Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2016., 23:31   #1
Koliko razilaženja je dovoljno?

Ajmo reći: dvoje se nađu, zavole, hodaju, ožene, dobiju djecu... prođu godine i to. Nije bajka, ali nije ni loše; u stvari se svima čini da je to ono kako bi trebalo biti. I s vremenom sam se jedan počinje pitati zašto je, gdje je, i je li stvarno otišlo kvragu.
Recimo ja.

Ma nisam se odjednom prenuo iz sna, malo po malo sam shvaćao da su razlike sve veće i veće. S vremenom sam postao nesretan jer je moja supruga daleko od one koja se udala za mene. Godinama sam pokušavao razgovarati o tome, ali bježala je od razgovora, čak se i zatvarala
na više dana. S vremenom sam odustao od razgovora.

Sada razmišljam kako da joj na pravi način kažem da smo došli do ruba i da više ovako ne ide. To je moja odgovornost i moj zadatak, sam moram to napraviti.

Ali me zanima ima li tko još za podijeliti sličnu situaciju.
Nakon koliko godina je dosta razilaženja svaki u svom smjeru, ignoriranja problema...
Nakon koliko svađa?
Ima li tu neka granica?
vrrrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 01:17   #2
Zašto se ti čudiš tim promjenama? Tako je svima nakon nekoliko godina braka, djece, problema... Ljudi se mijenjaju, neki više neki manje.
Onda dođemo do točke kad se pitamo jel to ono što smo željeli u životu i većina dođe do zaključka da nije.
Da bi nešto promijenili u životu već je poprilično kasno, ostaje nam jedino da se pomirimo s onim što imamo. Ovdje mislim na radikalne promjene (partner, posao, grad u kojem živimo).
Možda iz navike ili straha od promjene živimo živote kakve nismo htjeli.
Mnogi to ne žele priznati, pa kažu da su u potpunosti zadovoljni svojim životom. Lažu sami sebe, ali to nije ni važno.
Važno je prihvatiti ono što ne možemo promijeniti. Ionako će jednoga dana sve to biti nevažno.
U ovom životu je ovako kako je, u drugom će biti bolje - to je moj moto
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 01:58   #3
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Da bi nešto promijenili u životu već je poprilično kasno, ostaje nam jedino da se pomirimo s onim što imamo. Ovdje mislim na radikalne promjene (partner, posao, grad u kojem živimo).
Možda iz navike ili straha od promjene živimo živote kakve nismo htjeli.
Mnogi to ne žele priznati, pa kažu da su u potpunosti zadovoljni svojim životom. Lažu sami sebe, ali to nije ni važno.
Važno je prihvatiti ono što ne možemo promijeniti. Ionako će jednoga dana sve to biti nevažno.
U ovom životu je ovako kako je, u drugom će biti bolje - to je moj moto
Ovo je grozno, apsolutno grozno. Ne želim nikad spasti na takvo razmišljanje. U životu se skoro sve da promijeniti, i partnera i posao i mjesto stanovanja i bilo što drugo. Jedino što ne možemo promijeniti jest ono što se već dogodilo. I ne možemo mijenjati druge. Sve ostalo je fare game.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 02:19   #4
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
S vremenom sam postao nesretan jer je moja supruga daleko od one koja se udala za mene. Godinama sam pokušavao razgovarati o tome, ali bježala je od razgovora, čak se i zatvarala
na više dana. S vremenom sam odustao od razgovora.
Nije se ona promijenila. Ostala je ista, pokušao si razgovarati o tome što te smeta ali si odustao. I sad kad si napokon shvatio da ovako više ne ide, čudiš se kako je do toga došlo.
Komunikacija je jedna od najbitnijih stvari u vezi/braku. I ako jedan ili čak oba partnera guraju probleme pod tepih umjesto da ih probaju riješiti zajedno, taj njihov odnos vjerojatno neće dugo opstati.

Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
Nakon koliko godina je dosta razilaženja svaki u svom smjeru, ignoriranja problema...
Nakon koliko svađa?
Ima li tu neka granica?
Onda kada shvatite da imate nepomirljive razlike, što je danas vrlo popularan razlog rastave braka. Iste se uoče relativno brzo, najčešće prije stupanja u brak, no mnogi misle da će se osoba promijeniti ili jednostavno žive u iluziji i ne žele to prihvatiti.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 03:51   #5
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ovo je grozno, apsolutno grozno. Ne želim nikad spasti na takvo razmišljanje. U životu se skoro sve da promijeniti, i partnera i posao i mjesto stanovanja i bilo što drugo. Jedino što ne možemo promijeniti jest ono što se već dogodilo. I ne možemo mijenjati druge. Sve ostalo je fare game.

Via Tapatalk
Sve ovisi koliko imaš godina. Ako si mlada, možda i možeš nešto promijeniti.
Samo pazi - neke promjene u životu ti mogu donijeti puno gore stvari nego ono što imaš sada. Zato dobro razmisli o tome.
U životu moraš biti realista sa dozom optimizma. Samo tako možeš prihvatiti život bez da upadneš u depresiju, što je danas čest slučaj kod ljudi koji ne ostvare ono o čemu su maštali.
Velika zamka u želji za promjenom je vječito nezadovoljstvo sa postojećim stanjem, a nemogućnost ostvarenja istog je začarani krug iz kojeg nema izlaza.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 09:07   #6
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
Ajmo reći: dvoje se nađu, zavole, hodaju, ožene, dobiju djecu... prođu godine i to. Nije bajka, ali nije ni loše; u stvari se svima čini da je to ono kako bi trebalo biti. I s vremenom sam se jedan počinje pitati zašto je, gdje je, i je li stvarno otišlo kvragu.
Recimo ja.

Ma nisam se odjednom prenuo iz sna, malo po malo sam shvaćao da su razlike sve veće i veće. S vremenom sam postao nesretan jer je moja supruga daleko od one koja se udala za mene. Godinama sam pokušavao razgovarati o tome, ali bježala je od razgovora, čak se i zatvarala
na više dana. S vremenom sam odustao od razgovora.

Sada razmišljam kako da joj na pravi način kažem da smo došli do ruba i da više ovako ne ide. To je moja odgovornost i moj zadatak, sam moram to napraviti.

Ali me zanima ima li tko još za podijeliti sličnu situaciju.
Nakon koliko godina je dosta razilaženja svaki u svom smjeru, ignoriranja problema...
Nakon koliko svađa?
Ima li tu neka granica?
Da, ima toga u skoro svakoj vezi i braku.
Jednom mi je jedna cura koja je bila puno mlada od mene, a ja sam tada bila ulazila u 30e, rekla kako je prekinula s deckom jer se nisu razvijali na isti nacin i istom brzinom, sto je meni tada bilo vrlo glupo i bahato cuti, jer meni su tada jos cvjetale ruze u braku.
Nakon nekoliko godina udarila mi je u brak bas ta ista stvar.

Nemam ti sto lijepo za reci, sve se moze rijesiti uz tonu strpljenja, cekanja, razocaranja, gubitka jednog dijela sebe da bi se prilagodio drugoj strani, povlacenja, povlacenja i povlacenja za sobom svog partnera sve dok iscrpljenost ne uzme svoje...
Ali dobro, moj muz se opirao svom snagom, a vjerujem da je vecina ljudi takvih jer to je obrana i automatski napad na svaku promjenu i novo, sto samo govoti koliko se ljudi ucmrlje u te svoje zivote i ne vide ni metar ispred sebe.

Ili se spremi na borbu ili odustani. Bitno je da sam sa sobom rjesis koliko mozes izdrzati i imas li volje i zelje, jer postupak je dugotrajan, iscrpljujuc i na kraju moras biti svjestan da nikad i nece vise biti kao sto je bilo.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 09:28   #7
Nakon onoliko kad više jednostavno ne možeš više bit u tom odnosu.

Kreni u ozbiljan razgovor s njom, daj joj do znanja da ne želiš rat, zadrži dostojanstvo i respekt prema njoj, ali daj joj jasno do znanja da je gotovo i da se morate koncentrirati na formalnosti razvoda.

