Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2016., 09:35   #581
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
Ja čekam da cipralex počne djelovati...
nemam pojma o njemu, jesi uzimala seroxat? 20 mg....
ja uopće neznam kak da znam jel to djeluje
sweet7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 18:15   #582
Quote:
sweet7 kaže: Pogledaj post
nemam pojma o njemu, jesi uzimala seroxat? 20 mg....
ja uopće neznam kak da znam jel to djeluje
Jesam, odvrate nuspojave, i mislim je on pomogao ali nekak mi to nije bilo to
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:15   #583
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
Jesam, odvrate nuspojave, i mislim je on pomogao ali nekak mi to nije bilo to
ja završpavam sa kutijom seroxata...
i polovicom druge helexa ok sam poprilično ali još nisam baš svoja
sweet7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 14:43   #584
pozdrav..
prima li se novih???
Novih na forumu i na tabletama?
Od prije par dana na Helex-u 0,25mg 3x1,Escital 10mg ujutro, Sanval 1 uveće ...i još jedan za sluznicu želuca natašte i uveće. Završila na lijekovima zbog boli u želucu a sad tolike tablete i plus tablete za želudac. Kaže teta doktor bol i čvor u želucu i aritmija srca psihosomatska . Nezaposlena, ostavila me ljubav a ja vidla svu sreću svijeta u njemu , to me je gurnulo preko ruba, nemogu se s tim pomiriti, s njim sam se imala snage boriti, kad je bio kraj mene sve sam mogla. Kaj sad??? Dokle tako? Jel ide nabolje i kada ? Šta još raditi na sebi i kako, osim buljenja bezvoljnog u plafon ?
imli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 15:59   #585
Quote:
imli kaže: Pogledaj post
pozdrav..
prima li se novih???
Novih na forumu i na tabletama?
Od prije par dana na Helex-u 0,25mg 3x1,Escital 10mg ujutro, Sanval 1 uveće ...i još jedan za sluznicu želuca natašte i uveće. Završila na lijekovima zbog boli u želucu a sad tolike tablete i plus tablete za želudac. Kaže teta doktor bol i čvor u želucu i aritmija srca psihosomatska . Nezaposlena, ostavila me ljubav a ja vidla svu sreću svijeta u njemu , to me je gurnulo preko ruba, nemogu se s tim pomiriti, s njim sam se imala snage boriti, kad je bio kraj mene sve sam mogla. Kaj sad??? Dokle tako? Jel ide nabolje i kada ? Šta još raditi na sebi i kako, osim buljenja bezvoljnog u plafon ?
dobro došla u klub...
Ja piejm sseroxat i helex ništa za želudac još normabel i neke za bolove...
Također ostavila me ljubav a volim ga, skupa plačemo vidimo se al izludi me to njegovo nejavljanje?
Neznam čemu da se nada srce moje?
sweet7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 17:32   #586
Quote:
sweet7 kaže: Pogledaj post
dobro došla u klub...
Ja piejm seroxat i helex ništa za želudac još normabel i neke za bolove...
Nisam sigurna da bi smjela miješati Helex i Normabel. Savjetuj se s doktoricom.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 18:20   #587
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da bi smjela miješati Helex i Normabel. Savjetuj se s doktoricom.
meni je terapija između ostalog i xanax i normabel.
naravno, ne istovremeno.
xanax kao anksiolitik, a normabel mi je dodala jer od xanaxa mi ne popušta grč i nervoza želuca. odnosno ona grozna napetost u solarnom pleksusu.
__________________
Trućserkenjblaaaa.
fafenštajnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 10:08   #588
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da bi smjela miješati Helex i Normabel. Savjetuj se s doktoricom.
a jbg boli me kičma....
onda jedan dan nisam uzela helex nego normabel.....
sweet7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 10:09   #589
Quote:
fafenštajnka kaže: Pogledaj post
meni je terapija između ostalog i xanax i normabel.
naravno, ne istovremeno.
xanax kao anksiolitik, a normabel mi je dodala jer od xanaxa mi ne popušta grč i nervoza želuca. odnosno ona grozna napetost u solarnom pleksusu.
ubit će nas nervoza, kužim te totalno
sweet7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 13:16   #590
Quote:
fafenštajnka kaže: Pogledaj post
od xanaxa mi ne popušta grč i nervoza želuca. odnosno ona grozna napetost u solarnom pleksusu.
Jesi možda probala sulpirid (eglonyl) za to? Neka imaju pozitivna iskustva s njim vezano uz nervozu želuca.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 22:34   #591
mene zanima ko je uzimo velike doze na dan helexa i od koliko i iskustva moze i privatno inbox ako mu je neugodno javno reci...hvala svima
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 08:54   #592
Quote:
edwina007 kaže: Pogledaj post
mene zanima ko je uzimo velike doze na dan helexa i od koliko i iskustva moze i privatno inbox ako mu je neugodno javno reci...hvala svima
što znači velike doze? ja uzmem maksimalno do 1,5 - 2 mg dnevno, i to kad je baš žestoka kriza (kao sad, kad se navikavam na ad). al onda prođu dani i dani da ne popijem ni jedan.
__________________
Trućserkenjblaaaa.
fafenštajnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 08:54   #593
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Jesi možda probala sulpirid (eglonyl) za to? Neka imaju pozitivna iskustva s njim vezano uz nervozu želuca.
tek sad ovo vidim.
nisam probala. to je ad?
__________________
Trućserkenjblaaaa.
fafenštajnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 09:31   #594
Quote:
edwina007 kaže: Pogledaj post
mene zanima ko je uzimo velike doze na dan helexa i od koliko i iskustva moze i privatno inbox ako mu je neugodno javno reci...hvala svima
Ja sam uzimal godinu dana misar 0,5 i povremeno xanax što je manje više isto po djelatnoj supstanci, mada različito djeluju, i problem je skidanje, koje može biti zamorno, ja sam mjesecima si trgal na četvrtinice, kaj sam se skinul.. Nakon dužeg uzimanja ni pod razno naglo prestat jer su moguće grde nuspojave, ja sam imal ko da sam van sebe osećaj i slične pizdarije, uglavnom neugodno, a uzimal sam ajmo reći te "baby" doze"

