete na 500 milijuna, radi ograničenih resursa i stvaranja raja na zemlji za odabrane temeljem savršenih , pametnih lijekova, neograničene, besplatne energije, robotike koja će u potpunosti preuzeti rad, temeljnog dohotka za sve ljude itd. Jesu li stvari tako daleko otišle?
Nisu još. Ima trenutno bližih problema koje treba rješavati. Prije bi bila priprema za neku akciju.

Imala sam i ja razgovor danas gdje je netko spomenuo kako je Njemačka 90 - ih napravila istu stvar. Osobno se toga ne sjećam, ali bilo bi nešto jasnije ako je stvarno tako bilo.
brzi gonzales is offline  
Old 24.08.2016., 02:11   #59
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Život u divljini zahtijeva određene sposobnosti koje mi odrasli u "civilizaciji" baš i nemamo.
Ne samo to, nego je problem i u tome što je svaka "divljina" različita. Možeš biti dobro prilagođen divljini u Hrvatskoj, ali ta prilagodba neće biti dovoljna ako bude trebalo npr. pobjeći negdje daleko na sjever.
ericsson is offline  
Old 24.08.2016., 02:28   #60
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Jesu li stvari tako daleko otišle?
A mamne jmapo, nisam pogleda nego prve dvi epizode iako mi je Stephen Rea baš bia dobar.

Pogledam svih 12 pa javim.
kradem is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.