Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Pogledaj rezultate ankete: Prebacivanje iz gimnazije u medicinsku
DA 18 66.67%
NE 9 33.33%
Glasovatelji: 27. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2008., 21:53   #61
mislim da nebi trebo imat problema, ali ak se več misliš prebacivat jer profesori nemaju dooljno znanja (a ne zato jer su tebi svi glupi i sve ih mrziš!!) onda učini to što prije, jer češ steći daleko bolje obrazovanje i bićeti lakše kasnije, neg da u toj tvojoj ne učiš ništa i onda odjednom paf... moraž znat apsolutno sve, a nemaš neku podlogu. a i miislim da ako starcima kažeš da želiš kvalitetnije obrazovanje če te pustit, naravno da če te mučit da budeš 100000000% siguran i te spike, al ako stvarno želiš kvalitetnije obrazovnje odi što prije
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 22:10   #62
evo ovako, prve dvi godine čak i ima dobrih profesora, npr. iz elektrotehnike koja je mene i jedog prvaša odvela na državno natjecane iz Osnova Elektrotehnike gdje smo postigli solidan uspjeh, ima tu još dva-tri, maksimalno 4 profesora koji se trude sve ostalo je kurac. evo primjer, profesor iz Finomehanike na ispitu nam da knjigu i još pomaže pri pitanjima, a na ploči kad odgovaraš tribaš iz knjige precrtati neku sličicu, kako to ne imati 5, iako ih ima(to su oni maloumni, BLAGO rečeno), matematika-riješi par zadataka koja naravno nisu točna, pa iz treće točno napiše, naravno ponovo netočno ali samo nešto izbrlja misli da mi nekužimo. kaže: ovaj zadatak 20 sekundi, ništa lakše i onda ga riješava PETNAEST minuta. eto to su ti samo primjeri stručnih, a za ostale bolje ne govoriti, ja ću proći sa 4 bez problema a učim uru ili 2 tjedno, nekad i ni to.
vanja1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 22:12   #63
zaboravio sam reći. to je samo prve dvi godine, a 3 i pogotovo 4. godinu samo se tribaš pojavit i odeš na kavu... tako je većina satova-pa to je žalosno

evo još jedan primjer: profesor računalstva, mi ga imamo blok sat, 15 minuta eventualno po ure nešto ka fol ispredava mi nešto zapišemo i onda surfamo po internetu. a to imam kući
vanja1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 10:01   #64
Jako je pohvalno tvoje razmišljanje i na tvom mjestu bi odmah kontaktirala tu školu u koju se namjeravaš upisati i raspitati se što traže za prebacivanje iz druge škole; možda kakvu razliku ispita i sl. I to baš ti napravi telefonom, iako bi, naravno bilo lakše, poslati frenda koji živi u Zagrebu da se raspita. Ali, ovo ipak pokazuje tvoju želju i prije samog kraja godine da se upišeš u njihovu školu i da sam poduzimaš mjere za to.

I ako te pitaju zašto se želiš u njihovu školu upisati, NEMOJ nipošto kao razlog uzimati taj da su ti profesori u staroj školi katastrofa. Nikad ne znaš kad se kolegijalna solidarnost može javiti... Rađe reci da se svi selite, a da su roditelji prepustili na izbor koju školu želiš upisati u Zg. Kasnije to neće biti bitno kad ti budeš punoljetan.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 12:04   #65
^^mislim da se netreba ništa polagat, jer je to isti smjer, samo druga škola. a kao razlog možeš reč da želiš kvalitetno obrazovanje i čuo si da je škola dobra (malo ulizivanja ne škodi )
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 12:41   #66
^^ E, baš to. Ulizivanje nikom nije naškodilo.
Al, ako black1888 kaže da je to isti smjer (nisam upućena), onda stvarno ne bi trebao imati problema sa premještajem. Samo se raspitaj u školi oko toga da budeš siguran što škola traži za premještaj. Naravno, osim ako ti roditelji neće stvarati problem...
Svejedno, stav ti je jako pohvalan!
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 15:27   #67
e al pošto je to najbolja tehnička u hrvatskoj da li bi oni gledali ocjene.
meni je jako bitno da struku naučim, jer to je ono čime ću se baviti u životu, a ako se gledaju ocjene onda bi me mogli sjebat oni za mene glupi predmeti kao npr. hrvatski
__________________
Nije zlato sve što sja.
vanja1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 16:08   #68
u škole istog smjera se možeš normalno prebaciti, pogotovo ako nisi neki ponavljač. samo nazovi školu i traži tajnika ili ravnatelja i pitaj što te zanima. bolje ti je otići što prije. za smještaj je najpogodniji učenički dom. u zagrebu ih ima puno, ima dovoljno mjesta, pa možeš i nazvati ravnatelje domova. u domovima su prilično stroga pravila što se tiče izlazaka, urednosti, pospremanja, učenja, tako da će te roditelji sigurno pustiti ako im to lijepo objasniš.