Inače ćeš izgubit još tko zna koliko dragocjenih godina njenog zatvaranja u sebe.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 09:32   #8
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
Ali me zanima ima li tko još za podijeliti sličnu situaciju.
Nakon koliko godina je dosta razilaženja svaki u svom smjeru, ignoriranja problema...
Nakon koliko svađa?
Ima li tu neka granica?
čuj, mišljenja sam da svaki čovjek ima neku svoju granicu, kod nekih je ona postavljena nisko, kod nekih visoko. no čim se ti pitaš ove stvari, došao si do točke kad je jednostavno potrebno malo dublje ući u sve i eventualno doći do nekakvih zaključak vezano za vaš odnos. što bi to točno trebalo biti, to bi ti trebao najbolje znati. ima li tu još nečeg što se može promijeniti na neki način, kako bi ta promjena trebala izgledati. svakako, potrebno ti je nekakvo "otvaranje situacije" pred partnericom i to bi bio taj neki prvi korak, nakon kojeg moraš vidjeti u kojem se pravcu stvari odvijaju. ukoliko opet naiđeš na njena zatvorena vrata, otpore...to nebu dobro, tu frontu nekako moraš probiti, makar samo toliko da si siguran da je došlo do nje.
okretanje glave od problema nikad nije riješilo nikakav problem, iako bi nam svima bilo mnogo lakše da nam se u životu stvari sređuju na nekoj pozornici odvojenom od nas i da nas ne dekomodiraju. ali kad to tako ne ide u životu.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 09:39   #9
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Sve ovisi koliko imaš godina. Ako si mlada, možda i možeš nešto promijeniti.
Samo pazi - neke promjene u životu ti mogu donijeti puno gore stvari nego ono što imaš sada. Zato dobro razmisli o tome.
U životu moraš biti realista sa dozom optimizma. Samo tako možeš prihvatiti život bez da upadneš u depresiju, što je danas čest slučaj kod ljudi koji ne ostvare ono o čemu su maštali.
Velika zamka u želji za promjenom je vječito nezadovoljstvo sa postojećim stanjem, a nemogućnost ostvarenja istog je začarani krug iz kojeg nema izlaza.
Potpis na ovo
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 10:01   #10
ako nisi sretan onda je razilazenja vec vise nego dovoljno.

mozes probati promijeniti ovu situaciju i poduzeti nesto oko spasavanja braka ili prekinuti. zadrzavanje ovakvog stanja ce te samo ciniti sve nesretnijim.

vazno je gledati dugorocno pa si nemoj dozvoliti da se to isto pitas i za pet godina i sve ostale dane do tada.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 10:37   #11
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ovo je grozno, apsolutno grozno. Ne želim nikad spasti na takvo razmišljanje. U životu se skoro sve da promijeniti, i partnera i posao i mjesto stanovanja i bilo što drugo. Jedino što ne možemo promijeniti jest ono što se već dogodilo. I ne možemo mijenjati druge. Sve ostalo je fare game.

Via Tapatalk
bas grozno, ali... svi imamo izbor da radimo sa vremenom koje smo dobili sta god zelimo, i nekome je zivot patnja i borba, a nekom radost i veselje, nista nije slucajno
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 10:48   #12
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
Ajmo reći: dvoje se nađu, zavole, hodaju, ožene, dobiju djecu... prođu godine i to. Nije bajka, ali nije ni loše; u stvari se svima čini da je to ono kako bi trebalo biti. I s vremenom sam se jedan počinje pitati zašto je, gdje je, i je li stvarno otišlo kvragu.
Recimo ja.

Ma nisam se odjednom prenuo iz sna, malo po malo sam shvaćao da su razlike sve veće i veće. S vremenom sam postao nesretan jer je moja supruga daleko od one koja se udala za mene. Godinama sam pokušavao razgovarati o tome, ali bježala je od razgovora, čak se i zatvarala
na više dana. S vremenom sam odustao od razgovora.

Sada razmišljam kako da joj na pravi način kažem da smo došli do ruba i da više ovako ne ide. To je moja odgovornost i moj zadatak, sam moram to napraviti.

