Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2006., 12:26   #81
Ja znam tipa koji je zivio sa zenom dvadeset godina, nevjencan. I imali su dvoje djece i ona ga na kraju ostavila zbog druge zene...
Sad je nasao neku Indonezijku, i ozenio je odmah...
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 13:19   #82
Quote:
ovisnica kaže:
Quote:
lolita11 kaže:
ovo jednostavno nije istina jer u mojoj uzoj i siroj obitelji NITKO nije zivio zajedno prije s osobom s kojojm su se poslije ozenili i SVI imaju vrlo sretne brakove...a cak ti i statistika kaze da oni koji zive prije zajedno imaju vecu sansu rastave-ne citas novine?

I šta novine pišu koji je razlog takvom trendu?
razlog moze bit profil osoba koje ce uc u brak a da prije nisu zivjele zajedno. prilicno sam siguran da su to u prosjeku manje skolovane osobe, cesto sa sela, odgajane u turbopatrijarhalnom okruzenju. takve osobe ce ostajat u braku bez obzira na sve jednostavno zato sto imaju ideju da se iz braka ne moze van a ne zato sto im je brak predivan.
takva zenska osoba ce imat puno veci prag tolerancije prema ispadima muza. npr silovanje od muza sto se spomnje u drugoj temi ne postoji u glavi takve zenske osobe.
btw, ovim ne zelim sugerirat da su takve osobe manje vrijedne ili ista negativno, samo pokusavam odgovorit na pitanje.
ivandjj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 13:36   #83
UPRAVO OBRNUTO!
pardon, ali moram naglasiti da je SVA moja rodbina iskljucivo iz visokoobrazovanih gradskih obitelji i uglavnom su svi iz zagreba (ne neki dosljaci vec zive tu 4-5 generacija)....ti ljudi su jako dobro upoznali osobu s kojojm su se kasnije ozenili i nisu im trebali dijete koje ce ih stjerat u brak ni nekakva "proba" da to dobro ispadne. i opet mahom su se kasnije zenili, u kasnim 20tima, 30-tima.moja baka je zavrsila dva faksa, udala se sa 31 i zivjela fantastican brak dok deda nije umro. dakle pojma nemas. ja bas mislim da "primitivniji "ljudi misle da im treba proba pa idu zivjet zajedno prije.a onda se na kraju mnogi niti ne ozene jer se to raspadne.mahom znam ljude koji su se rastali, a zivjeli su prije. statistika u ovom slucaju ima jako visok stupanj tocnosti. barem iz mog iskustva.
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 13:44   #84
mislim da sam citala da je razlog takvom trendu da ljudi ulijecu bez puno razmisljanja u zajednicki zivot, onda skuze da bas nisu jedno za drugo ili se zasite jedno drugoga prebrzo ("izgore") i ne osjecaju nikakvu obavezu, obecanje prema drugom (a ne papir) , te odlaze....a ipak kad se odlucis na brak nije to neka nepromisljena odluka (dobro, ima i toga)....u globalu je to teska odluka i pogotovo ako brijes da je brak nesto zauvijek to nosi neku tu tezniu i tim vise oni koji odluce uc u brak imaju malo vise sanse da uspiju, a onda zajedno grade nesto, sazrijevaju, veza im dolazi na neki visi stupanj....ipak je brak neko obecanje, nosi neku tezinu dok vanbracna zajednica nije nista tj. nema tu ozbiljnost kao brak....cista komocija za muskarce i nikakva obaveza...no to je moje misljenje i nesto sto sam citala po casopisima.....
moram vam reci kao netko tko je stupio u brak nakon 6 godina long-distance veze da to nije samo komad papira.to je nesto puno vece i ozbiljnije i ne krsi se lako...dok sam bila u vezi mogla sam iz nje izac kad mi se "spuhnulo"...no sad bi dvaput promislila...a nisam uletila u brak prije negoli sam bila potpuno sigurna da je to-to i dok ga nisam odlicno upoznala (a to se moze i zajednickim putovanjima jer se tamo tek vidi pravo lice-cak bolje nego zajednickim zivotom)
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 14:16   #85
Koliko vidim, neki su se već razveli, neki su u razvodu, a neki su još na početku - tek treba da se vjenčaju