sretno,
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 20:54   #69
eh, da je bar više teenagera razmišlja o školi kao ti i jel moš objasnit ovo o ocjenama, nisam baš najbolje skužio
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 23:02   #70
hvala hvala
a za ocjene sam mislio oće me primiti sa bilokakvim ocjenama ili će već tražiti nekakve malo bolje ocjene, jer meni nisu sve petice. npr. fiziku imam 4, matematiku 3, osnove elektrotehnike 5, hrvatski 3, računalstvo 5....
dali shvažaš sad
__________________
Nije zlato sve što sja.
vanja1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 22:25   #71
aha, pa mislim da ak imaš iz osnova 5, koji je najvžij predmet, da će te primit. mislim da te nebi primili da si imo npr par jedinica na polugodištu, i da sam imaš dvojke i tak. a sa ovim super ocjenama trebali bi te primit bez problema
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 01:40   #72
tu i ima jedna caka, na polugodistu sam pa matematiku
a u prvom razredu na polugodistu fiziku i osnove....
ali sam se bitno popravio, kao sto se vidi na osnovama i fizici, i jos cu bolji biti u trecem razredu. mislio sam valjda ce oni viditi koliko san se popravija, pa ono...
__________________
Nije zlato sve što sja.
vanja1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 12:10   #73
hm, pa ako si ispravio, i sad imaš više od dva, mislim da nebi trebalo bit problema
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 11:10   #74
zna li netko kakav uopce zahtijev treba podnjeti kod prebacivanja??? (prebacila bi se iz jedne gimnazije u drugu - laksu )
i jel problem ako se prebacujes u drugu skolu, ali na podrucju istog grada?
mawena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 16:16   #75
Quote:
mawena kaže: Pogledaj post
zna li netko kakav uopce zahtijev treba podnjeti kod prebacivanja??? (prebacila bi se iz jedne gimnazije u drugu - laksu )
i jel problem ako se prebacujes u drugu skolu, ali na podrucju istog grada?
Moraš napisati molbu i poslati je prije početka 7. mjeseca (početkom 7. mjeseca je sjednica gdje uvažuju ili odbacuju molbu, a neke škole poslije tog roka uopće ne žele upisivati učenike). Važno je da u molbi jako dobro obrazložiš razlog preseljenja, a uvjet je i da imaš jako dobre ocjene. Ali budući da se seliš iz škole koja je na jako dobrom glasu u lošiju školu, mislim da ocjene neće imati ulogu, nego će te primiti samo tako, pod uvjetom da ima slobodnih mjesta u razredima.
JacktRX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 07:35   #76
Quote:
Jack the Ripper X kaže: Pogledaj post
Moraš napisati molbu i poslati je prije početka 7. mjeseca (početkom 7. mjeseca je sjednica gdje uvažuju ili odbacuju molbu, a neke škole poslije tog roka uopće ne žele upisivati učenike). Važno je da u molbi jako dobro obrazložiš razlog preseljenja, a uvjet je i da imaš jako dobre ocjene. Ali budući da se seliš iz škole koja je na jako dobrom glasu u lošiju školu, mislim da ocjene neće imati ulogu, nego će te primiti samo tako, pod uvjetom da ima slobodnih mjesta u razredima.
puno fala
__________________
KAD SI U RIMU PONASAJ SE KO RIMLJANIN! ISTO VREDI I ZA MOJ ZAGREB GRAD... :))
Život je lutrija - bez pogotka...
mawena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 15:31   #77
Promjena srednje škole (gimnazije)

Dakle idem u Gornjogradsku ili VI. gim, 3. raz. sam i razmisljala sam o promijeni vec neko vrijeme zbog ljudi u razredu, nemam problema s ocijenama, nisam srameljiva, imam frendove ali eto imam neke razloge zbog koji bi se premijestila u neku drugu gim., zanima me dal je ikako moguce prebaciti se sad iako je skola pocela, jer prolazim s 5, i sve to nije da sam neki problem ?
Pahuljica17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 17:16   #78
mislim da da...ali na kraju godine
trance_energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 19:23   #79
Možeš se prebaciti, samo moraš otići do te šk u koju se želiš prebaciti i vidjeti postoji li razlika predemta. Najčešće je tu psihologija problem, neki je rade dvije godine neki jednu. I možeš se sad prebaciti, tj. to je do šk u koju hoćeš ići. A ako ti ne daju sad onda možeš na polugodištu 100%.
__________________
'Be not afraid of life. Believe that life is worth living, and your belief will help create the fact.'
Aamy_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 20:09   #80
Možeš se prebaciti i usred godine. Nazovi ravnatelja ili tajnika te škole pa pitaj.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.