Ali me zanima ima li tko još za podijeliti sličnu situaciju.
Nakon koliko godina je dosta razilaženja svaki u svom smjeru, ignoriranja problema...
Nakon koliko svađa?
Ima li tu neka granica?
ocito si dosao do nje, ucinio si sta si mogao i dosao do dna, sta je super jer sad nemas gdje nego gore/up.

sta je tu je, ali je tako kako je i najbitnije je da se ne zavaravas kao mnogi u nezdravim vezama, o boljem, ljepsem sutra
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 11:02   #13
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
ocito si dosao do nje, ucinio si sta si mogao i dosao do dna, sta je super jer sad nemas gdje nego gore/up.

sta je tu je, ali je tako kako je i najbitnije je da se ne zavaravas kao mnogi u nezdravim vezama, o boljem, ljepsem sutra
Postoji to bolje i ljepse sutra, cak i sto se tice odnosa.
Samo to ukljucuje bolje slaganje, vece medusobno postovanje, vise mira i smijeha u kuci....ali emotivni dio vise ne mozes ni popraviti niti nadograditi u tom smislu.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 11:04   #14
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
...
Ti se nisi promijenio ?
Vidiš to je žalosno jer znaš tko se jedini ne mijenja ?
Proguglaj malo.
Premalo si dao podataka o svemu ali daj ti nama reci koju ti novu žensku imaš sa strane i koja te to pere muška menopauza pa sad odjednom ona ništa ne valja
Koje to nesigurnosti, koji strah od starenja i ideja slobiode furaš pa bi sada rasturio brak radi ega ? Znaš kaj je zrelost ? Voljeti i prihvaćati osobu onakvom kakva ona jest. Izgleda da je ona tebe prihvatila ali ti nju nisi.
Gle možda si ti nezadovoljan sobom i životom (100% ) kaj sa njom i ne mora imati veze. Nova mlađa ženska, novi motor, novi auto, nove tinerjđerske fore to ne budu trajno promijenile. Uvijek je problem i rješenje u nama samima.
To si do sad trebal naučiti.
Rastani se ako hoćeš ali iz moje pozicije i ovo malo upisa sve djeluje neozbiljno, razmaženo i nezrelo promatranje stvari. Buhuhuu nije više prpošna i preslatka cura ? Buhuuu nema više ideje i snove i ne titra tvojim snovima. Buhuuu ponekad je umorna i šutljiva. Buhuuu daj se rastani i nađi neku novu.
Jel ti znaš kaj su bili njeni snovi u životu i jesi joj omogućio divan, ispunjen i veseo život ? Sumnjam.
Napravi ženi uslugu i pusti je da je netko voli i prihvaća takvu kakva je sada.

Zato jer ovo ispada papansko kukanje mnogih muških bubeka u srednjim godinama...ah jadan on pati se siroče godinama, u običnom braku bez fanfara, cirkusa i vatrometa (viđu neke ženske spasiteljice oženjenih, kako treptaju gledajući u oči tih bračnih "patnika")
Joj buhuhuu žena se promijenila. Ne visi na trapezu, ne pada u nesvijest od sreće kada je muž gol, ne sluša me satima, ne smije se kao da je na lijekovima za živce i nema perverzne ideje seksa, ne želi surfati na valovima i jahati po Velebitu na medvjedu te se naslikavati po fejsu napučenih usta. Čak ni ne izgleda više kao da ima 15 i anoreksiju.
Ne slušam me kao sveca i nije 150% usredotočena na moju sreću i želje....šmrc.
Grow up! To žene rade jedino ako su proračunate i u vezi iz koristi sa nekim bedakom.

Ni ti nisi više kakav si bio na početku braka pa ajd opet budi napet, zgodan mladi frajer sa zvijezdama u očima, pažljiv i seksi, prpošan i sladak.
Ne ??? Uvijek si super duhovit, veseo, raspoložen za zabavu ? Jok.
Ne zanima te da bi se ti promijenio i da vidiš zakaj se tvoja žena tak' promijenila ? Dublji razlozi ? Očito ne. Ni razlozi a ni ona.
Sigurno od predobrog i laganog života sa tobom, svemirskog seksa, pažnje, ljubavi i brige o njenim snovima je tako prekosretna i vesela. Daj me naj me...
Zanima te zašto je takva ? Što se dogodilo da odbija bilo kakvu komunikaciju npr. u vezi nečega ?

Zadnje uređivanje pozitivax : 20.11.2016. at 11:56.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 11:21   #15
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Postoji to bolje i ljepse sutra, cak i sto se tice odnosa.
Samo to ukljucuje bolje slaganje, vece medusobno postovanje, vise mira i smijeha u kuci....ali emotivni dio vise ne mozes ni popraviti niti nadograditi u tom smislu.
mislim da bolje i ljepse sutra nema bez emotivnog razvoja, sada, danas

ali mozda i grijesim
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 11:51   #16
Zatvarala se na više dana ?