Više se niko ne voli ozbiljno. Sve je pretvoreno u zezanje. Malo zeza on nju, malo ona njega. Kad na kraju utvrde da ne mogu bez zezanja - vjenčavaju se.
Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 14:36   #86
Quote:
lolita11 kaže:
mislim da sam citala da je razlog takvom trendu da ljudi ulijecu bez puno razmisljanja u zajednicki zivot, onda skuze da bas nisu jedno za drugo ili se zasite jedno drugoga prebrzo ("izgore") i ne osjecaju nikakvu obavezu, obecanje prema drugom (a ne papir) , te odlaze....a ipak kad se odlucis na brak nije to neka nepromisljena odluka (dobro, ima i toga)....u globalu je to teska odluka i pogotovo ako brijes da je brak nesto zauvijek to nosi neku tu tezniu i tim vise oni koji odluce uc u brak imaju malo vise sanse da uspiju, a onda zajedno grade nesto, sazrijevaju, veza im dolazi na neki visi stupanj....ipak je brak neko obecanje, nosi neku tezinu dok vanbracna zajednica nije nista tj. nema tu ozbiljnost kao brak....cista komocija za muskarce i nikakva obaveza...no to je moje misljenje i nesto sto sam citala po casopisima.....
moram vam reci kao netko tko je stupio u brak nakon 6 godina long-distance veze da to nije samo komad papira.to je nesto puno vece i ozbiljnije i ne krsi se lako...dok sam bila u vezi mogla sam iz nje izac kad mi se "spuhnulo"...no sad bi dvaput promislila...a nisam uletila u brak prije negoli sam bila potpuno sigurna da je to-to i dok ga nisam odlicno upoznala (a to se moze i zajednickim putovanjima jer se tamo tek vidi pravo lice-cak bolje nego zajednickim zivotom)

Odakle ti to da je brak neki viši stupanj veze i da će netko više razmišljati o tome da izađe iz braka nego iz izvanbračne zajednice. Što misliš da bi mi nakon 16 godina veze olako izašli iz nje, da se ne trudimo oko našeg odnosa ne bi ni trajao tako dugo. I odakle ti to da je izvanbračna zajednica komocija za muškarce i nikakva obaveza. Pa ženo mi živimo zajedno, imamo zajedničke financije, prošli smo zajedno probleme s mojim kolitisom(morala sam zbog toga napustiti posao), pokušavamo riješiti stambeno pitanje. Kako netko tko nikad nije živio zajedno može reći da zna kako će mu se partner ponašati kad dođu pravi problemi. Da, na putovanjima ćeš ti vidjeti kako će se on ponašti kad te zaboli ili kad nestane para ili kad se donose važne odluke. Daj odrasti.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 14:43   #87
Quote:
Cordelia kaže:
Odakle ti to da je brak neki viši stupanj veze i da će netko više razmišljati o tome da izađe iz braka nego iz izvanbračne zajednice. Što misliš da bi mi nakon 16 godina veze olako izašli iz nje, da se ne trudimo oko našeg odnosa ne bi ni trajao tako dugo. I odakle ti to da je izvanbračna zajednica komocija za muškarce i nikakva obaveza. Pa ženo mi živimo zajedno, imamo zajedničke financije, prošli smo zajedno probleme s mojim kolitisom(morala sam zbog toga napustiti posao), pokušavamo riješiti stambeno pitanje. Kako netko tko nikad nije živio zajedno može reći da zna kako će mu se partner ponašati kad dođu pravi problemi. Da, na putovanjima ćeš ti vidjeti kako će se on ponašti kad te zaboli ili kad nestane para ili kad se donose važne odluke. Daj odrasti.

Cordelia, stvarno si u pravu...to što si nabrojala je pravo zajedništvo u dobru i zlu...brak bi trebao možda biti viši stupanj veze, ali mnogo puta nije...
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 14:46   #88
da draga, da si bila sama sa njime u mongoliji ili iranu i treba rjesavati real life probleme jer ne znaz gdje si, nemas love ili te netko opljackao i trebas donositi odluke..mislim da se to ne moze upce usporediti sa odlukom o nekakvim financijama isl. mozda bi se u toj situaciji iskristalizirali neki problemi za koje nisi ni znala da postoje jer se niste susreli s njima.jedino na putovanju gdje ovisite jedan o drugome covjek pokaze koliko je tolerantan, kompatibilan i spreman na kompromise.zivot zajedno je macji kasalj prema tome.vi se vjerojatno trudite, no ima ih jako puno koji ulaze u te veze nepromisljeno i one se raspadaju.cista statistika! oko mene, opet ponavljam, moje iskustvo-nema propalih brakova, a nije bilo ni predbracnog zivota.nemoj nam svimanametat svoj stil zivota kao prokusanu recepturu, ok?
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 14:48   #89
ak vam je tak dobro zasto se ne ozenite? ili on nece (kao i vecina muskaraca jer se ne zeli zauvijek vezat)??? koja bi vam bila razlika ako vamje tak super zajedno i papir vam nista ne znaci...daj molim te...pitanje je trenutka kada ce se to raspasti (nije da sam zlosutna,no nesto mi ne stima u toj tvojoj vezi kad tako grcevito tvrdis da ti papir ne treba)
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 14:51   #90
lolita...... pročitaj ovo:
Quote:
nemoj nam svimanametat svoj stil zivota kao prokusanu recepturu, ok?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 15:04   #91
Quote:
lolita11 kaže:
ak vam je tak dobro zasto se ne ozenite? ili on nece (kao i vecina muskaraca jer se ne zeli zauvijek vezat)??? koja bi vam bila razlika ako vamje tak super zajedno i papir vam nista ne znaci...daj molim te...pitanje je trenutka kada ce se to raspasti (nije da sam zlosutna,no nesto mi ne stima u toj tvojoj vezi kad tako grcevito tvrdis da ti papir ne treba)