Trenutno si uzimam male četvrtinice da preguram radni dan znači sveukupno 0,15 ili 0,20 misara dnevno ili čak i manje, grdo ga je rezat jer se govno mrvi..

Morem i bez toga ali mi je neka valjda placebo sigurnost ak stavim zrnce u usta, pogotovo ujutro

Xanaxa/Helexa nisam nikad podnosio jer onak baš "htrgnu" i čovjek je odma za spanje, dok misar baš onak lijepo umiri i smanji grčeve, a ne izaziva spavanje.. Barem je na mene tak djelovalo/djeluje..
Gladius1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 09:37   #595
Quote:
fafenštajnka kaže: Pogledaj post
tek sad ovo vidim.
nisam probala. to je ad?
Eglonyl - antipsihotik, ali se u manjim dozama zna koristiti kod anksioznosti, depresije, psihogenih mučnina....
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 14:40   #596
Helex je sredstvo ovisnosti pa će svaki brižan psihijatar preporučiti Prazine umjesto istog.
U psihijatrijskim bolnicama sve ljude na benzodiazepinima skidaju s istih i uvode
kombinaciju stabilizator raspoloženja (Lamal ili Lyrica) + neuroleptik (Prazine) za psihomotorni nemir i anksioznost.

Benzodiazepini su sredstva ovisnosti, loše djeluju na pamćenje i općenito kognitivne sposobnosti
i brišu najvažniju fazu spavanja - SWS (sporovalni san).
Zato više nisu prvi izbor liječenja anskioznih poremećaja nego četvrti ili peti.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 14:47   #597
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Helex je sredstvo ovisnosti pa će svaki brižan psihijatar preporučiti Prazine umjesto istog.
U psihijatrijskim bolnicama sve ljude na benzodiazepinima skidaju s istih i uvode
kombinaciju stabilizator raspoloženja (Lamal ili Lyrica) + neuroleptik (Prazine) za psihomotorni nemir i anksioznost.

Benzodiazepini su sredstva ovisnosti, loše djeluju na pamćenje i općenito kognitivne sposobnosti
i brišu najvažniju fazu spavanja - SWS (sporovalni san).
Zato više nisu prvi izbor liječenja anskioznih poremećaja nego četvrti ili peti.
U Hrvatskoj je po meni, odnosno mojim saznanjima, benzos prvi lijek propisivanja, naročito xanax, to je opće poznato, zašto je to tako, nebih ulazio, stvar struke..
Gladius1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 18:12   #598
To je zato sto doktori opce prakse masovno propisuju Normabele Helexe Misare Rivotrile i slicno pa su puni psihijatrijski odjeli pacijenata koje psihijatri moraju skidati od istih.
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 23:59   #599
Pila sam 5x0,50mg u jednom periodu. Dosla na 4x25mg. Dvije godine pila ovu drugu dozu i onda se na suho skinula prosle godine.

Istina, ja pijem Arvind i Rivotril zbog blage epilepsije pa mi se zato bilo lakse skinit, ali s obzirom da sam ipak helex pila sve skupa 5 godina... moglo je bit svakako.
Prva dva dana su bila najgora, kasnije sve bolje i bolje

Edit:
Nikome nikako ne preporucujem skidanje na suho, odnosno da samo prestane uzimat lijekove. To je veoma glupo i iskljucivo na vlastitu odgovornost.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 08:38   #600
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
To je zato sto doktori opce prakse masovno propisuju Normabele Helexe Misare Rivotrile i slicno pa su puni psihijatrijski odjeli pacijenata koje psihijatri moraju skidati od istih.
U krivome si i pričaš obmane nutemeljene.. Anksiolitik je uvijek prvi lijek jer 50% pacijenata se smire simptomi unutar tri mjeseca, a i ako se koristi dulji period a nije pretjerano velika doza, lako se skine, ako se vrlo postepeno smanjuje doza.. Največi je problem kaj se masa skine na suho i onda nastane pakao..

A pričaš obmane jer je i 90% psihijatara kao prvi lijek propisuje anksiolitik, pa tek onda antidepresiv.. Koliko god se mi tu tješili AD-i su puno ozbiljniji lijekovi i mijenjaju strukturu samog mozga, to je dokazano i zato oni obično nisu prvi izbor lijeka, več se ide na opcije psihoterapije te korištenja anksiolitika.
Gladius1981 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.