Zrela, odrasla žena u braku ?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 12:24   #17
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
Ajmo reći: dvoje se nađu, zavole, hodaju, ožene, dobiju djecu... prođu godine i to. Nije bajka, ali nije ni loše; u stvari se svima čini da je to ono kako bi trebalo biti. I s vremenom sam se jedan počinje pitati zašto je, gdje je, i je li stvarno otišlo kvragu.
Recimo ja.

Ma nisam se odjednom prenuo iz sna, malo po malo sam shvaćao da su razlike sve veće i veće. S vremenom sam postao nesretan jer je moja supruga daleko od one koja se udala za mene. Godinama sam pokušavao razgovarati o tome, ali bježala je od razgovora, čak se i zatvarala
na više dana. S vremenom sam odustao od razgovora.

Sada razmišljam kako da joj na pravi način kažem da smo došli do ruba i da više ovako ne ide. To je moja odgovornost i moj zadatak, sam moram to napraviti.

Ali me zanima ima li tko još za podijeliti sličnu situaciju.
Nakon koliko godina je dosta razilaženja svaki u svom smjeru, ignoriranja problema...
Nakon koliko svađa?
Ima li tu neka granica?
A kakav je bio početak, jesi li tada volio svoju suprugu?
Na početku odnosa se grade temelji.
Možda od početka sve nije štimalo... možda si se oženio samo da ispuniš normu, a osjećaji su bili u drugom planu...pa se sad sve to vratilo
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 17:53   #18
Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
Sada razmišljam kako da joj na pravi način kažem da smo došli do ruba i da više ovako ne ide. To je moja odgovornost i moj zadatak, sam moram to napraviti.

Ali me zanima ima li tko još za podijeliti sličnu situaciju.
Nakon koliko godina je dosta razilaženja svaki u svom smjeru, ignoriranja problema...
Nakon koliko svađa?
Ima li tu neka granica?
Ako si došao do ruba imaš dvije opcije, ili se otisnuti preko ruba u nepoznato ili balansirati još neko vrijeme na tom rubu ukoliko nisi iscrpio sve metode i načine da dopreš do nje.
Stekla sam dojam po tvom pisanju da je ona ta koja odbija razgovor zatvarajući se. To vjerojatno znači i da je ona došla do ruba. Dakle, imamo dvije osobe na rubu.

Iz svog iskustva ću ti reći da kad bi došla do ruba otisnula bih se preko njega, jer ne vjerujem u status quo i ustajale odnose koje nam čine da nam duša gnjije i truli i koji nam s vremenom ubijaju svaku kap volje za životom.
Po meni je najgora opcija ustrajanje na odnosu koji se izlizao toliko da više ne može izdržati niti običan razgovor.

Što se tiče tvog drugog pitanja nakon koliko godina dolazi do razilaženja to je jako individualno. Kod nekog to ide nakon 5, kod nekog nakon 12, a kod nekog bogami nakon 20 godina. Sve u svemu, nema mi nikakvog smisla mučiti se u živom blatu od veze.

Pobornik sam kirurški čistih rezova pa eto, ti vidi koliko si spreman za takav korak. No, život je sam po sebi promjena, sve se mijenja i sve teče i tko smo mi da zaustavljamo tijek promjena radi društvenih normi i pravila?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 18:29   #19
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Postoji to bolje i ljepse sutra, cak i sto se tice odnosa.
Samo to ukljucuje bolje slaganje, vece medusobno postovanje, vise mira i smijeha u kuci....ali emotivni dio vise ne mozes ni popraviti niti nadograditi u tom smislu.
emotivni daljni razvoj može ići naprijed,ak se zaboravi ono što si zamjerao partneru/ici.pronaći način u sebi kako da se prevladaju stare emocionalne rane,
jest težak put,ali ne i neizvediv.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 18:36   #20
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
emotivni daljni razvoj može ići naprijed,ak se zaboravi ono što si zamjerao partneru/ici.pronaći način u sebi kako da se prevladaju stare emocionalne rane,
jest težak put,ali ne i neizvediv.
Ajde iskreno, jel ti mislis da je to izvedivo?
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.