Zato što nas papir ne zanima. Ne želimo se zezati s papirologijom koja je potrebna za vjenčanje. I uostalom ja sam ta koja nije htjela brak ne on. On me davno pitao hoćemo li se ženiti (prije 14 god.) meni je sva ta gungula oko vjenčanja bila tlakovita, a ne držim do toga, njemu je bilo svejedno i tako smo sada zajedno ovako. Naša veza odlično štima. Nije kaljena na životu gdje nam je sve dano na dlanu. Ni moji ni njegovi nisu nam materijalno dali ništa (jer nisu ni imali). Prošli smo zajedno i bolest (utipkaj u google ulcerozni kolitis pa malo vidi što je to) i probleme sa stanom i finacijske (kad smo ostali u podstanarstvu s jednom plaćom) i kako vidiš ostali smo zajedno. I sad ti tvrdiš da ćemo se raspasti i da nam veza nije čvrsta zbog toga što nemamo potpisani papir. Ili si jako mlada ili imaš vrlo pogrešno razmišljanje o tome što čini vezu čvrstom.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 15:10   #92
Quote:
lolita11 kaže:
da draga, da si bila sama sa njime u mongoliji ili iranu i treba rjesavati real life probleme jer ne znaz gdje si, nemas love ili te netko opljackao i trebas donositi odluke..mislim da se to ne moze upce usporediti sa odlukom o nekakvim financijama isl. mozda bi se u toj situaciji iskristalizirali neki problemi za koje nisi ni znala da postoje jer se niste susreli s njima.jedino na putovanju gdje ovisite jedan o drugome covjek pokaze koliko je tolerantan, kompatibilan i spreman na kompromise.zivot zajedno je macji kasalj prema tome.vi se vjerojatno trudite, no ima ih jako puno koji ulaze u te veze nepromisljeno i one se raspadaju.cista statistika! oko mene, opet ponavljam, moje iskustvo-nema propalih brakova, a nije bilo ni predbracnog zivota.nemoj nam svimanametat svoj stil zivota kao prokusanu recepturu, ok?

Jesi li ti u mongoliji ili iranu živjela s njim ili je to bilo turističko putovanje. Ako ste živjeli zajedno i rješavali real life probleme onda znači i da ste živjeli zajedno prije braka, bez obzira gdje to na kugli zemaljskoj bilo (i imali probni rok prije braka), a ako je to turističko putovanje onda me nemoj zasmijavati.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 15:10   #93
Quote:
Cordelia kaže:
Zato što nas papir ne zanima. Ne želimo se zezati s papirologijom koja je potrebna za vjenčanje. I uostalom ja sam ta koja nije htjela brak ne on. On me davno pitao hoćemo li se ženiti (prije 14 god.) meni je sva ta gungula oko vjenčanja bila tlakovita, a ne držim do toga, njemu je bilo svejedno i tako smo sada zajedno ovako. Naša veza odlično štima. Nije kaljena na životu gdje nam je sve dano na dlanu. Ni moji ni njegovi nisu nam materijalno dali ništa (jer nisu ni imali). Prošli smo zajedno i bolest (utipkaj u google ulcerozni kolitis pa malo vidi što je to) i probleme sa stanom i finacijske (kad smo ostali u podstanarstvu s jednom plaćom) i kako vidiš ostali smo zajedno. I sad ti tvrdiš da ćemo se raspasti i da nam veza nije čvrsta zbog toga što nemamo potpisani papir. Ili si jako mlada ili imaš vrlo pogrešno razmišljanje o tome što čini vezu čvrstom.


i onda na onom drugom topicu pročitaš kako ljubav ne postoji i kako se samo uz jednu osobu ne može biti sretan jedno duže vrijeme...

ma cordelia moja, pojma oni nemaju...
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 15:12   #94
mozda jesam mlada no definitivno ne mozes rec da je tvoj nacin jedini i da oni koji nisu zivjeli prije braka skupa imaju garantiran razvod.kuzim cats sto hoces rec, al nije mi se ucinilo da sam ja nekom nametala svoj nacin zivota (tim vise sto mislim da mojim nacinom zivota zivi 0.1% ljudi s ovog foruma)....ja sam samo ispricala svoje iskustvo i statistike, a da ima iznimaka definitivno ima.vidim da ste vas dvoje svasta prosli cordelia i drago mi je da ste zajedno i nadam se da cete tako i ostati, po mom misljenju da je i papir tu (tj. obecanje pred bogom,) veza bi bila jaca, no mozda vama ne treba, ok. meni on treba i mislim da sam kroz putovanja (i druga iskustva-takoder povezana sa bolescu) stekla svojevrsnu garanciju za kvalitetan brak,pa je to isto ok.
peace!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 15:13   #95
Quote:
lolita11 kaže:
ak vam je tak dobro zasto se ne ozenite? ili on nece (kao i vecina muskaraca jer se ne zeli zauvijek vezat)??? koja bi vam bila razlika ako vamje tak super zajedno i papir vam nista ne znaci...daj molim te...pitanje je trenutka kada ce se to raspasti (nije da sam zlosutna,no nesto mi ne stima u toj tvojoj vezi kad tako grcevito tvrdis da ti papir ne treba)


ti kažeš, ako vam je veza toliko čvrsta, zašto ne brak.
ja pitam, a zašto baš mora brak, ako im je dobro ovako?

pa zar brak ne čine zajednički život, obveze, sitne radosti, djeca, krediti, pomoć u nevolji, zajedničko odrastanje?

cordelia je u braku, samo ne formalnom.

ne kužim zašto to njenu vezu čini manje čvrstom?

u njenom slučaju, to je zbilja samo papir.

a žalosno je, da neki trebaju komad papir, da bi se osjetili vezanim.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 15:14   #96
Quote:
JustForFun kaže:
da ali izvanbračnu zajednicu treba dokazivati...ili šta već, skoro uvijek je upitno njeno postojanje kad dođe do toga...
Pa ne znam da je takav problem (ako vec dode do toga da je to potrebno) dokazati da si s nekim bio u vezi i da ste godinama zivijeli zajedno.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 15:14   #97
Quote:
Cordelia kaže:
Jesi li ti u mongoliji ili iranu živjela s njim ili je to bilo turističko putovanje. Ako ste živjeli zajedno i rješavali real life probleme onda znači i da ste živjeli zajedno prije braka, bez obzira gdje to na kugli zemaljskoj bilo (i imali probni rok prije braka), a ako je to turističko putovanje onda me nemoj zasmijavati.
nije bilo turisticko vec avanturisticko bez ikakve grupe-znaci prepusteni sami sebi, a bas rec da je zajednicki zivot od 2 mjeseca u surovim uvjetima isti kao i zivot u zagrebu, ne bi rekla tj. ne mogu to nazvati uopce zajednickim zivotom....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 15:16   #98
Quote:
lolita11 kaže:
nije bilo turisticko vec avanturisticko bez ikakve grupe-znaci prepusteni sami sebi, a bas rec da je zajednicki zivot od 2 mjeseca u surovim uvjetima isti kao i zivot u zagrebu, ne bi rekla tj. ne mogu to nazvati uopce zajednickim zivotom....
Pitat ću te nakon 10 godina braka što je teže.

Edit: ne braka kao papira, nego braka kao zajedništva. U dobru i u zlu, bez obzira na sve.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 15:16   #99
no sad nwemam vremena nadaleko i nasiroko o tome raspredati..znam samo da je lakse izac iz braka nego u njemu ostati i ja cu se svim silama boriti protiv toga i odlucna sam da cu u brak puno truda uloziti i ono sto sam pred bogom obecala necu prekrsiti u svakom slucaju
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 15:17   #100
Quote:
lolita11 kaže:
ak vam je tak dobro zasto se ne ozenite? ili on nece (kao i vecina muskaraca jer se ne zeli zauvijek vezat)??? koja bi vam bila razlika ako vamje tak super zajedno i papir vam nista ne znaci...daj molim te...pitanje je trenutka kada ce se to raspasti (nije da sam zlosutna,no nesto mi ne stima u toj tvojoj vezi kad tako grcevito tvrdis da ti papir ne treba)

Kako bi tebi bilo da ja tebi napisem da ce ti se brak sigurno brzo raspasti jer ga zapravo ne poznas jer niste zivijeli zajedno? Mozda u tvojoj vezi nesto ne stima kad ti treba papir da bi bila sigurna da tvoja veza stima? Ne mislim to, ali ne mozes takve stvari pisati ljudima.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.